(3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, to juz czas

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 05, 2019 19:31 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Dlaczego nie można jej dawać tego jedzenia po trochu? Z przerwami? Jak rozmawiać z lekarzem?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 19:57 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Długo leżała na OIOM ie? Ma sondę czy PEGa? Pewnie ma cewnik Foleya kiedy był wymieniany? Elektrolity szybko się mogą wahać A karmić trzeba. Jeżeli ma problemy z jelitami to można karmić przez centralkę dożylnie specjalnymi preparatami. Jak nie dostanie pożywienia ile trza to zaraz będą odleżyny
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lut 05, 2019 20:01 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Dostaje Fresubin Original 1litr do żołądka, to chyba jest peg.
Sonda, rurka tracheo i cewnik wszystko było wymieniane w czwartek 31.01 po przyjeździe z oiomu.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 20:11 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Na oiomie 2 i pół tygodnia.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 20:23 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Przytulam wieczornie
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lut 05, 2019 20:42 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

To bardzo krótko .... 8O U nas nie zdarzyło się żeby w tak krótkim czasie wypisywano pacjenta na respiratorze po NZK jestem w szoku
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lut 05, 2019 20:48 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

majencja pisze:To bardzo krótko .... 8O U nas nie zdarzyło się żeby w tak krótkim czasie wypisywano pacjenta na respiratorze po NZK jestem w szoku

No właśnie. Wszyscy są w szoku. Ja te nie rozumiem tego.
Z aktualnych wiadomości - własnie sprzed chwili - Mama dzisiaj przyjęła więcej jedzenia ni wczoraj. Do worka (do którego wczoraj miała odbarczany żołądek) nic nie spłynęło, jedynie w buzi miała odsysane trzy razy. Mam nadzieję, ze to znak, zę pójdzie ku dobremu.
Acha i poruszyła całym ciałem dzisiaj przy siostrze, jakby chciała się na drugi bok przewrócić. I łaskotana w pięty zabiera stopę.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 20:59 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Z reguły 72 godz jest utrzymywana śpiączka farmakologiczna potem się odstawia leki sedujace i czeka min kolejne 72 godz czy się budzi po ok tygodniu do 20 dni tracheotomia bo może być zwężenie krtani i próba odzwyczajania od respiratora . Czasem.Ci pacjenci zaczynają się spłycać po 4 czy 6godniach . I leży u nas dalej na OIOMie. Przychodzi rehabilitant do nich .Nooo szybko położyli lagę . Nie wiem co powiedzieć....al3 zakrawa to trochę na qrestwo
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lut 05, 2019 21:03 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Od razu, w pierwszym tygodniu powiedzieli że Mama nie ma szans na nic.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 21:07 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

majencja pisze:Z reguły 72 godz jest utrzymywana śpiączka farmakologiczna potem się odstawia leki sedujace i czeka min kolejne 72 godz czy się budzi po ok tygodniu do 20 dni tracheotomia bo może być zwężenie krtani i próba odzwyczajania od respiratora . Czasem.Ci pacjenci zaczynają się spłycać po 4 czy 6godniach . I leży u nas dalej na OIOMie. Przychodzi rehabilitant do nich .Nooo szybko położyli lagę . Nie wiem co powiedzieć....al3 zakrawa to trochę na qrestwo

Czy są jakieś na to procedury które określają ile co ma trwać?
Osz ku..rka
Mama ze śpiączki farmakologicznej była wybudzona już w drugiej dobie rano!!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 21:11 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

No chyba że jest coś o czym nie wiesz np jakieś krwiaki w glowie. Dziwne to wszystko...Skoro przekazana do ośrodka to musiała być bez Anin presyjnych. Więc kardiologiczne stabilna. A mózg regeneruje się powoli i wymaga stymulacji .Nie ogarniam.....
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lut 05, 2019 21:13 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

majencja pisze:No chyba że jest coś o czym nie wiesz np jakieś krwiaki w glowie. Dziwne to wszystko...Skoro przekazana do ośrodka to musiała być bez Anin presyjnych. Więc kardiologiczne stabilna. A mózg regeneruje się powoli i wymaga stymulacji .Nie ogarniam.....

wg pani ordynator tk głowy i klarki piersiowej nie wykazało żadnych zmian mogących być przyczyną nzk. Ponadto wyniki krwi i elektrolity w normie. niedotlenienie długie, więc zniszczenie mózgu duże i nieodwracalne.
Jak Ty tego nie ogarniasz to jak ja i siostra mamy to ogarnąć?????
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 21:14 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

a tracheo zrobili w trzeciej dobie...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lut 05, 2019 21:57 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Rozmawiałam teraz z szefem naszego oiomu no i jest tak że nie ma sztywnych ram tylko zwyczajowo. Każda część kraju inaczej jedni wprowadzaja w śpiaczke inni tylko wtedy jak pacjdnt ma prężenia czy burze wegetatywna. Za granicą jak stwierdzą rozległe zmiany w mózgu to po prostu odlacza od respiratora żeby przestał oddychać i tyle.Żeby stwierdzić czy nie miała zawału tak na prawdę powinna być koronarografia A przyczyną NZK mogły być złośliwe zaburzenia rytmu serca wystarczy jeden skurcz dodatkowy w nieodpowiednim miejscu i spowoduje migotanie komór. Ale był zdziwiony tak szybkim wypisaniem bo u Nich starają się raczej odłączyć od respiratora na własny oddech
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lut 05, 2019 22:34 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Dziękuję.
Dzisiaj to sobie kupiłam miodowe piwo na wieczór, właściwie to już jest noc..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 361 gości