(3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, to juz czas

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 20, 2019 10:54 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Pojechać bez zapowiedzi i zobaczyć. Porozmawiać z osobami odwiedzającymi pacjentów.
Dopytać, też i teraz w szpitalu - czy Mama ma rehabilitację neurologiczną.
Jeżeli Mama ma mieć jakiekolwiek szanse na poprawę - to musisz zadbać, by miała ku temu warunki. Wiem, że Ci ciężko. Ale jeszcze czas na działanie, a nie na opłakiwanie.
Kciuki Marzeniu, za wszystko.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie sty 20, 2019 11:06 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Nie no Mama nie ma teraz żadnej rehabilitacji. Leży na oiomie. A co powinna mieć?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sty 20, 2019 11:06 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

ośrodki są różne, słychać zawsze o tych złych a jest dużo więcej normalnych, dobrych.
Bardzo ciepło o Was myślę. Bardzo.
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie sty 20, 2019 11:13 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Tak. Bierną oczywiście. Swego czasu mój brat leżał na OIOMie w śpiączce - jak najbardziej trzeba rehabilitować.
W Olsztynie macie też chyba 'Budzik' dla dorosłych - choć tam pewnie trudno się dostać, to może można podpytać, co można zrobić.
Na pewno zależy to od konkretnej sytuacji chorego, schorzeń współwystępujących itp.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie sty 20, 2019 11:20 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

A co miał Brat? Podpowiedz, proszę...
Lekarze nie poradzą, bo oni już mamę zakwalifikowali do opieki paliatywnej..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sty 20, 2019 11:38 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Jaką rehabilitację, gdy był w śpiączce? Ruchy bierne - czyli ktoś porusza kończynami, by wspomóc krążenie. Rehabilitant przychodził raz dziennie, oprócz tego jeszcze 1-2 serie przeszkoleni odwiedzacze. No i dużo gadania do niego, czytania, dotyku.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie sty 20, 2019 13:09 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Dziękuję. Już przekazałem siostrze. Ja jadę jutro i zajde też na neurologie i popytam o rehabilitację.
Bardzo dziękuję za podpowiedź, za pomysł. Zadziałało jak kop adrenaliny, narkotyk który pobudzil do działania.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sty 20, 2019 14:05 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Dopiero teraz doczytalam, bardzo Ci wspolczuje, trzymam kciuki, zeby wszystko poszlo w dobra strone, uwazaj na siebie,musisz byc silna, chociaz to trudne.
Obrazek

nyoe

 
Posty: 601
Od: Wto lut 08, 2005 6:07
Lokalizacja: Sendai

Post » Pon sty 21, 2019 1:32 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Proszę o pomoc.
Lekarz powiedziała o hospicjum w Barczewie. Pierwsza strona z opiniami poraziła, przeraziła, załamał i w ogóle.
Czy ktoś moze poszukać w Olsztynie lub okolicach (warmińsko-maz) hospicjum dla osoby w śpiączce oddychającej przez respirator? Ja szukałam, ale mam problem z koncentracją i wzrokiem, to pewnie nerwy.
Lekarz tez mówiła, ze możemy zabrac Mamę do Konstancina kolo Warszawy. Ale też nie znalazłam jakiś sensownych rzeczy. Nie wiem czy to znaczy, ze Mama jkest w stanie pokonać taką odległość?
Zastanawiam się czy mogłoby być hospicjum domowe.
Jestem mega przerazona. Sytuacja mnie przerasta ponad siły . Boję się, ze nie damy rady, ze Mama ostatni etap zycia spędzi w jakimś koszmarze a ja nie będe mogła nic dla niej dobrego zrobić...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 21, 2019 7:55 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Konstancin jest chyba dobry.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 21, 2019 7:58 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

MalgWroclaw pisze:Konstancin jest chyba dobry.

ale znasz jakiś konkretny o0środek?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 21, 2019 8:00 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Marzenia11 pisze:
MalgWroclaw pisze:Konstancin jest chyba dobry.

ale znasz jakiś konkretny o0środek?

Nie znam, tylko słyszałam. Chcesz szukać opinii w internecie? Nie mam do tego zaufania.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 21, 2019 8:22 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

MalgWroclaw pisze:
Marzenia11 pisze:
MalgWroclaw pisze:Konstancin jest chyba dobry.

ale znasz jakiś konkretny o0środek?

Nie znam, tylko słyszałam. Chcesz szukać opinii w internecie? Nie mam do tego zaufania.

Niekoniecznie, bardziej nazwę i/lub adres
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 21, 2019 13:42 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

https://polki.pl/zdrowie/ogolnopolska-b ... aklad.html
tyle znalazlam, nie wiem, czy na cos sie przyda, ale zawsze mozesz tam zadzwonic, albo nawet pojechac, bo to blisko Warszawy i nawet jesli to nie to o co Ci chodzi, to dadza Ci namiary na cos wlasciwszego, bo w Konstancinie jest tego mnostwo, przynajmniej w internecie. Trzymaj sie, nyoe
Obrazek

nyoe

 
Posty: 601
Od: Wto lut 08, 2005 6:07
Lokalizacja: Sendai

Post » Pon sty 21, 2019 13:53 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, dlaczego to juz cz

Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 202 gości