(3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, to juz czas

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 21, 2018 17:11 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

alessandra pisze:
Marzenia11 pisze:
alessandra pisze:Marzeniu, co tam drapak, w końcu pól drapaka też sie liczy :wink: i widocznie remont nie potrzebnie robiłaś albo za mało artystycznie :mrgreen: Ważne, że Mika je :ok:

Po moim powrocie do Warszawy i przed moim wyjściem do pracy zarazem trochę zjadła surowego indyka. Mam nadzieję, tak obstawiam, że to zakłaczenie. Ona liże Nutkę po łebku a Nutka to futrzy się niemiłosiernie. A ja nie miałm tej pasty na kłaki zbyt wiele, tzn miałam bardzo malo.. dzisiaj przyjedzie - mam nadzieję, bo kurier się określił, że będzie, ale jeszcze nie dzwonił.
A że za mało artsytycznie? Pewnie tak, bo została ozdobiona haftem o skomplikowanej strukturze i sporej powierzchni... :evil: :evil: :evil: :201416 :201435[/quote]

no nie martw sie, nie każdy ma talent w tej miezre, koty tylko chicały pomóc :ryk:

Tiaaaa... to pewnie dlatego były zbulwersowane podczas gdy dzisiaj czyściłam ścianę z haftu..
Biedne, niezrozumiane kotecki... zwłaszcza notka... :evil: :ryk:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 23, 2018 0:28 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Marzenia11 pisze:aaa bo zapomniałam napisac, ze któraś - właśnie obstawiam głównie Milenę - drugi raz mi obsikała miesiąc temu malowaną ścianę... nosz się wkurzyłam.. ale to tez nie jest duża ilość moczu tylko takie jakby znaczenie, pionowo.. stąd głównym podejrzanym stał się pęcherz Mileny.

Nie rozumiem zdziwienia.Przecie omalowałaś ścianę - tak? A w domu koty som - tak? To też muszą dołożyć coś od siebie :P
Dobrze,że tylko tyle zmalowały,bo u kuzynki kot włożył ogon do otwartej puszki i olera! oblazł mu z futra !! Nie wygląda to dobrze :? Dostał coś w spreju i maść taką białą,że w sumie robi za tę plamę, co mu z sierścią zlazła, a na głupi łeb abażur :twisted: Ale tak naprawdę ten kot to byłby chory,gdyby nic nie robił. A czasem ma takie pomysły... :201436

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sie 23, 2018 10:07 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Atta pisze:
Marzenia11 pisze:aaa bo zapomniałam napisac, ze któraś - właśnie obstawiam głównie Milenę - drugi raz mi obsikała miesiąc temu malowaną ścianę... nosz się wkurzyłam.. ale to tez nie jest duża ilość moczu tylko takie jakby znaczenie, pionowo.. stąd głównym podejrzanym stał się pęcherz Mileny.

Nie rozumiem zdziwienia.Przecie omalowałaś ścianę - tak? A w domu koty som - tak? To też muszą dołożyć coś od siebie :P
Dobrze,że tylko tyle zmalowały,bo u kuzynki kot włożył ogon do otwartej puszki i olera! oblazł mu z futra !! Nie wygląda to dobrze :? Dostał coś w spreju i maść taką białą,że w sumie robi za tę plamę, co mu z sierścią zlazła, a na głupi łeb abażur :twisted: Ale tak naprawdę ten kot to byłby chory,gdyby nic nie robił. A czasem ma takie pomysły... :201436

:strach: :strach: :strach: o matko!!! :D
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 23, 2018 10:10 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Notki nos zsypany na maks,a jak przed leczeniem. :roll: Muszę przeanalizować ostatnie zamówienia i karmy, ale obstawiam najbardziej miamora na kłaki, który wszystkie dostały we wtorek. Notka to już nie mogła wydalić z siebie potężnego kłaka i się przestraszyłam, ze się zatka. Pyszczek w białe kropy, oczywiście bez ran i strupów, bo to świeże, no ale...
Strasznie mi trudno pogodzić jej dietę z niejedzeniem i potrzebą zmiany karm dla nerkowej Miki..

dzisiaj widziałam spacery i skakanie kotów po drapakowych ruinach... :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt sie 24, 2018 18:31 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Siedzę i analizuję zamówienia. I tylko drobne różnice są w nich od początku roku. OdCzy jest możliwe, żeby lek antyswędzeniowy działał ponad miesiąc od końca jego brania? Nie sądzę.
Czyli Notka zjadła: garść suchego RC, Miamora na kłaki (te sticki), animondę serca indycze i wątróbkę drobiową.. No i oczywiście filetówki czyli Porta21 i Cosma . Czy to są rzeczy które mogą uczulać? Dlaczego filetówki uczulają, a surowe mięso z kurczaka i indyka nie?
Jestem skołowana. Znowu się drapie i jest biedna, choć biedniejsza była jak miala atak padaczkowy. Na pewno zabrakło karm bardziej wyspecjalizowanych, bo po prostu ich nie bylo w sklepie, tej firmy NUevo indyk. I konia, ale ostatnio dostały trovet i sporo wyrzuciłam..
I jak ja mam to pogodzić z nerkową Miką, która się zbuntowała na wszystko? Jedynie skubie trochę filetówek... Naprawdę czuję, ze mam dość, bo jestem całkowicie bezradna..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt sie 24, 2018 23:46 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Mogę jedynie doradzić,żebyś odstawiła Cosme, bo czytałam o przypadkach ,gdzie opiekunowie zauważyli wzmożone drapanie po tych karmach. Chyba jeden kot koleżanki też m.in. nie mogł tego jadać ze względu na pewien rodzaj białka, które zawiera. Tylko nie pamiętam czy chodziło o każdy rodzaj cosmy :roll:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt sie 24, 2018 23:49 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Atta pisze:Mogę jedynie doradzić,żebyś odstawiła Cosme, bo czytałam o przypadkach ,gdzie opiekunowie zauważyli wzmożone drapanie po tych karmach. Chyba jeden kot koleżanki też m.in. nie mogł tego jadać ze względu na pewien rodzaj białka, które zawiera. Tylko nie pamiętam czy chodziło o każdy rodzaj cosmy :roll:

No proszę. Dzięki za info. Bo to mnie trochę upewnia, ze dobrze kombinuję. Problem w tym, ze moja nerkowa Mika ją lubi i teraz właśnie nie je nic innego tylko skubie to. A Notka , straszny łakomczuch, jak tylko zwęszy coś innego w innych miskach, co lubi (a filetówki lubi) to tak płacze, ze szok...

Jutro pojadę do sklepu kuchnipupila i kupię gusto. Moze zagustują wszystkie. I widziałam, zę mają też Nuevo 200g tańsze niż 100g u mnie w sklepiku na bazarze... oby tylko jutro coś było dostępne..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt sie 24, 2018 23:50 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Ciekawe co to za rodzaj białka, wiesz moze?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 25, 2018 0:05 Re: (3) Mikunia- Notunia i Nutunia kończą 9 lat! .. Tato..(

Marzenia11 pisze:Ciekawe co to za rodzaj białka, wiesz moze?

Niestety. Nie wiem, czy Ona pamięta, bo ten kotek juz kilka lat temu odszedł. Ale to tak samo,jak człowiek,gdy ma jakies uczulenie na białko, to nie znaczy,że każdy jego rodzaj, tylko na określone i np jeden typ sera nie zaszkodzi, a inny nawet w minimalnej ilości owszem.
A może być też tak,że w innej karmie tego składnika jest już trochę, a gdy ona sobie dosmaczy cosmą, to przeholuje.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob sie 25, 2018 0:10 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Bo ja podejrzewam, zę coś w bulionie musi być, który jest w tych filetówkach, Cosma, Feline Porta 21..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 25, 2018 0:15 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Marzenia11 pisze:Bo ja podejrzewam, zę coś w bulionie musi być, który jest w tych filetówkach, Cosma, Feline Porta 21..

Hmmm.. ciekawe. Mogłabyś to sprawdzić zapodając jej tylko ten bulion.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob sie 25, 2018 0:27 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Atta pisze:
Marzenia11 pisze:Bo ja podejrzewam, zę coś w bulionie musi być, który jest w tych filetówkach, Cosma, Feline Porta 21..

Hmmm.. ciekawe. Mogłabyś to sprawdzić zapodając jej tylko ten bulion.

No nie wiem jak... Chyba że ten kurczak, który tam jest jest jakoś przetwarzany. Bo na surowego kurczaka nie ma uczulenia, stąd mój pomysł, ze chodzi o bulion... Sama nie wiem.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 25, 2018 12:54 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Mam trzy smaki gusto, nuevo. Po 200g. Plus małe opakowanie canagan kaczka i Mice małe opakowanie animonda RENAL suche, bo ostatnio tzn w lipcu jadła. I ponad 60zl zapłaciłam. Ale mogę płacić jak będą jeść, gorzej jest teraz jak większość wyrzucam albo coś smakuje tylko jednej kocicy.. Tak jak dzisiaj wildfreedom puszka 200g zielona, zjadła tylko Mika. Zostawiłam w miskach, bez suchego. Zobaczymy czy zjedzą.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sie 25, 2018 13:26 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Marzenia11 pisze:
Atta pisze:
Marzenia11 pisze:Bo ja podejrzewam, zę coś w bulionie musi być, który jest w tych filetówkach, Cosma, Feline Porta 21..

Hmmm.. ciekawe. Mogłabyś to sprawdzić zapodając jej tylko ten bulion.

No nie wiem jak... Chyba że ten kurczak, który tam jest jest jakoś przetwarzany. Bo na surowego kurczaka nie ma uczulenia, stąd mój pomysł, ze chodzi o bulion... Sama nie wiem.


Jakiś dodatek pewnie, albo konserwanty,jakby nie było , puchy to przetworzone jedzonko i zawsze z jakims czymś dodatkowym. nie no nie mówię,żeby zaraz za kurakiem z siekiera ganiać :mrgreen: , ale jednak taki z mięsnego bardziej naturalny . Korzystamy z puch, saszetek, bo w biegu, bo czas, praca, nie ma kiedy pożądnie zająć sie gotowaniem i dobrym czystym w miarę żarełkiem :?

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 26, 2018 21:59 Re: (3) Mika..kciuki na środę,czw i piątek poproszę.. Tato.

Wczoraj wieczorem dostały gusto wołowina , a dzisiaj nuevo wołowina. Wieczorem też otworzyłam canagan kaczkę (sucha karma). Notka się dzisiaj tak strasznie drapie, właściwie przestaje tylko na chwilę, zę jestem przerażona i się zastanawiam, czy jutro z nią nie pójśc na steryd. Tylko co ją uczuliło???? To co dostała nowego czy może te chrupki whhiskasa na kłaki, które im dawałam od środy albo czwartku???? Jak dojść? Nie wiem..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 186 gości