Sterylizacja?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 12, 2004 21:26 Re: Nadal się nie zgadzam

zalatany pisze:Słuchaj, nie wiem jak Ty, ja pracuję ze zwierzętami, wiem że wyniki moich badań bedą miały zastosowanie w medycynie człowieka, a ja stosuję wyniki badań medycyny człowieka. :lol:


Ok. to mi wystarczy....... :wink: czy chcesz powiedziec ze pracujesz "NA zwierzetach"? :roll:
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sie 12, 2004 21:26 Re: cd.

ARKA pisze:
zalatany pisze:Poza tym, organizmy ludzi i zwierząt porównuje się jak świat długi i szeroki.


Ale argument :roll:


Arka
Ty zdaje sie chyba zapominasz ze wszystkie leki dla ludzi sa najpierw testowane na zwierzetach
druga sprawa: tak bardzo Cie boli ze niewiele sie roznisz od kota czy innego ssaka? (ech te idiotyczne nauki kosciola kat.)

Merlin

 
Posty: 1303
Od: Czw lip 29, 2004 21:28

Post » Czw sie 12, 2004 21:27 persy na śmietnikach

Myślę że persy na śmietnikach wyglądałyby bosko - całe w dredach, jak jakiś ruch rasta :D A co do masowej kastracji kotów - na Cyprze tak robią, wyłapują co sie da i kastrują, a jakoś ciągle mają nowe. Myślę, ze niemożliwe jest wyłapanie wszystkich, więc nasze mieszańce spokojnie przetrwają wszystko. Choć z drugiej strony perspektywa persa w piwnicy czy smietniku jest kusząca.... :P
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 21:32 Łatwe slogany

Łatwo jest wytoczyć populistyczne argumenty a pracy na zwierzetach, jak to zgrabnie ujęłaś. Nie, ja pracuję ze zwierzetami, leczę je. Badania prowadzić będę na hodowlach komórkowych. Nie masz chyba w zwyczaju dopuszczac do myśli, że od kota różni nas znikomy procent genów, że rządzą nami te same prawa i zasady. Ale mimo że z taką łatwością wytaczasz argumenty przeciwko badaniom, to z pewnością korzystasz z rozmaitych leków, nosisz skórzane buty, pijesz mleko i jesz jajka. Zapewniam Cię, nie wiem czy los mlecznej krowy, a już zwłaszcza kury-nioski jest lepszy od losu zwierzęcia laboratoryjnego. Łatwo jest głosić komunały, zapominając o tym, że bez tych badań mogłabyś już dawno umrzeć. Gratuluję szerokiego pojmowania sprawy!
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 21:36 Re: cd.

Merlin pisze:
Arka
Ty zdaje sie chyba zapominasz ze wszystkie leki dla ludzi sa najpierw testowane na zwierzetach


Sa a jakze, z jakimi rezultatami? :roll:

druga sprawa: tak bardzo Cie boli ze niewiele sie roznisz od kota czy innego ssaka? (ech te idiotyczne nauki kosciola kat.)


Po pierwsze, daruj sobie kosciol bo on tu, w moim przypadku, nie ma nic do rzeczy i w ogole nic nie ma. Kazdy ma swoje sumienie a nie koscielne.
A po drugie, skoro juz tak prownujemy, i tu mnie boli, ze dlaczego nie do konca? Jak rodza sie kocieta to dlaczego je rozdajemy 'w dobre rece' czy swoje dzieci tez rozdajemy? Dlaczego porzucamy zwierzeta nie myslac juz wtedy o porownaniu ze to nie dorosla jeszcze osoba np. i ze tez ma UCZUCIA i odczucia-bol, glod, zimno....
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sie 12, 2004 21:45 Re: Łatwe slogany

zalatany pisze: Łatwo jest głosić komunały, zapominając o tym, że bez tych badań mogłabyś już dawno umrzeć. Gratuluję szerokiego pojmowania sprawy!

No jasne jedne badania sa nierowne drugim-tez masz swietne podejscie.. i sam glosisz komunaly. Skoro jedni zbadali ,ze kastracja wczesna w zasadniczy sposob nie wplywa na rozwoj zwierzat, a i pomaga zapobiec powaznym chorobom-nowotwor sutka u kotek, to to kwestionujesz a wiec...badz konsekwetny.
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sie 12, 2004 21:47 Re: cd.

ARKA pisze:
Merlin pisze:
Arka
Ty zdaje sie chyba zapominasz ze wszystkie leki dla ludzi sa najpierw testowane na zwierzetach


Sa a jakze, z jakimi rezultatami? :roll:

....


jesli chodzisz do apteki , to z pozytywnymi

co do drugiej czesci

nawet nasze dzieci kiedys opuszczaja dom rodzinny (jedne wczesniej inne pozniej) a my jako gatunek jestesmy niestety zwierzetami stadnymi i opuszczenie domu to tylko zmiana stada

Merlin

 
Posty: 1303
Od: Czw lip 29, 2004 21:28

Post » Czw sie 12, 2004 21:51 Ręce opadają

Wiesz, Arka, po prostu mi ręce opadły. I siwieć zacząłem. Jak już powiedziałem, tam nie ma podanego żadnego źródła. Poza tym możemy się spierać dak w nieskończoność, a mnie już się naprawdę nie chce.
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 22:05 Re: cd.

Merlin pisze:
ARKA pisze:
Merlin pisze:
Arka
Ty zdaje sie chyba zapominasz ze wszystkie leki dla ludzi sa najpierw testowane na zwierzetach


Sa a jakze, z jakimi rezultatami? :roll:

....


jesli chodzisz do apteki , to z pozytywnymi

co do drugiej czesci

nawet nasze dzieci kiedys opuszczaja dom rodzinny (jedne wczesniej inne pozniej) a my jako gatunek jestesmy niestety zwierzetami stadnymi i opuszczenie domu to tylko zmiana stada


Nie wszystkie leki sa testowane na zwierzetach...

To pozwolmy naszym zwierzetom tez zdecydowac samodzielnie-niech one decyduja(skoro tak sie oburzyles ze 'odgraniczam' je od ludzi) kiedy chca nasze stado opuscic-logiczne prawda.
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sie 12, 2004 22:10 No ręce opadają

Arka, no widzę że po prostu szalejesz. Jak koty są do nas takie podobne, to już po prostu się obraziłaś. Sugerujesz traktowanie ich jak ludzi. To jest delikatnie mówiąc osłabiające. No nie zachowuj się jak dziecko. Organizm organizmem a stosunki człowieka ze zwierzęciem to co innego.
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 22:11 Re: Ręce opadają

zalatany pisze:Wiesz, Arka, po prostu mi ręce opadły. I siwieć zacząłem. Jak już powiedziałem, tam nie ma podanego żadnego źródła.


Moj bosheee, biedny, zagubiony.... nie podali 'na talerzu' czy nie czytasz literatury fachowej, ciagle leczysz tymi samymi lekami co na uczelni 'podali'? tez chyba osiwieje :roll: W ktorej lecznicy jestes? :wink:
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sie 12, 2004 22:13 Ból zębów

Arka, tak się składa, że ja na tej uczelni pracuję, więc, proszę, nie osłabiaj mnie
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 22:14 cd.

napisałem Ci, że przy tym artykule nie podano żadnych źródeł, tylko argument, że badania są "amerykańskie" - czytaj dobre. A jeżeli się powołuje na jakieś badania to powinno się je wskazać.
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 22:16 naiwność

wg mnie naiwnością jest wierzyć bez zastrzeżeń we wszystko, co napisali w internecie. Właśnie po to podaje się bibliografię, żeby odbiorca mógł sprawdzić podawane informacje, żeby je uwiarygodnić. Przykro mi to stwierdzić, ale chyba nie masz o tym większego pojęcia :(
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 12, 2004 22:36 Re: No ręce opadają

zalatany pisze:Arka, no widzę że po prostu szalejesz. Jak koty są do nas takie podobne, to już po prostu się obraziłaś. Sugerujesz traktowanie ich jak ludzi. To jest delikatnie mówiąc osłabiające. No nie zachowuj się jak dziecko. Organizm organizmem a stosunki człowieka ze zwierzęciem to co innego.


No chwila, chwila, kto porownywal kotke z 13 letnim dzieckiem? Czyli co nie porownuj JEDNAK czlowieka do zwierzecia tak? Jesli organizmy takie same, Twoim zdaniem, to i nie widze powodu aby nie porownywac-idac dokladnie Twoim tokiem myslenia. :roll:
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 249 gości