Gwiazdka i Kminek [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 02, 2017 19:06 Re: Gwiazdka i Kminek

Kociki dziekuja za glosy w konkursie , dla mnie sa zawsze numer jeden :201461

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt kwi 07, 2017 21:30 Re: Gwiazdka i Kminek

Pisze bo moze ktos poradzi , bylam z kotami na kontrolnym badaniu, Gwiazdka zdrowa jak rydz, wyniki ksiazkowe ale Kminus cos podupadl , nie mam w reku wynikow ,dopiero jak bede u weta to odbiore , przez telefon rozmawialam i powiedzial ze wyszly podwyzszone wskazniki watrobowe i nerkowe , bez dramatu ale jednak , nie widze zeby cos mu dolegalo , apetyt ok , kupy tez , rozrabia jak dawniej , pytal mnie co daje jesc , daje obecnie purizona zmieszanego z porta 21 i wolowine , mokrego zadnego nie je , probowalam chyba wszystko co w zooplusie , barf tez odpada bo tylko je woła i indyka , i wolowina musi byc chuda bo z zylkami tez nie , daje mieso bo to sposob na przemycenie wody , ktora zalewam posiekane mieso , no i podobno za duzo bialka i to moze byc powodem takich wynikow , poradzil zamowic karme mniej bialkowa i za miesiac powtorka badan i usg , no i teraz jaka karme zamowic??? a moze sa jakies preparaty naturalne ktore pomagaja pracowac watrobie ,
wiem ze bez wynikow to tak nie do konca mozna ale chociaz kierunek poradzcie ,

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 08, 2017 9:11 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

fakt bez całości wyników trudno coś powiedzieć, podesłałam pomysł ale w sklepach typu animalia też coś znajdziesz
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Sob kwi 08, 2017 12:04 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

napisalimy , może coś pomoze T. łapki trzymamy :ok: :ok: :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 08, 2017 12:47 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

czarno-czarni a gdzie ten pomysl , na pw nic nie ma ???
mieli mi przyslac wyniki Kmina a przyslali Gwiazdki wrrrr... a teraz juz zamkniete , poczekac musze do jutra

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 08, 2017 15:27 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

na mailu masz
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Sob kwi 08, 2017 15:51 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

dzieki , bede chciala zamowic toxisan ,zapytam jeszcze weta ,maja tez karme niskobialkowa ,tyle ze cena 8O duza , zwlaszcza ze on tylko na suchym

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 08, 2017 18:33 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

Kmineczku kochany, nie zasmucaj nas żadnymi choróbskami. Masz natychmiast poprawić wyniki badań. Doradzić nieczego nie mogę, bo nie miałam takiego problemu.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Nie kwi 09, 2017 7:28 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

U mojego ośmiolatka Katinka też tydzień temu wyszły nienajlepsze wyniki wątrobowe; AST- 60.29 ( norma max 55), ALT- 269.6 (norma max 110), ALP- 167 (norma max 105) i jeszcze chyba tarczyca T3- 280 ( norma max 150), więc będę tu podczytywać wszystkie porady, bo wetka jest mało przekonująca. przede wszystkim chciała mu zaaplikować kroplówkę, ale na to się nie zgodziłam, bo on się bardzo stresuje u weta i przy pobieraniu krwi już cały dyszy, a co dopiero by było przy godzinnej kroplówce.Zresztą nie widać po nim, żeby był chory, może tylko ma ciut mniejszy apetyt, więc po co zaraz takie drastyczne środki.

Poprzednio jadł przede wszystkim o wysokiej zawartosci miesa mokre karmy GranataPet i Animonda von Feinsten i dojadał suchym Purizonem. Wetka dała mu suchą karmę weterynaryjną RC Hepatic i to dostaje teraz. Z zaleceniem,ze tylko to ma jeść, co mnie nie przekonuje. Oprócz tego dała mu lekarstwo Hepatiale forte, które mu dodaję do jedzenia. Ponieważ on zawsze preferował mokre karmy to zamówiłam mu RC Gastro intestinal - karmę dla kotów z problemami żoładkowymi. Nie ma na rynku karmy mokrej dla kotów wątrobowych, ale myślę, że RC Gastro intestinal powinna się nadać, bo musi być lekkostrawna, skoro jest dla kotów żołądkowców. Zobaczę jakie będą tego efekty - sama nie wiem czy robię to co najlepsze i czy powinnam coś jeszcze. Może ten toxisan jeszcze zamówię, o którym piszecie. A które konkretnie to są te najlepsze karmy niskobiałkowe?
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1085
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

Post » Nie kwi 09, 2017 9:19 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

Najświeższe wiadomości są taki, że kot po zjedzeniu wczoraj pierwszy raz RC gastro intestinal ma dzisiaj biegunkę. :( Chyba zbyt radykalnie zmieniłam mu dietę. Spróbuję dawać mu trochę dawnego jedzenia i trochę karm weterynaryjnych. Jeszcze w dodatku drugi zdrowy kot, na ogół niejadek, wyjada RC hepatic choć to niewskazane dla niego.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1085
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

Post » Nie kwi 09, 2017 9:35 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

Kciuki za Kmineczka!!!

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Nie kwi 09, 2017 11:22 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy

wyniki Kminka
Obrazek

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 09, 2017 11:28 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Norma 0204 taka mokra karme znalazlam dla chorych na watrobe http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu ... .1542.html
Kminek nie lubi mokrego tylko suche , skad sie bierze ta chora watroba , on nie wychodzi , ciagle je to samo, kwiatow w domu nie mam
poza tym to byla kontrola coroczna , nic w zachowaniu czy apetycie nie niepokoilo mnie
czyli troche mniej bialych krwinek i enzymy watrobowe podwyzszone ?????
i co myslicie???

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 09, 2017 13:24 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

kocka pisze:Norma 0204 taka mokra karme znalazlam dla chorych na watrobe http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu ... .1542.html
Kminek nie lubi mokrego tylko suche , skad sie bierze ta chora watroba , on nie wychodzi , ciagle je to samo, kwiatow w domu nie mam
poza tym to byla kontrola coroczna , nic w zachowaniu czy apetycie nie niepokoilo mnie
czyli troche mniej bialych krwinek i enzymy watrobowe podwyzszone ?????
i co myslicie???


Z wiekiem chyba po prostu wątroba słabiej funkcjonuje i trzeba ją trochę odciążyć zmieniając menu i podając coś osłonowo jak np.Hepatiale forte.

Dzięki za link. Chyba kupię Katinkowi tę karmę.Droga, ale czego się nie robi dla kochanego kota. Mam nadzieję, że w ogóle to zje. Kupiłam mu najpierw saszetki Gastrointestinal Hillsa, ale nie chciał tego tknąć. Dopiero RC gastrointestinal zjadł. Mam nadzieję, że te wyniki mu się poprawią i wtedy będzie można częściowo wrócić do GranataPet, którą bardzo lubi.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1085
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

Post » Nie kwi 09, 2017 13:31 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

bede rozmawiac z wetem po weekendzie , mam nadzieje ze tez czasowa zmiana diety i cos wspomagajacego wystarczy , Kminek uwielbia wolowine , tez mocna bialkowa ,i jak pomysle ze nie moglabym mu dawac to nie wiem , bo to tez rytual , zawsze wieczorem po pracy , blender chodzi i koty wiedza ze idzie mieso , jak kiedys nie mialam to dramat byl , czytalam ze parzony filet kurczaka tez moze byc , no jakos bedzie trzeba sobie poradzic :ok:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości