Otyły kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 20, 2016 9:43 Re: Otyły kot

To niestety domena wielu wetów. Kiedyś o to zapytałam i usłyszałam, że Royal weźmie karmę z powrotem, jak zostanie, a inne firmy nie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw paź 20, 2016 17:57 Re: Otyły kot

Amorion pisze: do Whiskasa mam jakąś szczególną awersję, jak ciągle widzę te ich wspaniałe reklamy...

Rozumiem :)
Ja mam większą awersję chyba do RC, bo potrafią bezczelnie organizować wykłady na aulach uczelnianych ze wstępem wolnym pod tytułem: "Właściwe żywienie psów i kotów". Co za hipokryzja :?

O firmach sponsorujących karmy a w tym chyba też o RC słyszałam kiedyś info mało oficjalną ale prawdziwą, że między innymi sponsorują niektórym weterynarzom (nie umiem powiedzieć, czy wszystkim) wyjazdy wakacyjne i takie tam. Trudno nie chcieć kogoś takiego chwalić...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw paź 20, 2016 18:41 Re: Otyły kot

Stomachari pisze:
Amorion pisze: do Whiskasa mam jakąś szczególną awersję, jak ciągle widzę te ich wspaniałe reklamy...

Rozumiem :)
Ja mam większą awersję chyba do RC, bo potrafią bezczelnie organizować wykłady na aulach uczelnianych ze wstępem wolnym pod tytułem: "Właściwe żywienie psów i kotów". Co za hipokryzja :?

O firmach sponsorujących karmy a w tym chyba też o RC słyszałam kiedyś info mało oficjalną ale prawdziwą, że między innymi sponsorują niektórym weterynarzom (nie umiem powiedzieć, czy wszystkim) wyjazdy wakacyjne i takie tam. Trudno nie chcieć kogoś takiego chwalić...


Ale RC intestinal działa bezbłędnie, nie wiem jak pozostałe weterynaryjne ale ta jest akurat super. Na tyle biegunek jakie przerabiałam na tymczasach, zwłaszcza tych małych, to każdemu mijało błyskawicznie na tej karmie. RC Convalescence tez jest przydatna bardzo, ale fakt to karmy doraźne a nie bytowe.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2016 19:07 Re: Otyły kot

Też sobie chwalę Intestinal. Convalescence w proszku również się sprawdził kilkakrotnie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw paź 20, 2016 21:11 Re: Otyły kot

pchełeczka pisze:
Stomachari pisze:
Amorion pisze: do Whiskasa mam jakąś szczególną awersję, jak ciągle widzę te ich wspaniałe reklamy...

Rozumiem :)
Ja mam większą awersję chyba do RC, bo potrafią bezczelnie organizować wykłady na aulach uczelnianych ze wstępem wolnym pod tytułem: "Właściwe żywienie psów i kotów". Co za hipokryzja :?

O firmach sponsorujących karmy a w tym chyba też o RC słyszałam kiedyś info mało oficjalną ale prawdziwą, że między innymi sponsorują niektórym weterynarzom (nie umiem powiedzieć, czy wszystkim) wyjazdy wakacyjne i takie tam. Trudno nie chcieć kogoś takiego chwalić...


Ale RC intestinal działa bezbłędnie, nie wiem jak pozostałe weterynaryjne ale ta jest akurat super. Na tyle biegunek jakie przerabiałam na tymczasach, zwłaszcza tych małych, to każdemu mijało błyskawicznie na tej karmie. RC Convalescence tez jest przydatna bardzo, ale fakt to karmy doraźne a nie bytowe.


działa bo ma w składzie glinkę białą, która sama w sobie działa świetnie przeciwbiegunkowo, ściąga toksyny i osłania jelita. Można podać do normalnej karmy a nie paść kota karmą dla kur ;)

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Czw paź 20, 2016 21:28 Re: Otyły kot

Ale działa i to najważniejsze. :ok:
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2016 21:41 Re: Otyły kot

no działa. Stodoła zmielona razem z krową też by zadziałała jeśliby do niej dodać glinkę, ale przecież lepiej podać glinkę do normalnego, zdrowego jedzenia a nie wydawać tyle kasy na kukurydzę w kształcie bobków.

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Czw paź 20, 2016 22:51 Re: Otyły kot

Już nie demonizuj... To nie jest karma bytowa tylko doraźna.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2016 22:58 Re: Otyły kot

ale nie rozumiem sensu jej podawania skoro można podać OSOBNO jedyny jej działający składnik i tez zadziała. WYjaśnij mi więc, po co przepłacać za odpady roślinne?

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Pt paź 21, 2016 0:27 Re: Otyły kot

pchełeczka pisze:Ale działa i to najważniejsze. :ok:

Dokładnie :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt paź 21, 2016 12:18 Re: Otyły kot

Perrpetua pisze:ale nie rozumiem sensu jej podawania skoro można podać OSOBNO jedyny jej działający składnik i tez zadziała. WYjaśnij mi więc, po co przepłacać za odpady roślinne?


Po to że nie każdemu kotu wszystko podasz tak sobie. Poza tym ja mam rozne doświadczenia. U mnie taka smecta nie działała nigdy... Od jakiegoś czasu jak mi trzeba podaje taninal. PoDawanie rc jest łatwiejsze i można łatwiej kota przestawić na zwykłą bytową karmę. A jak juz o tym gadamy to nic nikomu do tego jak ludzie chcą wydawać swoje pieniądze. Jak chcą wyciszać kotu przewód pokarmowy na rc i chcą na to wydac kase to nie twoja sprawa i możesz sie pieklic i ciśnieniować a i tak mnie nie przekonasz. Miałąm u roznych rożne przypadki i nie wszystko wyglada tak rozowo.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 26, 2016 18:35 Re: Otyły kot

hmmm... podepnę się pod ten wątek z pytaniem, czy w przypadku wprowadzenia częściowej diety (barf) mięsnej, należy bawić się w suplementy ?

mam potężnego kota, zasadniczo je suchą karmę ale w ilości mniejszej niż nawet zalecana (tylko bezzbożowa, od zawsze) + jeden posiłek dziennie to jakaś ryba na spółkę z pozostałymi kotami, ogólnie jak obserwuję, nie przejada się, no ale waga w dół ani drgnie. od jakiegoś czasu dwa razy w tygodniu staram się napchać go mięsem aby nie chciało mu się jeść chrupek, a że on uwielbia mięso to mu w to graj. no więc pytanie jak na wstępie, czy w powyższych okolicznościach należy suplementować taką wyrywkową dietę ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto mar 14, 2017 15:22 Re: Otyły kot

Color1 tak, jeśli dwa dni mięso stanowi duży udział diety to należy. Ryby natomiast nie powinny być podawane często i jeśli surowe to wyłącznie te które nie zawierają tiaminazy i trioxu, ale to pewnie wiesz.
Nie masz możliwości odstawić suche i karmić tylko puszkami lub mięsem z suplementami? To byłoby o wiele zdrowsze niż sucha karma, która nie powinna stanowić podstawy diety, i kot by schudł.
Jeśli będziesz napychać kota mięsem to pamiętaj, że musi ono być tłuste . Suplementy które powinieneś wprowadzić jak najszybciej to mączka ze skorupek jaj i tauryna. Resztę możesz wprowadzać stopniowo.

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Śro mar 15, 2017 7:44 Re: Otyły kot

Jak je surowe kości, razem z tym mięsem, to mączki ze skorupek nie potrzeba.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 15, 2017 17:14 Re: Otyły kot

trzeba, nie da się kotu podać tyle kości żeby odpowiednio zrównoważyć fosfor, a raczej da się ale nie powinno się.

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Szeska, Zeeni i 507 gości