Otyły kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 26, 2017 13:37 Re: Otyły kot

Jeszcze odgrzebię temat... z tym mięsem to nie jest tak, że dwa dni jest tylko na surowym... dostaje mięso (najczęściej wołowe, + jako przysmak filet indyka, choć wiem że to pusty surowiec) ale w resztę dnia dojada chrupkami, względnie tym co z puszki wyłożę dla pozostałych kotów. I tu mam pytanie, o co chodzi z tym równoważeniem fosforu ?
Niestety kości nie chce jeść np. skrzydła drobiowego nie zjada, raczej poliże ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob maja 06, 2017 19:26 Re: Otyły kot

mięso to dużo fosforu, fosfor musi być równoważony wapniem, chodzi o prawidłowy stosunek wapnia do fosforu-żeby m.inn nerki nie ucierpiały z powodu nadmiaru fosforu.
Dlatego jeśli mięso podawane jest w większych ilościach niż 2-3 posiłki na tydzień to trzeba podawać suplement wapnia-kości i/lub mączkę ze skorupek jaj. Zamiast filetu lepsze byłoby np udo/podudzie ze skórą, albo filet z kaczki ze skórą.
Nie chcesz zrezygnowac z suchego?

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Sob maja 06, 2017 21:35 Re: Otyły kot

nie mam możliwości rezygnacji z suchego - raz - jest to karma zbilansowana, dwa - tylko jeden kot (z czterech) chętnie je surowe odpowiednie mięso, natomiast nie udało mi się go przekonać aby zjadał w całości (tzn. skrzydło z kośćmi) toteż nie widzę szansy na powodzenie wprowadzenia barf-a tylko dla jednego kota (choćby ze względów organizacyjnych). w ogóle dziwna sprawa, bo moje koty naprawdę nie jedzą ponadnormatywnych ilości, ale tylko jeden ma spora nadwagę i wcale się jakoś nie objada. sumaryczne ilości suchej karmy jakie w ciągu dnia uzupełniam nawet nie wychodzą tyle ile jest zalecane na całą czwórkę...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, ewar, Google [Bot], nfd, Szymkowa i 295 gości