Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Pusia chłoniak ['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 06, 2017 8:05 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Szukają DS.

Aniu zrób jej badanie kupy, flotacja z sedymentacja czy jakoś tak to się nazywa. Może ją coś podjada od środka skoro taka chudzinka ? Zbieraj próbki kupali przez 3-4 dni, żeby zwiększyc wykrywalność. Ale pewnie to wszystko wiesz. Ja tak wykryłam kokcydia u kotki, chociaz wetka uwazała, ze wszystko OK a 3 kg to idealna waga dla kotki.
U mnie kosztuje to 45 albo 60 zł (w zależności do którego laboratorium kupa pojedzie. Przypomnij mi na pw. konto to przeleję kasę na to badanie.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto cze 06, 2017 9:20 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Szukają DS.

Wetka mówiła o zbadaniu kupki, zapomniałam o tym napisać, ona robi przykładowe kupale i uchwycić się nie ma czego.
Jutro jadą obie panny na sterylizację bo pani doktor powiedziała, że nie widzi przeciwwskazań a i sterylizacja może pomóc w zwolnieniu jej metabolizmu, bo jak pisałam koteczka ma ADHD.

Dzięki Ewa. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro cze 07, 2017 12:50 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Szukają DS.

Mała długowłosa jednak nie została poddana zabiegowi sterylizacji co tak ogólnie przewidywałam.
Powiedziałam pani doktor, ze ona od jakiegoś czasu jest tak przeraźliwie chuda i nie ma apetytu i żeby najpierw zrobić jej badania krwi oraz mocznik i kreatyninę bo z pyszczka też nie tak pachnie.
Lalunia ma testy FIV i FELV ujemne, morfologia nieciekawa jak i mocznik przekroczony 100%, kreatynina w normie a do tego waga 1,80kg a siostry 2,40kg. i ona została wysterylizowana.

karteczka na kontenerku aby uważać nie nie od razu w narkozę
Obrazek

testy
Obrazek Obrazek

badania krwi
Obrazek Obrazek Obrazek

i sterylizacja Liluni
Obrazek

Obrazek

Niestety ja już nie mam żadnych funduszy i za te badania muszę oddać córce 101 złotych. :( (transportowała mnie dzisiaj)

27 morfologia
7 mocznik
7 kreatynina
60 testy
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro cze 07, 2017 14:06 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Szukają DS.

Anna61 pisze:Wetka mówiła o zbadaniu kupki, zapomniałam o tym napisać, ona robi przykładowe kupale i uchwycić się nie ma czego.
Jutro jadą obie panny na sterylizację bo pani doktor powiedziała, że nie widzi przeciwwskazań a i sterylizacja może pomóc w zwolnieniu jej metabolizmu, bo jak pisałam koteczka ma ADHD.

Jak ona może nie widzieć,że kot jest taki mizerny? Dla mnie na pierwszy rzut oka - o czym od dawna pisałam - wygląda kiepsko :( My tez teraz mamy kotkę nadpobudliwą. Jeszcze nie spotkałam kici, która by tak mało spała, a nawet jeśli to łatwo się wybudza. I pomimo iż waży 3,3kg lekarka powiedziała,że nie jest dobrze odżywiona, bo ma lekko zapadające sie boczki i sierść nie jest miękka, bez połysku. Mam nadzieję,że w badaniach nie wyjdzie coś nie tak. Sama chyba zaczynam być przewrażliwiona :wink:
Przeleje uzbierane fundusze z bazarku, to będzie większa połowa do pokrycia wydatków :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro cze 07, 2017 14:22 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Dziękujemy Atta :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Zapomniałam jeszcze napisać, ze Lalunia miała też w lecznicy 40 stopni gorączki. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw cze 08, 2017 11:48 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Lalunia długowłosa ma zalecone kroplówki aby wypłukać mocznik 1x1 po 50ml.i do tego Lespedol.
Po tygodniu na kontrolę badań i zobaczymy co z nią dalej.
Obie są strasznie miziaste i o wszystko się obcierają.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Biało czarna Lilunia po sterylizacji ogólnie dobrze. Biedna jest bardzo, bo to takie kocie dziecko jest jeszcze pomimo 9 miesięcy.

Wczoraj po wyjściu z transporterka
Obrazek Obrazek

w pudełeczku obgryzionym przez Kacpra i Tygryska
Obrazek

najlepiej jednak na łóżku
Obrazek

i jak mamusia wymizia dziecko
Obrazek Obrazek Obrazek

apartamenty puste
Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw cze 08, 2017 12:45 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Bidusia, ale jak jej ślicznie w tym ubranku :1luvu:

Za zdrówko Laluni i Liluni :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 08, 2017 20:04 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

:1luvu: :ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 08, 2017 21:24 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Śliczna kota.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw cze 08, 2017 21:35 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Jakie ma twarzowe ubranko i do tego anielsko patrza w ocza człowiekowi :1luvu:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie cze 11, 2017 14:24 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Kjusinka(kruszynka :wink: ) nasza :1luvu:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

i dziebełko (zdziebełko) :1luvu:

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon lip 03, 2017 19:35 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Pusia ma podejrzenie chłoniaka jelit viewtopic.php?f=1&t=176831&p=11802974#p11802974
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lip 04, 2017 8:10 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Ojej, to byłoby zbyt okropne :(
Może to jednak nie to.

Kciuki za koteczkę :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 04, 2017 15:35 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Może skończy sie na podejrzeniu :roll: Oby!!!

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lip 05, 2017 11:59 Re: Chorych 5 kotków z wrzodami na oczach. Proszę o pomoc.

Dzięki za kciuki kochani.

Pusia chyba zaraziła się od szylkretki bo ma katar i kicha.
Biedna jest bardzo, widać, że jest bardzo chora w ogóle i szczególe. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości