UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 30, 2016 18:09 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

tylko metalowa, od zawsze, moja paranoja nie śpi :mrgreen:

co do tej z obi - jest na to patent
przęsło należy zatransportowac do kogoś, kto ma zgrzewarkę i dodać prętów :mrgreen:
skuteczne i praktyczne - nie bardzo kosztowne przy tym
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt wrz 30, 2016 18:13 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Kinnia pisze:tylko metalowa, od zawsze, moja paranoja nie śpi :mrgreen:

co do tej z obi - jest na to patent
przęsło należy zatransportowac do kogoś, kto ma zgrzewarkę i dodać prętów :mrgreen:
skuteczne i praktyczne - nie bardzo kosztowne przy tym

Hmmm spawalnica nie wystarczy? Mam :wink: Tylko w planach balkon raczej rozległy :roll: Trochę pracy będzie, ale to jest myśl :ok:
pwpw
 

Post » Pt wrz 30, 2016 18:26 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

pwpw pisze:
Kinnia pisze:tylko metalowa, od zawsze, moja paranoja nie śpi :mrgreen:

co do tej z obi - jest na to patent
przęsło należy zatransportowac do kogoś, kto ma zgrzewarkę i dodać prętów :mrgreen:
skuteczne i praktyczne - nie bardzo kosztowne przy tym

Hmmm spawalnica nie wystarczy? Mam :wink: Tylko w planach balkon raczej rozległy :roll: Trochę pracy będzie, ale to jest myśl :ok:


owszem, migomat (spawalnica) tez sie nada
tylko
spawając zostawiasz ślady
przy zgrzewaniu - jest cacy :mrgreen:
tzn. jest ślad, ale duuuużo mniejszy
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt wrz 30, 2016 18:36 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Kinnia pisze:
pwpw pisze:
Kinnia pisze:tylko metalowa, od zawsze, moja paranoja nie śpi :mrgreen:

co do tej z obi - jest na to patent
przęsło należy zatransportowac do kogoś, kto ma zgrzewarkę i dodać prętów :mrgreen:
skuteczne i praktyczne - nie bardzo kosztowne przy tym

Hmmm spawalnica nie wystarczy? Mam :wink: Tylko w planach balkon raczej rozległy :roll: Trochę pracy będzie, ale to jest myśl :ok:


owszem, migomat (spawalnica) tez sie nada
tylko
spawając zostawiasz ślady
przy zgrzewaniu - jest cacy :mrgreen:
tzn. jest ślad, ale duuuużo mniejszy

To podpytam domowego fachowca, choć ja jak wyżej wole pewność, niż ślady... To już druga kategoria :D Mniej ważna..
pwpw
 

Post » Pt wrz 30, 2016 20:56 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Martinnn pisze:W fajnymi miejscu mieszkacie i jeszcze na parterze to nawet kot mógłby sobie wychodzić na spacer po parku.


To tylko tak wygląda. Mamy dużo terenu zielonego ale zaraz obok ogrodzoną szkołę z zaroślami. Małą uliczkę osiedlową ale ciut dalej ruchliwą ulicę. Nie zdecydujemy się nigdy na wychodzące koty. Mieliśmy ok 15 lat temu wychodzącego persa. Do dzisiaj nie wiemy czy coś go wystraszyło i uciekł, czy go ktoś ściągnął z okna. Nie mamy balkonu tylko okno, a za balkon robi taka kratka tylko (równo z blokiem). Koty leżą na parapecie, ale teraz maja szlaban i puszczam tylko na spanie lub siedzie obok. Poza tym umowa adopcyjna nie pozwalałaby na puszczanie kota. Rysiek to dzikus i pewnie by już nie wrócił.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pon paź 24, 2016 12:40 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

OKI pisze:Może przynajmniej jakoś wyedytować.

O ile mi wiadomo, to http://www.bezpiecznykot.com.pl/ robi bardzo solidne siatki.
Drewno mnie nie przeraża - wszystko jest kwestią jego obróbki i jakości, a to ciężko po fotach ocenić.
Swoje robi późniejsza pielęgnacja i regularne sprawdzanie, czy wszystko jest ok.
Przecież setki lat nie tylko okna, ale całe domy budowano z drewna i dalej się to robi, również w naszym klimacie ;)

Potwierdzam. Firma Bezpieczny Dom dla Kota robi porządne zabezpieczenia. Nasza siatka metalowa osadzona na drewnianej ramie od marca/kwietnia 2015 bez problemu się trzyma, a Kuba się po niej wspina aż do samego wierzchołka. Przeglądy co pół roku mamy w cenie przez okres gwarancji, a potem choćbym i miała płacić za przeglądy, to wolę tak niż narażać koty na niebezpieczeństwo. Sami też oglądamy siatkę i mocowania co jakiś czas, tak dla pewności.

Gdyby mnie spotkało coś takiego - a mieszkam na 10. piętrze (dlatego z założenia poniżej metalu nie schodziliśmy, przy takiej wysokości nie ma co skąpić) - to sprawa sądowa byłaby jak nic - o zwrot kosztów wykonania, odszkodowanie za leczenie i zadośćuczynienie za zszargane nerwy.

Biedny kot :( Oby się wylizał.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 26, 2017 15:40 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Dokładnie przeczytałam każdy wpis w tym temacie. I troszkę zaczęłam się niepokoić. Nie mam założonej siatki stalowej. Nie kupowałam sama siatki wszystko było zamontowane przez firmę. Przed chwilą sprawdziłam siatkę, wszędzie naciągnięta i wygląda na mocną. Siatkę montowano u mnie w marcu 2017. Nie wiedziałam, że powinnam prosić o siatkę stalową i nikt mnie nawet o to nie pytał. Firma zapytała mnie jedynie czy siatka na koty, czy na gołębie (na gołębie ma większe oczka i jest słabsza - tak mówili). Chciałam siatkę dla kotka i zamontowano mi dla kotka.
Obrazek
Czy założenie siatki niestalowej było błędem? (siatka założona u mnie wygląda na mocną). Moje kotto wprawdzie siatki nie gryzie, jest na balkonie tylko jeśli jestem w mieszkaniu i nigdy nie widziałam, aby gryzieniem siatki był zainteresowany. Ale zaczęłam się martwic, czy nie powinni mi założyć siatki stalowej?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon cze 26, 2017 16:13 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Porządna siatka stanowa jest dużo droższa niż nylonowe czy sznurkowe.
Możliwe że firma która Ci siatkę montowała używała tylko tych nylonowych (bo są dużo szybsze w montażu i tańsze) i stąd brak pytania o rodzaj który wolisz. Trudno żeby proponowali coś czego nie mają w ofercie - to Ty wybierasz firmę która Ci odpowiada asortymentem.

Twoja siatka prawdopodobnie jest całkiem ok - tylko musisz liczyć się z koniecznością regularnego kontrolowania jej stanu a już szczególnie na wiosnę. Trzeba sprawdzać czy nie ma przetrać, dziur, czy nadal jest wytrzymała. I trzeba to robić regularnie - np. raz w tygodniu jakiś dzień sobie wybrać.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 26, 2017 16:27 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Wybrałam chyba jedyną ogłaszającą się firmę w necie na terenie Bydgoszczy. Montaż siatki nie był dla mnie tani. Wydaje mi się, ze jest bardzo dobrze założona, ale nie wiedziałam, że lepsza byłaby stalowa, gdybym wiedziała to o taką bym poprosiła. Blue będę kontrolować siatkę systematycznie. Ta jeszcze zimy nie przeżyła. Mieszkam na 2 piętrze - wysoko dla kotka i kociak niewychodzący. Siatka na balkonie dla mnie to priorytet bezpieczeństwa kociaka.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon cze 26, 2017 16:28 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Spokojnie może być taka siatka, ja sam już mam dziury powiercone na balkonie i będę montował i nawet mi do głowy nie przyszło zakładać stalową. Założę zwykłą sznurkową, to nie tygrysy aby stalowe siatki montować.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pon cze 26, 2017 16:35 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Wiem Martinn, ale zobacz na zdjęcia w tym temacie. Siatki kotki przegryzają. Moja wydaje mi się bardzo silna, silniejsza niż kocie ząbki, ale nigdy nie wiadomo jak będzie.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon cze 26, 2017 16:43 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Martinnn pisze:Spokojnie może być taka siatka, ja sam już mam dziury powiercone na balkonie i będę montował i nawet mi do głowy nie przyszło zakładać stalową. Założę zwykłą sznurkową, to nie tygrysy aby stalowe siatki montować.


Widzisz Martinn.... Przez wiele lat zajmowaliśmy się z mężem zakładaniem siatek - będzie z 10 tych lat? I widzieliśmy jaki los spotyka wcześniej lub później nylonowe czy sznurkowe (bo je wielokrotnie ściągaliśmy by założyć nasze).
Dlatego stosowaliśmy tylko i wyłącznie stalowe ocynkowane.
Oczywiście trwałość innych nie musi być fatalna, niektóre były całkiem ok na kilka lat. Inne po pierwszej zimie nadawały się tylko do wyrzucenia - jaka jest dana siatka wychodzi w praniu. I absolutnie kot nie musi być tygrysem. A gdy dodatkowo ma skłonność do gryzienia sznurków czy ich szarpania pazurami - to trwałość siatki nie stalowej skraca się drastycznie. Kot jest w stanie przez kilka minut taką siatkę przegryźć na tyle by się przez dziurę przecisnąć
To przez takie myślenie jak Twoje dochodzi do wypadków.
Decydując się na siatkę nylonową trzeba brać pod uwagę jej regularne kontrolowanie. Po prostu. I liczyć się z tym że nie jest niezawodna. Nie wykazywać się nadmiernym optymizmem. Taka siatka ma swoje zalety i wady.
Także przy montażu, siatka musi być bardzo mocno rozpięta, najlepiej w wilgotny dzień (wtedy jest najluźniejsza), a mocowania muszą być jedno przy drugim lub siatka musi być rozpięta na porządnej i napiętej stalowej lince.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 26, 2017 16:46 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Kontrolował będę, ale wygodniej założyć mi sznurkową niż stalową. Poza tym stalowa jakoś by mnie drażniła. Na wolierę na podwórku na pewno byłaby lepsza.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pon cze 26, 2017 17:13 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Miałam siatkę z Korszy i jedna kotkę - gryzulę.
Napoczęła siatkę bardzo szybko, a potem to już było ciągle pilnowanie, pamiętanie, cudowanie, zasłanianie dołu siatki...więcej zachodu niż to warte.
Teraz mam ocynkowaną i żaden kot nawet nie zainteresuje się jej gryzieniem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 27, 2017 0:21 Re: UWAGA Warszawa! Sprawdź swoje siatki na balkonie...

Słyszałam o eksperymencie domowym sposobem pewnego "włóczykija". Linę przeznaczoną do wspinania w górach o udźwigu bodajże 1 tony powiesił za oknem na cały rok. Po tym czasie ją przetestował - urwała się pod wpływem 60 kg.
To pokazuje, jak słońce, deszcz, śnieg, mróz i gorąc mogą nadwyrężyć materiały. Nawet te przeznaczone do sportów.
Na tej samej zasadzie siatka nylonowa z czasem sparcieje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 203 gości