Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...Pusia ['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 12, 2017 20:51 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

U nas cieplusio na dworze to i kotki szczęśliwe we wolierze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 14, 2017 17:27 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Ja już nie wiem co mam zrobić z Kubusiem viewtopic.php?f=1&t=168885
on tłucze się w nocy na dworze z kotami. Taki przychodzi na jedzenie

Obrazek Obrazek

viewtopic.php?f=1&t=176831&p=11699071&hilit=Kubu%C5%9B#p11699071

Co mu się jedne rany zagoją to ma nowe. Jak bylam z nim w lecznicy to wetka kazała płynem przemywać w celu lepszego zasychania a rany wodą utlenioną.
Najbardziej mi szkoda tych bezdomniaków viewtopic.php?f=1&t=168885&p=11674613&hilit=Kubu%C5%9B+na+podw%C3%B3rku#p11674613
w domu mam wszystko pod kontrolą i pilnuję Kacpra aby nie atakował Kuby viewtopic.php?f=1&t=179084&start=90#p11769983 ale na dworzu na otwartym terenie bezdomnych nie upilnuje się i tam toczą się walki o przetrwanie. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 14, 2017 18:17 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Anno, woliera kapitalna. Świetny pomysł.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Nie maja 14, 2017 19:48 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Kuba dominator :strach: Trudno tu zaradzić na taki problem, bo przecież nie uwiążesz go do kaloryfera. A w sumie trzeba by miec go cały czas na oku. W domu na drodze stoi mu Kacper, a na zewnątrz wszelkie bezdomne, które wejdą w paradę. Chyba tylko dom bez innych zwierząt, by mu nie wchodziły w paradę.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie maja 14, 2017 21:02 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Bruna pisze:Anno, woliera kapitalna. Świetny pomysł.

Kiedyś nie było woliery a jedynie duży balkon zabezpieczony i też całymi dniami koty tam przebywały.
Najważniejsze aby tylko chcieć im coś zrobić a nie tylko kisić koty w mieszkaniu.
Można osiatkować okno/okna i też koty będą zadowolone, ale trzeba chcieć.
Nie każdy ma balkon, a ci co mają to nie chcą zrobić osiatkowania, mają ogród i woliery też nie robią a niby tak lubią zwierzęta i uchodzą za takie och i ach domy. :wink:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 14, 2017 21:38 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Jutro muszę jechać do lecznicy z malutką długowłosą bo ma jakąś brzydką zmianę na szyi.

Obrazek Obrazek

Jutro też muszę z Baśką na kontrolę, ale wszystko po operacji jej się ładnie goi.

Chciałabym też zrobić badania krwi Pusi bo ta kotka nie podoba mi się.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon maja 15, 2017 0:11 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Oj, ale paskudztwo jej się zrobiło. Ale to nie u tej chudzinki długowłosej?

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon maja 15, 2017 8:21 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Piękne zdjęcia "terenowe" :1luvu:

U nas dopiero wczoraj zrobiła się przyjemna pogoda.

Za zdrówka kocie i ludzkie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 15, 2017 19:32 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Atta pisze:Oj, ale paskudztwo jej się zrobiło. Ale to nie u tej chudzinki długowłosej?

Dostała antybiotyk i jakiś drugi zastrzyk i w środę na kolejne zastrzyki.
Rana jeszcze niewiadomego pochodzenia ale mam nadzieję, ze to nie jakieś alergiczne sprawy.

Obrazek

Baśkce wszystko super się goi ale antybiotyk musimy pociągnąć do 10 dni a w piątek na zdjęcie szwów.

Obrazek

Pusia miała dzisiaj badania krwi, waga 2,35kg. Jeśli badania by wyszły coś niepokojące to miały być rozszerzone na testy Felv i Fiv.
Najpierw zadzwoniłam do lecznicy zapytać o badania krwi i niestety morfologia nie była za ciekawa bo anemia. Mieli zrobić testy i pani doktor miała zadzwonić jak już wszystko będzie łącznie z biochemią.
Ja przez ten czas analizowałam coby gdyby wyszła białaczka, co wtedy z resztą kotów, co bym wtedy zrobiła....
Niepotrzebnie zamartwiałam się na zapas bo zadzwoniła pani doktór, że testy oba ujemne i poczułam przeogromną ulgę a tym samym radość nie do opisania, bo nie chciałabym już przechodzić tego wszelkiego co przechodziłam gdy miałam białaczkowe koty.
Ktoś kto nie miałam białaczkowych kotów nie ma bladego pojęcia o czym mowa.

Tak więc Pusia ma dwa minusiki :D ale poniesione nieznacznie parametry wątrobowe.
Mam podawać przez 3 tygodnie karmę RC Hepatic i zobaczymy co dalej.
Na anemię na razie nic nie podajemy a potem znowu na badania krwi.
Tak o to panna wcina karmę wątrobową.

Obrazek Obrazek
Obrazek

U nas dzisiaj padał grad :evil: ale na szczęście już po wizytach w lecznicy.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon maja 15, 2017 23:26 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

UFF! na szczęście nie to , co najgorsze. Gdy sie patrzy na tak cierpiącego kota, to się odechciewa wszystkiego. Ale wątrobę trzeba podreperować :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto maja 16, 2017 12:53 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Atta pisze:UFF! na szczęście nie to , co najgorsze. Gdy sie patrzy na tak cierpiącego kota, to się odechciewa wszystkiego. Ale wątrobę trzeba podreperować :ok:

Małpeczka niedobra nie ma ochoty na karmę wątrobową, parę dziabnie i idzie do ogólnej kotów. :?

ma ktoś może na zbyciu Hepatiale w kapsułkach? https://www.googleadservices.com/pagead ... IVg&adurl=
a może mokrą jakąś lepszą mokrą karmę dla kotów? :oops:

Ona panicznie boi się wychodzenia na dwór a z woliery zaraz zwiewa do domu. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto maja 16, 2017 15:57 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Cześć Koteczki! Oczekujcie na listonosza :) :201461

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Śro maja 17, 2017 20:11 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

saaga pisze:Cześć Koteczki! Oczekujcie na listonosza :) :201461

Dziękuję, :1luvu: :1luvu: :1luvu: będziemy oczekiwać leków.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro maja 17, 2017 20:54 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Baśka już po operacji

Dzisiaj 2 latka ma Malusia :201461 viewtopic.php?f=13&t=168912
Koteczka taka kochana a z jej ogłoszeń na 100 portalach nie było ani jednego telefonu.
Nikogo, kompletnie nikogo ona nie obchodzi, to tylko zwykły czarny kot.
Nikt nie chciał poznać jej i jej rodzinnej historii, ich walki o życie.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Mała długowłosa Lalunia dostała dzisiaj kolejne zastrzyki i pani doktor zabezpieczyła szyjkę bo ją sobie masakrycznie rozdrapała.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Zabrałam też na pilną wizytę Babunię viewtopic.php?f=1&t=179339
i niestety ma guzki rozsiane na listwie mlecznej.
Miała zrobione RTG i płuca są czyste bez zmian.

Obrazek

Zdecydowałam się z miejsca na operację usunięcia całej listwy mlecznej lub obu listw już w poniedziałek.
Odechciewa mi się wszystkiego, ja wiedziałam, że tak może być, ale pokochałam tego biednego kota z którym los tak okrutnie się obszedł, bo jak można na stare lata wyrzucić chorego kota? Jakimi potworami bywają ludzie którzy są zdolni do krzywdzenia innych w tak podły i bezlitosny sposób?

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro maja 17, 2017 23:28 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Babunia, guzy rozsian

Biedna kota :201461 Tyle przeszła i to jeszcze nie koniec :(

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 317 gości