Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...Pusia ['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 26, 2017 8:19 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Operacje kotów :(((

Anna61 pisze:Jutro na kolejny skomplikowany zabieg usunięcia złamanego gwoździa w nóżce idzie Kacper viewtopic.php?f=1&t=179084

Obrazek

i starowinka na plastykę powiek i sanację buzi viewtopic.php?f=1&t=179339

Obrazek

Do tego muszę zabrać długowłosą Puszatkę viewtopic.php?f=1&t=177132 a tu Baśka chora i Tola w kolejce, a o innych nie wspominam.....

Proszę o wsparcie dla nich na leczenie, karmę mokrą, bo tej zostało mi 6 puszek, żwirek, bo się kończy, nawarstwiło się zbyt wiele na raz, a ciężko patrzeć im w oczy... :(


Kciuki za dzisiejsze operacje :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 26, 2017 9:41 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Operacje kotów :(((

Babunia i Kacperek już pewnie w trakcie zabiegu
W każdym razie kciuki trzymam i czekam na telefon z lecznicy z informacją, że koty do odbioru :)
:ok: :ok: :ok:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 26, 2017 12:22 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Operacje kotów :(((

casica pisze:Babunia i Kacperek już pewnie w trakcie zabiegu
W każdym razie kciuki trzymam i czekam na telefon z lecznicy z informacją, że koty do odbioru :)
:ok: :ok: :ok:


Dziękuję casica za Twoje zaangażowanie się w pomoc Babuni.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 26, 2017 18:55 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Operacje kotów :(((

Chyba elaborat będzie z dzisiejszego dnia.
Otóż rano przyjechała moja córka Kasia aby nas zawieźć do Łodzi do lecznicy.
Ciocia casica już na nas czekała i pomogła w noszeniu, bo ulica rozkopana i trzeba było kawałek dojść a moja córka gdzieś musiała zaparkować auto.
Kotki zostały przebadane i przygotowane do zabiegu.
Kacper waga 4,90kg a Babulinka 4,10kg.

Potem została obejrzana Puszatka która ma to oczko przymrużone o którym pisałam viewtopic.php?f=1&t=177132&start=225#p11757235
Miała zapuszczone kropelki do oczek kropelki do oczek i to lewe oczko ma zaczerwienione. W domu mam podawać kropelki. Poza tym, innych niepokojących zmian nie widać.
Zapłaciłam 39,20 za wizytę.

Obrazek Obrazek

Potem umówiłyśmy się z ciocią casicą co do odbioru kotków, czyli miała czekać na telefon od lekarza, że już kotki można zabrać.
Około godziny 14 zadzwoniłam do lecznicy czy wszystko dobrze i było okey.
Ciocia casica odebrała kotki z lecznicy i przywiozła do mnie do domu.

Opis Babulinki.
Entropium lewostronne dolnej powieki. Przeprowadzono zabieg korekty dolnej powieki lewego oka.
Usunięto kamień nazębny rozchwiany kieł lewej strony szczęki oraz łamacz prawej strony szczęki.
Koszt 474zł.

Obrazek

Opis Kacpra.
Przeprowadzono zabieg usunięcia implantu dalszego z lewej kończyny miednicznej.
Założono lekki opatrunek.
Koszt 347zł.

Obrazek

Razem 821 za zabiegi + 39 = 860złotych dzisiejsza wizyta w lecznicy.

Obrazek

Chciałam bardzo podziękować cioci casicy za opłacenie rachunku za Babulinkę 474 złote, za opłacenie wcześniejszego rachunku w kwocie 175 złotych
viewtopic.php?f=1&t=179339&start=75#p11754352
jak i dziękuję za transport.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Śro kwi 26, 2017 20:06 przez Anna61, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro kwi 26, 2017 20:00 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Biedni rekonwalescenci :(

Dobrze, że wszystko się udało :D

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 27, 2017 0:28 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Operacje kotów :(((

Anna61 pisze:Obrazek

- Ach, ciągle przy mnie coś majstrują. Proszę, oto dowód - Jak ładnie łapeczkę podnosi i pokazuje :D

Oba koty prawie tej samej wagi. Widać po tej kotce,że ładnie okrąglutka, a teraz jeszcze pozbyła się problemów :1luvu:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 27, 2017 10:52 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Rekonwalescenci :1luvu:
Jaki przeuroczy kotek z tego Kacperka, miły, towarzyski, zero stresu.
Babunia troszkę protestowała w samochodzie, ale też bez przesady.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt kwi 28, 2017 9:25 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

casica pisze:Rekonwalescenci :1luvu:
Jaki przeuroczy kotek z tego Kacperka, miły, towarzyski, zero stresu.
Babunia troszkę protestowała w samochodzie, ale też bez przesady.

Kacper jest fajny ale zmienić mu opatrunek to masakra.

Obrazek

Babunia....no cóż, jest taka przylepka i większość czasu muszę jej poświęcać, bo też nie wiadomo ile tego czasu jej jeszcze zostało.

Obrazek Obrazek Obrazek

bawimy się

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Jeszcze o adopcji długowłosej z bratem (casica rozmawiałyśmy o tym rodzeństwie) pan jednak się jeszcze zastanowi bo napisał w mailu
cytuję
A córka dodatkowo zawzięcie wyszukuje małych kociaków, bo słodkie.


Przepraszam, jest mi przykro i wyć mi się chce, bo co te koty winne, że jak były słodkie to tak wyglądały? viewtopic.php?f=1&t=177132
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt kwi 28, 2017 9:39 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

A czy pan jest myślący? Bo jeśli jest to powinien wytłumaczyć córce, że kociakiem jest się przez chwilę, więc co potem? Stanie się większe, będzie mniej słodkie to wystawi się za drzwi?? A gdy zachoruje? Malutkie koty tez chorują i wtedy nie widzi się w nich słodkich pupilów, bo bywają w naprawdę nędznej kondycji, zaostrzającej sie z dnia na dzień.

Nie wiem,może to kwestia tego,że ci ludzie nie mieli jeszcze kotów u siebie i nie zdają sobie sprawy,że nawet stare koty potrafią być "słodkie", szaleć jak perszingi i robić rózne rzeczy, tak nieświadomie, a człowiek pokłada się ze śmiechu. Ale to chyba trzeba kochać zwierzęta mimo wszystko, a nie za coś.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt kwi 28, 2017 21:23 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

mb pisze:Biedni rekonwalescenci :(

Dobrze, że wszystko się udało :D

Udało się Marysiu, ale dusza na ramieniu była.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myszką też się bawimy :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I cudne bziucholki :1luvu:

Obrazek

i już nie taki jak po usunięciu guzów viewtopic.php?f=1&t=179339
Obrazek

Obrazek

Kacper też brzuszek wywala do całowania :)

Obrazek

i wszystkie 5 chorowitki -Babunia, Kacper, Tola, Kaśka i Baśka.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob kwi 29, 2017 7:13 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Ależ im dobrze :D Nie ma się potem co dziwić,że nie chcą opuszczac zgranego stada :twisted:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob kwi 29, 2017 11:58 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

:ok: Super, ze z Babunia juz na prostej!
A za reszte i adopcje, nieustajce kciuki!
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Sob kwi 29, 2017 12:59 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Atta pisze:A czy pan jest myślący? Bo jeśli jest to powinien wytłumaczyć córce, że kociakiem jest się przez chwilę, więc co potem? Stanie się większe, będzie mniej słodkie to wystawi się za drzwi?? A gdy zachoruje? Malutkie koty tez chorują i wtedy nie widzi się w nich słodkich pupilów, bo bywają w naprawdę nędznej kondycji, zaostrzającej sie z dnia na dzień.

Nie wiem,może to kwestia tego,że ci ludzie nie mieli jeszcze kotów u siebie i nie zdają sobie sprawy,że nawet stare koty potrafią być "słodkie", szaleć jak perszingi i robić rózne rzeczy, tak nieświadomie, a człowiek pokłada się ze śmiechu. Ale to chyba trzeba kochać zwierzęta mimo wszystko, a nie za coś.

Pan już miał jednego kotka z tego forum który niedawno odszedł.

Nigdy na siłę nie namawiam do wzięcia mojego podopiecznego, nie wciskam, nie nalegam. Chcę aby kot/koty został pokochany właśnie za to jaki jest czy są, a nie za coś jak piszesz Atta.
To też nie są koty które są u mnie króciutko, to koty które wymagały długiego leczenia a tym samym wyrosły z wieku słodkiego i stały się praktycznie mało adopcyjnymi kotami.
Czy tak być powinno? Nie, i do polubienia takiego kota nie zmuszę, bo jaki byłby ich los w takim domu?
Śmiem wątpić, że byłby kochany i zaopiekowany, bo nie o taki dom mi chodzi dla moich podopiecznych bardzo po przejściach.

Teraz mam 22 koty + piesek + jeże + bezdomne dokarmiane. Adopcje idą ciężko, bo przecież ze zdjęć widać, że mają dobrze i są bezpieczne, ale czy tak do końca?


Dopiero pierwszy raz w tym roku zobaczyłam jeża który u nas się stołuje, ale ślady jego bytności już wcześniej dały się zauważyć. :twisted:

Obrazek

Malutka obserwuje co to też tam się porusza za drzwiami :wink:

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob kwi 29, 2017 19:51 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Wczoraj przyszła do nas paczka jedzonka od cioci Luna15 za którą serdecznie dziękujemy. :D
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję też za wpłatę 200 serduszek od Szymkowa :1luvu:
30 od agnieszka.mer :1luvu:
KULAK 60 :1luvu:
Aga66 100 :1luvu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na koniec Baśka która musi mieć usuniętą śliniankę :( viewtopic.php?f=1&t=179946

Obrazek

Rozliczenie zrobię w maju.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie kwi 30, 2017 8:39 Re: Niechciane,koty specjalnej troski. Dziękuję casica :)

Anna61 pisze:Wczoraj przyszła do nas paczka jedzonka od cioci Luna15 za którą serdecznie dziękujemy. :D

Obrazek

Wszystko będzie moje! Genialnie broni strategicznej pozycji :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 166 gości