Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...Pusia ['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 26, 2018 22:32 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Trzustka -test specficznej lipazy trzustkowej, watroba - proby watrobowe i juz cos wiadomo.
Pytanie, czy byly zrobione i jakie wyniki?

FuterNiemyty

 
Posty: 3648
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt sty 26, 2018 22:56 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Biedna kicia, to straszne, że nie wiadomo co jej naprawdę jest i jak pomóc. Może nie dawaj jak mokrego jak ma po nim rzadkie kupy , to chyba ją dodatkowo osłabia.Może lepiej pozostać przy suchej, po której kupsztale lepsze. Nie ma możliwości podawania jej czegoś po czym może nie nabierze masy, ale nie będzie dalej tracić?Bardzo Wam współczuję taka bezsilność jest najgorsza :(

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob sty 27, 2018 14:54 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Seramarias pisze:Biedna kicia, to straszne, że nie wiadomo co jej naprawdę jest i jak pomóc. Może nie dawaj jak mokrego jak ma po nim rzadkie kupy , to chyba ją dodatkowo osłabia.Może lepiej pozostać przy suchej, po której kupsztale lepsze. Nie ma możliwości podawania jej czegoś po czym może nie nabierze masy, ale nie będzie dalej tracić?Bardzo Wam współczuję taka bezsilność jest najgorsza :(

Podejrzenie chłoniaka jest już od dawna ale tylko podejrzenie przez guza który wtedy był 7 centymetrowy a teraz około 1,5cm.
był już centymetrowy i prawie niewyczuwalny ale gdy zmniejszono dawkę sterydu do minimum guz zaczął się na nowo powiększać.
Kotka miała już wcześniej masę badań, morfologia z biochemią ostatnia była równo tydzień temu. Testu SNAP fPL™ na kocią specyficzną lipazę trzustkową (immunoreakcyjne) w lecznicy nie ma.
Ostatnio test kliszowy kliszowy z kupy na aktywność trypsyny trzustkowej gdzie w tym badaniu klisza się nie odbarwiła czyli jest chora trzustka choć to badanie nie jest miarodajne i lekarz wspomniał o specjalistycznym teście wysyłanym do labu na który się czeka około tygodnia.

mb pisze:
Anna61 pisze:Znowu kolejne włączone leczenie Pusi.
Waga już straszna :( mam dawać do każdego jedzenia enzymy trzustkowe ale musi jeść bo lada dzień...
Przyjechawszy z miasta z lecznicy otworzyłam jej mokrą karmę sensitiv i dołożyłam enzymy.
Kotka już jadła od tamtej pory 2 razy i w kuwecie taka sama kupa chlustająca, tyle, że smród potworniejszy/inny niż wcześniej.

Weterynarzy, którzy na oko "leczą" zwierzę znajdujące się w stanie zagrożenia życia, powinno się gdzieś chyba zgłosić :evil:

Zgadzam się z tym w 100%. :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 28, 2018 11:10 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Bardzo dziękujemy cioci aga66 za 50 serduszek dla kotków. :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Troszkę zdjęć koteczków.

Pusia
Obrazek
Obrazek

jedzonko
Obrazek Obrazek

mało
Obrazek Obrazek Obrazek

przy grzejniku
Obrazek

Lalunia
Obrazek
Obrazek

Baśka na grzejniku
Obrazek

Kaśka
Obrazek

Tola
Obrazek

Obrazek

i bezdomniaczek dzikusek przychodzący na jedzenie
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 28, 2018 11:21 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Śliczne kotki. A bezdomniaczek ma ochotę na bliższą znajomość chyba.

aga66

 
Posty: 6138
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sty 28, 2018 11:26 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

aga66 pisze:Śliczne kotki. A bezdomniaczek ma ochotę na bliższą znajomość chyba.

Z psem się poznakomił i nawet noski noski robią, a przed ludźmi zwiewa co sił w łapakach.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 28, 2018 11:34 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Może i lepiej, że ludzi się boi.

aga66

 
Posty: 6138
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sty 28, 2018 11:43 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Anna61 pisze:Ostatnio test kliszowy kliszowy z kupy na aktywność trypsyny trzustkowej gdzie w tym badaniu klisza się nie odbarwiła czyli jest chora trzustka choć to badanie nie jest miarodajne i lekarz wspomniał o specjalistycznym teście wysyłanym do labu na który się czeka około tygodnia.

No, właśnie, "nie miarodajne". To miałam na myśli pisząc o leczeniu "na oko".
Szkoda, ze wet nie wysłał krwi do badania.
Jeśli coś się dzieje, to nie wiadomo nawet, czy to niewydolność czy zapalenie i jakie.

Za Pusię :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 28, 2018 12:55 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

test kliszowy bada aktywnoc trypsyny - a więc wydolnośc zewnątrzwydzielniczą trzustki
wykonuje się go z kału
jest to proste badanie, laby nie mają z nim problemu - ale kupa im świeższa, tym lepiej, wiadomo- robiłam kilka razy dla rożnych futer, wynik miałam zazwyczaj w ciągu 24 godzin na mail'u (ostsnio w listopadzie 2017r Tośkowi)
i
teraz najwazniejsze
przy zaburzonym wydzielaniu trypsyny i lambliach = sraka na potęgę
i praktycznie zerowe przyswajanie pokarmu = chudnięcie w tzw. oczach
bo - brak trypsyny
bo - lamblia uszkadza/upośledza funkcjonowanie przewodu pokarmowego
więc
- ubić lamblie na co jest prokox a nie metronidazol zamierzchły i wątpliwy od zawsze w działaniu na nie, z tym, że kiedyś nie było innych środków na lamblie, więc starano sobie poradzić co dawało jakiekolwiek prawdopodobieństwo pomocy, teraz mamy leki dedykowane i to jest dobra nowina
- cały czas podawać kreon w dawce dobranej do potrzeb, i w miarę potrzeb modyfikowanej
- wspierać wątrobę ornityną, jesli trzeba

IBD jest, albo i nie jest
chłoniak jest, albo i nie jest
fpl warto jest robić ilosciowe - robi tylko Idexx, czas oczekiwania do 3 dni, robiłam w końcówce grudnia 2017r., zapłaciłam 150zł z kurierem i badaniem profilu jelitowego tj. fpl, kwas foliowy i wit b12

a badania są - lamblie i brak trypsyny, bo tak rozumiem to co napisałaś

sory, ja jakoś tak rozumiem badania/wyniki dotychczas wykonane

Anna obrazisz się lub nie, napisałam informacyjnie
nie jest moją intencją nic innego
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie sty 28, 2018 14:46 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Test kliszowy z kału był robiony co pisałam już wyżej, dostaje enzymy trzustkowe i leki na wątrobę a w lecznicy Combivit i Intravit B12.
Lamblii kotka nie ma, nie wiem Kinnia skąd masz tą wiedzę.
Miała kokcydia, procox podany.


Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 28, 2018 14:50 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Anna61 pisze:Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?

Ja się deklaruję.
Zrób jej test na zapalenie trzustki, to test z krwi, jeśli się zdecydujesz, to ten test sfinansuję w całości.
Do badań w idexx się oczywiscie dołożę
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 28, 2018 15:13 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

Anna61 pisze:Test kliszowy z kału był robiony co pisałam już wyżej, dostaje enzymy trzustkowe i leki na wątrobę a w lecznicy Combivit i Intravit B12.
Lamblii kotka nie ma, nie wiem Kinnia skąd masz tą wiedzę.
Miała kokcydia, procox podany.


Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?



no własnie nie mam, zamotałam się z lamblia/kokcydia
nie mam też wiedzy o zniszczonym układzie pokarmowym
ale z opisu wnioskuję, że jest wyniszczony skrajnie

dlatego zdecydowałam się odezwać
i niestety, jeszcze się odezwę

jaki jest wynik testu kliszowego?
ile procent?

zasada jest prosta - jesli podajesz enzym a efektu brak, to co jest w badaniu? powinna byc zmiana w kupie i badaniu - jest?
jesli nie ma spodziewanego efektu, to albo coś nie tak z badaniem, albo coś nie tak z lekiem
może trzeba zmienić lek na inny?
może trzeba zmienić czas karmienia - w sensie ilośc/jakość i odstępy czasowe
a może jedno i drugie
nie wiem
wiem jedno
test kliszowy dodatni = zaburzenia zew. = podawanie enzymu = stopniowe ustepowanie biegunki (przy podawaniu pokarmu lekkostrawnego, pełnowartościowego, małymi porcjami, często, za kazdym razem z enzymem)
jesli brak tego ostatniego - biegunka nie ustepuje
to cofamy się w układance - zmieniamy enzym na inny
i czekamy na efekt

możesz sie obrazić - prosze bardzo,
ale dociśnij weta, proszę
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie sty 28, 2018 15:16 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

casica pisze:
Anna61 pisze:Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?

Ja się deklaruję.
Zrób jej test na zapalenie trzustki, to test z krwi, jeśli się zdecydujesz, to ten test sfinansuję w całości.
Do badań w idexx się oczywiscie dołożę


Ja też się dołożę.

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Nie sty 28, 2018 15:29 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

saaga pisze:
casica pisze:
Anna61 pisze:Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?

Ja się deklaruję.
Zrób jej test na zapalenie trzustki, to test z krwi, jeśli się zdecydujesz, to ten test sfinansuję w całości.
Do badań w idexx się oczywiscie dołożę


Ja też się dołożę.


doprecyzuję
ok?
test na zapelenie trzustki z krwi - idexx ilościowy z kwasem i wit b12
testy snap na zap. trzustki - mówią jak każda kasetówka tak lub nie
róznica w cenie niewielka, a dla diagnostyki - olbrzymia
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie sty 28, 2018 15:40 Re: Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...

saaga pisze:
casica pisze:
Anna61 pisze:Zapytam wprost, czy jest ktoś chętny zrefundować kotce specjalistyczne badania w Idexe?
Może zbiórka po 10zł?

Ja się deklaruję.
Zrób jej test na zapalenie trzustki, to test z krwi, jeśli się zdecydujesz, to ten test sfinansuję w całości.
Do badań w idexx się oczywiscie dołożę


Ja też się dołożę.

Ja także.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], muza_51, Vi i 544 gości