Misia Fiv+ZDROWE dzieci- białaczkowy kocurek z Mrzeżyna[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 18, 2017 10:16 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Ewa.KM pisze:(...) Właśnie urabiam pana kierowce z firmy gdzie odłowiono dziką kotkę bo włączała alarm aby adoptował dwa a nie jednego kociaka.

Sprawdź dokładnie czy zrobi osiatkowanie balkonu/okna PRZED adopcją,żeby nie trzeba było szukać kolejnego kota zaginionego jak ostatnio...
I poinformuj Pana,że kastracja/steryliacja to koszt,który powinien pokryć sam ,a nie liczyć na darmowe talony z gminy (też ostatnio takich tu szukałaś).

Nie wystarczy "urobić" kogoś na dwa koty i mu je "wcisnąć",trzeba znaleźć ODPOWIEDNI dom do adopcji,szczególnie dwójki kociąt.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw maja 18, 2017 10:17 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Bossskie zdjęcia :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Aż mi się łezka w oku zakręciła ze wzruszenia :201461 :201461 :201461 :201461 :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw maja 18, 2017 10:22 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Pięknie dziękuję Darczyńcy :1luvu: z Łodzi za wsparcie finansowe

Obrazek

Obrazek

wdzięczna Misia

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob maja 20, 2017 8:17 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Synek Misi -syjamek Sushi bierze udział w konkursie "Kocie Śpioszki". Proszę obejrzyjcie jego stare i nowe przepiękne i prześmieszne zdjęcia tam zgłoszone. Występuje pod nr 8 w kandydatach :D
Kandydatów jest sporo,od jutra można będzie głosować na swego wybrańca :D

viewtopic.php?f=20&t=179960

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto maja 23, 2017 9:11 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Misia zaciska mocno łapki,bo jej synek syjamek Sushi na razie powadzi w konkursie :smokin: (można wejść przez banerek w moim podpisie).
Wprawdzie ogólna frekwencja póki co dość słabawa,ale i tak Misia dumna z syna :wink:

Głosowanie na kandydatów i kandydatki tylko do końca maja Ciocie Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 24, 2017 8:33 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Chłopaki w swoim domku dostali trawkę. Zachwytów i radości wypasania nie było końca :wink:
Obrazek

Obrazek

Ale jakże urośli synkowie Misi 8O To dorosłe kiciochy,nie maleństwa ,które oddawałam. Jak pojadę w odwiedziny (a się cały czas wybieram :smokin: ),to ich nie poznam na żywo.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 24, 2017 9:41 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Piękne i dorodne chłopaki. :D
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 9:54 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Ms_F musi chyba zdradzić jakim rodzajem trawy ich wypasa,że takie piękne i dorodne :mrgreen: :wink:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 24, 2017 11:29 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

tabo10, to dopiero przeżyjesz szok próbując podnieść Sushi ;) Niby nie zauważamy, że rosną, ale nagle się zrobił z niego kawał kota! Miso jest nieco drobniejszy (zawsze był), ale też całkiem dorodny. Nie żeby dorastając nabrały jakoś specjalnie powagi czy gracji - Sushi ostatnio wdzięcząc się do gościa zjechał niespodziewanie po piętrach drapaka jak schodząca po schodach sprężynka. A Miso poluje tak zapamiętale, że hamuje zwykle jakimś wślizgiem pod mebel - albo goniąc za laserkiem/wędką spada z kanapy, przekoziołkowuje, i nie tracąc w ogóle prędkości zasuwa dalej. Wciąż też regularnie uprawiają zapasy - podobno to raczej kocięcy zwyczaj, ale może zaprzyjaźnionym kotom zostaje na dłużej? Nie mieliśmy dotąd kotów tak ze sobą zżytych, więc nie wiemy co będzie jak dorosną - trzymamy kciuki, żeby nie wyrosły z takich wspólnych zabaw :)

W trawę zaopatruje nasze koty od zawsze moja mama - wiosną wybiera najładniejsze kępy ogródkowe, przesadza do donic i wysyła nam rodzicielskim kurierem. Wyznaje bowiem słuszną zasadę, że kot musi mieć trawę do jedzenia i wylegiwania się, i mieszkanie w bloku nie jest dla niej powodem, żeby nie miał (miau). Trawa zostaje następnie zjedzona, zadeptana i wymieniona na nową gdy tylko się skończy :) Na szczęście nasi rodzice z obu stron mają fioła na punkcie kotów i dogadzają im jak mogą, własnym i cudzym. Nasze kiciochy dotąd niespecjalnie interesowały się roślinami, "kocią" trawkę i bazylię raczej ignorowały, ale prawdziwa ogródkowa trawa to widocznie jest to. Leżą w donicach, podgryzają, wąchają, tarzają się, bardzo im się spodobała :)

Pozostając w temacie ogródkowym - inspektor Sushi bada aksamitki (bezpieczne dla kotów, a śliczne), które czekają na przesadzenie do balkonowych donic. Zaczynamy organizować balkonowe grządki, wkrótce czeka mnie wyprawa pod Halę Mirowską do Pana Zioło po lawendę, miętę i inne jadalne sadzonki.

Obrazek


Ale duża część dnia dorodnego kociska wygląda tak:

Obrazek


Miso jest kocim mordercą (widać po zębalach), ale wreszcie wylazł z niego również nakolankowy miziak nad miziaki:

Obrazek


Popolowało się, trzeba odpocząć:

Obrazek

Ms_F

 
Posty: 11
Od: Pon sty 30, 2017 18:53

Post » Śro maja 24, 2017 13:27 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Ms_F ale mają koty u Ciebie dobrze. Super popatrzeć na takie szczęśliwe kotulce.
Sushi wyraźnie dorodniejszy. Chyba nawet łebek ma większy.
Trzymam kciuki, żeby z zapasów i zagryzania nie wyrosły. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 18:41 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Fantastyczne zdjęcia :P

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw maja 25, 2017 9:24 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Sushi i Miso to szczęściarze,że mają taką Babcię :1luvu: ,co zaopatruje w pyszną trawkę. I nie przegania,jak się na niej wnuki :wink: wylegują i gniotą :twisted:

Co do zmian wg mnie Sushi wyraźnie ściemniał. Teraz widać wyraźnie to jego "seal tabby point" :smokin: Nie jest już taki jaśniutki jak we wczesnym kocięctwie :D

I jeszcze muszę zacytować fragment z naszej prywatnej korespondencji z Ms_F (mam nadzieję,że nie będzie mi miała za złe ),ale rozbawił mnie do łez jak sobie to wyobraziłam :ryk:
"W ogóle (koty) lubią na nas włazić i jeździć na barana, więc biegamy po mieszkaniu zgięci w pół, czekając aż kot (rozwalony na plecach jak na kanapie) raczy zstąpić na podłogę. A podobno dorośli ludzie..."

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw maja 25, 2017 10:01 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Jednym słowem "bengale i syjamy" rzadzą :mrgreen:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 25, 2017 10:52 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Pięknie chłopaki wyrosły. Marmur jeszcze bardziej marmurkowy niż był. Syjamek ma fajne wzory, których faktycznie wcześniej nie widziałam. Cudne chłopaki.
Serce się cieszy, że mają taki wspaniały dom :1luvu:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto maja 30, 2017 9:31 Re: Misia (FIV+) rozpaczliwie szuka DS

Konkurs,w którym bierze udział synek Misi syjamek Sushi tylko do jutra.Gdyby ktoś chciał wziąć udział w głosowaniu na któregoś z kandydatów-serdecznie zapraszamy

viewtopic.php?f=20&t=179960

Sushi póki co plasuje się na pierwszych pozycjach :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Silverblue i 116 gości