Misia Fiv+ZDROWE dzieci- białaczkowy kocurek z Mrzeżyna[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 16, 2017 8:01 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Wiem i próbuję dawać najrozsądniej jak mi się wydaje.
I nie zwariować przy tym.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sty 16, 2017 9:12 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Możesz próbować zbijać jej gorączkę (jeśli to gorączka odpowiada za jej złe samopoczucie - musisz ją zmierzyć) chłodnymi okładami na wnętrza uda lub (jeśli nie ma przeciwwskazań) chłodnymi kroplówkami. Niektóre koty bardzo dobrze na takie sposoby reagują.

Ze względu na ogólnie kiepskie rokowania koteczki niestety - postawiłabym jednak na jej komfort :(
A nawet jeśli to nie FIP, to jednak jest to coś co uszkadza układ nerwowy - a przy takich chorobach gorączkę trzeba zbijać obowiązkowo.

Tylko czy to gorączka odpowiada za jej złe samopoczucie?
Trzeba by to sprawdzić - czy tak jest i czy ona jest wysoka :(

Trudne są takie choroby, także przez to że człowiek musi podejmować decyzje których się boi - a wszystko jest działaniem na oślep :(

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 16, 2017 10:06 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Przede wszystkim sprawdź czy rzeczywiście jest to wysoka gorączka, czy po prostu choroba jest juz tak daleko posunięta i kota czuje się ogólnie źle.
Jak pisze Blue, spróbuj z chłodnymi kroplówkami, to może pomóc.
Steryd też lekko obniża temperaturę, ale na pewno nie tak skutecznie jak Tolfa czy Metacam, ale pamiętaj, że steryd+NLPZ może spowodować krwawienia.

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 16, 2017 11:37 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

No właśnie nie uważam,że choroba jest daleko posunięta,bo kocia jak ma lepszy czas (np.wczoraj rano) potrafi wdrapać się sama na drapak 180cm i z niego zeskoczyć 8O Albo bawić się piłeczką lub torem dla kociąt (niedługo,ale jest wyraźnie zainteresowana),albo ogląda ptaki za oknem,próbuje polować-tego wszystkiego nie robi umierający kot. Ale potem izoluje się i leży śpiąc kilka godzin. I stanowczo odmawia jedzenia tzn.poliże sosik,zje 4 granulki i na tym koniec.
Kroplówki sama jej nie zrobię,temp. tez nie zmierzę- nie pozwoli sobie. Nie ma mi kto przytrzymać kota. Za każdym razem nie jestem w stanie latać z tym do weta.
Czuję na dotyk,że ma gorączkę i widzę po niej.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sty 16, 2017 12:32 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

nie będę sie rozwodzić .... każdy kto tymczasuje/ma chore futra, wie, że czasami aby pomóc trzeba zrobić/robić coś na siłę
tak jest prawie zawsze przy pomiarze gorączki
są termometry, które mierzą gorączkę w kilka sekund - skuteczne są nawet przy strasznych gryzoniach/dzikach
nie kosztują jakoś dużo, poza tym to wydatek na lata

może tak da radę/może teraz takk trzeba?
nie wiem :(
wiem, że czasami rozum jest ważniejszy niż serce/nasza delikatność/ itp.

wiesz, moja Milka 2 lata temu odchodziła na tzw. suchy fip,
w sumie trwało to ok.3 miesięcy
róznie było, wtedy po raz kolejny w życiu, doświadczałam 'działania na siłę', takiego na granicy

nie wiem na co choruje Nel
ale wiem, że czasami bezwzględnie trzeba coś wykonać
badania/leki/zabiegi
a serce? ..... pokrwawi i przestanie ..... do następnego razu
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon sty 16, 2017 12:51 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Ludzie,nie tymczasuję od wczoraj. Termometry mam.
Bardzo często robię coś na siłę. Zwykle tak jest.
Czasami nie mogę. I tyle.
By podać Metacam,bo kot jest rozpalony nie muszę mu mierzyć temp. Czuję to w dotyku,widzę w zachowaniu. Tyle doświadczenia już mam zdobytego. A nie jest istotne czy ma dwie kreski w tą ,czy w drugą. Ma i tyle. Nie zmieni to maltretowanie jej każdorazowym pomiarem. Podaję jak trzeba,staram się nie podawać za często,by jej nie dobić nerek. Bierze go juz od 2 tyg.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sty 16, 2017 13:41 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Napisałaś że leży, jest osowiała i CHYBA znowu ma gorączkę.
Dlatego napisałam o zmierzeniu temperatury.
U niektórych kotów bardzo trudno jest poznać czy mają troszkę ponad 39 stopni (czyli w sumie niewysoką gorączkę biorąc pod uwagę że normalna u kota to 38.5 i tu nie warto u tak obciążonego kota startować od razu z lekami, lepiej popróbować łagodniejszych metod) czy już ponad 40 stopni. Bywają koty rozpalone wyczuwalnie - bywają takie które przy gorączce mają lodowate uszy, nos, łapy. Bywają koty które przy lekkiej gorączce mają gorące uszy i aż z nich bucha - i takie gdzie nawet doświadczony właściciel ma trudność wyczuć że kot jest z bardzo wysoką gorączką.

Sama się ostatnio pokory uczyłam - bo uważałam że jestem tak hop siup do przodu w ocenie jest gorączka/nie ma jej, a miałam pod opieką kotkę poważnie chorą onkologicznie. Zmierzyłyśmy jej temperaturę bo uznałam że jest wyziębiona - lodowane uszy, łapy, nos, cała jakaś taka zimna.
Pomiary dwoma termometrami w odbycie - 42 st.
A mój Miś który bywa że ciało ma gorące jakieś takie i sprawia wrażenie zbyt ciepłego permamentnie - gorączek nie ma.

To dlatego moja uwaga o mierzeniu temperatury.

Złe samopoczucie może być spowodowane bólem także :(
Jeśli chcesz mogę wieczorem podjechać i pomóc Ci w kroplówce jeśli masz płyn do niej.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sty 17, 2017 12:25 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

tabo10 pisze:Ludzie,nie tymczasuję od wczoraj. Termometry mam.
Bardzo często robię coś na siłę. Zwykle tak jest.
Czasami nie mogę. I tyle.
By podać Metacam,bo kot jest rozpalony nie muszę mu mierzyć temp. Czuję to w dotyku,widzę w zachowaniu. Tyle doświadczenia już mam zdobytego. A nie jest istotne czy ma dwie kreski w tą ,czy w drugą. Ma i tyle. Nie zmieni to maltretowanie jej każdorazowym pomiarem. Podaję jak trzeba,staram się nie podawać za często,by jej nie dobić nerek. Bierze go juz od 2 tyg.



ja mierze kotom temperaturę nie w odbycie, nie stresuje ich. Wkładam zwykły termometr w pachwinę uda i przytrzymuję kota , ugłaskuję, Oczywiście dociskam udko by pomiar był. potem dodaje do wyniku 0,4 stopnia i mam temperaturę. Pokrywa się z pomiarem przez weta w odbycie. Od wielu lat tak.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Wto sty 17, 2017 12:28 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Mam term kilku sekundowy. Jak kot ją ma od razu wskakuje i leci w górę. Tylko sam "proces" wepchnięcia nie zawsze jest miły. Jednak jak kot daje sobie bez problemu zmierzyć temp to już wiem, że nie jest fajnie.

Jak dziś się czujecie ?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 17, 2017 12:42 Re: Nel -moja Piaskowa Panienka

tabo10 pisze:Nadal nie mogę się pogodzić. A jakie są objawy przy krążeniu wrotnym obocznym? Miał ktoś taki przypadek?

Zwierzak przed jedzeniem jest ok. po jedzeniu jest zmulony ,zachowuje się dziwnie ,chodzi przy ścianie itp.
Pierwsze badanie to amoniak ,jak jest wysoki to usg doplerem,można jeszcze zrobić kwasy żółciowe.
Przerabiałam ten temat ,niestety.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 17, 2017 12:47 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Gdzie można zrobić ww badania dorciu?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto sty 17, 2017 12:48 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Amoniak ostatnio robiłam na Białobrzeskiej ,Tygrynia miała podejrzenie .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 17, 2017 12:49 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Czy wówczas kot ma temperaturę? Czy amoniak na czczo?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto sty 17, 2017 12:52 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Tygrynia była na czczo.tz. jadła rano.
Nie było gorączki ,przede wszystkim zmulenie po jedzeniu ,to charakterystyczny objaw .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 17, 2017 12:54 Re: Nel -jakie objawy daje zespolenie wrotne oboczne?

Nel jest zmulona ,ale ma tez temp. Wczoraj prawie 40st.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Justinzewaw i 242 gości