Misia Fiv+ZDROWE dzieci- białaczkowy kocurek z Mrzeżyna[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 01, 2017 18:09 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Lizanie ścian, dziwnych przedmiotów często jest objawem niedoboru wapnia.
To że w jednym jonogramie wyszedł prawidłowy - nie oznacza że taki faktycznie jest.
Ja bym badanie powtórzyła - oznaczając wapń zjonizowany.

Poziom wapnia i fosforu jest w ścisłej zależności - poza niektórymi chorobami wysoki fosfor idzie w parze z niskim wapniem. Nadmiar fosforu w diecie i/lub problem z jego regulacją - powoduje mniejsze wchłanianie i przyswajanie wapnia. Obniżony wapń z jakiegoś powodu (brak wapnia w diecie, zaburzenia hormonalne) powoduje podwyższenie poziomu fosforu ponad normę.
Wynik gdzie poziom fosforu jest podwyższony a wapń w normie - jest w sumie nietypowy. Może się zdarzyć - towarzyszą takie wyniki niektórym chorobom, ale przy błędach dietetycznych (plus pewnych uwarunkowaniach) powinien wtedy być obniżony wapń.
A gdy dodatkowo występują objawy - z opisu weta tężyczkowe bardzo mi się nasuwają - uważam że konieczne jest dokładne skontrolowanie gospodarki wapniowo-fosforanowej.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 01, 2017 18:29 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

A robiłaś jej teraz testy na wirusówki? Ona jest w wieku gdzie może się wykluc choróbsko mimo początkowych ujemnych.
Zrób to co mówi Blue.
Kciuki wielkie ciągle są
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sty 01, 2017 18:36 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Co mogę jej bezpiecznie podać ,by podwyższyć trochę wapń?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie sty 01, 2017 19:20 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Rany,
trzymam kciuki najmocniej jak umiem.
Uciekł mi ten wątek, bo nie pokojarzyłam z Tobą i nie wchodziłam, bo doradzić nie umiem nic :(
Maleńka Nelciu, trzymaj się.
Oby to był jakiś niegroźny wirus,który ustąpił.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie sty 01, 2017 19:23 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Najlepiej byłoby to wcześniej sprawdzić - skoro kotka jest malutka, o wiele mniejsza niż rodzeństwo i ma takie objawy, a okażą się one spowodowane obniżonym poziomem wapnia - to trzeba znaleźć przyczynę (zbadać przede wszystkim porządnie poziom parathormonu) - jeśli zaczniesz suplementować wapń bez badania krwi - nie da się sprawdzić poziomu wapnia jaki jest bez suplementacji - a odstawienie wapnia na czas badania będzie niebezpieczny (objawy nagłego spadku poziomu wapnia mogą być o wiele groźniejsze niż gdy on stale jest obniżony).
Dlatego ja bym jutro zbadała wapń zjonizowany, zaraz potem na wszelki wypadek można podać jej do jedzenia jakiś preparat czysto wapniowy (pełno tego w aptekach - ale trzeba uważać na dodatki) plus kilka kropel tranu (wit D) - do czasu otrzymania wyniku.
Po uzyskaniu wyniku i gdyby okazało się że wapń jest niski (dolna granica normy to dla wielu kotów również za niski poziom wystarczający do wywołania objawów tężyczki a nawet ataków padaczkowych) - trzeba będzie ustalić odpowiednie dawkowanie wapnia i wit D. Oraz co dalej w temacie diagnostyki.
Polecam kontakt z naszą forumową Anją - ma w tym wielkie doświadczenie i wiedzę.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 01, 2017 19:24 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

W info od lekarza piszę że matka koteczki jest zarażona wirusem FIV ale kotka nie.
Kiedy miała robiony test?

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 01, 2017 19:52 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

19.11. był test

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie sty 01, 2017 19:57 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Przeanalizowałam na spokojnie wszystko co się dzieje z kotką - gorączki, napinanie łapek, drgawki z objawami strachu, rozszerzone mocno źrenice ale bez objawów utraty przytomności, brak oddawania moczu w czasie ataków, brak wyraźnych objawów neurologicznych między atakami - to strasznie mi do tężyczki pasuje. Jeszcze w miarę łagodnej, jakby kotka balansowała na granicy - czasem daje radę a czasem nie i ją dopada, ale też nie z pełnym nasileniem.
Koniecznie ten wapń sprawdź :(
Podczas ataku tężyczki zwykle mocno spada poziom glukozy, dobrze by było kotce gdy tylko będzie w stanie to bezpiecznie podać - dać do pyska kilka ml słodkiej wody (a najlepiej posłodzonej glukozą) - raz mieć glukozę do iniekcji na wypadek konieczności podania w inny sposób gdyby atak się przedłużał.

Nie wiem czy to tężyczka - ale skoro prosisz o pomysły to piszę.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie sty 01, 2017 20:22 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Bardzo dziękuję ,że piszesz i analizujesz. Ja nie mam takiej wiedzy,dodatkowo spalam psychicznie się tymi jej atakami i nie umiem łączyć niczego sensownie. Łapię ją ,głaszczę,tulę- neurolog mówi,żeby nie bodźcować wówczas dodatkowo kota,że to człowiek ma potrzebę wsparcia, kot tego nie potrzebuje.Ale dla mnie to jej przynosi ulgę.
Ataki są głównie po/w trakcie zabawy. Po nich jest jakby bardziej zmęczona. Jak człowiek po ataku padaczki ?.Głównie idzie spać. Czasem kładzie się dopiero po 3 atakach po kolei. Zaobserwowałam,że nie traci kontaktu w czasie ataku-widzi,że ją nagrywam,reaguje na mnie ,nawet taka naprężona .Żrenice w czasie ataku ma bardzo rozszerzone,ale równe,nie różnej szerokości (ktoś mi mówił ,że przy atakach neurologicznych przy Fipie są nierówne?).

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sty 02, 2017 7:38 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Nic nie pomogę, bo nie potrafię :oops: Pozostaje mi tylko trzymać kciuki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Karmiącej Agatce, a potem kociakom posypywałam jedzenie odrobiną zmielonych skorupek z jajek.Mam jajka ekologiczne.Skorupki umyłam dokładnie, wysuszyłam i zmieliłam na pył w młynku do kawy.
http://www.ajwendieta.pl/blog/suplement ... upka-jaja/
Mam cały słoiczek, mogę wysłać trochę jeśli by się to przydało.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 02, 2017 9:53 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sty 02, 2017 11:35 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Biedna malutka, co jej może dolegać? :(
Trzymam kciuki za trafną diagnozę :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 02, 2017 13:00 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

waanka pisze:Biedna malutka, co jej może dolegać? :(
Trzymam kciuki za trafną diagnozę :ok:

Otóż to :ok: Walczyć można z czymś, co się zna, a tutaj za dużo niewiadomych.Dla mnie to bardzo frustrujące.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 02, 2017 14:26 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

na myśl mi przyszła choroba meniera. To uszkodzenie ucha środkowego, wewnętrznego. Objawy są neurologiczne .

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pon sty 02, 2017 17:17 Re: Objawy neurologiczne. PROŚBA O INTERPRETACJĘ I POMYSŁY

Mam nieco zbliżony przypadek. Brak diagnozy, a sprawa ciągnie się od 17 lutego. Było też podejrzenie suchego fip, bo nierówne źrenice są. Rudkowski ma teraz 15 miesięcy.

Inezka-Pinezka

Avatar użytkownika
 
Posty: 118
Od: Sob sie 09, 2014 19:25

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości