Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 05, 2016 21:53 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Ten inspektor nawet chyba nie będzie się spodziewał błahości problemu. On mógłby nie wydać zgodny na przebicie ścianki działowej, czy zamurowanie balkonu. Jeśli by wydał odmowę to na polecenie kierownictwa bo im nie na rękę trujące babsko ale jak jest rozsądny to nie zrobi czegoś takiego. Zresztą jak coś mówią, że można wywiercić w obrębie balkonu to nie będzie problemu. Przecież jakiś normalny sąsiad, znajomy czy partner kogoś z forum z okolicy może Ci za darmo wywiercić kilka otworków a koszt kołków to może kilkanaście zł. A jakby co to można i zrobić zaczepy klejone, jak pokazywałem to sobie sama możesz przykleić.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pon wrz 05, 2016 22:01 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Martinnn pisze:Ten inspektor nawet chyba nie będzie się spodziewał błahości problemu. On mógłby nie wydać zgodny na przebicie ścianki działowej, czy zamurowanie balkonu. Jeśli by wydał odmowę to na polecenie kierownictwa bo im nie na rękę trujące babsko ale jak jest rozsądny to nie zrobi czegoś takiego. Zresztą jak coś mówią, że można wywiercić w obrębie balkonu to nie będzie problemu. Przecież jakiś normalny sąsiad, znajomy czy partner kogoś z forum z okolicy może Ci za darmo wywiercić kilka otworków a koszt kołków to może kilkanaście zł. A jakby co to można i zrobić zaczepy klejone, jak pokazywałem to sobie sama możesz przykleić.



Zobaczymy, nie wiemy jak to zrobimy,bo może odstawać od barierki.Jutro zadzwonię do faceta.
Jakoś trudno mi uwierzyć w klej, Maciej chodzi po siatce aż na górę,a ma z 7 kg, to taki akrobata bez ogonka.

Niech to się już po prostu skończy,głupia baba chodzi z podniesioną głową, nie zdążyłam dzisiaj zadzwonić do dzielnicowego,ale odwiedzi ją znajomy policjant, zdziwi się :)

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pon wrz 05, 2016 22:13 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Ale te klejone zaczepy to tylko na boki bo górę i tak masz już chyba na kołkach więc jak kot będzie wchodził na siatkę to głównie będzie obciążał górne kołki. Na stronie gdzie te zaczepy firma je kleiła w swoich realizacjach i jakoś to się widocznie musi w miarę dobrze trzymać.
No ale to opcja jakby mieli coś przeciw wywierceniu dziurek w ścianach balkonu.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pon wrz 05, 2016 22:20 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Koty (zwłaszcza cięższe) nie wspinają się na siatkę, jeśli jest wiotka (no, przynajmniej większość kotów, bo wiadomo, że co kot to reguła).
U mnie łaziły, jak były smarkate i lekkie, jak się dupka zrobiła cięższa, a siatka niestabilna (nie naciągnięta na maxa) to przestały się wspinać, nawet akrobatka-ruska.
Justyna, odetchnij głęboko i uspokój się.
Słuchaj rad Patmol. Nic nie pisz. Koniecznie zmień mocowanie siatki na wewnętrzne (to najważniejsze), zawiadom dzielnicowego i zacznij też paradować z podniesioną głową. Rób zdjęcia i zbieraj dokumentację/podpisy w razie W, ale sama nie wyrywaj się z niczym przed orkiestrę. Czasem najlepiej się zabezpieczyć i przeczekać.
Trzymam kciuki :ok:

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Pon wrz 05, 2016 22:29 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

justyna8585 pisze:
Kazia pisze:No wodzisz...i sprawa jasna...jeśli siatka będzie prawidłowo zamontowana, czyli w środku balkonu, nikt nie będzie się czepiał.
Wtedy sąsiadka może sobie gadać na zdrowie.
A w razie jakichkolwiek dyskusji, gołębie Ci srają na balkonie, boisz się że Ciebie zarażą chlamydiozą, jesteś uczulona na gołębie, dlatego musisz mieć dietkę. Ze względów zdrowotnych.

Pomyśl jeszcze nad tym szczekaniem, bo to może naprawdę komuś przeszkadzać.



mam dosyć, ile razy jeszcze będzie o tym szczekaniu?
Bez przesady, czy to jest problem? ile razy mam napisać,że pies nie szczeka bez przerwy, tylko jak jest głośno na klatce,czy ktoś próbuje wejść.
I sprawa nie jest jasna,bo nawet jak to zrobię, to nie ma pewności,ze bedzie zgoda

To może być problem, uwierz. I jest to dokuczliwe jeśli pies szczeka.

Co do siatki - wszyscy Ci piszą, że masz zamontowaną źle. Więc popraw. Musisz poprawić w taki sposób, żeby ewentualna komisja zarządcy/wspólnoty nie mogła się przyczepić
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 06, 2016 4:21 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

z naszych okolic profesjonalnym montażem siatek zajmują się TŻ CatAngel i Adrian23 - może do nich zwrócić się z prośbą o pomoc w przeróbce ?
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto wrz 06, 2016 7:50 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Pies może być uciążliwy, ale głównie wtedy, kiedy szczeka/wyje na okrągło. Tylko jak babsko jest czepilwe, to wszystko będzie jej przeszkadzać. A co do balkonu - nie boisz się go zostawiać otwartego, kiedy Cię nie ma? To jednak parter.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto wrz 06, 2016 9:18 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Erin pisze: A co do balkonu - nie boisz się go zostawiać otwartego, kiedy Cię nie ma? To jednak parter.
Tak...też mi to przyszło do głowy...w sytuacji konfliktu z sąsiadką/sąsiadami....ryzykowne :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13724
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 06, 2016 9:45 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Zaznaczę sobie i poczytam wieczorem po robocie :wink:
Justyna, jedyna nadzieja, że babcia długo nie pożyje. Taką furiatkę szlag kiedyś musi trafić.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto wrz 06, 2016 19:01 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Justyna udało Ci sie zadzwonić do inspektora?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Wto wrz 06, 2016 19:46 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Erin pisze:Pies może być uciążliwy, ale głównie wtedy, kiedy szczeka/wyje na okrągło.

Żaden pies nie szczeka i nie wyje "na okrągło". W końcu musi kiedyś jeść i spać. :wink:

W sumie to bloki praktycznie nie mają izolacji oraz dylatacji akustycznych.
Nie powinno się np słyszeć ze swojego mieszkania odgłos zamiatania podłogi u sąsiada znajdującego się nad nami, czy sikania w toalecie w mieszkaniu obok. A takie mieszkanie osobiście widziałam.
Zycie w tak kiepsko wykonanym budynku to koszmar, nie mówię tylko o psach (a weźmy pod uwagę, że one słyszą wszystko, co się dzieje niemal w całym budynku i najbliższej okolicy), ale o hodowanych (bo już chyba mało kto wychowuje) dzieciach, kłótniach rodzinnych i innych generowanych hałasach, przy których psie szczekanie jest chyba najbardziej znośnie. Jednak nie dla wszystkich, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś wróci z nocki i nawet krótka "seria" jazgotu nie pozwala mu spać, czy też wybudza dziecko z popołudniowej drzemki. Ważne by w takiej zbiorowości ludzie znajdowali jakieś kompromisy wspólnego życia pod jednym dachem.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto wrz 06, 2016 20:07 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Pies zazwyczaj wyje w dzień - miałam takiego u sąsiadów, ale nie wspominam tego tak źle, jak imprezujących studentów. Ludzie naprawdę nie zawsze wiedzą, co to uciążliwość :P
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Wto wrz 06, 2016 20:16 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Kazia pisze:
Erin pisze: A co do balkonu - nie boisz się go zostawiać otwartego, kiedy Cię nie ma? To jednak parter.
Tak...też mi to przyszło do głowy...w sytuacji konfliktu z sąsiadką/sąsiadami....ryzykowne :(

Mnie też przyszło. I niekoniecznie w kontekście sąsiedzkiego konfliktu.
Okazja czyni złodzieja, więc nie należy stwarzać okazji.
A siatkę na parterze może uszkodzić choćby nudzący się małolat. Ludzie są nieprzewidywalni, trzeba zmniejszać ryzyko.
Nie zostawiałabym kotów bez opieki tylko za siatką, nawet gdyby była stalowa.

Trzymam kciuki za pomyślny rozwój wydarzeń. :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto wrz 06, 2016 21:09 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Koniczynka47 pisze:
Erin pisze:Pies może być uciążliwy, ale głównie wtedy, kiedy szczeka/wyje na okrągło.

Żaden pies nie szczeka i nie wyje "na okrągło". W końcu musi kiedyś jeść i spać. :wink:


:ryk: :ryk: :ryk:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto wrz 06, 2016 21:11 Re: Poszukiwany prawnik.PROBLEMY z sąsiadami z powodu SIATKI

Co do otwartego balkonu na parterze - dość odważne, jak dla mnie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Goldberg, Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 263 gości