SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 11, 2017 16:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Spróbuj WildCat mokra z koniną Bahadra albo Cheetah. Mają skład bez kurczakowy. Fajna alternatywa dla kotów alergików.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto kwi 11, 2017 19:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Cześć wszystkim! Jestem tutaj nowa, ale mam nadzieję, że zagoszczę na dłużej. Chciałabym poprosić Was o radę. Zdaję sobie sprawę z tego, że podobnych postów przewija się tutaj ogrom, ale czuję się dość niepewnie w temacie i liczę na zrozumienie. Jestem właścicielką około półtorarocznego kota brytyjskiego długowłosego. Przymierzamy się do zmiany sposobu żywienia. Do tej pory kociak jadł głównie chrupki Royal Canin (tak, wiem, bardzo źle). Mamy za sobą próbę dołączania jednej z odmian Brita, ale była to operacja umiarkowanie (niezbyt?) udana.

Kot trafił do mnie mając pięć miesięcy. Kociaki w hodowli były żywione właściwie wyłącznie suchą karmą, a ja tę tradycję podtrzymywałam. Owszem, młody dostawał czasem saszetki, ale dość szybko przyjął strategię wypijania sosu i zostawiania mięsa. Ostatnio, kiedy kot miał problemy żołądkowe (prawdopodobnie w reakcji na leki przeciwbólowe podane po sterylizacji) udało nam się wypracować nowy, w miarę skuteczny system na mokre jedzenie. Rozcieńczam i blenduję zawartość puszki na jednolity zupo-sos.

Bardzo chciałabym, żeby jadł więcej mokrego pokarmu (chociaż nie mogę narzekać, kociak pije sporo wody) i żeby jadł zdrowiej. I tutaj dochodzimy do sedna. Wierzcie mi, że przeczytałam ogrom wpisów na temat dobrych i złych karm. Mam już wodę zamiast mózgu. Już gubię się w poziomach białka, węglowodanów, fosforu, wapnia. Czy mogę prosić Was o wyrażenie opinii na temat tego, co wstępnie wybrałam? Chciałabym zmienić suchą karmę na Applaws (tylko który najlepiej?). Czy może Purizon będzie lepszy? Trochę się boję Orijena, bo ponoć niektóre koty źle na niego reagują, a mój przyjaciel wydaje się mieć dość wrażliwy brzuszek. Poza tym, z tego co piszecie wynika, że chyba jest problem z dostaniem jego i Acany. Z mokrych chciałabym przerzucić się na GranataPet i może Grau? Albo CatzFineFood. Myślicie, że to dobry pomysł?

Baronowa

 
Posty: 3
Od: Wto kwi 11, 2017 18:43

Post » Śro kwi 12, 2017 8:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Baronowa, odradzam Applaws, bo właśnie po nim mogą być sensacje brzuszkowe. Purizon mogę spokojnie polecić, choć na początek kupiłabym małe opakowanie. Nigdy nie wiadomo, jak kotek zareaguje.
Mokre, które wymieniłaś są ok.

Zakładam, że wiesz, żeby nową suchą karmę wprowadzać stopniowo.

Problemy z Acaną były przejściowe. Ja ostatnio kupuję bez problemu. Też polecam

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 12, 2017 11:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bardzo dziękuję :) Chyba potrzebowałam takiego potwierdzenia od kogoś, kto zna się na temacie. Oczywiście zacznę od małej paczuszki i będziemy powoli przyzwyczajać brzuszek i kubki smakowe. Najwyższy czas skończyć z kocim McDonaldsem. Tak czy inaczej, jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie :)

Baronowa

 
Posty: 3
Od: Wto kwi 11, 2017 18:43

Post » Śro kwi 12, 2017 15:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Wszystko zależy od kota. U mnie jednemu szkodził Applaws, drugiemu Purizon, a trzeciemu Power of Nature. Musisz kupić małe opakowanie wybranej karmy i powoli dodawać ją do tego, co kot już je. I obserwować.

Z mokrych CatzFinefood jakościowo jest świetny, ale z uwagi na konsystencję (mielonka) nie wszystkie koty chcą ją jeść. Ale spróbować zawsze warto.

Powodzenia!

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 13, 2017 19:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy zielona Porta21 naprawdę ma tylko niecałe 11% węglowodanów? Tak mi wychodzi w kalkulatorze, ale aż nie chce mi się wierzyć.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob kwi 15, 2017 15:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Baronowa, mój kociak się zajada wszystkim, nie zdarzyło mi się, żeby pogardził jakąś karmą. Ale trzymam się Orijena, Granatapet i MC. BTW kupiłam dziś wagę kuchenna. Te 45-50g suchej karmy, które podawałam na moje oko kociambrowi na jeden posiłek, to w rzeczywistości 130 g 8O Już wiem dlaczego zawsze miałam problem z matematyką w szkole :P
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob kwi 15, 2017 17:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To się wyjaśniło, czemu kocisko ma worek ;)
Na oko to chłop w szpitalu zmarł ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 15, 2017 18:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Serio Stomachari))) Myślałam że podaję 45 g a podawałam 130:) Masakra)
I on wszystko wcinał od razu po podaniu :D
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw kwi 20, 2017 16:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

W zoo+ nowa Acana Regionals Ranchlands cyt: "bazuje na zasadzie WHOLEPREY™, która oparta jest na naturalnym sposobie żywienia przodków kotów, które zjadały swoje ofiary w całości."

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ana/617297

Co sądzicie?
Moze ktoś juz próbował?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon kwi 24, 2017 18:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:(...) cyt: "bazuje na zasadzie WHOLEPREY™, która oparta jest na naturalnym sposobie żywienia przodków kotów, które zjadały swoje ofiary w całości."

Przepraszam, ale zaczynam patrzeć na mojego kota z pewną taką nieśmiałością... Czy powinnam zacząć się bać? 8O
8)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon kwi 24, 2017 21:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czyli na moje oko :lol: do skladu karmy dodawane beda pióra dzioby pazury hmm normalnie whiskas
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon kwi 24, 2017 22:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

eweli77 pisze:Czyli na moje oko :lol: do skladu karmy dodawane beda pióra dzioby pazury hmm normalnie whiskas

Dziobów i innych podobnych rzeczy tam w składzie nie widzę :P

Skład:
świeża wołowina angus (8%), surowa jagnięcina (8%), świeża wieprzowina yorkshire (8%), suszona wołowina (8%), suszona jagnięcina (7%), suszona wieprzowina (7%), cały groch zielony, soczewica czerwona, ciecierzyca, tłuszcz wołowy (6%), świeża wątroba wołowa (5%), świeża wątroba wieprzowa (4%), świeża mięso z bizona (4%), surowa baranina (4%), soczewica zielona, fasola plamista, cały groch żółty, olej z łososia (2%), świeże nerki wołowe (2%), lucerna suszona na słońcu, suszona chrząstka wołowa (1%), surowe żwacze jagnięce (1%), algi brązowe, świeża dynia, świeża dynia butternut, świeży pasternak, świeża kapusta, świeży szpinak, świeża musztarda brązowa, świeże liście kapusty, świeża marchew, świeże jabłka „Red Delicious”, świeże gruszki „Bartlett”, liofilizowana wątroba dorsza (wołowa, jagnięca, wieprzowa) (0,1%), świeża żurawina, świeża borówka, korzeń cykorii, kurkuma, ostropest plamisty, duży korzeń łopianu, lawenda, prawdziwy korzeń ślazu, owoc dzikiej róży


Acana ma dobre opinie więc raczej nie ma co jej przyrównywać do Whiskasa :P

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon kwi 24, 2017 22:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:które zjadały swoje ofiary w całości


nie sądziłem, że koty kiedykolwiek zjadały w całości wołu, barana czy jagnię, o wieprzu nie wspominając... ;)

co do meritum, Acana to bardzo dobra karma, ale niestety stała się bardzo droga, jak wspominałem wcześniej, cena nagle urosła a jednocześnie waga opakowania spadła (z 6,8kg na 5,4kg) - ktoś liczył że klienci nie zauważą ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto kwi 25, 2017 9:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

- świeża mięso z bizona (4%)
- surowa jagnięcina (8%)

Widać różnicę? Mięso to mięso, jagnięcina to jakaś część jagnięcia...

I choć Acana jest dobrą karmą to takie numery... no chyba że ktoś położył tłumaczenie

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Myszorek i 428 gości