SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 21, 2016 10:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A moze dasz juz spokoj. Atakujesz wszystkich, ktorzy maja inne zdanie na temat karm i innych kwestii niz Ty. Forum jest dla wszystkich, mozna pisac, co sie mysli na dany temat, kazdy ma prawo do swojego zdania, a Ty wszystko odbierasz, jako atak na swoją osobę. Jedni beda zachwalać, inni nie i nie jest to nic złego. Kazdy karmi wedle własnego uznania, możliwości finansowych i gustu futer. Nie jestes pępkiem świata i nie wszystko jest kierowanie bezpośrednio do Ciebie, zauważyłam, ze lubisz siać zamęt, prowokować swoimi wypowiedziami, a to nie jest nic dobrego.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Nie sie 21, 2016 11:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:Oczywscie nie zwracałaś sie bezposrednio do mnie -- tylko od razu pod kolejnym moim postem o Dolne Noteci - Natural Taste POWTÓRZYLAS NAM jaka to karma beeeeeeeee ponieważ ma duzo podrobow. NAM czyli mi tez, a nawet moze mi w szczegolnosc chyba skoro to ja pisałam o tej karmie. Ne odwracaj kota ogonem prosze :kotek:
I na przyszłość nie zwracaj NAM Uwagi Prosze, poniewaz wtedy tez czuje sie wywołana do tablicy. Moze zwracaj sie do konkretnej osoby jesli już musisz koniecznie jak nudna Pani profesor kolejny raz zwracac komuś uwage. A...moze dobierej inaczej słownictwo? Poniewaz to.. "Kolejny raz zwracam Wam uwagę" brzmi tak jakoś hmmm Autorytarnie ? Zarozumiale ? ........:kotek:

Nie wiem jak innym, ale mi na tym forum kolejny raz zwrocic uwage moze tylko Moderator lub Administrator.



boguska_t pisze:
FarciKot pisze:
boguska_t pisze: że Dolina Noteci w puszce to dużo słabsza karma niż ta w saszetce. Saszetka to mięso z fileta a puszka to produkty pochodzenia zwierzęcego. Widziałam ostatnio nowość NT z Doliny dla juniora ta wersja wygląda ciekawie ale i tak jak dla mnie za dużo podrobów. Plus za drożdże piwne i olej z łososia ale niestety wersja dla dorosłych tego nie ma :(


Bogusia, i co z tego ze dla Ciebie to słabsza karma. Ja juz Ci to tłumaczyłam, a Ty widocznie nie czytasz.
Moze słabsza troche, ale za te samą cene mam 200gr , a moje koty ze smakiem pałaszują własnie Juniora. Nie kazdy ma wlasny sklep zoologiczy czyli karmy dla swoich kotow w cenach hurtowych, czy nie kazdy zarabia nie wiadomo ile. Nie kazdego stac na karmy z najwyzszej polki i te najdrozsze, a tez chce koty jakas przyzwoita karma karmic.

Natural Taste to dobra karma ze sredniej polki. Za duzo w niej podrobow dla Ciebie to po prostu nie karm nia swoich kotów. Mi za kazdym razem nie musisz tłumaczyc, ze ta karma jest wg Ciebie zła.
Dla mnie ma dobra jakosc w stosunku do ceny, do tego kotom bardzo smakuje (co jest dla mnie bardzo wazne) i beda ja kupowała obojetnie ile razy jeszcze powtorzysz, ze to zła karma.


Wiesz moze gdyby ktos na okraglo caly rok karmil tylko ta karma to koty mialyby za duzo podrobow, ale jesli moje koty dostana raz na jakis czas, 50 gr dziennie tej karmy, na przemian z innymi karmami mokrymi, reszte dnia jedza suche, to nie uwazam zebym je trula.

Wistra z wersji dla dorosłych, z tego co pisała tez jest bardzo zadowolona - wyleczyła nią biegunkę u kotów.


Po pierwsze nie twierdzę, że to zła karma a gorsza (a przede wszystkim całkiem inna) od Doliny Noteci Premium. Po drugie nie zwracam się bezpośrednio do Ciebie. Jest wiele osób, które myślą, że to ta sama karma co w saszetce tylko w puszce i właśnie takich osób kieruję moją wypowiedź.


Cóż mogę powiedzieć, źle odbierasz moje intencje i apeluję o więcej empatii. Wybacz jeśli mój post Cię uraził.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie sie 21, 2016 14:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Witam wszystkich serdecznie :)

Próbowałam się przebić przez forum w poszukiwaniu informacji, ale nie znalazłam... Chciałabym uzyskać opinię o karmie suchej Brit Care I've Sensitive Digestion Lamb & Salmon. Opis producenta:
HIPOALERGICZNA FORMUŁA Z JAGNIĘCINĄ I ŁOSOSIEM/BEZ ZIAREN ZBÓŻ DLA KOTÓW Z WRAŻLIWYM UKŁADEM POKARMOWYM. KARMA PEŁNOPORCJOWA DLA KOTÓW.
Skład: mączka jagnięca (20%), mączka z łososia (15%), suszone ziemniaki, białko z łososia (12%), mączka ziemniaczana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), suszone jabłko, drożdże piwne, olej z łososia, dodatek smakowy z kurczaka (2%), oligosacharydy, mannanu (155 mg/kg), fruktooligosacharydy (125 mg/kg), wyciąg z rośliny Yucca Schidigera (85 mg/kg), nasiona ostropestu plamistego (50 mg/kg), rokitnik zwyczajny (50 mg/kg)
Składniki analityczne: białko surowe 34%, tłuszcz surowy 18%, włókno surowe 3%, popiół surowy 7%, wilgotność 10%, wapń 1,2%, fosfor 0,9%, sód 0,4%, magnez 0,06%
Dodatki dietetyczne na 1kg: witamina A (E672) 22500 IU, witamina D3 (E671) 900 IU, witamina E (3a700) 650 mg, witamina C (E300) 300 mg, tauryna 2300 mg, chlorek choliny 2100 mg, l-karnityna 65 mg, niacyna 40 mg, biotyna 1,8 mg, cynk (E6) 150 mg, mangan (E5) 56 mg, żelazo (E1) 47 mg, miedź (E4) 11 mg, jod (E2) 3,7 mg, selen (E8) 0,23 mg, DL-metionina (3.1.1.) 13 mg, arginina (3c3.6.1) 11 mg, L-lizyna (3.2.3.) 9 mg, heksametafosforan sodu (E452i) 710 mg
Kwasy tłuszczowe Omega 3: 0,71% Kwasy tłuszczowe Omega 6: 2,55%
Energia metaboliczna: 4100 kcal/kg


Krótki rys:
Kotka 10-letnia, niewychodząca (chyba, że ucieknie u rodziców; wtedy wychodząca w obrębie 10 m od drzwi) wysterylizowana dwa lata temu (z powodu płynu w macicy; nie było to typowe ropomacicze). Od tego czasu mamy problemy z wagą, z kupami i z saneczkowaniem (prawdopodobnie problem behawioralny; jeśli ktoś może wskazać ewentualne badania do zrobienia, to chętnie sprawdzę; krew OK, te gruczoły pod ogonem OK, odrobaczona). Kot, od czasu znacznego przytycia po sterylce, jest na diecie odchudzającej. Je Trovet WRD (nadwaga i otyłość), również ze względu na luźniejsze kupy i saneczkowanie po wcześniejszych karmach (Smilla, Mastery, mokry Applaws). [Przed sterylką jadła marketówki i był cud miód i orzeszki, ale nie chcemy wracać do takiego żywienia]. Dla wyjaśnienia: wiemy, że Trovet ma zboża, ale bardzo dobrze sobie poradził z odchudzaniem i z poprawą "kupową" (wrócił normalny wygląd kup i poprawił się problem związany z myciem tyłka kota); jedynie sierść się zrobiła szorstka i matowa, zapewne z powodu formuły light i ograniczonej ilości tłuszczu. Jednakże, kotka dochodzi do docelowej wagi, więc powoli przestawiamy ją na zwykłą karmę. Ostatnio robiliśmy próbę z Applawsem z kurczakiem. Po całkowitym przejściu na Applawsa wrócił problem z luźną kupą. Dodatkowo, smród z kuwety (i samej karmy) był absolutnie nie do opisania. Wypracowaliśmy "wersję optymalną" w postaci 2/3 Trovetu i 1/3 Applawsa, jednak wydaje się to za małym kompromisem, bo sierść się nie poprawiła. Chcemy zmienić karmę. I stąd pytanie o Brit Care. Nie chcemy na razie wydawać "miliona" złotówek na karmy w stylu Orijen czy Acana, bo boimy się wtopy podobnej do Applawsa. Brit Care rokuje nieźle, bo nie śmierdzi ;)

Z mokrych kot akceptuje TYLKO: rosół z Applaws w saszetach, oliwki i tuńczyka z puszki (jak ukradnie), jukkę (teraz nie ma do niej dostępu), wodę z bidetu i z konewki.

Co do sierści, zastanawialiśmy się również nad pozostaniem przy Trovecie i suplementacji jakimś tłuszczem czy czymś innym na sierść, ale nie znamy się na tym i to taki strzał w ciemno :/ Co myślicie?

Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi lub za przekierowanie do odpowiedniego wątku, jeśli zamieściłam w złym :)

Shattered

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Nie sie 21, 2016 13:11

Post » Nie sie 21, 2016 14:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy ktoś już miał nową bezzbożowa Animondę? Mogłabym prosić o pomoc w odniesieniu do składu - jest ok czy średnio?
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... uxe/578437

Agunia001

Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Od: Pt kwi 11, 2014 21:45

Post » Nie sie 21, 2016 14:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziewczyny, ja znów będę Was męczyć, ale brak mi słów do moich francuskich piesków... tfu kotów.
Moje koty jedza jedynie mokre uzupełniające, inne w ich mniemaniu są niejadalne. Najchętniej jedzą Thrive Complete, BC, Portę 21 i Miamor (właśnie w tej kolejności). Próbowałam je przestawić na inne, ale nie idzie mi za nic. Ile ja wypróbowałam karm, to moje. Wymieszanie też nic nie daje - zjedzą to, co lubią, resztę zostawią. Po prostu nie przejdzie.

Jestem przerażona, bo do czasu jak nie adoptowałam kotki, to młody jadł dobre mokre: Granatapet, Grau itd., ale odkąd jest kotka, to zaczął wybrzydzać tak, że nie zje innych karm niż te, które je kotka. A ta jest wyjątkowo wybredna. Nawet już nie je Animondy, którą jadła przez 5lat swego życia.

Z suszków też jedzą tylko bezzbożową Portę, BC jedzą, ale mają luźniejsze, śmierdzące kupki. Chciałam im od czasu do czasu suchą urozmaicać, ale inne nie idą: TOTW jest beee, Purizon także. Inne polecane karmy niestety są nie na moją studencką kieszeń. Ale pal sześć z suchą, ważne by mi koty zechciały jeść mokre...

Jakieś rady?

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Nie sie 21, 2016 15:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ty$ka pisze:Dziewczyny, ja znów będę Was męczyć, ale brak mi słów do moich francuskich piesków... tfu kotów.
Moje koty jedza jedynie mokre uzupełniające, inne w ich mniemaniu są niejadalne. Najchętniej jedzą Thrive Complete, BC, Portę 21 i Miamor (właśnie w tej kolejności). Próbowałam je przestawić na inne, ale nie idzie mi za nic. Ile ja wypróbowałam karm, to moje. Wymieszanie też nic nie daje - zjedzą to, co lubią, resztę zostawią. Po prostu nie przejdzie.

Jestem przerażona, bo do czasu jak nie adoptowałam kotki, to młody jadł dobre mokre: Granatapet, Grau itd., ale odkąd jest kotka, to zaczął wybrzydzać tak, że nie zje innych karm niż te, które je kotka. A ta jest wyjątkowo wybredna. Nawet już nie je Animondy, którą jadła przez 5lat swego życia.

Z suszków też jedzą tylko bezzbożową Portę, BC jedzą, ale mają luźniejsze, śmierdzące kupki. Chciałam im od czasu do czasu suchą urozmaicać, ale inne nie idą: TOTW jest beee, Purizon także. Inne polecane karmy niestety są nie na moją studencką kieszeń. Ale pal sześć z suchą, ważne by mi koty zechciały jeść mokre...

Jakieś rady?


Ja to przerabiałam z Tysonem... U mnie pomogły sosy z Vitacraftu, próbowałaś ich? Francuskie podniebienie i tak zostało, bo jadalne sa tylko puszki w formie pasztetu, nawet Feringa poszła w odstawke odkad spróbował PoNa.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Nie sie 21, 2016 15:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Shattered pisze:Witam wszystkich serdecznie :)

Próbowałam się przebić przez forum w poszukiwaniu informacji, ale nie znalazłam... Chciałabym uzyskać opinię o karmie suchej Brit Care I've Sensitive Digestion Lamb & Salmon. Opis producenta:
HIPOALERGICZNA FORMUŁA Z JAGNIĘCINĄ I ŁOSOSIEM/BEZ ZIAREN ZBÓŻ DLA KOTÓW Z WRAŻLIWYM UKŁADEM POKARMOWYM. KARMA PEŁNOPORCJOWA DLA KOTÓW.
Skład: mączka jagnięca (20%), mączka z łososia (15%), suszone ziemniaki, białko z łososia (12%), mączka ziemniaczana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), suszone jabłko, drożdże piwne, olej z łososia, dodatek smakowy z kurczaka (2%), oligosacharydy, mannanu (155 mg/kg), fruktooligosacharydy (125 mg/kg), wyciąg z rośliny Yucca Schidigera (85 mg/kg), nasiona ostropestu plamistego (50 mg/kg), rokitnik zwyczajny (50 mg/kg)
Składniki analityczne: białko surowe 34%, tłuszcz surowy 18%, włókno surowe 3%, popiół surowy 7%, wilgotność 10%, wapń 1,2%, fosfor 0,9%, sód 0,4%, magnez 0,06%
Dodatki dietetyczne na 1kg: witamina A (E672) 22500 IU, witamina D3 (E671) 900 IU, witamina E (3a700) 650 mg, witamina C (E300) 300 mg, tauryna 2300 mg, chlorek choliny 2100 mg, l-karnityna 65 mg, niacyna 40 mg, biotyna 1,8 mg, cynk (E6) 150 mg, mangan (E5) 56 mg, żelazo (E1) 47 mg, miedź (E4) 11 mg, jod (E2) 3,7 mg, selen (E8) 0,23 mg, DL-metionina (3.1.1.) 13 mg, arginina (3c3.6.1) 11 mg, L-lizyna (3.2.3.) 9 mg, heksametafosforan sodu (E452i) 710 mg
Kwasy tłuszczowe Omega 3: 0,71% Kwasy tłuszczowe Omega 6: 2,55%
Energia metaboliczna: 4100 kcal/kg


Krótki rys:
Kotka 10-letnia, niewychodząca (chyba, że ucieknie u rodziców; wtedy wychodząca w obrębie 10 m od drzwi) wysterylizowana dwa lata temu (z powodu płynu w macicy; nie było to typowe ropomacicze). Od tego czasu mamy problemy z wagą, z kupami i z saneczkowaniem (prawdopodobnie problem behawioralny; jeśli ktoś może wskazać ewentualne badania do zrobienia, to chętnie sprawdzę; krew OK, te gruczoły pod ogonem OK, odrobaczona). Kot, od czasu znacznego przytycia po sterylce, jest na diecie odchudzającej. Je Trovet WRD (nadwaga i otyłość), również ze względu na luźniejsze kupy i saneczkowanie po wcześniejszych karmach (Smilla, Mastery, mokry Applaws). [Przed sterylką jadła marketówki i był cud miód i orzeszki, ale nie chcemy wracać do takiego żywienia]. Dla wyjaśnienia: wiemy, że Trovet ma zboża, ale bardzo dobrze sobie poradził z odchudzaniem i z poprawą "kupową" (wrócił normalny wygląd kup i poprawił się problem związany z myciem tyłka kota); jedynie sierść się zrobiła szorstka i matowa, zapewne z powodu formuły light i ograniczonej ilości tłuszczu. Jednakże, kotka dochodzi do docelowej wagi, więc powoli przestawiamy ją na zwykłą karmę. Ostatnio robiliśmy próbę z Applawsem z kurczakiem. Po całkowitym przejściu na Applawsa wrócił problem z luźną kupą. Dodatkowo, smród z kuwety (i samej karmy) był absolutnie nie do opisania. Wypracowaliśmy "wersję optymalną" w postaci 2/3 Trovetu i 1/3 Applawsa, jednak wydaje się to za małym kompromisem, bo sierść się nie poprawiła. Chcemy zmienić karmę. I stąd pytanie o Brit Care. Nie chcemy na razie wydawać "miliona" złotówek na karmy w stylu Orijen czy Acana, bo boimy się wtopy podobnej do Applawsa. Brit Care rokuje nieźle, bo nie śmierdzi ;)

Z mokrych kot akceptuje TYLKO: rosół z Applaws w saszetach, oliwki i tuńczyka z puszki (jak ukradnie), jukkę (teraz nie ma do niej dostępu), wodę z bidetu i z konewki.

Co do sierści, zastanawialiśmy się również nad pozostaniem przy Trovecie i suplementacji jakimś tłuszczem czy czymś innym na sierść, ale nie znamy się na tym i to taki strzał w ciemno :/ Co myślicie?

Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi lub za przekierowanie do odpowiedniego wątku, jeśli zamieściłam w złym :)


Ja bym zrobiła badanie kału pod katem lamblii i kokcydiow. Nie wszystkie środki je biją.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Nie sie 21, 2016 15:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Shattered
Na Twoim miejscu odstawiłabym Troveta. Co do Applawsa i Brita, to u nas powodowały biegunki i czytałam, że wiele kotów ích nie toleruje. Sięgnęłabym po inne bezzbożówki, np Purizon, TOTW, Porta 21, Josera Nature i Marinesse, Canagan, Feringa.
Kupuj małe opakowania na próbę, bo w ostatecznym rozrachunku to kot zdecyduje, która karma jest be, a która cacy.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 21, 2016 15:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ty$ka pisze:Dziewczyny, ja znów będę Was męczyć, ale brak mi słów do moich francuskich piesków... tfu kotów.
Moje koty jedza jedynie mokre uzupełniające, inne w ich mniemaniu są niejadalne. Najchętniej jedzą Thrive Complete, BC, Portę 21 i Miamor (właśnie w tej kolejności). Próbowałam je przestawić na inne, ale nie idzie mi za nic. Ile ja wypróbowałam karm, to moje. Wymieszanie też nic nie daje - zjedzą to, co lubią, resztę zostawią. Po prostu nie przejdzie.

Jestem przerażona, bo do czasu jak nie adoptowałam kotki, to młody jadł dobre mokre: Granatapet, Grau itd., ale odkąd jest kotka, to zaczął wybrzydzać tak, że nie zje innych karm niż te, które je kotka. A ta jest wyjątkowo wybredna. Nawet już nie je Animondy, którą jadła przez 5lat swego życia.

Z suszków też jedzą tylko bezzbożową Portę, BC jedzą, ale mają luźniejsze, śmierdzące kupki. Chciałam im od czasu do czasu suchą urozmaicać, ale inne nie idą: TOTW jest beee, Purizon także. Inne polecane karmy niestety są nie na moją studencką kieszeń. Ale pal sześć z suchą, ważne by mi koty zechciały jeść mokre...

Jakieś rady?



Canagan (6 albo 7 smaków z witaminami), Petit Couisine i Schesir Kitten - to są filetówki z jakimiś tam witaminami. Próbowałaś?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 22, 2016 8:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Moniaaaa :piwa:

Agunia001 pisze:Czy ktoś już miał nową bezzbożowa Animondę? Mogłabym prosić o pomoc w odniesieniu do składu - jest ok czy średnio?
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... uxe/578437

Całkiem przyzwoicie wygląda (choć jest w składzie mączka drobiowa, a nie mięso). Przy tej cenie to jest naprawdę atrakcyjna karma, choć na pewno tylko nią karmic kotów się nie da (za mało tłuszczu).

Ty$ka, a przypomnij proszę, czy próbowałaś ze zwykłym, surowym mięskiem i sparzonymi rybami? Bo nie pamiętam :oops:

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 22, 2016 8:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

dobry sposób na marudne koty
-dawać jedzenie kilka razy dziennie (ile razy i o której godzinie to trzeba przemyśleć zgodnie z potrzebami swoich kotów i swoimi możliwościami)

-o stałych godzinach każdego dnia w tygodniu (co do 5 minut)

-po 10-15 minutach zabierać jedzenie (moje koty jedzą do 30 minut, bo karmie meśem, ale przy puszkach czy chrupach nie potrzeba tyle czasu)

najpierw - z tydzień , dawać ta karmę co normalnie jedzą i lubią
żeby przywykły do czasu karmienia
i można zaobserwować ile jedzą dziennie, i tyle dawać, żeby nie zostawało na miskach po jedzeniu

potem w tym czasie, to znaczy w tej porze karmienia kiedy sa najgłodniejsze dawać właściwa karmę , która chce się wprowadzić
można ją na początku mieszać z dotychczasową

i stopniowo, powoli zamienić karme na wszystkich czasach karmienia

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 22, 2016 12:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziękuję Wam bardzo, Dziewczyny za rady.
Koty jedzą o określonych porach.

Surowe jest bardzo chętnie jedzone przez młodego, ale niestety nie mam czasu bawić sie w BARFa, brak mi też wiedzy i zamrażarki. Za to kotka surowego nie tknie, czasem jak ją najdzie zje kawałeczki czegoś sparzonego lub ugotowanego, ale musi mieć łaskawszy dzień. Dlatego u nas w opcję wchodzi tylko suche urozmaicane mokrym.

wistra, szczerze mówiąc nie próbowałam ani Canagan, ani Schesira. Petit niejadalne, ale spróbujemy z pozostałymi, dziękuję.

Moniaaa, spróbuję tego sosu z Vitacraftu. Dziękuję.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Pon sie 22, 2016 14:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ty$ka pisze:Surowe jest bardzo chętnie jedzone przez młodego, ale niestety nie mam czasu bawić sie w BARFa, brak mi też wiedzy i zamrażarki. Za to kotka surowego nie tknie, czasem jak ją najdzie zje kawałeczki czegoś sparzonego lub ugotowanego, ale musi mieć łaskawszy dzień. Dlatego u nas w opcję wchodzi tylko suche urozmaicane mokrym.

Nie chodzi o BARFa, tylko o to, żebyś przy każdej możliwej okazji kupowała kotom kawałek mięsa - my tak robimy. Koty jedzą suche i puszki, ale przy zakupach a to się weźmie dla nich drób, a to wołowinkę, a to królika - i tak sobie jedzą, zupełnie niezależnie od puszek. Zawsze coś.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 24, 2016 8:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Witam, a co sądzicie o PURINA PRO PLAN? Będę wdzięczna za opinie ..

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 8:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nie jest to dobra karma - ma dużo zbóż a mało mięsa, moje koty na niej utyły i teraz muszę je odchudzać :(
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości