SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 24, 2016 17:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na pierwszej stronie masz spis karm godnych uwagi, akurat suche zostały zaktualizowane, większośc jest dostępna w zoo+ :D. Najtaniej chyba wychodzi Taste of the Wild...
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Śro sie 24, 2016 17:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Patmol pisze:porta pro plan jest po 24 za kg
na czym polega złośliwość?
ma byc tańsza karma czy droższa?

no to daje linki gdzie warto zacząć czytać żeby zgromadzić podstawy jakieś wiedzy
dla siebie przecież chyba czytasz składy na opakowaniach z jedzeniem zanim kupisz?

Ok, dziękuję ... co do złośliwości, to myślałam o wołowinie z mięsnego. Zapewne masz rację, że tak jest najpewniej, najzdrowiej. Ja jednak potrzebuję suchej, dobrej karmy jako "bazy", dzięki

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 17:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Przede wszystkim nie przestawiaj koty na "hurra" - nową karmę się wprowadza stopniowo, bo inaczej rewolucje żołądkowe murowane. Chyba najlepiej zacząć od opakowań próbnych, zobaczyć, co jej smakuje. Zooplus oferuje zestawy próbne z różnymi smakami. Inne sklepy pewnie też.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 24, 2016 18:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

KULAK pisze:Ok, dziękuję ... co do złośliwości, to myślałam o wołowinie z mięsnego. Zapewne masz rację, że tak jest najpewniej, najzdrowiej. Ja jednak potrzebuję suchej, dobrej karmy jako "bazy", dzięki


możesz karmić chrupkami -pewnie,ze twój wybór
chrupkami po prostu wychodzi drożej, bo te karmy które mają naprawdę przyzwoity skład jak ZiwiPeak, to mają masakryczne ceny -ponad 100 zł za kg
im taniej tym skład gorszy, dlatego napisałam o tej wołowinie

bo czy nie jest szokujące, i to nie jest złośliwe, tylko sie dziwie po prostu
że dobrą wołowinę w dobrym mięsnym można kupić od 20-22 zł za kilogram, a kurczaka nawet od 3 zl za kg za udka czy ćwiartki
a ludzie koniecznie chcą chrupy, i wola płacić 25 zl za kg za chrupy które sie składają ze zboża i odpadów poubojowych

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 24, 2016 18:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Wszystko się zgadza, tyko jeśli jestem w pracy prawie 12 godzin z dojazdem, to kiedy mam to mięsko przygotowywać ? Dzieciarnia nie da rady ...Stąd wybór, po prostu ...

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 19:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

KULAK pisze:Wszystko się zgadza, tyko jeśli jestem w pracy prawie 12 godzin z dojazdem, to kiedy mam to mięsko przygotowywać ? Dzieciarnia nie da rady ...Stąd wybór, po prostu ...

KULAK - taka rada czytaj co ludzie piszą ale rób po swojemu :wink:
Z mojego doświadczenia: faktycznie mięsko jest fajne i w ogóle, tylko zderzenie z rzeczywistością czasem weryfikuje nasze wizje ideału :evil: ja robię tak: standardowo karmię suchą (z dobrych i w miarę tanich polecam Brit a jak bezzbożówka to Applawsa lub TOTW) a wieczorkiem, jak mam czas poczekać aż się mięsko zrobi ciepłe (bo z mikrofali podgrzanego nie chcą żreć) to kociny dostają serduszka, żołądki, wątróbkę, filety z kuraka lub mięcho królika - więc z podrobami nie wychodzi tak drogo, jak nie mam czasu wieczorkiem - no cóż mokra karma z puszki :oops: Ale to tylko moje nieśmiałe sugestie.
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

Post » Śro sie 24, 2016 19:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

asia.cat pisze:
KULAK pisze:Wszystko się zgadza, tyko jeśli jestem w pracy prawie 12 godzin z dojazdem, to kiedy mam to mięsko przygotowywać ? Dzieciarnia nie da rady ...Stąd wybór, po prostu ...

KULAK - taka rada czytaj co ludzie piszą ale rób po swojemu :wink:
Z mojego doświadczenia: faktycznie mięsko jest fajne i w ogóle, tylko zderzenie z rzeczywistością czasem weryfikuje nasze wizje ideału :evil: ja robię tak: standardowo karmię suchą (z dobrych i w miarę tanich polecam Brit a jak bezzbożówka to Applawsa lub TOTW) a wieczorkiem, jak mam czas poczekać aż się mięsko zrobi ciepłe (bo z mikrofali podgrzanego nie chcą żreć) to kociny dostają serduszka, żołądki, wątróbkę, filety z kuraka lub mięcho królika - więc z podrobami nie wychodzi tak drogo, jak nie mam czasu wieczorkiem - no cóż mokra karma z puszki :oops: Ale to tylko moje nieśmiałe sugestie.

Dzięki

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 20:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Pamiętaj, podroby raz w tygodniu, nie mogą być podstawą, mają za dużo witaminy A (popraw mnie ktoś z tą witaminą)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 24, 2016 20:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

@Moniaaa, @Alija, dziękuję za podpowiedzi :)

Kotka na razie bardzo dobrze reaguje na Brit Care Sensitive. Chciałabym jednak wiedzieć czy ten skład jest odpowiedni na dietę mono. Nie wiem co sądzić o ziemniakach... Czy ktoś zorientowany w analizie składu i zbilansowanej kociej diecie może podpowiedzieć czy możemy pozostać na samym Bricie? Spis nie uwzględnia tej karmy :( Link do mojego poprzedniego postu: https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1 ... e=11575377

EDIT: Do spisu akceptowanych mokrych dołączyła filetówka Applaws tuńczyk.

Shattered

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Nie sie 21, 2016 13:11

Post » Czw sie 25, 2016 2:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Patmol pisze:
KULAK pisze:dobrą wołowinę w dobrym mięsnym można kupić od 20-22 zł za kilogram, a kurczaka nawet od 3 zl za kg za udka czy ćwiartki.

a ludzie koniecznie chcą chrupy, i wola płacić 25 zl za kg za chrupy które sie składają ze zboża i odpadów poubojowych


Mam pytanie o chrupki Purizon. Karma zaliczana jest do dobrych i pełnowartościowych. Cena za kilogram kształtuje się od 26 do 29 zł.

Czy ona składa się z odpadków poubojowych???

ulayetta

 
Posty: 144
Od: Czw lip 14, 2016 21:19

Post » Czw sie 25, 2016 4:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Niee. Purizon to dobra MIĘSNA karma :D

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 25, 2016 5:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ulayetta pisze:
Patmol pisze:
KULAK pisze:dobrą wołowinę w dobrym mięsnym można kupić od 20-22 zł za kilogram, a kurczaka nawet od 3 zl za kg za udka czy ćwiartki.

a ludzie koniecznie chcą chrupy, i wola płacić 25 zl za kg za chrupy które sie składają ze zboża i odpadów poubojowych


Mam pytanie o chrupki Purizon. Karma zaliczana jest do dobrych i pełnowartościowych. Cena za kilogram kształtuje się od 26 do 29 zł.

Czy ona składa się z odpadków poubojowych???


Patmol chodziło o karmy pokroju RC, Hills, Purina, itp. Te, ktore wpisane sa na listę, jako godne polecenia składają sie z mięsa/mączki mięsnej :D
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw sie 25, 2016 7:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

tak trochę złośliwie o Purizonie na barfnym forum 8) http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=64649

Purizon nie jest zły za swoja cenę

lepszy raczej Orijen np tutaj http://www.zooplus.pl/shop/markowy_sklep/orijen, ale i droższy

Power of Nature dobra karma, ale droga

Taste of the Wild , ok 18 zł za kg, nie jest zła jak za swoja cenę
ale 8) ma już mączkę, a nie mięsko http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ?rrec=true
i takie tam drobiazgi (można poczytać http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166 opis bardziej na dole)

asia.cat pisze:(bo z mikrofali podgrzanego nie chcą żreć)

o co chodzi z tym podgrzewaniem mięsa w mikrofoli?
po co podgrzewać?

RC jest bardzo smakowite 8) trzeba to przyznać
trudno mu się oprzeć

Hills ma bardzo ładne opakowanie
ale w tej cenie ( 18 -22 za kg) wołanym kupić Taste od the wild albo Porta 21 Feline finest

Porta 21 Feline finest ok 14 -16 zł za kg http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=773 (porównanie taste i porty )
cytat z tego linka
Porta zawiera nieco więcej tłuszczu (21% w suchej masie), a ToTw Rocy Mountain Feline 20%. I tak jest to nieco poniżej normy. Dolna granica to 22% w suchej masie. Poziom białka w obu karmach mieści się w normie (Porta: 45% w suchej masie, a TotW ok. 47% w suchej masie). W porcie jest bardzo wysoki stosunek kwasów Omega-6 do Omega-3, bo aż 10,86:1 (max. 4:1), jednak ToTw jest nie wiele lepszy ze swoim 9,3:1. Z tego względu dobrze jest dodatkowo do tych karm dodawać olej z łososia jako źródło kwasów Omega-3. Obie karmy mają poziom węglowodanów mniej więcej taki sam- 20% w suchej masie (ponieważ w ToTw producent nie podaje zawartości popiołu to nie można dokładnie policzyć ile węglowodanów ma owa karma. Przyjęłam, że popiół mieści się w granicach 9-10%. Norma odnośnie węglowodanów to max. 5%). Stosunek wapnia do fosforu w obu karmach jest podobny: Porta 1,63:1, a Totw 1,58:1. W Porcie bardzo razi zawartość tauryny, która jest bardzo symboliczna i wynosi 500mg. W ToTw tej tauryny jest 3x więcej (1500mg), choć i tak jest to za mało podobnie jak w większości karm. W przypadku Porty moim zdaniem powinno się bezwzględnie suplementować dodatkowo taurynę (przy ToTw też jest to wskazane)

Z zalet składu to karmy mają wyszczególnione dokładnie źródła mięsa, ryb, tłuszczu, który jest pochodzenia naturalnego, a nie roślinnego. Nie zawierają barwników i sztucznych konserwantów. W Porcie dodatkowym plusem jest iż zawiera dodatkowo olej z łososia, drożdże browarnicze jako źródło witamin z grupy B oraz żółtko jaja.

Jeśli chodzi o wady no to najbardziej rzuca się w oczy, że obie karmy mają bardzo dużo groszku, ziemniaków i innych wysokoskrobiowych dodatków i tutaj się między sobą za wiele nie różnią. Dodatkowo obie zawierają Yuccę i dodatkowy błonnik w postaci włókna z cykorii (Totw) i wysłodków buraczanych i włókna roślinnego(Porta), które są kompletnie niepotrzebne. Owe wysłodki w Porcie są dość wysoko na liście składników, więc jest ich dość sporo, co nie jest korzystne. W TotW dodatkowo razi dodatek owoców i naturalny aromat.


I Hills i Taste of the wild i Porta tez są smaczne
i cena rozsądna bo Porta pk 14 za kg, a taste 18
można raz kupic taką, a raz taką
nie trzeba dawać cały czas tej samej karmy


ulayetta może by na pierwszej stronie przy nazwach tych karm dać linki do stron producenta (można by sobie zobaczyć i porównać składy i pochodzenie karmy, producenta) i orientacyjne ceny i linki do opinii (chociażby z miau czy z innych stron też)
i napisac chociaż po zdaniu dlatego ta akurat karma lepsza, a ta droższa
czyli czym się kierowałaś przy układaniu listy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 25, 2016 8:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

wistra pisze:Pamiętaj, podroby raz w tygodniu, nie mogą być podstawą, mają za dużo witaminy A (popraw mnie ktoś z tą witaminą)

Witamina się zgadza. O ile jednak serca i żołądki w umiarkowanych ilościach mogą się pojawiać częściej, to z wątróbka bym nie szalała, bo to istny magazyn witamin, nie tylko A.

asia.cat pisze:
KULAK pisze:Wszystko się zgadza, tyko jeśli jestem w pracy prawie 12 godzin z dojazdem, to kiedy mam to mięsko przygotowywać ? Dzieciarnia nie da rady ...Stąd wybór, po prostu ...

KULAK - taka rada czytaj co ludzie piszą ale rób po swojemu :wink:
Z mojego doświadczenia: faktycznie mięsko jest fajne i w ogóle, tylko zderzenie z rzeczywistością czasem weryfikuje nasze wizje ideału :evil:

Zasadniczo to styl życia niewolnika determinuje to, jak kot jest karmiony. Jak ktoś spędza życie w domu (z jakiegokolwiek powodu), to może sobie pozwolić na BARFa, bo po prostu ma czas i go przygotować, i go podać. A jak ktoś jest zabiegany, większość dnia go nie ma i dom jest niemalże tylko sypialnią, to niestety, ale chrupki i puszki, a mięsko i inne sprawy to miłe dodatki do diety.

Najważniejsze, żeby nie karmić kota paszą dla kur :)

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 25, 2016 13:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Patmol pisze:tak trochę złośliwie o Purizonie na barfnym forum 8) http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=64649




Patmol ale w tym linku, ktory podalas nic konkretnego o Purizonie nie ma. Jakies zgadywanki i to nietrafne na temat producenta. Purizon to Farmina a nie odpadki po Acanie czy Orienie -- nie ta częśc swiata. Z całym szacunkiem do Twej osoby, lecz moze nie wierz ślepo wszystkiemu, co pisza na barfnym świecie.

viewtopic.php?p=11056213

Co nie zmienia faktu, ze ja probuje sie uniezależnic od zooplusa (nie lubie byc zalezna od 1 sklepu i to w dodatku tylko w necie) i przestawic koty z Purizona rybnego na Acane Pacifica -- dostępną wszedzie. Stoi u mnie w 1 misce - od czasu do czasu skubna i konsekwentnie dosypuje tez do 2 miski, w ktorej jest Purizon wymieszny z karma dla kociat.
Probuje na Acane, poniewaz na Oriena Regional (tylko tego na razie probowałam, gdyz tylko ten byl dostepny na wage) moje na razie mają za długie zeby, Moze gdy sie uda przejsc na Acane to i stopniowo dojdziemy do Oriena :D

I do tego ich ulobiona Josera Marinesse czy Nature, troche puszek, troche miecha gdy Pańca ma wolne, a koty zechca jesć i wszyscy beda szczesliwi :D
Ostatnio edytowano Czw sie 25, 2016 13:31 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot], Silverblue i 208 gości