SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 24, 2016 9:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kurcze, a nasz wet tak ją zachwalał .... kotka wcina chętnie, ale muszę się w takim razie zastanowić, dzięki; a może ktoś jeszcze ma doświadczenia z tym jedzonkiem?

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 9:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

KULAK pisze:Witam, a co sądzicie o PURINA PRO PLAN? Będę wdzięczna za opinie ..

Droga i beznadziejna. Głównie ryż + kukurydza. Oczywiście, że wet będzie zachwalał, bo za to mu zapewne płacą.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 24, 2016 9:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dark Angel pisze:
KULAK pisze:Witam, a co sądzicie o PURINA PRO PLAN? Będę wdzięczna za opinie ..

Droga i beznadziejna. Głównie ryż + kukurydza. Oczywiście, że wet będzie zachwalał, bo za to mu zapewne płacą.

Beznadziejny to jest Kitekat :wink: a co do Puriny - faktycznie w tej cenie są lepsze jakościowo karmy, więc po co przepłać.
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

Post » Śro sie 24, 2016 9:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dla mnie Kitekat, Whiskas i Purina to jedno zło. Jedyny dodatek, jaki jestem w stanie zaakcepować w karmie, to ryż lub ziemniaki. Jak widzę kukurydzę, pszenicę, jęczmień czy inny owies to nawet dalej nie patrzę.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 24, 2016 10:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

purina pro plan
Sucha karma dla kotów sterylizowanych PRO PLAN® STERILISED
https://www.purina.pl/koty/proplan/prod ... sterilised
skład
Indyk (20%), glutenowa mączka kukurydziana, ryż, odwodnione białko drobiowe, kukurydza, koncentrat białka groszku, glutenowa mączka pszenna, włókno pszenne, jajo suszone, składniki mineralne, tłuszcz zwierzęcy, olej rybi, digest, drożdże.

indyk czyli nie mięso z indyka, ale dzioby, pazury, pierze, odpadki itd. ewentualnie jakieś sztuki padłe czy takie mięso co nie przeszło wymagań dla ludzi
więc karma zawiera 20 procent odpadów z indyka, które nie nadały się dla ludzi, ale zgodnie z przepisami są ok dla karm dla zwierząt
i 80 procent wypełniaczy typu maczka kukurydziana ikukurydza (wpisane osobno, czyli normalnie byłaby kukurydza na pierwszym miejscu w składzie) ryż, jakiś tłuszcz zwierzęcy -nie opisany wiec pewnie wieprzowy,olej nie wiadomo z jakich ryb i droźdze
nawet tauryny w składzie nie ma
i nazywa się dla żartu "bogata w indyka :mrgreen:

w zoo plusie kg karmy purinaproplan kosztuje ok 24 zł za kg w promocji przy zakupie co najmniej 6 kg http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... aki/302164

nie prościej byłoby i taniej samemu kupić w sklepie np.mieso z indyka?

np udziec bez kości z indyka kosztuje ok12 -19 zł za kilogram (zależy gdzie i kiedy), do tego dołożyć olej z łososia, drożdże (nie te piekarnicze) , taurynę, hemoglobinę i jak ktoś musi karmić kota zbożami to samemu ugotować kaszkę kukurydzianą albo płatki owsiane :roll: , ale moim zdaniem samo mięsu starczy
i jak sie raz kupi kurczaka, raz indyka, czasem serca czy żółądki, a raz nawet szponder wołowy za 22 zł za kg w mięsnym i raz na jakiś czas suplementy (są też takie że się razem dodaje wszystkie), to i tak wyjdzie taniej za kg niż ta karma która zawiera głownie kukurydze i pierze
a kot zjada dziennie ok 3 dag mięsa na 1 kg masy ciała (zależy czy szponder bez kości czy skrzydełko z kością czy serca )
czyli przeciętny kot (3-4 kg) zjada dziennie ok 10-15 dag mięsa (ewentualnie jak skrzydełka to takiego liczonego z kością)

czyli teoretycznie 1 kg szpondera wołowego czy gulaszu wołowego czy tańszej wołowiny za 22 zł za kg to jest porcja dla kota na 8 -10 dni
przy założeniu że daje się różne mięsa oczywiscie i suplementuje się

oczywiscie nie daje się gotowanych czy pieczonych kości
jeśli kości to tylko surowe
jesli bez kości to trzeba zamiast kości dawać np skorupki z jajek
Ostatnio edytowano Śro sie 24, 2016 10:16 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 24, 2016 10:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

KULAK pisze:Witam, a co sądzicie o PURINA PRO PLAN? Będę wdzięczna za opinie ..

Ja mam takie doświadczenie z PURINĄ PRO PLAN, że moje koty miały po niej uczulenie i biegunkę...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7608
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro sie 24, 2016 10:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dark Angel pisze:Nie chodzi o BARFa, tylko o to, żebyś przy każdej możliwej okazji kupowała kotom kawałek mięsa - my tak robimy. Koty jedzą suche i puszki, ale przy zakupach a to się weźmie dla nich drób, a to wołowinkę, a to królika - i tak sobie jedzą, zupełnie niezależnie od puszek. Zawsze coś.

W ten sposób to młody się zajada, ale tylko od czasu do czasu, bo boję się że przedobrzę (dodatkowo tego mięsa nie suplementuję). I trzeba przyznać, że Kurz woli zdecydowanie bardziej mięso niż puchy. Z puszek wypija tylko wodę, a mięso je, że aż się trzęsą - zresztą suche też kocha.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro sie 24, 2016 10:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

jak można przedobrzyć dając mięso?
zwyczajnie tym można suplementować http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_s ... owe/151648
napisane jest ile sypać na ile mięsa

ja nie stosowałam, bo taniej wychodzi przy większej ilości zwierzaków kupić pojedyncze suplementy oddzielnie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 24, 2016 10:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Właśnie, nie suplementując mięsa albo przesadzić z suplementami. Skoro kot je tylko mięso od czasu do czasu, a jego dieta opiera się na suszu i mokrej to czy należy mięso suplementować dodatkowo? Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, staram się szukać złotego środka, by nie przegiąć żadną ze stron.

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro sie 24, 2016 11:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

niewiele rzeczy jest gorszych od faszyzmu

myślę, że lepiej dać czasem mięso i nie suplemetować
niż zrezygnować z dawania mięsa, bo się nie wie/nie chce suplementowac

trudno powiedzieć czy w twoim przypadku potrzeba suplementować czy nie
bo byś musiała sobie sprawdzić co konkretnie jest w karmach, które dajesz i czy jest tego za dużo czy za mało 8) i wszystko ładnie przeliczyć
z tego co czytam na barfnym forum często w karmie gotowaej jest za mało tauryny
wiec można ją dodawać
ale nie wiem przecież jak jest w przypadku karm, które dajesz

no i nie wiadomo jakie mięso dajesz
ani czy surowe dajesz, ani czy z kośćmi, ani jaki rodzaj

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 24, 2016 13:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Tego, że całkiem zrezygnuję z mięsa, bo nie suplementuję to nie powiedziałam. :lol:
Powiedziałam jedynie, że nie podaję mięsa codziennie, ale od czasu do czasu (bo nie suplementuję, nie mam o tym pojęcia(. Mięso różne, zazwyczaj z kością.

A tauryny faktycznie w karmie jest za mało, więc muszę ją podawać oddzielnie ;).

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro sie 24, 2016 17:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki Wam bardzo, zaproponujcie mi coś dobrego w podobnym zakresie cenowym. Moja Fila to koteczka z adopcji ok. 12 miesięczna, wysterylizowana, ogólnie bez problemów zdrowotnych. Do dziś miałam przeświadczeniem, że dobrze karmię kotkę (wiecie, karma polecona przez weta, itp.), o zgrozo ! A tu dowiaduję się, że moje Szczęście je byle co ...

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 17:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

a jaki jest podobny przedział cenowy?
25 zł za kg?
i ma być karma sucha, a nie wołowina z mięsnego?

nie wiem jakie są ceny karm, bo już prawie 2 lata karmie mięsem
tutaj dobre karmy http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166 (watek stary, trzeba sprawdzić czy skład karm się nie zmienił)
cen nie znam
ale one w necie tez pewnie różne i różne ceny za worki
trzeba szukać

najprościej jest jednak i najtaniej pójść po prostu do mięsnego
ja dzisiaj byłam, kupiłam 2 kilogramy różności czyli serca drobiowe, 1 szyję z indyka (poprosiłam o pokrojenie na małe kawałki) i mostki z kurczaka -zapłaciłam 12 zł 8)
Ostatnio edytowano Śro sie 24, 2016 17:39 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 24, 2016 17:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Patmol pisze:a jaki jest podobny przedział cenowy?
25 zł za kg?
i ma być karma sucha, a nie wołowina z mięsnego?

Chyba wyczuwam trochę złośliwości ?? Nie mam doświadczenia i wiedzy, stąd moje pytanie ... dotychczas polegałam na tym, czego dowiedziałam się od weta ... nie trafiłam dobrze, trudno...

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Śro sie 24, 2016 17:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

porta pro plan jest po 24 za kg
na czym polega złośliwość?
ma byc tańsza karma czy droższa?

no to daje linki gdzie warto zacząć czytać żeby zgromadzić podstawy jakieś wiedzy
dla siebie przecież chyba czytasz składy na opakowaniach z jedzeniem zanim kupisz?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27216
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 97 gości