SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 20, 2017 13:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

U nas Grau w ogóle nie wchodził.
CatzFineFood pożerany najlepiej razem z puszką
Feringa najlepsza niebieska i taka jasnozielonkawa :)
GranataPet tylko owoce morza z łososiem
ser_Kociątko
 

Post » Śro wrz 20, 2017 16:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Meg11, bardzo dziękuję za linki. Poczekam jednak na info od boguski kiedy Ona będzie u siebie miała.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw wrz 21, 2017 18:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:
rudalia pisze:
Ikerka pisze:
rudalia pisze:
W ogóle natknęłam się na Tropicat bo szukam karmy z łososiem i ryżem, jakiś czas temu dostałam próbkę w zoologicznym, ale torebka była przezroczysta, co prawda miała nadrukowany skład, ale nazwy nie. Sprzedawca podpisał tę karmę Grand Meal, tak ją też nazywał kiedy o niej mówił, a ja żadnego Grand Meal w internecie znaleźć nie mogę. Szukam tych chrupek bo moje koty pożarły tę próbkę błyskawicznie więc chciałabym im je od czasu do czasu podawać.


Grand Meal ??? Hm to ta karma mogłaby sie nazywac: wielki posiłek, wielka mączka, ewentualnie wielka maczka kukurydzina, czy wielki posiłek z mączki kukurudzianej :strach:

https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=meal

A skoro pod ta nazwa moze sie kryc to wszystko, to moze nie warto jej szukac?
Ten sprzedawca musial cos pokrecic z ta nazwa, moze zamiast nazwy sklad Ci podal? :twisted:
o karmie pod taka nazwa wujek google nie słyszal.

Dzisiaj postanowiłam się przejść do tego zoologicznego i zapytać o prawidłową nazwę tych chrupek. Nie zdążyłam się odezwać, patrzę na półkę, a tam torba Grand Meal 8O
Wzięłam kilogram na wagę, pół kilo z łososiem i pół z kaczką. Porozmawialiśmy chwilę o składzie, o karmach, itp. W końcu nie wytrzymałam i powiedziałam, że szukałam tej karmy w internecie i nigdzie jej nie ma, zażartowałam nawet, że chyba Pan ze sklep ją produkuje. I co się okazało? Trafiłam! Pan z zoologicznego wziął udział w kursie, na 72 (chyba, jeśli dobrze zapamiętałam) osoby zdały 4 (w tym on), i stworzył własną markę :D! Na razie jeszcze nie ma jej w sklepach internetowych, nie ma też jeszcze swojej strony. Jest wersja bezzbożowa i z ryżem, w kilku wariantach smakowych. Jestem bardzo zadowolona, mam nadzieję, że karma chwyci bo bardzo smakuje moim kotom, w dodatku miałabym ją stacjonarnie, bardzo blisko od domu :201461
Mam dostać maila z dokładniejszymi informacjami więc będę mogła podać skład i całą resztę.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Czw wrz 21, 2017 21:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Rudalia to czekamy na sklad tej polskiej karmy pod dziwna - zagadkowa - angielska nazwa :D

Przy okazji spytaj Pana czemu karma nie jest ogolnodostepna i czemu ma taka, a nie inana nazwe? ;)
Skoro produkuje legalnie, z zachowaniem wszelkich norm, przepisow to powinna gdzies ta karma wyplynac w necie - chyba, ze to "domowa" produkcjia, to wtedy tak naprawde nie wiesz z czego te karme wyprodukowal.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw wrz 21, 2017 23:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Karma jest produkowana w Wielkiej Brytanii, nazwa prawdopodobnie taka bo, jak sądzę, docelowo ma być nie tylko na polski rynek. Pan dopiero zaczyna, tzn. na razie ma chrupki w swoim sklepie, przypuszczam, że bardzo niedługo pokażą się też w zoologach w innych miastach , a z czasem będzie bardziej dostępna, również w internecie.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt wrz 22, 2017 7:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Robicie zapasy na zimę?

Pamiętam, ze w okresie mrozowym problemem były puszki i saszetki zmrożone na kość - mam zapas na cały październik, ale zastanawiam się czy w połowie przyszłego miesiąca nie machnąć jedzeniowego zamówienia większego niż zwykle.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5841
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt wrz 22, 2017 10:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

asigo pisze:ja z takim pytaniem, bo nie mogę znaleźć w gąszczu postów... W CatzFineFood jest 0,15 % tauryny. Skoro puszka ma 200g to w całej puszcze jest 300 mg tauryny, czyli dodają tego 1500 mg na kg - to chyba trochę mało? Chyba że coś poplątałam z liczeniem. Jaka jest dawka dzienna tauryny dla dorosłego kota a jaka dla kociaka 4,5 miesięcznego? Zastanawiam się nad suplementacją, bo koty jedzą głównie karmę mokrą tej firmy.

Dzienne zapotrzebowanie dorosłego kota na taurynę to 2000 mg. Kilkanaście procent syntezuje jego organizm, resztę trzeba uzupełniać (http://www.castipetcare.com/advice/dlac ... a-tauryny/). U mnie koty oprócz karmy suchej i mokrej dostają surowe mięso i taurynę w tabletkach.

Fatka pisze:Robicie zapasy na zimę?

Pamiętam, ze w okresie mrozowym problemem były puszki i saszetki zmrożone na kość - mam zapas na cały październik, ale zastanawiam się czy w połowie przyszłego miesiąca nie machnąć jedzeniowego zamówienia większego niż zwykle.

Nigdy nie miałam takiego problemu, więc nie zamierzam martwić się na zapas.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 23, 2017 8:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Witam, czytam to forum od paru miesiecy przepraszam ze zmieniam troszke watek ale czytajac to forum zmianilam podejscie do mojego kota misek przeszlam z karm typu whiskas teraz juz na puszki feringa, granatapet, catfinefood p.o. drodze byly ruzne smilla I animody ktore moj 9 miesieczy kociak jadl do niedawna ze smakiem od niedawna jestesmy posiadaczami fontanny dla kota ktora sie sprawdza mniej wiecej w tym samym czasie moja kot zaczol jesc wiecej suchego. Poprzednio suche raczej bylo dogryzane. Kupilam purizon I teste of the wild Rocky mountain I domieszalam do poprzedniej iams bo zaczelam sie martwic ze kot je coraz wiecej suchego. Od kiedy dosypalam tych karm do miski mam strajk. Mokre moge jesc sama a moja kot je tylko wyciagane pojedynczo ziarenka purizona potem teste of the wild. Doczytalam ze zdrowsze mokre pozatym jak ja mam teraz w tym suchym przemycac cokolwiek? Jak czyszcze kotu zemby od malego jestem podrapana w mokrym przemycalam proszek ziolowy na zemby aniforte witaminy I czasami troszke pasty odklaczajacej. Wiem ze niepowinno sie tego mieszac z jedzeniem dlatego dawalam my ja raz w tygodniu. Kot teraz czasami zje troche ryby gotowanej ale zadko miesa tez tylko gryza moze dwa. Raz w tygodniu nieraz zadziej daje mu surowe zoltko. Czy powinnam sie upierac na tym mokrym? Moze dostemp do suchego caly czas to byl jednak zly pomysl ale mial go od czasu gdy jest z nami. Troche mnie denerwuje ilosc karmy mokrej ktora trafia do kosza. Mrozic puszki 200gr? Znaczy jak mi zostaje 150gr z tej puszki dziennie? Z gory dziekuje as odp. I przepraszam za bledy.

Adrastea

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 23, 2017 7:59

Post » Sob wrz 23, 2017 21:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kot nie powinien jeść samego suchego żarcia. Ryzyko chorób nerek. Chyba że będziesz w kota wmuszać strzykawką bardzo duże ilości wody (naprawdę bardzo duże, bo jedno to napoić kota a drugie to zniwelować deficyt wody w organizmie, który powstaje przy trawieniu suchej karmy. Razem: bardzo dużo).
Suche jedzenie nie musi być dostępne cały czas. U mnie nie jest.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 23, 2017 22:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzieki jutro rano zbieram suche I postawie wieczorem tylko chyba tez w mniejszej ilosci. O tyle bylo lepiej z tym suchym ze wiedzialam ze man jestem w pracy a mokre podeschnie albo sie wykonczy, to on sobie dziubal suche. A teraz trzeba chyba bedzie to inaczej rozpalanowac. A juz sie cieszylam ze wiecej pije :(

Adrastea

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 23, 2017 7:59

Post » Nie wrz 24, 2017 10:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Może koty przestają jeść mokre bo wyczuwają to co przemycasz, można tym kota zrazić do mokrego. Pastę odkłaczającą wcieraj bezpośrednio na łapkę kota, instynkt każe mu to zlizać i nie ma zlituj się. Tylko wetrzyj mocno bo strzepnie łapką i pasta wyląduje na ścianie. No i druga sprawa jak jest sucha to kot najada się sucha jeśli ją woli. Podziel posiłki na mokre/sucha w odstępach czasowych i podawaj po troszku. Moje koty jedzą co ok 5 h małe ilości mokrego a jeden dostaje raz porcję suchego zamiast mokrego bo on jest chrupkożerny.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie wrz 24, 2017 16:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziiaj była pierwszy raz u weta z moją nową kotą (ma kaszel i kicha) i wetka stwierdziła, że w przyszlości powinniśmy przejść całkowicie na suche, bo zapobiegają kamieniowi nazębnemu i innym problemom z dziąsłami. Powiedziała również, że chrupki wcale nie są mniej wartościowe od mokrej karmy. Ewentualnością dla chrupek jest mycie kotu zębów. Nie powiem, zdziwiłam się polecaniem suchego, szczególnie, że nic nie wspomniała o nawadnianiu kota.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Nie wrz 24, 2017 16:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Zmień weta. Kot nie może jeść tylko chrupek, bo się odwadnia. Suche wcale nie czyści zębów kotom...a wręcz je zabrudza. Kot nie żuje tak jak człowiek. Większość chrupek po prostu łyka, a te, które nagryzie osadzają się na zębach... Najlepiej zęby kotom czyści surowe mięso z chrząstkami np. szyjka z kurczaka/indyka/kaczki :)
ser_Kociątko
 

Post » Nie wrz 24, 2017 17:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska_t pisze:Może koty przestają jeść mokre bo wyczuwają to co przemycasz, można tym kota zrazić do mokrego. Pastę odkłaczającą wcieraj bezpośrednio na łapkę kota, instynkt każe mu to zlizać i nie ma zlituj się. Tylko wetrzyj mocno bo strzepnie łapką i pasta wyląduje na ścianie. No i druga sprawa jak jest sucha to kot najada się sucha jeśli ją woli. Podziel posiłki na mokre/sucha w odstępach czasowych i podawaj po troszku. Moje koty jedzą co ok 5 h małe ilości mokrego a jeden dostaje raz porcję suchego zamiast mokrego bo on jest chrupkożerny.

Dzieki jesli chora I o paste to on ja bardzo lubi. Problem kolega n.a. tym ze pracujemy 9 godzin 4 dni w tygodniu. Kot je mokre jak nie ma suchego w miskach. Znaczy chyba poprostu zaczol jesc sucha bo zmianilam na purizon z tow. Co myslicie o tym zeby rano my nalozyc puszke I wsypac tylko troszke suchego n.a. te 9 godzin? Chcoiaz jak sie naje suchym to mokre zaschnac moze. Z drugiej strony niewiem czy jak my zostawie suche cuz bedzie chcial jesc mokre jak wroce. Musisz bym chyba wyprubowac ile nakladac. Samo mokre tez chyba nie n.a. 9 godzin. Gorzej ze on jeszcze rosnie. I badzo tu madry. Chyba ze n.a. przerwie bede pedzic do domu kota karmic. Moze jak bedzie mial 3 dni samo mokre I 4 dni co pracujemy mieszane jakos z suchym wystarczy? Tylko co zostawiac w misce jak jedziemy do pracy? I ile zeby ta bestja nie najadla sie suchym I odmawiala mojego? Z gory dziekuje

Adrastea

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 23, 2017 7:59

Post » Nie wrz 24, 2017 18:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Może niekoniecznie bym zmieniała weta, tylko nie sugerowała się jego radami w zakresie żywienia- to dosyć powszechne, że dużo wetów ma takie pojęcie o żywieniu ( brak takich zajęć w toku kształcenia + umowy z producentami karm, moja lecznica prężnie handluje Royalem)
Tak jak z ludzkimi lekarzami, może i na swoim fachu się zna, ale na diecie niekoniecznie(wszak to nie dietetyk)- o ile nie wynika to z jego osobistych zainteresowań to może wcale nie mieć pojęcia- a ludziom się wydaje, że lekarz to wyrocznia i wie wszystko.

ser_Kociątko pisze: Najlepiej zęby kotom czyści surowe mięso z chrząstkami np. szyjka z kurczaka/indyka/kaczki :)


szyjka z indyka, widziałam ostatnio - Szyjisko, szyjiszcze a nie szyjka ;) Ze względu na gabaryt się nie zdecydowałam... parzysz przed podaniem?
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5841
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 201 gości