SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 14, 2017 2:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ok,czyli rano pol tacki winston,w poludnie suche np sanabel jak mi sie skonczy to kupie lepsze,a wieczorem albo animonda albo mieso.
Moze byc??
Dodam ze kurczaki nie ruszone,rozwleczone po calym domu

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Czw wrz 14, 2017 7:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:Dodam ze kurczaki nie ruszone,rozwleczone po calym domu


Z miesem moga byc problemy.

Wszyscy w kolo krzycza dawaj surowe mieso najzdrowsze - kot to miesozerca itp itd.
A ja mm dwa koty i zaden nie chce byc miesozerca, Obydwa koty mam od malego od jakichs 8 -10 tyg. Od małego próbuje wciskac im mieso.
Leon wogole mokrego najchetniej by nie jadl. Je by z glodu nie pasc, ale miesa nawet glodny nie ruszy.
Z kolei mała zolza jada mokre, bardo lubi i mokre stanowi jakies 90% jej pozywienia dziennego i myslalam, ze moze choc ona bedzie jadla mieso.
Bardzo bym chciała, bo taniej i zdrowiej, ale ta cholera tez nie chce :( Z tym, ze ona choc sie tym miesem bawi - gra nim w noge, choc pilek ci u nas dostatek, a cale mieszkanie ubabrane :
A z Leonem jeszcze gorzej odwraca glowe ze wstretem na widok miesa i odchodzi, jakby chcial powiedziec, co Ty mi kobieto za swinstwo dajesz, ja ewaluowałem, jestem do lepszych rzeczy stworzony. Surowe mieso??? Zartujesz ??? to dla ludzi pierwotnych, sama sie cofnij w ewolucji i surowizne jedz.
Jakbys zobaczyła jego mine w takim momecie - arystokrata - lord naburmuszony. Musze go pozniej poł dnia przepraszac za to, ze odwazyłam sie jasnie pana tak obrazic
- surowizne do jedzenia podajac :strach:

Powodzenia i duzo cierpliwosci życzę :ok:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw wrz 14, 2017 8:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

a moje wszystkie zwierzaki chcą być mięsożercami :mrgreen:
może ktoś by chciał młodego sympatycznego 4 miesięcznego mięsożerce (mam na zbyciu)
mięsożerca je z entuzjazmem surową wołowinę, indyka, kurczaka -szybko i sprawnie a potem śpi zadowolony

do misek z mięsem (surowym, pokrojonym czy nie -bez różnicy)pędzi jak torpeda

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 14, 2017 9:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:Ok,czyli rano pol tacki winston,w poludnie suche np sanabel jak mi sie skonczy to kupie lepsze,a wieczorem albo animonda albo mieso.
Moze byc??


Odpowiem na wszystko na tym wątku, by nie mnozyc porad.
1. Po pierwsze musisz sobie policzyć, ile finansowo możesz i chcesz przeznaczyć miesięcznie na kamienie 10 kotów. To nie 1 czy 2 kotki. Ja wydaję 100 zł na 2 koty, mógłbym pewnie nieco więcej, ale nie chcę.
2. To ważne, bo wtedy zobaczysz, ile mokrej karmy typu animonda tacki winston i ewentualnie mięsa będziesz w stanie dawac dziennie. karmienie mokra i miesem jest droższe niż suchą. weżmy skrajny przykład karmienia tylko mokrą , albo tylko suchą średniej jakości.
np. kot 4 kg zje dziennie średniej jakości karmy suchej np. brit care, totw, porta
około 50 gram . czyli na miesiąc 1.5 kg.
cena karmy za kg około 14 zł za duzy worek. , czyli 14*1,5=21 zł wydasz na 1 kota.
karma mokra np. wpasztet winston lub animonda. kot 4 kg zje dziennie około 200 gram (animondy około 180 gram). na miesiąc 30*0,2= 6 kg.
cena za kg około 9 zł (animonda 800 gr lub tacka w promocji) = 9x6=54 zł
czyli na kota karmiąc tylko animondą wydasz 54 zł, tylko brit care/totw itd. wydasz tylko 21 zł.
3. ale nawet słabsza karma mokra jest lepsza dla kota niż dobra sucha, bo ma wodę, której szczególnie starsze koty potrzebują do prawidłowej pracy nerek. więc ekonomicznie najlepszy wybór to karmienie i mokrą i suchą. Im więcej dasz mokrej (więc mniej suchej), tym więcej wydasz na karmienie 1 kota miesięcznie.

4. zakłądając, że dajesz 1 posiłek mokrej, 50 gram, najlepiej dac rano lub południe/po południe.
na na noc najlepiej chrupki, bo dłużej się trawią i kot wytrzyma do rana.
Jak ci obliczałem , przy 50 gram mokrej, suchej około 35-40 gram
Ja daje 2 razy mokrą rano i około 14-16, a wieczorem chrupki.
5. Jak dasz jakieś mięso, to oczywiście nasyp mniej chrupek, lub nawet zamień 1 posiłek na mięso i tylko wieczorem daj chrupki. Ale jesli tego mięsa będzie już więcej, powinnaś dawac jakieś suplementy, dlatego u mnie średnio na dzień kot zjada około 20-25 gram mięsa (czasmi więcej, czasami w ogóle), po 2-3 pokrojone kostki fileta z indyka lub kurczaka lub galaszowego II kat. wołowiny jako dodatek, więc nie bawię sie w żadne suplementy.
Moje koty raczej nie lubią surowych serc, ani nawet np. kawałków z uda kurczaka.
jak przeliczyć np. indyka na dawki? mieso uda indyka ma 19 gr białka i 6 gr. tłuszczu (około) , więc 100 gram ma 20*4+6*9=130 kcal
Jak dasz np. po 50 gram takiego filetu z uda (w Auchan na tackach około 16 zł /kg) na 1 kota na posiłek, to dajesz mu 9 gram białka i 65 kcal.
dla porównania 50 gram animondy to 5.7 gr białka i 55 kcal , 20 gram chrupek to około 7-8 gram białka i 80 kcal.
Nie musisz tego liczyc co do grama, raz dasz więcej, raz mniej, tylko jak nie chcesz przekarmiać to trzeba wiedzic, że kilka kawałków mięsa zastepuję garść chrupek.

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Czw wrz 14, 2017 14:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Zamawial ktoś z Was Orijena Red w nowym opakowaniu? Zamówiłam 6,7 kg ( taka gramatura była podana na stronie sklepu) a przysłali mi 5,4 kg, wiec ta nowa formule. Coś się zmieniło w składzie? Oba koty obsraly sobie tyłki :evil:
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw wrz 14, 2017 20:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Karma Tropicat Adult Super Premium, zna ktoś? http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 08&cat=958
Skład:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym mączka z kurczaka 30%), ryby i produkty rybne (w tym mączka z łososia 8%), roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego (w tym lucerna 3%, włókno celulozowe 2%, pulpa buraczana 1,4%, ekstrakt z juki Schidigera 0,1%), zboża, oleje i tłuszcze (w tym olej z łososia 8%), drożdże (w tym Beta-1,3/1,6-Glukan 1 000 mg/kg, mannanooligosacharydy 0,4%), materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym heksametafosforan sodu 0,3%).

Dodatki:
Witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 18 500 j.m./kg, wit. D3 1 260 j.m./kg, wit. E 600 mg/kg, wit. C 300 mg/kg, wit. B1 5 mg/kg, wit. B2 22 mg/kg, wit. B6 11 mg/kg, wit. B12 30 mcg/kg, wit. K3 1 mg/kg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 żelazo 200 mg/kg, E6 cynk 160 mg/kg, E5 mangan 40 mg/kg, E4 miedź 18 mg/kg, E2 jod 0,9 mg/kg, E3 kobalt 0,9 mg/kg, E8 selen 0,25 mg/kg. Aminokwasy: tauryna 1 500 mg/kg. Przeciwutleniacze.

Składniki analityczne: białko surowe 36,0%, oleje i tłuszcze surowe 16,0%, włókno surowe 4,0%, popiół surowy 10,0%, wilgotność 10,0%.

Chyba pierwszy raz widzę mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego w składzie chrupek, chyba, że ktoś był bardziej dokładny. W każdym razie proszę o opinie.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Czw wrz 14, 2017 20:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Pytanie o dawkowanie.

Ile mokrego dawać 3miesięcznemu kotu, który ma stały dostęp do chrupek? Planuję dawać 3xpuszki i 1xmięso. O ile dołożyć to nie problem, to nie chcę, żeby nadmiar mokrego stał i się wietrzył. Jeśli kot zje całe mokre to dołożyć czy niech czeka do następnego posiłku? Ile mięska dawać na ten jeden posiłek (wołowina, udka)? Czy ma znaczenie, którym posiłkiem będzie mięso? Dawać od rana czy na wieczór?
Kupiłam małe paczki chrupek (340 i 400g) z Acany i Purizona, najlepiej byłoby je mieszać, ale czy przy jednym kocie chrupki nie zwietrzeją zanim je zje?
Informacyjnie, mokre to: Animonda, CFF, Feringa i filety/paszteciki Miamor (to do podawania okazjonalnego, taki ekstra deser).
Kota będzie jedynaczką. :wink:

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Czw wrz 14, 2017 20:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

rudalia pisze:Chyba pierwszy raz widzę mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego w składzie chrupek, chyba, że ktoś był bardziej dokładny. W każdym razie proszę o opinie.


no co ty? twój kot niekupowałby whiskas? takie kolorowe chrupki
Skład: zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% kurczaka w jasnobrązowej granulce), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, warzywa (4% marchewki w pomarańczowych granulkach, 4% groszku w zielonych granulkach).

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Czw wrz 14, 2017 20:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Moniaaaa pisze:Zamawial ktoś z Was Orijena Red w nowym opakowaniu? Zamówiłam 6,7 kg ( taka gramatura była podana na stronie sklepu) a przysłali mi 5,4 kg, wiec ta nowa formule. Coś się zmieniło w składzie? Oba koty obsraly sobie tyłki :evil:


sprawdź dokładnie skład starej i nowej na opakowaniu, może byc nawet różnica w jakiś ziołach.
myslę o ponownym zakupie orijen kurczakowy, ale jak oprócz ceny (bardzo negatywna zmiana) skład zmienił sie na gorszy to nie wiem, czy ryzykowac wór 5,4 kg za 200zł...

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Czw wrz 14, 2017 21:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nie mam starego opakowania, ale znalazłam skład z poprzedniej gramatury i różnią się między sobą, do nowej formuły dodali świeżą wołowinę Angus i świeże mięso bizona, poza tym pozmieniała się w składzie kolejność warzyw i liofilizowanych mięs, więc też jednych jest więcej, a drugich mniej. Skład się nie pogorszył, to samo dotyczy karmy o smaku kurczaka, z 80% mięsa zrobili 85%, no i chrupki są ciemniejsze, takie jak w PON Meadowland Mix.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw wrz 14, 2017 22:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ikerka pisze:
rudalia pisze:Chyba pierwszy raz widzę mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego w składzie chrupek, chyba, że ktoś był bardziej dokładny. W każdym razie proszę o opinie.


no co ty? twój kot niekupowałby whiskas? takie kolorowe chrupki
Skład: zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% kurczaka w jasnobrązowej granulce), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, warzywa (4% marchewki w pomarańczowych granulkach, 4% groszku w zielonych granulkach).

Nie kupowałby :mrgreen: Chyba nawet żaden nigdy nie czytał składu whiskasa :lol:
Bardziej chodziło mi o to, że Tropicat (z którym szczerze mówiąc wcześniej się nie spotkałam) ma w swoim opisie "karma super premium", jest bezzbożowa (nie licząc ryżu), a tu te produkty pochodzenia zwierzęcego.
W ogóle natknęłam się na Tropicat bo szukam karmy z łososiem i ryżem, jakiś czas temu dostałam próbkę w zoologicznym, ale torebka była przezroczysta, co prawda miała nadrukowany skład, ale nazwy nie. Sprzedawca podpisał tę karmę Grand Meal, tak ją też nazywał kiedy o niej mówił, a ja żadnego Grand Meal w internecie znaleźć nie mogę. Szukam tych chrupek bo moje koty pożarły tę próbkę błyskawicznie więc chciałabym im je od czasu do czasu podawać.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pt wrz 15, 2017 6:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Moniaaaa pisze:Nie mam starego opakowania, ale znalazłam skład z poprzedniej gramatury i różnią się między sobą, do nowej formuły dodali świeżą wołowinę Angus i świeże mięso bizona, poza tym pozmieniała się w składzie kolejność warzyw i liofilizowanych mięs, więc też jednych jest więcej, a drugich mniej. Skład się nie pogorszył, to samo dotyczy karmy o smaku kurczaka, z 80% mięsa zrobili 85%, no i chrupki są ciemniejsze, takie jak w PON Meadowland Mix.


No, ale te kupki? Może to chwilowe.
Ostatnio edytowano Sob wrz 16, 2017 5:30 przez Ikerka, łącznie edytowano 1 raz

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Pt wrz 15, 2017 12:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kupował ktoś http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/mac_s/macs_puszki/562871?
Skład wydaje się przyzwoity a potrzebuję jakiejś alternatywy dla mięsa.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt wrz 15, 2017 14:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Skład Mac's jest podany myląco, że można uwierzyć, że 70% stanowi mięso mięśniowe, a pozostałe 30% to podroby z dodatkami
Wołowina:
mięso (min. 70% wołowina) produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (serca wołowe, płuca wołowe, żołądki wołowe), marchew (3%), minerały (1%), olej ostowy (0,2%)


Jest to lipa. Większość karm z górnej półki ma ok. 70% mięsa łącznie z podrobami, a pozostałe 30% to bulion z dodatkami, np. Feringa
Kurczak z marchewką i mniszkiem lekarskim:
70 % drobiu (serc, mięsa, wątróbki, żołądków, szyjek), 26,9 % bulionu, 2 % marchewek, 1 % składników mineralnych, 0,1 % mniszka lekarskiego


Grau
Indyk i jagnięcina (bezzbożowa): mięso i podroby (indyk min. 40%, jagnięcina min. 28%) bulion, węglan wapnia.

Przy czym dla Grau w opisie jest informacja o proporcji mięsa do podrobów
Z mięsa jest wykorzystywane 50% mięsa z mięśni i 50% z podrobów.

a dla innych karm niekoniecznie znamy te proporcje.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt wrz 15, 2017 14:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki Arcana. Pomyślę nad Grau. Muszę coś mieć w rezerwie. Generalnie moje kociszcza są ma mięsku w każdej postaci a puszki i chrupki to zabezpieczenie na wszelki wypadek albo dla urozmaicenia menu.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Silverblue i 137 gości