SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 23, 2018 21:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja ostatnio też Catz Finefood i Mac's, ale daje też trochę suchego Purizona. Tak po łyżce na kota dziennie, żeby im urozmaicać :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto sty 23, 2018 22:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziś przyszła z zooplusa Feringa, zobaczymy, czy zasmakuje. Plus Catz Finefood purrrr o smaku kangura, wtrząchnęły nawet nie wiem kiedy więc chyba się przyjęło :)

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Śro sty 24, 2018 16:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Będą nowości mokra karma alpha spirit. Mam już składy, jeszcze nie tłumaczone ale karma zapowiada się fajnie. 85g puszka. Przykładowy skład indyka:
Composition: Turkey 96% (meat 79%, liver 17%), sodium
chloride, calcium carbonate, potassium chloride, xylose.
Nutritional additives: Vitamin A 5.000 IU/kg, Vitamin D3 335
IU/kg, Vitamin E (all-rac-alpha-tocopheryl acetate) 41 mg/kg,
Taurine 1.000 mg/kg, Ferrous carbonate 3.29 mg/kg, Copper
sulphate pentahydrate 2.5 mg/kg , Manganous oxide 10.3 mg/
kg, Potassium iodide 131 mg/Kg, Zinc oxide 8 mg/kg, Sodium
selenite 13.7 mg/kg.
Analytical Constituents: Moisture 80,40%, Crude protein
7,40%, Crude oils and fats 5,10%, Crude fiber 0,30%, Crude ash
2,30%.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro sty 24, 2018 17:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

No wreszcie! Od dawna jest dla psów, czekałam na kocią wersję.
Tylko trawiona u mojej piesy jest różnie, mam nadzieję, że u kotów będzie lepiej.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 24, 2018 17:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nie wiecie może, czy tą karmę będzie można dostać na Zooplusie?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro sty 24, 2018 17:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Puszek dla psów nie mają. Są tylko smakołyki Alpha Spirit oraz jakaś sucha, ale puszek brak. Zdziwię się, jeśli nagle dla kotów puszki będą.
Dla psa kupowałam bezpośrednio u dystrybutora w pakiecie. Wyszło nie tak źle cenowo.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 24, 2018 19:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja z niecierpliwością czekam aż w PL będzie dostępny Merrick Backcountry, pal cie licho nawet w znienawidzonym przeze mnie zooplusie.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro sty 24, 2018 20:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czemu znienawidzonym? Podpadli Ci czymś?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro sty 24, 2018 20:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kilka razy polecieli ze mną w kulki, raz na całkiem nie małe pieniądze, dałam im drugą szansę i dla mnie ten sklep nie jest godny zaufania i zostawiania tam pieniędzy.
Mają spory wybór karm, ale mój pierd zasmakowała w Merrick'u i klops.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw sty 25, 2018 8:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari pisze:Puszek dla psów nie mają. Są tylko smakołyki Alpha Spirit oraz jakaś sucha, ale puszek brak. Zdziwię się, jeśli nagle dla kotów puszki będą.
Dla psa kupowałam bezpośrednio u dystrybutora w pakiecie. Wyszło nie tak źle cenowo.


ta sucha dla psów jest troszkę jak mokra, bo ona jest pólwilgotna, zapakowana w saszetki
kupiłam trochę na próbę, żeby dawać psom na wyjazdach, jak jedziemy np na cały dzień w góry - bo normalnie w domu karmię psy surowym mięsem
ale nie byłam zadowolona, biorąc pod uwagę jej cenę, jeden pies jadł, ale on wszystko je, zachwytu nie było
drugiemu nie smakowało,

sama spróbowałam ( :oops: mój TZ mi zrobił wykład, że nie wolno jesć karmy dla psów :kotek: to taka suchawa była, niesmaczna jak dla mnie)
ale pewnie dla psów, które jadają chrupki jest smaczna (moje nie jadają chrupek wcale)
tyle, że droga , bo wychodzi ponad 20 zł za kg, przy zakupie od razu prawie 10 kg za 200 zł ( przy mniejszych paczkach to i 40 zł za kg )
a skład przykładowo http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... gLKU_D_BwE 85% świeże mięso i świeża ryba, (25% świeży kurczak, 20% świeża wołowina, 20% świeża wątroba wieprzowa, 20% świeża ryba), kiełki roślin strączkowych (groch zielony, groch biały i soczewica), jaja, marchew, jagody, gliceryna, ekstrakt z juki, drożdże piwne, tauryna, glukozamina, siarczan chondroityny. Konserwanty naturalne: tymianek i rozmaryn

czyli skład bez szaleństw i bez zachwytu za taką cenę

za 21 zł za kg to można spokojnie kupić świeżą wołowinę gulaszową 100 procent, i nie trzeba kupował od razu 10 kg
ale można kupić dowolna , mała ilość

i strasznie dużo tekstury dołożonej do karmy, wszystko oddzielnie popakowane - jak dla mnie to było odpychające

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 25, 2018 10:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Chikita pisze:Kilka razy polecieli ze mną w kulki, raz na całkiem nie małe pieniądze, dałam im drugą szansę i dla mnie ten sklep nie jest godny zaufania i zostawiania tam pieniędzy.

No fakt, mnie też raz wkurzyli, ale kupuje u nich dalej, tylko teraz za pobraniem. Bo wcześniej, jak kupowałam i płaciłam przez internet, od razu przy zamowieniu, to mimo przelania pieniedzy, nałożyli mi blokade na drugie tyle i przez dwa tygodnie bank jej nie mogl zdjac, a Zooplus twierdzil, ze wszystko jest ok i blokada zdjeta.
Koniec off-topicu :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw sty 25, 2018 14:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Patmol pisze:
Stomachari pisze:Puszek dla psów nie mają. Są tylko smakołyki Alpha Spirit oraz jakaś sucha, ale puszek brak. Zdziwię się, jeśli nagle dla kotów puszki będą.
Dla psa kupowałam bezpośrednio u dystrybutora w pakiecie. Wyszło nie tak źle cenowo.


ta sucha dla psów jest troszkę jak mokra, bo ona jest pólwilgotna, zapakowana w saszetki
kupiłam trochę na próbę, żeby dawać psom na wyjazdach, jak jedziemy np na cały dzień w góry - bo normalnie w domu karmię psy surowym mięsem
ale nie byłam zadowolona, biorąc pod uwagę jej cenę, jeden pies jadł, ale on wszystko je, zachwytu nie było
drugiemu nie smakowało,

sama spróbowałam ( :oops: mój TZ mi zrobił wykład, że nie wolno jesć karmy dla psów :kotek: to taka suchawa była, niesmaczna jak dla mnie)
ale pewnie dla psów, które jadają chrupki jest smaczna (moje nie jadają chrupek wcale)
tyle, że droga , bo wychodzi ponad 20 zł za kg, przy zakupie od razu prawie 10 kg za 200 zł ( przy mniejszych paczkach to i 40 zł za kg )
a skład przykładowo http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... gLKU_D_BwE 85% świeże mięso i świeża ryba, (25% świeży kurczak, 20% świeża wołowina, 20% świeża wątroba wieprzowa, 20% świeża ryba), kiełki roślin strączkowych (groch zielony, groch biały i soczewica), jaja, marchew, jagody, gliceryna, ekstrakt z juki, drożdże piwne, tauryna, glukozamina, siarczan chondroityny. Konserwanty naturalne: tymianek i rozmaryn

czyli skład bez szaleństw i bez zachwytu za taką cenę

za 21 zł za kg to można spokojnie kupić świeżą wołowinę gulaszową 100 procent, i nie trzeba kupował od razu 10 kg
ale można kupić dowolna , mała ilość

i strasznie dużo tekstury dołożonej do karmy, wszystko oddzielnie popakowane - jak dla mnie to było odpychające

Ta karma to półwilgotna, sucha z Alpha Spirit jest inna pakowana w worki 3 i 12 kg. skład suchej i pólwilgotnej jest bardzo fajny bo nie ma wypełniaczy i karma jest bardzo wydajna w karmieniu. niestety obecnie są problemy z dostępnością suchej. Półwilgotna jest w zooplusie w cenie dumpingowej i chyba polski dystrybutor wycofa się ze sprzedaży tej firmy.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pt sty 26, 2018 7:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

możliwe, ona była właśnie pól wilgotna
ale mnie się nie wydała wydajna, bo ten pies co jadł, (bo drugiemu nie smakowała wcale) to zjadł jakoś 3 razy tyle ile było zaplanowane na niego/ według wagi na cały dzień i nie wyglądał wcale na najedzonego,
ale z drugiej strony no to byliśmy wtedy na wycieczce w górach, a my na wycieczce całodziennej to chodzimy bardzo intensywnie

dużo szybciej i taniej moje psy na wycieczce najadają sie po prostu ugorowanym lub upieczonym mięsem - robię dużą porcję bez przypraw i zjadamy na spółę

ale to wszystko oczywiscie w sytuacji, gdy mówię o sporadycznym karmieniu, na wycieczkach, psów które normalnie nie jedzą wcale suchej karmy ani puszek, tylko surowe mięso

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 26, 2018 9:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Jaką byście polecili karmę mokrą dla 12-letniej kotki. Karma musi mieć gładką konsystencję, taką jak pasztet. Jak jest w postaci kawałeczków, to wylizuje tylko galaretkę, a resztę zostawia.

Moja półka cenowa, to Animonda carny, czyli ok. 11-13 zł/kg.

Ostatnio jadła Animonda carny Kitten, bo taką puszkę dostałam i jej smakowała. Wydaje mi się, że seniory są w kawałkach, ale może któreś adulty mają gładką konsystencję. Ew. jakaś inna karma w podobnej cenie.
Pozdrawiam,
Ludek
Szyszka 07.2005 r., Apik 07.2007 r., Zdzira 2018 r. + 2 boorki
Klakier [*] 02.08.90 r. -09.04.07 r., Tygrys [*] 09.91 r. - 05.07.07 r.

Ludek

 
Posty: 199
Od: Pon gru 27, 2004 20:14
Lokalizacja: W-wa

Post » Pt sty 26, 2018 10:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

W tej cenie sa puszki dla seniorów http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ior/179443
Moja seniorka jada karmy wysokomiesne np. feringa, mac's, catz finefood, granata pet.
Uwazam, że dobra karma jest dobra dla kazdego zdrowego kota czy to młodziaka czy seniora. 3 lata temu wprawdzie weci uwazali, że powinna byc na karmie urinary. Ale jej nie smakowała a ja nie nalegałam. Dostaje tez surowe mieso i to wychodzi najtaniej i najbardziej jej smakuje.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], MiltonGob, włóczka i 172 gości