SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 25, 2017 21:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kiedy używa się sformułowania "jagnięcina" to oznacza wprost mięso z jagnięcia. Nie jakąś część tylko właśnie mięso. Gdyby chodziło o części jagnięcia, to powinno być napisane: "jagnię".
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto kwi 25, 2017 21:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Tu sie nie zgadzam jagniecina to jagniecina masz podzial na czesci to nie jest rownoznaczne z czyste mieso nie mowie ze kopytka i wełenka ale wszystko co w srodku wiec powinno byc np gorka jagnieca, golen tylna jagnieca czy ozorki jagniece a okreslenie jagnie to na zywe sie mowi na takie po rzezni to tuszka jagnieca.
Poza tym to chyba widac żart z tym porownaniem z whiskasem odnioslam sie zartobliwie do tekstu o powrocie do pierwotnego zjadania ofiar w calosci po to byl emotik dolączony
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 25, 2017 22:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Definicja ze słownika języka polskiego:
jagnięcina «mięso jagnięce»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/jagni%C4%99cina.html

Dodatkowo z wikipedii:
Jagnięcina – baranina pozyskana z jagnięcia do 6 miesiąca życia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jagni%C4%99cina
i przejście do hasła "baranina":
Baranina (mięso baranie) – mięso otrzymane z owcy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Baranina

To, że ktoś źle używa słów wbrew ich pierwotnemu znaczeniu (czy to producent karmy jakiejś tam, czy sprzedawca w sklepie), nie stanowi o definicji słowa. Hortex drukuje na opakowaniach swoich soków jabłkowych, że są z odmiany Czampion. Ale taka odmiana nie istnieje. Jest Shampion. Błąd, powielany od wielu lat, ale błąd.
A co do kwestii "jagnię to może być żywe". Kolejny błąd. Kiedy w składzie karm wypisany jest enigmatycznie "kurczak", to nie chodzi o żywe zwierzę. I nie chodzi też o mięso z kurczaka, tylko właśnie podroby i pióra. Więc gdyby w składzie karmy miały być różne losowe części jagnięcia, to nie byłaby to "jagnięcina", tylko "jagnię", tak samo jak wypisany jest "kurczak", "bażant" czy "indyk". Oto przykład:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... nce/465665
skład: brązowy ryż (15%), mąka z żółtego grochu, świeży kurczak (12%), ryż browarniczy, suszony kurczak, koncentrat protein groszku, tłuszcze zwierzęce, suszone jajko, minerały, hydrolizat białka, siemię lniane, olej rybny, DL-metionina, sproszkowany groszek, sproszkowane jabłka, sproszkowana żurawina, sproszkowana marchew, sproszkowane brokuły, tauryna, witaminy i pierwiastki śladowe.
Ostatnio edytowano Wto kwi 25, 2017 22:10 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto kwi 25, 2017 22:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

No niby tak tyle ze dla mnie jest istotne czy mam mieso z gorki jagniecej czy z golenia itd bo nie kazda ta czesc mi smakuje a w slowniku nie beda pisac ze jagniecina to mieso z jagniecia z kosciami :D a tak jest i nie mowie ze to zle dla kota. To tak jak z tym porownaniem do whiskasa nie dosc ze z emotikiem to tak absurdalne ze tylko osoby ....mogą sie oburzac. Ludzie troche dystansu do swiata i samych siebie :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 25, 2017 22:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A nie widzialam na tych tanich karmach typu whiskas napisu "kurczak" ewentalnie mieso w tym 4 procent z kurczaka i PRODUKTY POCHODZENIA ZWIERZECEGO i to sa odpady typu dzioby a jak kupujesz kurczaka calego i mowisz kurczaka prosze to co z piorami i dziobem dostajesz bo ja nie i nawet podrobow jest pozbyty :lol: :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto kwi 25, 2017 22:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Było tak:
- kfiatek 1983: "Mięso to mięso, jagnięcina to jakaś część jagnięcia..."
- ja: "Kiedy używa się sformułowania "jagnięcina" to oznacza wprost mięso z jagnięcia."
- Ty: "Tu sie nie zgadzam jagniecina to jagniecina masz podzial na czesci to nie jest rownoznaczne z czyste mieso"
- ja: "Definicja ze słownika języka polskiego:
jagnięcina «mięso jagnięce» "

Odpowiadałam wyłącznie na postawione tezy, w dodatku błędne. W obu zasugerowano, że słowo "jagnięcina" znaczy coś innego niż mięso z jagnięcia. Tyle.

Co do składu, zacytowałam go nieco wyżej, jak edytowałam post (żeby nie mnożyć), w przypadku Hillsa używają sformułowania: "kurczak".
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto kwi 25, 2017 22:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

No wiec kurczak to zasadniczo kurczak bez pior itp bo te nazywa sie produktami pochodzenia zwierzecego a mnie z ta jagniecina nie chodzilo ze to te produkty tylko ze jagniecina oznacza dowolna czesc jagniecia a roznica jest taka ze na jednej masz wiecej miesa mniej lub nic z kości a na drugiej odwrotnie prawidlowo powinni napisac miesa jagniecego x % skoro to tak nad prawidłami literackimi rozprawiamy.
Lepiej dac temu spokoj posmialismy sie/poczuli dotknieci i wystarczy :piwa: na zgode
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro kwi 26, 2017 8:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Eweli, uzywaj znakow interpunkcyjnych. Twoich postow nie da sie czytac
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 27, 2017 12:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

W karmie słowo kurczak oznacza, że znajduje się tam kurczak wraz z kośćmi, mięso, skóra, tłuszcz. Bez piór, dziobów, wnętrzności itp bo to są produkty pochodzenia zwierzęcego. Jeśli w tym kurczaku wyszczególniają dodatkowo podroby to znaczy, że one tam są jeśli nie to ich nie ma. Dlatego czasem w składzie jest na kolejnych pozycjach np. wątróbka drobiowa.
Kolejny myk to świeży kurczak np 30% po wysuszeniu zostanie z niego ok 15%
Jeśli w składzie jest słowo mięso z kurczaka. Może być odwodnione, świeże (patrz powyżej), dehydrolizowane (czyli odwodnione). Jest to mięso mięśniowe bez kości, skóry itp, karmy z samym takim mięsem są bardzo drogie. No i kot nie może jeść samego mięsa muszą w karmie być dodatki kości lub inne dodatki wapniowe.
Kolejny produkt to mączka mięsna, nie jest to mięso suszone tylko zmielone i wysuszone kości i reszki mięsa (korpus po odjęciu mięsa z piersi). Dlatego mączka mięsna meal meat jest gorszym produktem niż kurczak czy też mięso z kurczaka. Mączki występują w karmach np. Applaws są one tańsze bo to gorszy produkt.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Czw kwi 27, 2017 22:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska_t pisze:W karmie słowo kurczak oznacza, że znajduje się tam kurczak wraz z kośćmi, mięso, skóra, tłuszcz. Bez piór, dziobów, wnętrzności itp bo to są produkty pochodzenia zwierzęcego. Jeśli w tym kurczaku wyszczególniają dodatkowo podroby to znaczy, że one tam są jeśli nie to ich nie ma. Dlatego czasem w składzie jest na kolejnych pozycjach np. wątróbka drobiowa.

Mea culpa :)



Mam wielką prośbę do osób, które karmią swoje koty puszkami GranataPet. Otóż jeśli Wasz pupil je przynajmniej 3 dni z rzędu tylko Granatę (ew. Granatę tylko uzupełnioną czymś innym), to zmierzcie, proszę, pH jego moczu. Bo odnoszę wrażenie, że Granata wpływa na pH.
EDIT: Wygląda na to, że był to fałszywy alarm.
Ostatnio edytowano Nie gru 03, 2017 21:30 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt kwi 28, 2017 18:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari, przestraszyłaś mnie teraz, ja z mokrych karmię przeważnie Granata :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt kwi 28, 2017 19:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na razie szukam przyczyn podniesienia pH moczu kocurków i mam nadzieję, że nie o żarcie chodzi tylko o tzw. "zbieg okoliczności".
Sama polecałam Granatę, więc może chodzi o coś innego.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 04, 2017 17:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari, myślisz że granapet jest bezpieczna? Właśnie muszę karmę zamówić i się trochę niepokoję.
I zamawiam suchy Purizon, jak mi tu doradzono. Orijen, jaki dotąd brałam na zooplus (kat & kitten) jest niedostępny, a na ten rodzaj który jest dostępny (regional red) absolutnie mnie nie stać. Sam Orijen jaki zawsze brałam bolał mocno po kieszeni. czy ten Purizon jest oki? :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... iez/613147
Ponieważ moja sąsiadka - koleżanka ma też kotka zaproponowałam jej, że mogę kupować na zooplus karmy dla nas razem. Gdy ona zobaczyła, jakie karmy wybieram, powiedziała, że jestem nienormalna, ze tyle kasy wydaję. Jej kot ma 5 lat. Ona kupuje swojemu kotkowi whiskasa i kot ma się zdrowo. Nie dala się przekonać, że to nie jest dobra karma. Powiedziała mi, że od tych moich karm to lepsza jest Sheba, jaka ona kupuje swojemu kotkowi od czasu do czasu. Tłumaczyłam, że jeśli będę od samego początku kotka żywić zdrowo to być może pomogę mu w zachowaniu zdrowia. Ona mi powiedziała, że jej wcześniejszy kot miał 11 lat jak umarł i w żadne eksperymenty żywieniowe jak ja się nie bawiła. Powiedziała mi jeszcze, żebym ja się nie zdziwiła, jak tymi swoimi karmami narobię kotu problemów zdrowotnych. O jej reakcji na temat mojej siatki na balkonie, gdy weszłyśmy dziś zapalić na ów mój balkon, to już wolę nie pisać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw maja 04, 2017 17:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja Granatę wciąż daję pomimo wątpliwości.
Mam podejrzenie co do źródła problemów drugiego kocurka, przeanalizowałam wszystko i jest szansa, że Granata nie ma z tym nic wspólnego. Więc chyba możesz spokojnie kupić :)

Purizon - a nie lepszy smak z jagnięciną?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 04, 2017 21:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Polecacie suchą "Happy cat"?
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 224 gości