SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 07, 2017 17:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Tak Stomachari, właśnie wisi mu worek, raczej woreczek, ale jednak. Kiedyś miał ten worek, potem wydawało mi się że zniknął i znowu ma. Tylko ten worek jak go miziam to taki pusty, sama skóra. nie jest wielki, ale jest. Czy to może wina mojego złego karmienia? Czytałam, że to natura u kota nosić worki pod brzuchem. Ale sama nie wiem. Może ja faktycznie coś robię źle? Z góry ma talię. Czy ten worek to efekt przekarmienia?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt kwi 07, 2017 20:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Tak Stomachari, właśnie wisi mu worek, raczej woreczek, ale jednak. Kiedyś miał ten worek, potem wydawało mi się że zniknął i znowu ma. Tylko ten worek jak go miziam to taki pusty, sama skóra. nie jest wielki, ale jest. Czy to może wina mojego złego karmienia? Czytałam, że to natura u kota nosić worki pod brzuchem. Ale sama nie wiem. Może ja faktycznie coś robię źle? Z góry ma talię. Czy ten worek to efekt przekarmienia?


Moj Leos w wieku 12m -13 kwietnia skonczy rok, wazy 4,7. jest bardzo podobny do Twojego kocurka. Nie jest gruby. Jak bylismy na kastracji i podalam wiek 11m spodziewali sie kociaka, a gdy go zobaczyli, bylo o rany jaki duzy :ryk: Wet powiedzial, ze nie jest gruby, a nawet szczuply.
Leos worka nie ma. Ale worek to u niektorych ras normalka. np BRYTKI maja.

tu http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1367

mozesz pocztac o worku - po co on kotom i, ze odziedziczony po dzikich przodkach.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt kwi 07, 2017 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dark Angel pisze:
boguska_t pisze:Nie zawsze otyłość kota widać patrząc z góry. moja kocica ma sylwetkę idealną, talia osy ale pod brzuchem ma worek :(


Kocica jest wysterylizowana?

Tak została wykastrowana w wieku 7 miesięcy. Teraz ma ok 4 lat
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pt kwi 07, 2017 23:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bo worek zazwyczaj wydaje się pusty ;) We wstępnej fazie to rzeczywiście luźna skóra (podszyta tłuszczem, ale w dostatecznie małym stopniu, że ma się wrażenie jakby tłuszczu nie było), dopiero w zaawansowanej nadwadze (a tym bardziej otyłości) czuć w dłoni, że na dnie worka "coś" jest.
U mojego tymczaska o zdecydowanie smukłej budowie właśnie ten worek jest najlepszym wyznacznikiem wagi. Wciąż może mieć talię, gdy torba zaczyna już dyndać.
Myślę, że pewne wahania wagi są nieuniknione niezależnie od sposobu żywienia. Z tą różnicą, że dzięki wydzielanym porcjom możesz łatwo nad tym zapanować ;) Zerknęłam w Twój opis karmienia z 16.02.2017 r. Jeśli nic się nie zmieniło, to podajesz łącznie 100 g Granaty plus 40 g Orijena. Jak dla mnie to za dużo, śmiało możesz zmniejszyć porcje. Proponowałabym 2 x 35 g Granaty i 25 g Orijena. Albo jeśli się boisz zbyt "radykalnie" kota odchudzać, to zmniejsz na początek ilość samego Orijena. W razie potrzeby z czasem ograniczysz Granatę.
Wierz mi, że Twój kot nie będzie głodował, a może zgubi torbę ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 08, 2017 9:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Rzeczywiście, będę musiała uważać. Przyznam uczciwie, że nadal podaję 100g granaty albo MC z mokrych. Wczoraj kupiłam saszetki 100g MC i 85g Granata (przyznam uczciwie, aby uniknąć przechowywania otwartej już karmy, ponieważ wcześniej kupowałam puszki). Stomachari, czyli mimo wszystko nie powinnam podawać mu całych saszetek na raz? Tego Orijena to szczerze nie wiem ile podaję. Nie mam wagi. Używam kubeczka po takich chrupkach dla ludzi 80g. Dając część kubeczka myślałam, że na oko podaję tak 40-45g. W swojej mądrości nie pomyślałam, że waga produktu wadze produktu nie jest równa :( zatem pełen kubeczek 80 g czegoś tam wcale nie musi równać się 80g karmy orijen. Nie mam bladego pojęcia jak gramy tej suchej karmy na oko wyliczyć. Pewnie najłatwiej byłoby mi łyżką, ale nie mam podjęcia ile jedna łyżka przyjmie gram takiego orijena. Macie może jakiś sposób na odmierzanie karmy? Inna sprawa, że nie jestem konsekwentna. Mój kociak wcześniej nigdy nie miaukał. W ogóle!!!!!! Aż się tym martwiłam. Teraz nauczył się drzeć ryja, co ładnie prezentuje zwłaszcza rano w weekendy, gdy ja chcę sobie trochę dłużej pospać, a on jest przyzwyczajony do pierwszego posiłku o 7 rano. Oczywiście zwlekam się wtedy z łózka i podaję mu karmę. Ale on zaczął drzeć ryja coraz częściej, nawet jak już zjadł. Mój błąd, że wiele razy uległam (czytaj: prawie zawsze) i mu dałam coś na ząb :( Ale szczerze nie wygląda na grubego. Poza tym, mimo że to kot wykastrowany, to ma jakiś nadmiar energii, skacze po ścianach, po meblach, po prysznicu, wskakuje z dużej wysokości na telewizor, który niedługo mi się chyba wyrwie ze ściany :( Mój kociak ma formalnie ADHD. Może dlatego, że jest niewychodzący i brakuje mu ruchu? To, że ulegam dokarmiając go na jego żądanie, to tylko dlatego, że poważnie myślę, że może głodny jest i formalnie robi mi się go żal :( Pewnie powinnam się zawziąć i przestać ulegać?
Dziękuję Farcikot za linka. Trochę mnie uspokoił. Tutaj na forum miau znalazłam również sporo wątków o zwisającej skórze, ale większość użytkowników napisało o tym, ze to obżartuszki tak mają. Jak mówiłam, mój kociamber niewielki ma ten zwis, ale nie ma jeszcze chyba roku, to się martwię, że będzie się mu zwiększał.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob kwi 08, 2017 20:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Słuchajcie - nie wiem czy znacie - znalazłam świetną stronę (po niemiecku) ze spisem mokrych karm, składami i co najważniejsze ze zdjęciami karmy na miseczce. Podaje link do pierwszej strony, gdzie jest podlinkowany spis.
SUUPER!!!
http://www.chaoskatzen.de/forum/topic6117.html

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Nie kwi 09, 2017 0:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol myślę, że bez zakupu wagi się nie obejdzie ;) Ja suchą owszem podaję dzięki kubeczkowi z miarką ale dopiero po tym, jak zważyłam jej odpowiednią ilość i wiem, ile w tym konkretnym kubeczku zajmuje miejsca. Bo im większa średnica kubeczka z miarką, tym większy błąd w pomiarze.
Można też ważyć za każdym razem, to już w ogóle super dokładnie.
[Aktualizacja z dn. 03.12.2017 r.] Myślę, że jedna saszetka mokrego na dzień może się okazać zbyt małą ilością. Przede wszystkim suche żarcie trzeba ograniczać, mokrego powinno być jak najwięcej. [Koniec aktualizacji.]
Co do kociego ADHD. Raczej stawiałabym na uwarunkowania genetyczne aniżeli na stopień wynudzenia się kota. Bo w tych samych warunkach z tą samą ilością ruchu w tym samym domu różne koty zachowują się różnie. A takiego typowego ADHD jak opisujesz znam chyba tylko jednego. Nawet mój tymczas nie jest aż tak żywiołowy. Tamten kot potrafi w pełnym galopie przebiec przedpokój i aby nie wytracać prędkości na pokonanie zakrętu wybić się z podłogi, przebiec po ścianie (nie odbić a przebiec- istny parkur), i pogalopować do pokoju. To u niego norma. Jednocześnie drugi kot w tym samym domu głupawki dostaje tylko czasami, resztę czasu woli przeleżeć, przespać. Koty w podobnym wieku, oba dawno ciachnięte.

EDIT: Przy okazji szukania jednego mojego postu trafiłam na ten, który od razu zaktualizowałam.
Ostatnio edytowano Nie gru 03, 2017 21:26 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie kwi 09, 2017 14:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mój właśnie tak robi - w galopie biega po całym pokoju rzuca się na drzwi wejściowe i balkonowe :( Wejściowe nieźle już podrapał :(
Wiele razy szukałam specjalnej miarki do podawania suchej karmy. Chyba poszukam tej wagi, żeby chociaż mieć świadomość ile karmy podaję. Oczywiście, że nie będę trzymać się restrykcyjnie podawanej ilości, ale myślę, że warto wiedzieć jaka ilość karmy to ile gram. Stomachari, rozumiem że mówisz o zwykłej spożywczej wadze?
Polinia rewelacyjna stronka, ale ja umiem ocenić tylko zdjęcia tam. Mój niemiecki to Kali chcieć - Kali mieć :( A tłumacz google tłumaczy głupoty :( Mnie na kolana powaliła Animonda Carny Ocean Weißer Thunfisch & Wachtelei O.O
Ja mam ten "luxus" (oczywiście w stosunku do osób, które mają problem, żeby kotu coś zasmakowało), ze mój kociamber wsuwa dosłownie wszystko. Każdy rodzaj karmy. Wszystko mu smakuje :)
A tak przy okazji znalazłam to: http://www.irbis.nazwa.pl/felidae/zywienie-kota.htm
Tam, między innymi:
1) "Polecane karmy zawierające w 100% mięso to: FELIX, Hermanns Bio, Almo Nature, Grau, Applaws. Wszystkie obecnie dostępne są w Polsce, choćby w sklepach internetowych"
Czy Felix zawiera 100% mięsa?
2)"Oczywiście niezawodny i jak najbardziej godny polecenia jest również popularny Royal Cannin. Są też karmy bez-zbożowe, o dużej zawartości mięsa, w Polsce dostępne np. w sklepie internetowym http://www.zooplus.pl - Orijen i Taste of the Wild, ale uwaga, zawierają ziemniaki, a więc i tak wysokie źródło węglowodanów, nie powinny być więc stosowane regularnie".
O.o ?
3) "Skoro mit o mleku został definitywnie obalony, co podać naszemu tygryskowi do picia? Odpowiedź jest bardzo prosta – czystą, źródlaną wodę, lub ew. wodę z kranu po wcześniejszym przefiltrowaniu. Jeśli nie filtrujemy wody z kranu, powinna ona odstać w czystym naczyniu ok. 24 godzin, by zneutralizowała się w niej obecność chloru"
????
4) "Co ciekawe, niektóre koty lubią alkohole, szczególnie piwa (im bardziej zagęszczone, tym lepsze). Wbrew pozorom podanie takiemu kotu proporcjonalnej do wzrostu dawki raz na pół roku nie jest w żadnym stopniu szkodliwe, zaś pozytywnie działa na dość wątłe kocie nerki"
O.o ??
Teraz to już się formalnie pogubiłam....
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie kwi 09, 2017 22:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Rożne cuda już w necie czytałam ale to to powyżej to chyba zasługuje na Oskara blogowego hehehe
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie kwi 09, 2017 22:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To są bzdury kompletne. Miałam okazję poznać autora. Zawodowo nie ma on nic wspólnego z kotami, ich żywieniem itd.
Więcej nie powiem, bo świat jest mały.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5033
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon kwi 10, 2017 0:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol tak, zwykła waga spożywcza. Ja mam akurat stalową (nie szklaną) elektroniczną Clatronic do 5 kg.

Strona zaiste interesująca... Ciekawi mnie też, czy autor dostał licencję na wykorzystywanie obrazka z Króla Lwa.
"Felix ma 100% mięsa". Aż szkoda komentować. Chyba zrobię kiedyś kontr-bloga ze zdjęciami etykiet.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon kwi 10, 2017 14:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska_t pisze:
Dark Angel pisze:
boguska_t pisze:Nie zawsze otyłość kota widać patrząc z góry. moja kocica ma sylwetkę idealną, talia osy ale pod brzuchem ma worek :(


Kocica jest wysterylizowana?

Tak została wykastrowana w wieku 7 miesięcy. Teraz ma ok 4 lat

No to niestety woreczek pod brzuchem zostanie, i często będzie wypełniony sadełkiem, bo natura nie znosi próźni ;) Moja dzikuska tymczaska cała szczupła, smukła, a brzuszek wisi (z odrobiną sadełka). Z drugiej strony, mimo bardzo młodego wieku kotka miała już tak paskudną macicę i jajniki, że pani doktor po sterylizacji była bardzo zatroskana. Kocurki tak nie mają, bo im się o wiele mniej wycina.

A na tej stronie z ragdollami niezłe bzdury. Tylko kotów szkoda.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 10, 2017 15:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Powiedzcie mi jak często można podawać kotu rybę? Konkretnie chodzi o gotowanego dorsza. Czytałam, że max 2-3 razy w tygodniu, ale różne opinie są.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon kwi 10, 2017 22:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja staram się, żeby ryba nie pojawiała się częściej niż 3-4 razy w tygodniu (część puszek mam rybnych, czasem wpada ryba surowa lub gotowana).

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 11, 2017 15:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki, będę w takim razie podawać 3 razy w tygodniu. Kocur ze względu na astmę nie może jeść kurczaka i wołowiny. Niestety pozostaje ryba, dziczyzna albo jagnięcina.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 358 gości