SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 14, 2017 22:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Anna, ale to ma na pierwszym miejscu w składzie zboża ;)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 14, 2017 22:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Ale to w takim razie jak zaobserwować ewentualny problem zakłaczenia u kotka, jeśli objawem zaklaczenia nie jest jedynie wyplucie przez kotka włochatej parówki? Bo jeśli dobrze rozumiem to wymioty są już objawem alarmującym? Przejrzałam forum wpisując w wyszukiwarkę zakłaczenie - szukając w tytułach wątków. W tych wątkach, które mi się pojawiły nie znajduję odpowiedzi na pytanie co powinno być sygnałem alarmowym tego, że ewentualne zakłaczenie się zaczyna. Proszę o odesłanie do właściwego na forum wątku. Z góry dziękuję

Nie tylko to forum jest źródłem informacji o zakłaczeniu. Jeśli wpiszesz w google temat: zakłaczenie kota, to wyskoczy naprawdę dużo informacji. Ja sobie zapisałam najbardziej pomocne i zaglądam do nich w razie potrzeby. Są tam podane objawy zakłaczenia a więc proste odpowiedzi na Twoje pytanie.
Tutaj są tylko takie odpowiedzi jakie doświadczenia odpowiadających a tam komplet informacji

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 14, 2017 22:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Właśnie Alija znalazłam w necie fajny artykuł na temat zakłaczenia u kotków. Ja u Bila żadnych objawów zakłaczenia nie widzę, ale zgodnie z tym artykułem pasty odkłaczające podawać warto i należy. Gorzej, ze polecają na sam koniec artykułu stosowanie karm marki Royal. Ale już wiem co moją czujność powinno u Bila wzbudzać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon sie 14, 2017 23:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Właśnie z tamtych artykułów korzystałam, kiedy kocurek miał dziwne objawy. Okazało się, że to klasyczne zakłaczenie, jak podejrzewałam. Sama sobie poradziłam, korzystając z podanych tam sposobów leczenia.
Oczywiście RC ignoruj :wink:
Bezo-Pet kupuję w animalii, tam najtaniej. Allegro to dla mnie czarna magia. Niestety mojemu kotu Bezo nie smakuje, muszę sięgać po strzykawkę. Teraz już nie dopuszczam do pełnoobjawowego zakłaczenia. Wystarcza profilaktyka

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 8:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Co do past odkłaczajacych - po podaniu pasty moje koty to dopiero zaczynają rzygać :/ Czy to "naturalne pozbycie się połkniętej sierści" ma tak wyglądać?

Czasem się rzygnie, a i owszem, ale po paście zbieram kupki wymiocinowe z jedzeniem, nie z kłakami.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5997
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto sie 15, 2017 8:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Fatka pisze:Co do past odkłaczajacych - po podaniu pasty moje koty to dopiero zaczynają rzygać :/ Czy to "naturalne pozbycie się połkniętej sierści" ma tak wyglądać?

Czasem się rzygnie, a i owszem, ale po paście zbieram kupki wymiocinowe z jedzeniem, nie z kłakami.

Pasta powinna powodować przesunięcie kłaków w odwrotną stronę od paszczy w celu opuszczenia ciała kota drugą stroną. Nie mam pojęcia dlaczego powoduje rzyg. Może ktoś rozwiąże tę zagadkę, ja nie mam pomysłu

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 8:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Zmienię pastę i zobaczę- póki temperatury sprzyjające, to trawkę im sieję, na pascie były w okresie jesień/zima kiedy to trawa na balkonie nie przetrwa(bo w domu tym bardziej)
Swoją drogą mam je od 1,5 roku i nigdy nie uświadczyłam "włochatej parówki", parę razy w tygodniu Furminatorem je oblatuję -(ku zadowoleniu kocicy i ku wqrwie kocurka który macha mi prawymi i lewymi sierowymi), moze się tak nie zapychają?
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5997
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto sie 15, 2017 8:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki wyczesywaniu pewnie niewiele zostaje do zlizania i połknięcia. I bardzo dobrze :)

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 17:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Umieszczałam już ten post w innym wątku, ale nie dostałam odpowiedzi na większość pytań, dlatego wrzucę i tu. Z góry dziękuję za porady. :D

We wrześniu zamieszka z nami koteczka syberyjska (będzie mieć ok 12-14 tygodni). W hodowli dostaje suche, mokre (różne firmy np. Royal Canin i Hill's) i surowe mięso (oprócz wieprzowiny). Od Hodowczyni dostanę spis co kocinka dokładnie jada i tak planuję ją karmić na początku. Później będę jednak chciała dać jej to co najlepsze. Myślę o BARFie, ale planuję zacząć najpierw od bardzo dobrych karm + mięsko. Moje pytania:
1. Czy kociak powinien jeść suchą karmę, czy sama mokra wystarczy?
2. Czy karmy powinny być typu kitten czy można podawać karmy dla kotów dorosłych? Jeśli kitten to do jakiego wieku?
3. Jakie karmy mokre i suche są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
4. Jakie mięso/podroby podawać kociakowi? Jak często?
5. Co z pastami witaminowymi i odkłaczającymi? Podawać? Jakiej firmy? Czego nie powinno być w składzie takich past? Jakieś inne suplementy?
6. Jakie przysmaki (z tych gotowych) są warte polecenia?
7. Co 'ze stołu' można podawać kociakowi (jogurty,serki,jajka,warzywa)?
8. Czy zasiać trawę do skubania dla kociaka? Co zielonego polecacie?
Będę wdzięczna za każdą poradę. Kocinka była moim marzeniem od baaardzo dawna i poważnie podchodzę do opieki nad nią. Chcę dla niej jak najlepiej, Tematy o żywieniu oczywiście czytam, ale ciężko jest ogarnąć taki natłok informacji.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Wto sie 15, 2017 18:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Odpowiem, jak my to robimy. Nie traktuj tego co napiszę jako rad, bo sama cały czas raczkuję. Ale u nas jest tak:
1. moje kotto dostaje przede wszystkim mokrą karmę, ale podaję również suchą, jako uzupełnienie,
2. Ja podawałam kociakowi ok. 4 miesięcznemu karmę Orijen Cat & Kitten (po wcześniejszych błędach żywieniowych jakie popełniłam). Dosyć szybko przeszłam na karmę dla kotów dorosłych.
3. Ja podaję mojemu kotkowi z mokrych: Granatapet, MAC`s, Catz Finefood; z suchych: Orijen, Acana, Purizon
4. -
5. Mojemu kotkowi wcześniej z past odkłaczających podawałam Gimcat teraz Smilla (obiema się zajada), z preparatów witaminowych Smilla od niedawna, i od dawna Hunter Olej z łososia - mój kot uwielbia
6. mój uwielbia mięsne Dokas, Shakery MAC`s i Cosma snakies, Applaws Cat oraz Nutrivet Inne Cat Snack Bucco Dental, oczywiście wszystko z umiarem
7. -
8. -
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto sie 15, 2017 19:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Podawaj surowe tłuste mięso: wołowinę, podudzia indyka. Z podrobami poczekaj, aż podrośnie.
Surowe żółtko jajka możesz podawać codziennie. Białko, jeżeli lubi, to tylko gotowane. Jogurt naturalny jeżeli nie ma sensacji w kuwecie. Wiem, że zdrowy jest serek Bieluch (tylko ten), choć moje koty nie lubią.
Do poskubania możesz zasiać owies.
Odradzam te suche karmy, które kotka dostaje w hodowli. Mają w składzie głównie szkodliwe i niepotrzebne drapieżnikowi zboża.
Wybierz którąś z bezzbożowych, stopniowo i powoli mieszając z obecną karmą.
Najlepiej i najzdrowiej będzie jeżeli całkowicie zrezygnujesz z suchych karm. Poczytaj o systemie BARF, tzn karmienie surowym mięsem z suplementami. Sama przeszłabym na takie żywienie kotów, ale z pewnych względów jest to niemożliwe

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 19:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki za rady!

A ile orientacyjnie zjada taki kociak? Nie zamierzam jej ograniczać karmy, dostęp do chrupek będzie miała cały czas. Chciałabym wiedzieć tak orientacyjnie ile karmy kupić.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Wto sie 15, 2017 20:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Maluchy jedzą niewiarygodnie dużo. Naprawdę nie wiem, gdzie im się to mieści.
Trudno powiedzieć ile kupić karmy. Myślę, że suchej to ok 1 kg na miesiąc na jednego kota. Ja i tak nigdy nie kupuję dużych worków karm. Wiem, że to nieekonomicznie, ale wolę, kiedy otwarta karma długo nie stoi, mimo, że teoretycznie może bez obawy o zepsucie.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 15, 2017 20:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kilogram suchego to nie jest aż tak źle. :wink: A ile mokrego, bo nie wiem jakie porcje podawać i w jakich opakowaniach wziąć, żeby nie stało otwarte za długo.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Wto sie 15, 2017 20:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Przy jednym kotku nie warto kupować dużych puszek. Najlepiej smakują tuż po otwarciu, później może być odmowa zjedzenia. Ja kupuję tylko saszetki i małe tacki.
Najpierw musisz zaobserwować jakie smaki będą najchętniej zjadane i takie kupować.
Kup po trochu różnych firm i obserwuj.
Jeżeli kotka w hodowli je mięso, to bardzo dobrze. Przed jej przyjazdem zaopatrz zamrażalnik w małe porcje mięska

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 413 gości