SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 30, 2017 15:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziękuję za szybką odpowiedź, robiłam zamówienie i wybrałam za radą CatzFineFood (sprawdzony u mojego kociaka).
Martwię się trochę, że żartko mojego kotka jest strasznie monotonne: Granatapet, CatzFineFood, MAC`s z mokrych - ciągle to samo (kupuję pakiety mieszane bo mój kociak wciąga wszystkie smaki). Faktem jest, ze zamawiając mokrą karmę od razu zamawiam dwa pakiety: np Granatapet i CatzFineFood, jak wczoraj i podaję mu zamiennie - raz jeden raz drugi rodzaj - jednak ciągle wsuwa to samo.
Z suchych Orijen, raz Acana Grasslands (kiedyś też Purizon, ale z niego zrezygnowałam). Nigdy nie zostawiam kotkowi zawsze pełnej miski suchej karmy.
Chciałabym trochę kociambrowi to żartko urozmaicić, ale nic mądrego nie przychodzi mi do głowy, co mu podać w zamian. Nawet chciałam się pokusić o zakup ZiwiPeak mokrego, ale w Kocimiętce przesyłka jest bardzo droga - nawet jeśli zamówi się produktów za ponad 100zł przesyłka kosztuje 9-10zł. Mimo to kusi mnie, aby spróbować mokrego ZiwiPeak, ale cena jest taka, że mogę śmiało zagwarantować, że sama zjem toto na obiad jeśli mój kociak tym wzgardzi.
Mało tego. Poważnie myślę o całkowitym odstawieniu karmy suchej, ale martwię się, że wtedy to dopiero żartko mojego kotka stanie się strasznie nudne. Oczywiście podaję mu przysmaki, jak Applaws Cat, polędwica z tuńczyka (dwa razy w tygodniu), Nutrivet Inne Cat Snack Bucco Dental (5 "ziarenek" dziennie), Cosma Original Snackies (uwielbia), czy nawet Animonda Milkies Fresh - Dental Care (też 5 "ziarenek" dziennie). Ale ciągle wydaje mi się, że posiłki mojego kotka są mało urozmaicone. Stąd kilka pytań:
- Czy mądrym jest odstawienie całkowicie suchej karmy i podawanie tylko mokrej - gotowej?
- Jaką karmę mokrą można dodać do zestawu Granatapet, CatzFineFood, MAC`s, zeby kot ciągle nie jadł tego samego, ale by nadal odżywiał się w miarę zdrowo?
- Czy ktoś ma doświadczenie w żywieniu kotka ZiwiPeak i czy toto jest zjadliwe? I czy w ogóle warto tą karmę kupować, jeśli nie planuje się karmienia kotka tylko i wyłącznie tą karmą (mój pomysł to podawanie ZiwiPeak dwa razy w tygodniu)?
- Czy rzeczywiście nie odbija mi i czy przypadkiem nie przesadzam z tym brakiem urozmaicenia w żywieniu kotka?
Dziękuję z góry za odpowiedzi
(i wiem, że znowu walnęłam elaborat :( )
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon paź 30, 2017 15:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Odstawienie suchej to genialny pomysł! :)
Do tego zestawu mokrych dodałabym mokrą Feringę - skład bardzo dobry
Jako urozmaicenie mokre rybne Schmussy jest ekstra
Podawaj mu również surowe mięcho np 2x w tygodniu :) będzie zachwycony. np. szyjki kacze
ser_Kociątko
 

Post » Śro lis 01, 2017 22:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

gatiko pisze:Almo Nature ( mokra), faktycznie jest tak złą karma, jak czytam ? ( chodzi mi o daily menu np z rybką) Nie ma tam info o ilości fosforu ani wapnia.
Moja kicia uwielbia rybne...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw lis 02, 2017 9:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

gatiko pisze:
gatiko pisze:Almo Nature ( mokra), faktycznie jest tak złą karma, jak czytam ? ( chodzi mi o daily menu np z rybką) Nie ma tam info o ilości fosforu ani wapnia.
Moja kicia uwielbia rybne...

:) Nie zaczarujesz składu :)
Jest wiele rybnych karm, które maja w sobie ryby a nie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Czw lis 02, 2017 11:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja też odchodzę od suchej karmy, mimo zapewnień weterynarze, że mogłyby być nawet na samej suchej. Teraz daję puszki, ale głównie to po prostu surowe mięsko.

Palka91

 
Posty: 3
Od: Czw lis 02, 2017 11:39

Post » Czw lis 02, 2017 15:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Polina pisze:
gatiko pisze:
gatiko pisze:Almo Nature ( mokra), faktycznie jest tak złą karma, jak czytam ? ( chodzi mi o daily menu np z rybką) Nie ma tam info o ilości fosforu ani wapnia.
Moja kicia uwielbia rybne...

:) Nie zaczarujesz składu :)
Jest wiele rybnych karm, które maja w sobie ryby a nie produkty pochodzenia zwierzęcego.

ww.bitiba.pl/shop/karma_dla_kota/mokra_karma_dla_kota/almo_nature/legend/375921?gclid=EAIaIQobChMIh--R5oyg1wIVVbsbCh0xrgIMEAQYBSABEgKw__D_BwE#composition

Nie wiem jak mam rozumieć skład i opinie , odnośnie "czarowania składu" :) Skład wg tego, co pisze jest zły ?
Ktoś kiedyś pisał o ilości fosforu ...ale ja nie znajduję nigdzie ...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw lis 02, 2017 18:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Tak naprawdę ważny jest bilans fosfor/wapń i powinien on być na poziomie ciut więcej wapnia niż fosforu. Jeśli koty mają problemy z nerkami, układem moczowym to dobrze aby tego fosforu było jak najmniej. Fosfor to mięso więc karmy mięsne będą miały go sporo, wapń to kości. Dlatego karma dla kota nie może składać się z samego mięsa a z mięsa i kości, czasami kości są zastępowane skorupkami jajek.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pon lis 06, 2017 20:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Pomoże mi ktoś w decyzji kupować albo nie kupować ?

https://1000karm.pl/p/229/6575/wildcat- ... -kota.html

Podoba mi się zawartość białka. Firmy zupełnie nie znam, a pół kg za 30,00 zł to nie bagatela trochę wysoka cena.
Trochę przeładowana zielskiem co mi się z kolei średnio podoba i nie wiem co to jest za specyfik: Immutop®.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto lis 07, 2017 9:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Wildcat to marka jednej z lepszych karm bezzbożowych na rynku (stąd cena). Zgadzam się, że zielska w nim sporo, ale zakładam, że dodawane jest w śladowych ilościach. Jeśli dobrze rozumiem, Immutop to preparat z topinamburu: https://www.amazon.it/Wolfsblut-Wolf-Sa ... B00MWZYIX6
To jest dobry wybór, jeśli masz kota-alergika. Natomiast jeśli nie masz takiego, to tańsze, a także dobre są: Purizon, Farmina N&D Grain Free, Power of Nature Meadowland Mix, Orijen (niekoniecznie w tej kolejności).

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 07, 2017 17:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mam kota uczulonego na jedzenie wszystkiego :wink: i co dwa miesiące tracę czas na szukanie sklepu gdzie dostanę i Fibrę i inną karmę, bo przecież 2 miesiąc burżuazja tego samego nie będzie jeść. Podane przez Ciebie przerobiłyśmy- Orijen nie dobry, Fitmina do przyjęcia, ale bez rewelacji, a po Power of Nature dostała kosmicznego zaparcia więc nigdy w życiu.
Purizon się właśnie nam kończy, ale przekonałaś mnie. Może pożre w normalnych ilościach.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 08, 2017 18:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy ktoś już kupował Smillę w kartonikach? Widzę że to nowość, chyba zainspirowali się Bozitą bo nawet gramatura podobna.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... artonikach
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro lis 08, 2017 21:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Chikita, to Twój kot to z tych, co mają pańskie podniebienie :lol:

rudalia, brzmi dobrze, jak ktoś karmi bezdomniaki i potrzebuje czegokolwiek. Nie polecałabym tej karmy osobom, które stać na lepszą, tzn. taką, gdzie wiadomo, że w puszce wylądowało mięso, a nie resztki po uboju z dużą ilością wody.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 08, 2017 22:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

[quote="Dark Angel"]Chikita, to Twój kot to z tych, co mają pańskie podniebienie :lol:

Ta, tylko weź tu dogódź pierdowi jak jeść nie chce, to niedobre, to za małe chrupki, a to chyba tanie było więc nie ma co jeść (żeby chociaż tanie było), a te mają szemrany wygląd :wink:
A z mokrych idzie tak: te za duże, te za twarde, za suche, za mocno śmierdzi, za mało sosu :wink:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw lis 09, 2017 8:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Trochę nie na temat, ale pierwszy raz usłyszałam o weterynarzu co zaleca karmienie kota surowym mięsem - nie u nas, we Francji.
Kocur teściowej mojej siostry nie mógł się wysikać, orzeczono problemy z nerkami, po kilku dniach poprawy problem się powtórzył, kicia trafiła do innej kliniki, wyratowano, podliczono jak za woły i lekarz zalecił surowy sposób żywienia- bo kot to mięsożerca, a okazuje się, ze Simba jadł tylko suchą karmę do tej pory.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5843
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt lis 10, 2017 16:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Trzeba by gdzieś tego weta nagłośnić, zrobić mu pozytywną reklamę, wpisać pochlebne opinie na tamtejszych portalach :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KotSib, skaz i 243 gości