SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 18, 2016 17:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

natalim pisze:Witam Was serdecznie. Dopiero zaczynam na tym forum, do tej pory jedynie Was czytałam. Wyznaję swoje grzechy: zaniedbałam swojego kota, pod względem karmienia i chcę go przestawić na zdrowe żarło ;) Na razie jestem na etapie wyboru suchej karmy. Skłaniam się najbardziej ku Applaws, na drugim miejscu Purizon. Pod uwagę brałam ich jakość, dostępność małych opakowań na próbę, no i niestety ale cenę również ... Nie mogę sobie pozwolić na karmy z najwyższej półki. Czy Applaws będzie wystarczający? Czy do tej karmy potrzeba jakieś suplementy? Czy jednak lepszy jest Purizon. Mam w domu strasznego niejadka, planuję zakupić zestaw początkowy obu tych karm i sprawdzić, może moja niunia dokona sama wyboru :) Pozdrawiam


Obie karmy sa dobre, aczkolwiek Purizon ma kilka rodzajów białek, duza zawartość tauryny oraz pierwiastki sa pod postacią chelatow, wiec sa lepiej przyswajalne przez kota :). Suplementów nie trzeba podawać, karmy sa dobrze zbilansowane, w przypadku Applawsa jedynym minusem, jak dla mnie jest niezbyt dobry stosunek wapnia do fosforu.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw sie 18, 2016 18:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki wielkie za rady :) Spróbuję chyba obydwie, Purizon fakt lepszy i niewiele droższy, koteł sobie wybierze :). A może jakieś inne karmy w tym przedziale cenowym i równie dobre? P.S Niedługo będę Was męczyć z mokrymi :)

natalim

 
Posty: 3
Od: Czw sie 18, 2016 17:10

Post » Czw sie 18, 2016 19:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Podobny przedział cenowy, ale też godne wypróbowania to Feringa, Porta 21, TOTW. Ta ostatnia nie ma małych opakowań. Jest jeszcze Brit Care Cat Coco, ale tylko ta jedna z tej firmy

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 18, 2016 19:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Porta21 ma za mało tauryny
Lepsza Feringa lub GranataPet :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw sie 18, 2016 19:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Granata lepsza, fakt, ale droższa. Natalim pytała o tańsze, ale w miarę dobre. TOTW też ma za mało tauryny, ale moźna suplementować.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 18, 2016 19:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ser_Kociątko pisze:Porta21 ma za mało tauryny
Lepsza Feringa lub GranataPet :)

Wlasnie miałam pisac o małej zawartości tauryny, wyprzedzilas mnie ;). W takim przypadku przydała by sie suplementacja... Ja bym zaczęła od Purizona, podobno jest chetnie jedzony, aczkolwiek moj Tyson nie chciał go jesc. Na forum wiele osób pisało, ze po Applawsie była biegunka, al wszystko w guście i smaku kota :wink:
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw sie 18, 2016 19:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:Granata lepsza, fakt, ale droższa. Natalim pytała o tańsze, ale w miarę dobre. TOTW też ma za mało tauryny, ale moźna suplementować.


Dokładnie. Dla mnie tez ilosc tauryny w karmie nie jest wyznacznikiem czy kupic karme czy nie. Tauryne łatwo suplementowac. A jak sie jeszcze miesza karmy i kot chetnie jada Purizon to juz w ogole nie ma problemu -- zadne suplementy nie potrzebne. Porta czy TOTW pol na pół z Purizonem zeby obnizyc cene i srednia tauruny wychodzi ok 2500 :D Czyli bardzo OK -- 2000 by starczyło.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw sie 18, 2016 21:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ok, suchy temat opanowany, czas na mokry :D. GranataPet, Catz Finefood, Grau, Feringa. Nie mogę się zdecydować, a każda z nich ma tyle smaków, że mój sierść pęknie, zanim wszystkie przetestuje ;) Jakieś sugestie, na której z nich się na początek skupić? I jeszcze pytanko do ich postaci, na zdjęciach podglądnęłam, że są to takie hm, nie wiem jak to nazwać, ciaparajdy :P Moja uwielbia sosiki z kawałkami pływającego czegoś. Któreś karmy z listy dobrych są z sosem?

natalim

 
Posty: 3
Od: Czw sie 18, 2016 17:10

Post » Pt sie 19, 2016 7:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mój kot obecnie wcina karmę Dolina Noteci. Nie jest tak łątwa do znalezienia w stacjonarnych sklepach zoologicznych ale nie ma z tym wiekszego problemu jeśli chodzi o kupno karmy w sklepach internetowych. Na przykład w petstation:
https://www.petstation.pl/koty/koty-karma
Karma posiada wysokojakościowe białko o dobrym poziomie strawności oraz wszystkie potrzebne witaminy i aminokwasy tak wiec bez obaw można ją podawać swojemu kotkowi.

Karmy z supermarketu natomiast staram się nie kupować. To jak fast food dla kota.

noora

 
Posty: 40
Od: Pon lut 09, 2015 20:48

Post » Pt sie 19, 2016 7:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

noora pisze:Mój kot obecnie wcina karmę Dolina Noteci. Nie jest tak łątwa do znalezienia w stacjonarnych sklepach zoologicznych ale nie ma z tym wiekszego problemu jeśli chodzi o kupno karmy w sklepach internetowych. Na przykład w petstation:
https://www.petstation.pl/koty/koty-karma
Karma posiada wysokojakościowe białko o dobrym poziomie strawności oraz wszystkie potrzebne witaminy i aminokwasy tak wiec bez obaw można ją podawać swojemu kotkowi.

Karmy z supermarketu natomiast staram się nie kupować. To jak fast food dla kota.



Dolina Noteci i saszetki i puszki TN to rzeczywiscie bardzo dobre karmy, ale w tym sklepie, który podałaś strasznie drogie. Ja w stacjonarnym płace i za puszke i za saszetke po 4,50zl.
I sa juz coraz badziej dostepne. Musisz poszukac. U mnie w co drugim zoologu sa. Ceny na podobnym poziomie. A i w necie mozna taniej dostac. Wistra pod koniec 5 czesci watku wstawiła linka z o wiele tanszym sklepem, w ktorym sa dostepne.

natalim...Puszki Taste Naturalz Doliny N.. to taka mielonka jak w konserwach dla ludzi.
Natomiast w saszetkach powinnas znalezc cos w sosie, co kotkom podpasuje.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt sie 19, 2016 8:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Noora to marketing szeptany, juz zglaszalam to konto...
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9374
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 19, 2016 8:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kolejny raz zwracam Wam uwagę, że Dolina Noteci w puszce to dużo słabsza karma niż ta w saszetce. Saszetka to mięso z fileta a puszka to produkty pochodzenia zwierzęcego. Widziałam ostatnio nowość NT z Doliny dla juniora ta wersja wygląda ciekawie ale i tak jak dla mnie za dużo podrobów. Plus za drożdże piwne i olej z łososia ale niestety wersja dla dorosłych tego nie ma :(
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pt sie 19, 2016 10:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska_t pisze:Kolejny raz zwracam Wam uwagę, że Dolina Noteci w puszce to dużo słabsza karma niż ta w saszetce. Saszetka to mięso z fileta a puszka to produkty pochodzenia zwierzęcego. Widziałam ostatnio nowość NT z Doliny dla juniora ta wersja wygląda ciekawie ale i tak jak dla mnie za dużo podrobów. Plus za drożdże piwne i olej z łososia ale niestety wersja dla dorosłych tego nie ma :(


Bogusia, i co z tego ze dla Ciebie to słabsza karma. Ja juz Ci to tłumaczyłam, a Ty widocznie nie czytasz.
Moze słabsza troche, ale za te samą cene mam 200gr , a moje koty ze smakiem pałaszują własnie Juniora. Nie kazdy ma wlasny sklep zoologiczy czyli karmy dla swoich kotow w cenach hurtowych, czy nie kazdy zarabia nie wiadomo ile. Nie kazdego stac na karmy z najwyzszej polki i te najdrozsze, a tez chce koty jakas przyzwoita karma karmic.

Natural Taste to dobra karma ze sredniej polki. Za duzo w niej podrobow dla Ciebie to po prostu nie karm nia swoich kotów. Mi za kazdym razem nie musisz tłumaczyc, ze ta karma jest wg Ciebie zła.
Dla mnie ma dobra jakosc w stosunku do ceny, do tego kotom bardzo smakuje (co jest dla mnie bardzo wazne) i beda ja kupowała obojetnie ile razy jeszcze powtorzysz, ze to zła karma.


Wiesz moze gdyby ktos na okraglo caly rok karmil tylko ta karma to koty mialyby za duzo podrobow, ale jesli moje koty dostana raz na jakis czas, 50 gr dziennie tej karmy, na przemian z innymi karmami mokrymi, reszte dnia jedza suche, to nie uwazam zebym je trula.

Wistra z wersji dla dorosłych, z tego co pisała tez jest bardzo zadowolona - wyleczyła nią biegunkę u kotów.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt sie 19, 2016 12:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:
boguska_t pisze:Kolejny raz zwracam Wam uwagę, że Dolina Noteci w puszce to dużo słabsza karma niż ta w saszetce. Saszetka to mięso z fileta a puszka to produkty pochodzenia zwierzęcego. Widziałam ostatnio nowość NT z Doliny dla juniora ta wersja wygląda ciekawie ale i tak jak dla mnie za dużo podrobów. Plus za drożdże piwne i olej z łososia ale niestety wersja dla dorosłych tego nie ma :(


Bogusia, i co z tego ze dla Ciebie to słabsza karma. Ja juz Ci to tłumaczyłam, a Ty widocznie nie czytasz.
Moze słabsza troche, ale za te samą cene mam 200gr , a moje koty ze smakiem pałaszują własnie Juniora. Nie kazdy ma wlasny sklep zoologiczy czyli karmy dla swoich kotow w cenach hurtowych, czy nie kazdy zarabia nie wiadomo ile. Nie kazdego stac na karmy z najwyzszej polki i te najdrozsze, a tez chce koty jakas przyzwoita karma karmic.

Natural Taste to dobra karma ze sredniej polki. Za duzo w niej podrobow dla Ciebie to po prostu nie karm nia swoich kotów. Mi za kazdym razem nie musisz tłumaczyc, ze ta karma jest wg Ciebie zła.
Dla mnie ma dobra jakosc w stosunku do ceny, do tego kotom bardzo smakuje (co jest dla mnie bardzo wazne) i beda ja kupowała obojetnie ile razy jeszcze powtorzysz, ze to zła karma.


Wiesz moze gdyby ktos na okraglo caly rok karmil tylko ta karma to koty mialyby za duzo podrobow, ale jesli moje koty dostana raz na jakis czas, 50 gr dziennie tej karmy, na przemian z innymi karmami mokrymi, reszte dnia jedza suche, to nie uwazam zebym je trula.

Wistra z wersji dla dorosłych, z tego co pisała tez jest bardzo zadowolona - wyleczyła nią biegunkę u kotów.


Po pierwsze nie twierdzę, że to zła karma a gorsza (a przede wszystkim całkiem inna) od Doliny Noteci Premium. Po drugie nie zwracam się bezpośrednio do Ciebie. Jest wiele osób, które myślą, że to ta sama karma co w saszetce tylko w puszce i właśnie takich osób kieruję moją wypowiedź.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie sie 21, 2016 9:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Oczywscie nie zwracałaś sie bezposrednio do mnie -- tylko od razu pod kolejnym moim postem o Dolne Noteci - Natural Taste POWTÓRZYLAS NAM jaka to karma beeeeeeeee ponieważ ma duzo podrobow. NAM czyli mi tez, a nawet moze mi w szczegolnosc chyba skoro to ja pisałam o tej karmie. Ne odwracaj kota ogonem prosze :kotek:
I na przyszłość nie zwracaj NAM Uwagi Prosze, poniewaz wtedy tez czuje sie wywołana do tablicy. Moze zwracaj sie do konkretnej osoby jesli już musisz koniecznie jak nudna Pani profesor kolejny raz zwracac komuś uwage. A...moze dobierej inaczej słownictwo? Poniewaz to.. "Kolejny raz zwracam Wam uwagę" brzmi tak jakoś hmmm Autorytarnie ? Zarozumiale ? ........:kotek:

Nie wiem jak innym, ale mi na tym forum kolejny raz zwrocic uwage moze tylko Moderator lub Administrator.



boguska_t pisze:
FarciKot pisze:
boguska_t pisze: że Dolina Noteci w puszce to dużo słabsza karma niż ta w saszetce. Saszetka to mięso z fileta a puszka to produkty pochodzenia zwierzęcego. Widziałam ostatnio nowość NT z Doliny dla juniora ta wersja wygląda ciekawie ale i tak jak dla mnie za dużo podrobów. Plus za drożdże piwne i olej z łososia ale niestety wersja dla dorosłych tego nie ma :(


Bogusia, i co z tego ze dla Ciebie to słabsza karma. Ja juz Ci to tłumaczyłam, a Ty widocznie nie czytasz.
Moze słabsza troche, ale za te samą cene mam 200gr , a moje koty ze smakiem pałaszują własnie Juniora. Nie kazdy ma wlasny sklep zoologiczy czyli karmy dla swoich kotow w cenach hurtowych, czy nie kazdy zarabia nie wiadomo ile. Nie kazdego stac na karmy z najwyzszej polki i te najdrozsze, a tez chce koty jakas przyzwoita karma karmic.

Natural Taste to dobra karma ze sredniej polki. Za duzo w niej podrobow dla Ciebie to po prostu nie karm nia swoich kotów. Mi za kazdym razem nie musisz tłumaczyc, ze ta karma jest wg Ciebie zła.
Dla mnie ma dobra jakosc w stosunku do ceny, do tego kotom bardzo smakuje (co jest dla mnie bardzo wazne) i beda ja kupowała obojetnie ile razy jeszcze powtorzysz, ze to zła karma.


Wiesz moze gdyby ktos na okraglo caly rok karmil tylko ta karma to koty mialyby za duzo podrobow, ale jesli moje koty dostana raz na jakis czas, 50 gr dziennie tej karmy, na przemian z innymi karmami mokrymi, reszte dnia jedza suche, to nie uwazam zebym je trula.

Wistra z wersji dla dorosłych, z tego co pisała tez jest bardzo zadowolona - wyleczyła nią biegunkę u kotów.


Po pierwsze nie twierdzę, że to zła karma a gorsza (a przede wszystkim całkiem inna) od Doliny Noteci Premium. Po drugie nie zwracam się bezpośrednio do Ciebie. Jest wiele osób, które myślą, że to ta sama karma co w saszetce tylko w puszce i właśnie takich osób kieruję moją wypowiedź.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 274 gości