SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 15, 2017 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

wistra pisze:Anna, ale to ma na pierwszym miejscu w składzie zboża ;)

Wiem, czytałam skład, ale przy moich 20 tymczasach wiesz jak jest. :wink: :oops:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro sie 16, 2017 8:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bardzo prosiłabym o wskazówki dotyczące wyboru optymalnie najlepszej karmy dla małej, wychodzącej do ogrodu kotki. Z dostępnych w supermarketach karm zastanawiałam się między Royal Canin i Puriną, ale ostatecznie żadna z nich nie wydaje się dobrym wyborem, nie mówiąc o innych dostępnych produktach. Zależy mi na czymś delikatnym i odpowiednio dla niej zbilansowanym :)

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Śro sie 16, 2017 9:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Purizon, dostępny tylko przez internet w zooplusie.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 16, 2017 9:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:Purizon, dostępny tylko przez internet w zooplusie.


Dziękuję serdecznie. Cena wydaje się racjonalna, a skład faktycznie robi wrażenie. Może na początku kupię 400 g, dla posmakowania :)

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Śro sie 16, 2017 9:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Niewiele jest kotów, którym ta karma nie smakuje :)

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 16, 2017 9:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:Niewiele jest kotów, którym ta karma nie smakuje :)


W opiniach ktoś napisał, że kot utuczył się nadmiernie na tej karmie :lol:. Dla mnie największym plusem jest zastąpienie zbóż i ryżu owocami, warzywami i ziołami. Wydaje się to naturalne i bezpieczne dla zwierząt wrażliwszych, jak moja kotka.

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Śro sie 16, 2017 11:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A słyszałaś o specjalistycznej karmie takiej jak http://www.weterynek.pl/kot , moja koleżanka kupuje dla swojego kota i jest bardzo zadowolona są bogate w witaminy i minerały dostarczają odpowiednie składniki co poprawia ich sierść i wygląd . polecam

werko

 
Posty: 15
Od: Wto gru 01, 2015 15:29

Post » Śro sie 16, 2017 11:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

werko pisze:A słyszałaś o specjalistycznej karmie takiej jak http://www.weterynek.pl/kot , moja koleżanka kupuje dla swojego kota i jest bardzo zadowolona są bogate w witaminy i minerały dostarczają odpowiednie składniki co poprawia ich sierść i wygląd . polecam

Znowu, jak w czerwcu 2016 reklamujesz zbożowe karmy? Powiedz koleżance, że koty potrzebują mięsa a nie zbóż. Witaminy i minerały są w każdej dobrej bezzbożowej karmie

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 16, 2017 13:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na kilometr śmierdzi to słabą próbą reklamy przez właściciela lub pracownika sklepu.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 16, 2017 13:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Trzeci kolejny post z linkiem do sklepu. Przecież jest osobny dział forum dla reklam. Po co tu wypisywać głupoty o koleżankach?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Śro sie 16, 2017 22:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A co uważacie o kupowaniu pakietów próbnych? Na przykład różne smaki chrupek w paczkach po 400g, plus mokre 12x85 saszetek w 6 smakach. Wielkości opakowań są przykładowe, tak jak i ilość smaków. Oczywiście kotka będzie jadła po kolei każdy rodzaj/smak, bez przeskakiwania między firmami i smakami w ciągu dnia.

EDIT:
Przy wielu karmach są podane składniki analityczne, czy jest gdzieś rozpiska jakie powinny mieć wartości, żeby karma była pełnowartościowa?

EDIT 2:
Rozumiem, że małe saszetki (po 85g) wydają się bardziej sensowne jeśli chodzi o świeżość, ale puszki po 200g są o połowę tańsze (cena za kg). Jak szybko kocio zje 200g puszki? Jest szansa, że nie będzie wybrzydzać jeśli puszka postoi otwarta w lodówce?
Ostatnio edytowano Śro sie 16, 2017 23:48 przez Nightwish, łącznie edytowano 1 raz

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Śro sie 16, 2017 23:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nightwish pisze:A co uważacie o kupowaniu pakietów próbnych? Na przykład różne smaki chrupek w paczkach po 400g, plus mokre 12x85 saszetek w 6 smakach. Wielkości opakowań są przykładowe, tak jak i ilość smaków. Oczywiście kotka będzie jadła po kolei każdy rodzaj/smak, bez przeskakiwania między firmami i smakami w ciągu dnia.

EDIT:
Przy wielu karmach są podane składniki analityczne, czy jest gdzieś rozpiska jakie powinny mieć wartości, żeby karma była pełnowartościowa?


Myślę, że pakiety próbne nie są złym pomysłem, żeby sprawdzić, co najbardziej smakuje Twojej kotce, żeby pieniądze wydane na większą ilość karmy nie były wydane na marne (w przypadku dobrych karm te ceny nie są wcale takie małe). Co do wartości karm, muszę przyznać, że sama jestem nowicjuszką w tym temacie, ale z tego co wiem, im mniej zboża i ryżu - niepotrzebnych składników, które nie przynoszą żadnych korzyści - tym lepiej. Żadnej rozpiski w Internecie nie znalazłam (może Ty znajdziesz), za są liczne rankingi.

Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Czw sie 17, 2017 10:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Pakiety są fajne, tylko sprawdzaj jakość obu karm (suchej i mokrej). Ja swoim brałam w pakietach tylko mokrą i to dobry pomysł, jak się chce zobaczyć, co kotu smakuje, czy mu coś nie szkodzi (u mnie np. były sensacje po karmie mokrej z krewetkami, krabami i śledziem, więc jej nie zamawiam). Mama mojego partnera z kolei wzięła mix suchych karm Purizon Adult i też sobie chwaliła, bo widać było, co kotce smakuje, a co nie.

Zasadniczo dobrej jakości karma powinna mieć dużo białka i tłuszczu, a mało węglowodanów. Jeśli dopuszczasz wypełniacze, to akceptowalne są ziemniaki, ewentualnie ryż - im mniej, tym lepiej. Wiadomo, że najlepiej, żeby ich nie było wcale, ale nie zawsze pozwalają na to czynniki (jeden lub więcej) składające się na wybór karmy: finansowy, zdrowotny i wybredności kota ;) Tauryna min. 2000 mg/kg karmy, im więcej, tym lepiej. Karmę pełnowartościową poznać po tym, że ma dużo białka, tłuszczu i tauryny, plus witaminy i minerały. Nie będzie karmą pełnowartościową taka, która składa się filetu i wody / kukurydzy / pszenicy. Ta pierwsza to tylko karma uzupełniająca, a dwie pozostałe - śmieci.

Co do wielkości opakowań, wiadomo, że im większa puszka, tym taniej. Dużo zależy od tego, jak chcesz karmić kota. U nas puszka Catz Finefood 200 g na dwa futra schodzi w 2 dni i nie ma wybredzania. Musisz sobie przeliczyć, czy bardziej opłaca Ci się dawać kotu więcej mokrej karmy - i wtedy będzie jadł mniej suchej, czy mniej mokrej (mniejsze opakowania), żeby jadł sobie suchą karmę. To zależy też od tego, jak często jesteś w domu i czy masz jak wyciągnąć porcję mokrej karmy z lodówki, żeby odstała (są koty, które nie zjedzą karmy odgrzanej w mikrofali czy kąpieli wodnej).

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 17, 2017 16:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja przyznam szczerze, że zawsze kupuję pakiety mieszane, mało tego zawsze kupuję trzy różne jednocześnie: Granatapet, MAC`s i Catz Finefood (wszystkie w saszetkach). Kupuję trzy pakiety naraz, ponieważ mieszam kotkowi różne rodzaje jedzonka, tzn rano MAC`S, po południu granatepet, na drugi dzień rano znowu MAC`S (saszeta ma największą pojemność z tych trzech rodzajów bo 100g) po południu Catz Finefood i tak naokoło. I codziennie inny smak każdej z karm. Tylko u mnie mój kociak wsuwa wszystko. Oczywiście i suche żartko do tego też podaję.
Dużych puszek się wystrzegam, kiedyś podawałam (oczywiście trzymałam po otwarciu zabezpieczone specjalnym wieczkiem do puszek i trzymałam w lodówce). Zawsze jednak miałam wrażenie, że duża puszka po otwarciu niezależnie od przechowywania i tak wysycha. Saszetki moim zdaniem są wygodniejsze i pewniejsze.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw sie 17, 2017 17:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy produkty firmy Miamor warto kupic kotu w ramach deseru? Można podawać raz dziennie czy to za często? Czy w ogole z tego zrezygnować?

Jeśli kociakowi coś zaszkodzi to jak szybko można się spodziewać efektu w kuwecie?

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 210 gości