SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 25, 2017 8:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

gizmo22 pisze:
boguska_t pisze:Moje jedzą Catz Finefood ulubione smaki: jagnięcina z królikiem, drób, wieprzowina purr. Jeśli Wasze koty lubią mielonki takie lekkie, rozpaćkane to polecam Gussto. Karma o rewelacyjnym składzie, bogata w taurynę, biotynę. Obecnie są 3 smaki, za miesiąc dojdą kolejne 3.


Mój je CFF puchy (śledziki miauuuu :)), feringe, granatę symfonię (drobiowe), czasem mc'sa (kaczkę), suchego orijen'a.
Zakupiłam gussto właśnie ostatnio, wszystkie 3 poszły w kosz :( coś mu nie podeszło :( chyba jakiś wspólny składnik mają, co mojemu nie pasi. Ale póki je wszystko (i mokre i suche) z dobrym składem, to nie ubolewam ;) Bo jakoś specjalnie marki nie muszę zmieniać ;)


Gussto ma w składzie olej z ostropestu i nie każdemu kotu to podchodzi. Ciężko utrafić w gusta kotów i stworzenie karmy smakowitej dla każdego jest chyba nie osiągalne :) Gussto powstało z myślą o kotach alergikach (składy monobiałkowe, alergia na olej z łososia, która w brew pozorom bardzo często występuje) No i miała być inna, bogata w taurynę z dobrym bilansem Ca/P i bonusem w postaci biotyny.
Fajną karmę jest też Naturest, Naturea, saszetki Natures Menu cauntry hunter. Czekam też na dostawę nowych smaków z ZiwiPeak jagnięcina z królikiem bo to bardzo smakowite połączenie.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto sie 01, 2017 14:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Jakie smaki MAC’sa polecacie?
Leon wybredzioch nie jadł (nie pamietam juz jaki to był smak) ale chce kupic dla młodej, a nie ma puszek w mieszanych pakietach.
Kittena nie kupie, poniewaz witaminy i minerały ma w takich samych ilosciach jak adult, ale jakos dziwnie mniej tauryny. Adult 1500 a Kitten tylko 1000.
Dziwne to dla rosnacych kociat powinno byc chyba wiecej.

I co lepiej waszym kotom smakuje: puszki czy saszetki?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto sie 01, 2017 22:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja testowałam tylko wariant Sensitive, na pewno smak jagnięcina, chyba indyka też miałam. Kotom smakowało, ale mi zapach wersji jagnięcej się nie podobał (pachniało starym baranem).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 02, 2017 20:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari dziekuje. Zapach jakos scierpie byle ktores zechciało jesc.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro sie 02, 2017 20:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kochani, czy Wy wiecie, co się dzieje w żołądku kota karmionego tzw. mieszaną dietą? Piszecie tu o dobrych puchach - MAC's, Granata, ale wciąż przewija się suche w tle

bunysia

 
Posty: 228
Od: Pt gru 02, 2016 13:29

Post » Czw sie 03, 2017 9:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Jak to co się dzieje. Trawi się.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 03, 2017 14:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Sucha karma zmienia ph żołądka, wymaga innych warunków do trawienia niż wysokomięsna dieta

bunysia

 
Posty: 228
Od: Pt gru 02, 2016 13:29

Post » Pt sie 04, 2017 8:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Prosze o sprawdzenie skladu karmy Pitti Borys bo wydaje mi sie ze ma za duzo fosforu i sodu moze by napisac do producenta?na zooplus widze ze kupuja te karme

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Sob sie 05, 2017 9:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bunysia czy to znaczy aby karmić tylko i wyłącznie suchą albo tylko i wyłącznie mokrą?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob sie 05, 2017 11:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Najlepiej tylko mokrą + mięso :) My teraz dokończymy 2kg suchej Feringi i przechodzimy właśnie tylko na mokrą + mięcho :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob sie 05, 2017 11:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Bunysia czy to znaczy aby karmić tylko i wyłącznie suchą albo tylko i wyłącznie mokrą?


Bestol prosze nie panikuj znowu, szczegolnie czytajac takie głupoty ;) Mi sie wydaje, ze autorka cos gdzies przeczytała i za bedzo wziela sobie do serca i sieje niepotrzebna panike.


Dobrze karmisz kota. Jesli to mozliwe staraj sie dawac jak najwiecej mokrej, mniej suchej. Jesli sie nie da, nie bedziesz przeciez glodzic kota i karmic go tylko mokra, ktorej zjada mało.

1 : Głod gorszy niz karmienie mokra i sucha. Zawsze trzeba wybierac mniejsze zlo. Wiekszosc kotow jest na mieszanej diecie i bardzo dobrze sie ma.
2. Wady karmienia sama sucha znasz.
3. Zwroc uwage, atorka napisała "wysokomiesna". Ty masz obojetnie czy mokra czy sycha diete wysokomiesna. Nie karmisz suchym smieciowym jedzeniem, gdzie same zboza zero miesa.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 11:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:Prosze o sprawdzenie skladu karmy Pitti Borys bo wydaje mi sie ze ma za duzo fosforu i sodu moze by napisac do producenta?na zooplus widze ze kupuja te karme
myslicie zeby napisac do zooplusa?

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Sob sie 05, 2017 11:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alice83 pisze:Prosze o sprawdzenie skladu karmy Pitti Borys bo wydaje mi sie ze ma za duzo fosforu i sodu moze by napisac do producenta?na zooplus widze ze kupuja te karme




1.Przeciez to karma dla psa, moze na forum psim powinnas o to spytac. Zreszta po cholere pytac o fosfor i sod jak tam nie ma grama miesa i samo to juz karme przekresla.
2. Ja nawet psa tym smieciem pod nazwa dieta wegetarianska bym nie nakarmila.
3. Mam nadzieje, ze tym bardziej zadnego kota nie masz zamiaru tym karmic !!!!!!!!!! http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... oris/31251
Ostatnio edytowano Sob sie 05, 2017 11:50 przez FarciKot, łącznie edytowano 1 raz
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob sie 05, 2017 11:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Bunysia czy to znaczy aby karmić tylko i wyłącznie suchą albo tylko i wyłącznie mokrą?

Autorka ma pierwszego kota od kilku miesięcy , tak jak Ty i nie może być autorytetem z racji znikomego doświadczenia.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2017 12:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

FarciKot pisze:
Alice83 pisze:Prosze o sprawdzenie skladu karmy Pitti Borys bo wydaje mi sie ze ma za duzo fosforu i sodu moze by napisac do producenta?na zooplus widze ze kupuja te karme


POMYLILAM karmy!chodzi mi o pitti dinner cats straszny sklad sodu wapnia i fosforu . szukalam taniej karmy i znalazlam pitti cats i versele laga classic cat

1.Przeciez to karma dla psa, moze na forum psim powinnas o to spytac. Zreszta po cholere pytac o fosfor i sod jak tam nie ma grama miesa i samo to juz karme przekresla.
2. Ja nawet psa tym smieciem pod nazwa dieta wegetarianska bym nie nakarmila.
3. Mam nadzieje, ze tym bardziej zadnego kota nie masz zamiaru tym karmic !!!!!!!!!! http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... oris/31251

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kotcsg i 282 gości