Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 06, 2017 22:39 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3604 koty, Nowy Rok, nowe d

Anna61 pisze:Te kociaczki są ślicznusie Chiara i sporo z nich pewnie znalazłoby by swoje domki gdyby ktoś tam pomógł.


Szuka im domów fundacja z Rzeszowa. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sty 06, 2017 22:46 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3604 koty, Nowy Rok, nowe d

Chiara pisze:
Anna61 pisze:Te kociaczki są ślicznusie Chiara i sporo z nich pewnie znalazłoby by swoje domki gdyby ktoś tam pomógł.


Szuka im domów fundacja z Rzeszowa. :ok:

To dobrze. :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 06, 2017 22:48 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3604 koty, Nowy Rok, nowe d

Ewa.KM pisze:Za to ta Babuszka sama poprosiła o pomoc. Kotka jeszcze karmiła poprzedni miot jak już była w kolejnej ciąży.
Obrazek


:1luvu: :1luvu: :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob sty 07, 2017 23:18 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3604 koty, Nowy Rok, nowe d

Gabriela: "O, a tak jest wszędzie? Bo rodzice na własny koszt wysterelizowali i znaleźli domy dla 3 miotów (17 kotów) + samice w ciągu ostatniego półtora roku i teraz jest kolejnych 8 nowych dorosłych kotów (wszystkie wspomniane bezdomne) i wymyka się to trochę z pod kontroli... Coś pytali w gminie na temat łapania i sterylizacji, ale ich zbyto."

Gabriela: "No właśnie w gminie machnęli ręką, kocury łażą i wszędzie znaczą teren (nawet drzwi balkonowe do kuchni i balkon są całe obsikane) + nie pamiętam ile z tych 8 to kocicie ale nawet jeśli tylko 4 to jak każda będzie mieć 3 mioty po 5 kociąt w tym roku..."

Gabriela: "Ech, no nic, coś będziemy dalej kombinować, człowiek chce pomóc, wyłapać, zawieźć itd. szkoda że nikt się nie interesuje. Jednak sami nie mogą w kółko za to płacić, jakby to było 10 zł to inaczej, a jak to zaczyna iść w setki i tysiące..."

Gabriela: "Tutaj sąsiedzi też karmią, czy to celowo czy przez przypadek (sąsiadka weszła raz do piwnicy i w koło wiadra z mlekiem siedziało 6 kotów...). Rodzice zajęli się tymi wspomnianymi wcześniej i dwa przygarnęli dla siebie, ale też trudno wszystkie karmić, bo się wtedy na stałe zadomowią przy domu... I tak źle i tak niedobrze."


Powyżej fragmenty rozmowy na fejsie PS pod info o akcji w Tyczynie. Sprawa też dotyczy Podkarpacia i choć miałam odmawiać z uwagi na rosnące długi, gdy przeczytałam o tych ludziach, którzy wycięli za własną kasę 17 kotów i znaleźli kolejne stado, na które już nie mają pieniędzy serce mi się tak ścisnęło z żalu, że przeszło mi dopiero, kiedy zaproponowałam pomoc PS... :|

Podkarpacie wdziera się szturmem w tym miesiącu... To się chyba zaczęło od Agnieszki, która pojechała do dziadka na święta:

[i"]Dzień dobry,

o akcji Sterylizacja Powszechna dowiedziałam się od znajomej, która gdzieś o Was słyszała.
Mój dziadek ma pod opieką 5 dzikich kotów, które karmi przy okazji spacerów z psem przy pobliskim cmentarzu. Dziadek głównie skupia się na kwestiach związanych z kocim menu, natomiast ja zajmuje się sterylizacjami. Zeszłego lata wysterylizowałam na swój koszt 2 kocice ( trzecia, którą dziadek karmi najdłużej wysterylizowaliśmy 2 lata temu) niestety owe kocice zdążyły już wcześniej przyprowadzić małe. W sumie małych było 5. Dla dwóch udało się nam znaleźć dom, jeden był chory i został uśpiony w lecznicy, a 2 żyją dziko z dorosłymi trzema kotkami. W ich kwestii jestem w kontakcie z Fundacją Felineus działającą w Rzeszowie, niestety Panie wolontariuszki zeszłego lata miały domy przepełnione kotami i nie pozostało nam nic innego jak zostawić w stadzie te dwa małe. Teraz przyszedł moment na sterylizację owych kotek. Piszę kotek, bo dziadek twierdzi, że to kocice. Konsultowałam kwestię sterylizacji owych dwóch kotek z Panią z Fundacji Felineus, ale ona powiedziała mi, że jak na razie jest straszny bałagan w przyznawaniu pieniędzy na sterylizację z funduszy miasta, a poza tym w Rzeszowie mają z nowym rokiem obowiązywać jakieś nowe zasady refinansowania sterylizacji wykonanych przestarzałymi metodami.
Dodatkowo na stałe nie mieszkam w Rzeszowie, tylko w Gdyni (w Rzeszowie mam rodziców i kilka razy do roku tu bywam). Tak się składa, że teraz jestem w Rzeszowie i mogę się kwestią sterylizacji zająć tak jak sobie zaplanowałam.
Moje pytanie jest takie czy mogłabym owe 2 sterylizacje przeprowadzić w ramach Waszej akcji? Tak się składa, że mój budżet jest teraz dość mocno ograniczony i byłabym bardzo wdzięczna za takie wsparcie.

Z wyrazami szacunku,
Agnieszka X[/i]

Kotka dokarmiana przez dziadka Agnieszki, faktura za nią na 100 zł już u mnie:
Obrazek



Zbieram też na Lubelszczyznę, dwie faktury jak co miesiąc z lecznic w Chełmie i Łęcznej za 16 kocic i 7 kocurków ciachniętych w grudniu na 1590 zł w sumie.

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Komentarz Evy, która wozi koty do Łęcznej: "dziękuję w imieniu wszystkich kotów które udało się "zrobić" dzięki Powszechnej Sterylizacji, bez Was poszłabym chyba pod most i skończyła jako bezdomna"

Marchewka ze wsi Ciechanki:
Obrazek


:1luvu: Kto może niech wspiera, bo akcja jest rozpaczliwie potrzebna i naprawdę zmienia na lepszy koci świat... :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Nie sty 08, 2017 20:10 Re: Powszechna Sterylizacja N°4,3608 kotów, Nowy Rok, nowe d

Ku pokrzepieniu serc kolejne wiejskie koty z Podkarpacia, tym razem ze wsi Jasienica Rosielna. Opiekuje się nimi pani Gabriela z rodziną i co jakiś czas stado się powiększa, bo ktoś się wprowadza. Ale tu koty mają prawdziwą opiekę. Jedzą dobrze, są leczone i na zdjęciach faktycznie widać szczęśliwe koty, nie to co te chuchra z Tyczyna...

PS dołożyła 400 zł do zabiegów czterech nowych kocic N°3605, N°3606, N°3607, N°3608, zabiegi odbyły się w Krośnie ( FV 85/01/2016 z dnia 27.12.2016 na kwotę 400 zł ).


"Witam serdecznie,

Znalazłam Państwa profil na facebooku i chciałam się zwrócić z prośba o pomoc w sterylizacji bezpańskich kotów, które wybrały małe gospodarstwo moich rodziców za swój dom. Z 4 kotek wiosną na koniec roku w obejściu mamy 8 kotek. Nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na dokarmianie takiej ilości kotów a tym bardziej na powiększenie tej gromady. Na 27 grudnia mamy już umówiona pierwsza wizytę na sterylizacje trzech z nich. Ze względów finansowych musimy podzielić zabiegi na kilka tur.
Ze strony http://chiaraija.pl/2016/04/03/chiara/ wiem ze ceny do jakich Państwo dążą to 80 zł jednak nasza pani weterynarz poinformowała nas o kwocie 180. Nie chcemy decydować sie na innego dostępnego dla nas weterynarza ponieważ on lecząc naszego psa z zapalenia uszu nie szukal przyczyny (bakteryjna, grzybicza + świerzbowiec) przez co właściwe leczenie podjęte póżniej było długotrwałe i kosztowne. Jednocześnie podjęliśmy się wtedy leczenia ze świerzbowca kotów. Dlatego ufamy tej Pani weterynarz i chcemy u niej wykonać zabiegi.
Jesteśmy w stanie zapewnić im bezpieczne i ciepłe pomieszczenie przez tydzień po zabiegu. I bardzo prosimy o choć częściową pomoc finansową aby zapobiec dalszemu rozmnażaniu kotów. Na ten moment mogę przesłać 3 zdjęcia z 4 kotkami. Ich matki mogę sfotografować kiedy będe w domu na święta - są dzikie i ciężko zrobić im zdjęcie bo uciekają.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
Gabriela XX z siostrą"


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Nie sty 08, 2017 20:11 przez Chiara, łącznie edytowano 1 raz

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Nie sty 08, 2017 20:11 Re: Powszechna Sterylizacja N°4,3608 kotów, Nowy Rok, nowe d

super a ja melduję 50 zł z bazarku stąd:
viewtopic.php?f=20&t=178555 od Monika Wolska

i 30 stąd:
viewtopic.php?f=20&t=178567 od bemola

i ode mnie 25 zł za ten bazarek:
viewtopic.php?f=20&t=178588
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie sty 08, 2017 20:14 Re: Powszechna Sterylizacja N°4,3608 kotów, Nowy Rok, nowe d

Dziękuję!! :1luvu: Czekam na każdy grosz jak na zbawienie, bo dopiero popłaciłam faktury z grudnia, a już mam nowy plik styczniowych, który rośnie... :roll: :strach:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Nie sty 08, 2017 22:04 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3622 koty, Nowy Rok, nowe d

Dzisiaj w radiu TOK FM w programie Wierzę w Zwierzę z panią doktor Sumińską była wspomniana miedzy innymi Powszechna Sterylizacja. :ok: :ok:

Ludzie na wsi nie kastrują zwierząt? Stereotyp!
http://audycje.tokfm.pl/audycja/Wierze-w-Zwierze/33
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 09, 2017 10:10 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3622 koty, Nowy Rok, nowe d

Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon sty 09, 2017 18:38 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3622 koty, Nowy Rok, nowe d

czarno-czarni pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=178666&p=11685010#p11685010

Pies i Kocie Sprawy


Dziękuję!! :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto sty 10, 2017 0:33 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3632 koty i uparcie tniemy!

I zbieramy na fejsie na kolejną fakturkę za 60 kotów z Częstochowy i okolic. Pomoc otrzymały 43 kotki i 17 kocurków, a będzie to kosztować 3 860 zł.

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto sty 10, 2017 17:09 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3632 koty i uparcie tniemy!

Pani doktor Magdalena z Rzeszowa, polecona bardzo przez tamtejszą fundację, zeszła i to bez proszenia do ceny 70 zł kotka, 40 zł kocurek z przechowaniem w dobrych warunkach także myślę, że otworzył się nowy rozdział dla kotów z okolicznych wiosek. :ok:

Jako pierwsze na zabiegi pojechały kocice z Bodziwoja, które zostały po zmarłym. Trzy :kotek: :kotek: :kotek: już w lecznicy, czwartą :kotek: łapią.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto sty 10, 2017 17:21 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3632 koty i uparcie tniemy!

:1luvu:
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 11, 2017 2:05 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3632 koty i uparcie tniemy!

Poniżej zdjęcie koteczki wolno żyjącej z Częstochowy, która niedawno zamarzła. :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Wiele osób z Częstochowy pracuje, żeby kotów tam rodziło się i ginęło tragicznie jak najmniej. Lekarze sterylizują nam za bezcen.

Ostatnio ciachnęliśmy ich aż 60: 43 kotki i 17 kocurków, a będzie to kosztować 3860 zł.

To dzięki Wam każdy potrzebujący kot jest po prostu umawiany na zabieg bez proszenia, bez pytania po prostu pakuje się i jedzie.

To dzięki Wam tysiące kociąt nie przyjdzie na świat i nie skończy tak jak ona... [']

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro sty 11, 2017 8:25 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 3639 kotów i uparcie tniemy

A wystarczyło otworzyć okienko do piwnicy albo postawić domek styropianowy. Ktoś o nią dbał, dokarmiał, robił zdjęcia.....
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 502 gości