Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 10, 2017 6:27 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Doczytałam i opadły mi ręce. Nie korzystałam z pomocy PS, ale bardzo szanuję to, co robicie.
Nie mieści mi się w głowie to, co się ostatnio wokół PS działo. To dla mnie jakieś paskudne zagrywki.
Chiara - Ty i inne osoby związane z PS robicie wielką rzecz, trzymajcie się i dalej róbcie swoje.
Internet jest pełen hejtu, pełen małostkowych pustych ludzi, którzy chcą cudzym kosztem zyskać rozgłos, dowartościować siebie, nabić popularność. Nie pozwólcie, aby takie zagrywki zniszczyły tak dobrą i pożyteczną inicjatywę.
Pozdrawiam serdecznie.

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 10, 2017 6:28 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

ewar pisze:Chiara, nie wklejaj żadnych faktur, nie tłumacz się.Całej rzeszy ludzi wspierających PS nie trzeba przekonywać.Tych kilka osób, które z niewiadomego powodu mają jakieś zastrzeżenia (?) nie przekonasz do niczego, bo tak są zaprogramowani.Ja bym ich "olała", bo nie jestem pewna, czy właśnie nie chodzi o to, aby mieć o czym pisać, zyskać popularność, czy jakoś tak.Wiem, łyżka dziegciu...itd, ale rób swoje.Nikt Cię nie zastąpi.Masz już doświadczenie, kontakty, zaufanie wetów, wolontariuszy, nie można tego zmarnować.


Dokładnie tak.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 10, 2017 7:37 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

pisiokot pisze:
ewar pisze:Chiara, nie wklejaj żadnych faktur, nie tłumacz się.Całej rzeszy ludzi wspierających PS nie trzeba przekonywać.Tych kilka osób, które z niewiadomego powodu mają jakieś zastrzeżenia (?) nie przekonasz do niczego, bo tak są zaprogramowani.Ja bym ich "olała", bo nie jestem pewna, czy właśnie nie chodzi o to, aby mieć o czym pisać, zyskać popularność, czy jakoś tak.Wiem, łyżka dziegciu...itd, ale rób swoje.Nikt Cię nie zastąpi.Masz już doświadczenie, kontakty, zaufanie wetów, wolontariuszy, nie można tego zmarnować.


Dokładnie tak.

Popieram, za dużo masz czasu wolnego, nudzi Ci się? Poza tym co da zaklejenie danych lecznicy gdy w danej miejscowości jest jedna lecznica na przykład? A gdy są dwie ale jedna nie współpracuje z PS to i tak wiadomo która wystawiła fakturę. W tej wklejonej masz wpisane usługa weterynaryjna wiec hejterzy i tak mogą podnieść raban, że wcale nie wiadomo czy tam wykastrowano 32 kotki i 8 kocurków, bo może zrobiłaś operację plastyczną swojemu psu. I co będziesz udawadniać, że nie masz psa?
A robiąc zdjęcia kotek w kaftankiach będziesz kupować dzisiejszą gazetę i udawadniać z jakiego dnia jest to zdjęcie? Czysty Bareizm. Pamiętaj, ze Przekrój jest już kwartalnikiem :)
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro maja 10, 2017 8:41 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

[...]
Ukształtowała nam się raz
Opinia, mówiąc: Kurczę,
Rozsądku krzyny nie ma w was,
Inteligenty twórcze!

Na łeb wam wali się ten kram,
Aż sypią się zeń drzazgi,
O skórze myśleć czas, a wam?
Wam w głowie wciąż drobiazgi!

Opinia sroga to, że hej,
Odpowiadając przeto jej:

Róbmy swoje!
Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje!
Bo jeżeli ciut się chce,

Drobiazgów parę się uchowa:
Kultura, sztuka, wolność słowa- Kochani,
Róbmy swoje! Róbmy swoje!
Może to coś da- kto wie?

[...]
Wojciech Młynarski - Róbmy swoje
http://www.tekstowo.pl/piosenka,wojciec ... swoje.html 1o.o5.2017 o9:39
https://www.youtube.com/watch?v=pV2ojAEPd1U

---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 10, 2017 18:03 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Dostałaś mój 1%, Chiara.
Nie wklejaj żadnych faktur, nie dodawaj sobie roboty, dziewczyno.
O tym jak sprawnie działasz miałam okazję przekonać się osobiście i masz moje zaufanie na wieki.
Działaj jak działałaś dotychczas, nie oglądaj się na pieniaczy :ok: :ok: :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Czw maja 11, 2017 15:04 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:Na zdjęciu faktura za zabiegi 32 kocic i 8 kocurków, o której pisałam tutaj: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Potrzebna kwota została już zebrana, przelew wykonałam wczoraj w nocy.

Od początku pracy Powszechnej Sterylizacji płaciłam za zabiegi wykonywane w dwóch lecznicach w Bielsku Podlaskim, a faktury przysyłała mi Sylwia, która koordynowała naszą działalność na tym obszarze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej jeden z istotnych komentarzy:
Ewa Komor-Mazur: "Jestem księgową PS. Od 1998 r mam licencję Min. Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych (nr 9119/98). Dla PS księguje w ramach porozumienia wolontariackiego, bo ujęli mnie tym co robią i jak to robią. Tak uczciwej i transparentnej fundacji ze świecą szukać. Przez wiele lat byłam gł. księgową w Instytut Spraw Publicznych, Centrum Praw Kobiet, ale najwięcej satysfakcji daje mi praca na rzecz PS."

Poza wspieraniem nas swoją pracą dotowała PS:
Ewa.KM 200 zł ( 19.04.2016 )
Ewa.KM 50 zł ( 06.07.2016 )
Ewa.KM 50 zł ( 25.07.2016 )
Ewa.KM 300 zł ( 10.10.2016 )
Ewa.KM 200 zł ( 01.01.2017 )
Ewa.KM 729 zł ( 27.02.2017 )
Ewa.KM 500 zł ( 28.03.2017 )

Ewa nigdy nie chwaliła się publicznie darmową pracą dla akcji, a ja jej nigdy nie dziękowałam.

Dopiero dziś Ci dziękuję za to wszystko. <3

Zajrzyjcie też na stronę na fejsie, gdzie poprosiłam o komentarze osoby związane z akcją na Podlasiu: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... a/?fref=ts


Komentarze z fejsa osób z Podlasia, które potwierdzają skuteczność PS na tym terenie:

Sylwia Artemiuk> Od 3 lat jestem wolontariuszką Powszechnej Sterylizacji, faktury i zdjęcia kotów z dwóch lecznic z Bielska Podlaskiego wysyłalam do Powszechnej Sterylizacji

Agnieszka BW: A ja potwierdzam że Sylwia Artemiuk wysyłała !

Ewa Komor-Mazur A ja potwierdzam, ze je ksiegowałam ;)


Ka Katarzyna Zia: Dzięki PS, moja mama włączyła się w sterylizację na terenie Podlasia. Zaprzyjaźniona lecznica skontaktowała ja z wolontariuszka działająca na tym terenie. Mama bez problemu wypożyczyła klatkę łapkę, kontenery. W lecznicy po każdym zabiegu koty były fotografowane. Mama otrzymała fachowa pomoc, wszelkie porady, jak łapać dzikie koty. Ponieważ mama mieszka w Warszawie już nie może doczekać wyjazdu na więc i kolejnych akcji.


Dorota Oksiuta: Dzięki powszechnej sterylizacji udało mi się wysterylizować koty ze wsi Mulawicze i Kolonia Mińce. Dziękujemy.


Agnieszka BW: Bardzo dziękuję Powszechnej Sterylizacji za sterylizację w Bielsku Podlaskim i okolicach.Potwierdzam całą sobą
że jesteście z nami


Anna Grabowska: potwierdzam, dzięki pomocy Powszechnej Sterylizacji wysterylizowałam kilkanaście podlaskich kotów - bardzo dziękuję :-) życzę Wam, a przede wszystkim tym potrzebującym zwierzakom, aby cała akcja nie zwalniała tempa i mogła trwać


Agnieszka BW: Justyna Kuczyńska Eliza Kopaczewska Danka Stepaniuk Wy też możecie potwierdzić


Justyna Kuczyńska: Potwierdzam <3 PS robi kawał dobrej roboty!


Danka Stepaniuk: Potwierdzam <3 Hajnowka, Bialowieza, i okoliczne podlaskie wsie rowniez korzystaja z pomocy PS !


Eliza Kopaczewska: Oczywiście! Dla ostatniej kici z Hajnówki co to dzięki PS załapała się żeby szczęśliwie nie zostać bezdomną matką szukamy domu, bo z dzikuski wyszła przylepka <3 PS


Agnieszka BW: Szkoda że emerytki które pomagały mi czasam w łapaniu kotów np na terenie ogródków działkowych nie maja facebooka Ale w ich imieniu Dziękuję Powszechnej Sterylizacji


Anna Wawulska-Plis: Dzięki nieocenionej pomocy PS w Bielsku Podlaskim i okolicach udało mi się wysterylizować kilkadziesiąt kotów. Powszechna Sterylizacja jak zawsze niezastąpiona. Nigdy nie odmówiła zabiegów podlaskim kotom. Nie od dziś wiadomo, że liczy się prewencja, a jeśli chodzi o walkę z bezdomnością - sterylizacja /kastracja to podstawa!
Szare, bure i łaciate - jesteście niezastąpieni, a Wasza akcja Powszechnej Sterylizacji to najlepsze, co mogło spotkać koty z Podlasia. Dziękuję za to, że jesteście z nami!!! Dziękuję z całego serca!!! <3


Agnieszka BW: Aniu widać że mniej biedy kociej na Bielskich ulicach prawda?


Anna Wawulska-Plis: Oczywiście, że widać mniej biedy kociej i to nie tylko w mieście, ale i na wsi, gdzie powoli gospodarze przekonują się zabiegów sterylizacji. Pamiętam, jak jeden gospodarz w ubiegłym roku przywiózł 9 kotów na zabiegi, w tym 8 kotek. Można policzyć ile kociąt pojawiłoby się w przeciągu roku... Ale można także szybko policzyć ile zabiegi wyniosłyby gospodarza.


Agnieszka BW: Iwka BW potwierdź że Powszechna Sterylizacja nam pomaga!


Marta Konopko: Nigdy nie pomyślałam, żeby zliczać, ale 50-60 kotów z Grajewa i okolic dziękuje za sfinansowanie zabiegów. Każda faktura zapłacona w terminie. Dziękuję, PS


Zerknijcie też na komentarze pod tym postem, gdzie każdego dnia pojawiają się kolejne osoby z całej Polski, które potwierdzają, że PS im pomogła: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw maja 11, 2017 15:10 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Na pierwszym zdjęciu faktura za sterylizację 50 kocic i 6 kocurów na 4240 zł. Mieliśmy z lekarzem układ, że wystawiał nam fakturę za 40 kotów, ale cały czas ciął dalej.

Przymykał oko na ewentualne spóźnienia. Po raz pierwszy poprosiłam o fakturę za wszystkie wykonane dotąd w tej lecznicy zabiegi.

Nie mam kasy na tę fakturę i boję się, że nie uda mi się jej zebrać. A to niestety jeszcze nie jest ostatnia. :(

Wszyscy piszecie i prosicie o jeszcze jedną kotkę, jeszcze dwie. Przyzwyczajeni jesteście, że nigdy i to niezależnie od okoliczności nie odmawiałam ciężarnym...

Niestety już nikt nie dostanie zgody na zabieg w ramach PS dopóki nie spłacę wszystkich długów. Nie będę się też już nigdy więcej zadłużać i bardzo Was wszystkich za to przepraszam. :(

Na drugim zdjęciu kotka ze wsi Kuzawa, na trzecim kotka ze wsi Dubno. Obydwie nie miałyby szans na zabiegi, gdyby w okolicy nie pracowała Powszechna Sterylizacja.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw maja 11, 2017 15:17 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara, po ile na tej dużej fakturze jest policzona sterylizacja, a po ile kastracja? Obiecałam opłacić kocura, ale może dołorzę na kotkę 8)
Nie ma, że nie uzbieramy :mrgreen:
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53

Post » Czw maja 11, 2017 15:20 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Pinezkowa pisze:Chiara, po ile na tej dużej fakturze jest policzona sterylizacja, a po ile kastracja? Obiecałam opłacić kocura, ale może dołorzę na kotkę 8)
Nie ma, że nie uzbieramy :mrgreen:


80 zł kotka, 40 zł kocur. Dzięki. :cry:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw maja 11, 2017 19:58 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Wow, aż żal byłoby nie korzystać z takich cen!
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 10011
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Czw maja 11, 2017 20:09 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Malk pisze:Wow, aż żal byłoby nie korzystać z takich cen!


Mam mnóstwo wetów, którzy cięli mi za 70, 80 zł kocicę i to dobrze. I ludzi, którzy dowozili koty całymi stadami. Wszystko wstrzymane. I żal jak jasna cholera...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob maja 13, 2017 6:39 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Żal.Zwłaszcza teraz.Będzie wysyp kociąt.Chiara, a jest jakiś odzew? Chodzi mi o finanse.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 13, 2017 10:32 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

ewar pisze:Żal.Zwłaszcza teraz.Będzie wysyp kociąt.Chiara, a jest jakiś odzew? Chodzi mi o finanse.


Wpłaty płyną, ale faktury też płyną i znacząco je jak na razie wyprzedzają.

Wszystko płynie...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon maja 15, 2017 18:07 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Wpłacone 23 zł z bazarku na rzecz PS :D
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 16, 2017 13:12 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4836 kotów, zabiegi wstrzym

Romi85 pisze:Wpłacone 23 zł z bazarku na rzecz PS :D


Są. :kotek:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 399 gości