Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 15, 2017 23:57 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Zebraliśmy już na Podlasie i na Koronowo! :piwa: :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt cze 16, 2017 0:20 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

No :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt cze 16, 2017 9:20 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

---
:mrgreen:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 18, 2017 20:26 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5106 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:Także w Koronowie i okolicach PS trochę zaszalała za czasów swej świetności. Wolontariuszka porwała się na liczenie ile kotów tam wspólnie ciachnęliśmy i wyliczyła, że ponad 150.

Ja ze swej strony dodam, że każda kotka, która potrzebowała zabiegu jechała na niego w ramach PS. Czy bezdomna, czy wolno żyjąca, czy po prostu biedna. Zawsze wierzyłam, że zdobędziemy kasę na rachunki i zawsze się udawało, kocie nieszczęście się po prostu nie rodziło.

Właśnie o Koronowie napisałam poniższy post, bo dziewczyny w niejedno miejsce zaszły, by poprawiać los kocic:
https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Na fakturę za 19 kocic z Koronowa i okolic na kwotę 1900 zł, o której pisałam wyżej, nadal zbieram:

Obrazek

Starsza faktura już dawno opłacona:

Obrazek

Komentarze z fajsa potwierdzające skuteczność akcji na tym terenie:


Anna Katarzyna: Potwierdzam, ciachany był kot za kotem, żadnemu nie odmówiono. Była to nieoceniona pomoc finansowa i równie nieoceniona praca wolontariuszek oraz lecznicy, która zgodziła się ciąć za niższe stawki. Mam nadzieję, że czasy świetności akcji wkrótce powrócą <3


Agnieszka Bakowicz: Szkoda, że niestety zostały wstrzymane, bo dużo takie sterylizacje pomogły teraz nie bedzie gdzie wozić kotów :-(


Karolina Tomczuk - Rzepka: Potwierdzam pomoc była udzielona rowniez kotom z mojej okolicy które dokarmiam a niestety nie miałam finansów żeby je wysterylizowac na własny koszt. Bardzo dziękuję za pomoc bo te kociaki maja teraz lepsze życie a na jedzonko jak zawsze przychodzą do mnie


Iwona Brzószczyk Radtke: Moja kotka również miala sterylizacje powszechną przez fundacje dzięki Pani Żaneta Wnuk nie bylo.mnie na to stać a moja Znajdka wszystkie młode traciła kobietki robią wiele dobrego dla zwierząt a opieka była świetna nie można tak odbierać kociakom szansy na lepsze życie wysterylizowane szybciej znajda dom i opiekę mam.nadzieje ze wszystko potoczy się tak jak byśmy tego chcieli


Danuta Julia Galczak: I w mojej włocławskiej też :) Pisałam już o tym wcześniej. Bardzo dziękuję za akcję Powszechnej Sterylizacji :)


Magda Borchacz: Również dziękuję pomoc była i w mojej okolicy gdzie kotki zostały wysterylizowane mojej babci i kotów które zostały pozostawione same sobie po tym jak ich właściciele trafili do domu starców. Dziękuję tym Pania tz. Żaneta Wnuk Anetta Matynia i Magda W za pomoc i za całą akcję Powszechnej Sterylizacji ☺


Lucyna Strużewska: Dziękujemy w imieniu kotów z Przyrzecza. Nie dajcie się dziewczyny :) ktoś musi ratować te biedne kociaki! Przykre, że pieniądze muszą decydować o takich rzeczach :( trzymam kciuki za powodzenie Waszej misji :)!


Ania Kamińska: Dzięki tej akcji kotka, którą znalazłam została wysterylizowana i to w bardzo dobry sposób, szybko doszła do siebie ;) Dziewczyny naprawdę się postarały i bardzo jestem im za to wdzięczna ;) Mam nadzieje, ze ta akcja wróci, taka pomoc jest bardzo potrzebna


Milena Krzyżanowska: Potwierdzam. Piękna misja i wielkie uznanie za to! Wierzę,że uda się wszystko...musi!


Marta Latos: w mojej okolicy rowniez duzo kotow skorzystalo ze sterylizacji.taka pomoc jest bardzo potrzebna.dzieki niej nie ma niepotrzebnych miotow ltore byly niechciane a potem ginely w roznych okolicznosciach.dziewczyny tzn Magda W , Anetta Matynia i Żaneta Wnuk odwalaly kawal dobrej roboty.poswiecaly swoj czas i zawsze pomagaly.sama rowniez zglosilam bezdomna kotke na sterylke i potem znalazla dom.wiejskie i bezdomne koty nie zawsze maja szanse na lepsze zycie a dzieki sterylizacji mozna odmienic ich los.Powszechna Sterylizacja musi dzialac zeby dalej pomagac i robic tyle dobrego ile tylko sie da bo jest to dla nich szansa na normalne zycie a nie rodzenie kotow co ruje gdzie polowa i tak noe przezywala z powodu chorob i nieszczesiowych wypadkow.wystarczajaco duzo juz kocich nieszczesc.


Katarzyna Stańczak: Potwierdzam, sama kiedyś z Żaneta Wnuk łapałam koty z osiedla na sterylizacji, nigdy nie odmówiono nam pomocy.


Roksana Kujawska: Potwierdzam dzięki Żaneta Wnuk została wysterylizowana kotka .. a teraz mieszka z nami w domu .. dziękuję bardzo Powszechnej Sterylizacji oraz dziewczyna które dbają o kotki wolnozyjace łapią poświęcają im swój czas karmią i reagują na każdą sytuację w Koronowie i okolicy ...


Joasia Studzińska: Zdarzało mi się służyć jako transport dla koronowskich kotek ciachanych przez PS, sterylizacje u lekarzy w Koronowie są mega drogie, dlatego woziłysmy do Bydgoszczy, gdzie PS wynegocjowała dobre ceny. Dzięki dziewczynom z Koronowa i Waszemu wsparciu kociego cierpienia było dużo dużo mniej


Magda Klatecka: Powszechna sterylizacja na terenie Koronowa, to najlepsze co te kotki mogło spotkać. Bezdomne kocice są wysterylizowane, nie ma problemu niechcianych ciąż i zmniejszyła się ilość niechcianych kociaków. Szkoda, że sterylizacje zostały wstrzymane i szkoda, że tak wielu właścicieli kotów się z tym ociąga.


Dominika Jaś: START brał pod opieke kilka kotów które trafiły na PS na zabiegi. Powszechna Sterylizacja - kierujcie osoby potrzebujące teraz kastracji z tych rejonów do mnie, pomożemy


Małgorzata Piekarz: ogromna pomoc dla kotow z okolic Koronowa,dzieki temu uniklo sie bezmyslnego rozmnaza,cierpienia,wyrzucania niechchcianych istot


Ania Font Walc: Również potwierdzam skuteczność akcji. Dzięki niej udało się nam wysterylizować kilka kotek z okolic Koronowa, a jednej nawet uratować życie :)


Żaneta Wnuk: Wszystko zaczęło się 24.10.2015 r. od kotów z filmiku( poniżej link ) kiedy to bezradna wobec dużego stada mnożących się od lat kotów ( kocięta często ginęły pod kołami aut, umierały w męczarniach z powodu chorób, były trute itd.) na jednym osiedlu w Koronowie i braku pomocy ze strony gminy zwróciłam się o pomoc do Powszechna Sterylizacja i od tego dnia los tych kotów zaczął się stopniowo odmieniać na lepsze...https://www.youtube.com/watch?v=kFntbO8KK8A... Najpierw te osiedle, potem wiele innych miejsc i zakątków miasteczka, działki, okoliczne wsie itd. Niecałe 2 lata później ( ostatnia faktura z 25.05.2017 r.) i na ,,liczniku" ponad 150 WYSTERYLIZOWANYCH/WYKASTROWANYCH KOTÓW ! <3 NIESAMOWITE! <3 Wszystko dzięki pomocy Powszechna Sterylizacja <3 żadnemu kotu nie odmówiliście zabiegu, zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc ( nawet jak bywało bardzo źle). Jestem zasmucona tym, że te nasze wspólne działanie pójdzie na marne i znow będzie jak we wspomnianym 2015 r....kiedy to koty będą dalej się mnożyć...bo jeszcze wiele ich w ,,kolejce" do wyłapania.... :( Bez WAS nie damy rady... ! Jeszcze raz dziękuję, za te blisko 2 lata nieustannej pomocy ! <3



Obrazek


Jak już napisałam wyżej kasa na Koronowo jest! :201461

A na fotce wolno żyjąca starowinka stamtąd, która nie będzie już rodzić dzięki Wam. Była w ciąży...

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon cze 19, 2017 7:21 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

---
:mrgreen:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 19, 2017 8:38 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

staruszka urocza...
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon cze 19, 2017 23:39 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

A ta odłowiona w Koronowie kotka w trakcie rekonwalescencji po zabiegu się oswoiła i znalazła dom. Zdaniem Żanety jest to zasługa PS. :lol: Podobno wiele miała takich przypadków. :201461

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto cze 20, 2017 10:57 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:A ta odłowiona w Koronowie kotka w trakcie rekonwalescencji po zabiegu się oswoiła i znalazła dom. Zdaniem Żanety jest to zasługa PS. :lol: Podobno wiele miała takich przypadków. :201461

Scenariusz najlepszy z możliwych :D :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Śro cze 21, 2017 20:33 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro cze 21, 2017 21:49 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

czarno-czarni pisze:https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=180580&p=11795057#p11795057


Dzięki!
:1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro cze 21, 2017 22:02 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Bez Lubelszczyzny podsumowanie pracy PS na rzecz kotów byłoby niepełne. Sterylizowaliśmy w Zamościu, w Łęcznej, w Chełmie, w Izbicy i sporadycznie w Lublinie oraz w Łukowie. Jak zawsze zachęcałam by ciąć na maksa i wozić na zabiegi jak najwięcej kocic wiejskich. Więcej sterylek na wsiach to mniej utopionych kociąt i olbrzymi skok w świadomości ludzi. Akcja rozkręciła się niewyobrażalnie, co miesiąc płaciłam za kilkadziesiąt zabiegów, a wykonana praca wciąż procentuje.

Po wynegocjowaniu dobrej ceny w Zamościu PS objęła wsparciem między innymi panią Krystynę Pomarańską, Kociarza Roku 2010. Pani Krystyna powiedziała mi w telefonicznej rozmowie, że dzięki PS zrealizowała projekt życia tnąc wiejskie koty jak leci i że długo, długo nie mogła uwierzyć, że taka akcja powstała, działa i naprawdę finansuje ten kluczowy i skrajnie w Polsce zaniedbany aspekt pomocy kotom.

Kilka innych, wspaniałych osób oraz wspaniałych lekarzy także wykonało ku mej radości ogromną pracę na tym obszarze.

Dziś na zapłatę czeka jeszcze jedna faktura za koty cięte w Izbicy, za 49 kocic i 6 kocurków, na kwotę 4040 zł:

Obrazek

Na tej fakturze poległam, wpłaty się zatrzymały i nadzieja na choćby symboliczną sterylkę w czerwcu zdechła. :placz:




Faktury archiwalne, już dawno popłacone:

Chełm
Obrazek

Łęczna
Obrazek

Zamość
Obrazek



Komentarze z fejsa potwierdzające skuteczność PS na tym terenie:


Agata Lisowska: Potwierdzam :-) dzięki PS mogłam wysterylizować kotki u starszych kobiet, które przyjęły pod swój dach zwierzaki, ale nie mialy tyle pieniędzy by je zabezpieczyc przed ciążą. Jestem ogromnie wdzięczna za tę pomoc <3


Ilona Małek: Łuków potwierdza, dzięki wspaniałej PS ciachnelam ponad 10 kociczek i kocurka <3


Alicja Barcikowska: Krasnystaw i okolice - kilkanaście kocic


Aneta Terczyńska: Potwierdzam... Sama osobiście korzystałam z pomocy PS w sterylizacji wiejski kocic. U mnie 3 i 3 w tym roku u Pani w Nowosiółkach, za co jestem niezmiernie wdzięczna. Kocica ze zdjęcia w tle jest nadal u mnie :) znalazła tu dom na stałe. Trzyma kciuki za PS bo kto jak nie Wy??


Eva Chabros: Witajcie :) ja w imieniu wszystkich kotów z Lubelszczyzny z gabinetu w Łęcznej które dzięki PS nie urodziły i i już nigdy nie urodzą,dzięki paniom weterynarkom z naszej przychodni Przychodnia Wetrynaryjna "Vetgroup" w której wszystkie dochodziły do zdrowia po zabiegach, jeszcze raz po stokroć dziękuję wszystkim darczyńcom dzięki którym to wspaniałe przedsięwzięcie się udało.Dzięki PS wiele kotów znalazło domy bo było im łatwiej po zabiegach.Zrobiłyśmy tak dużo kotów, że muszę głęboko sięgnąć pamięcią ile ich było wiejskie,wolno-żyjące, porzucone "cieliśmy" wszystkie, nie pozwalałyśmy rodzic kolejnym i tak w kółko, robota prawie syzyfowa, bo ciągle pojawiały się nowe sygnały o tak zwanych gniazdach.Pod koniec października trafiłam do starszego pana gdzie ilość kotów mnie przeraziła, 12 maluchów i 2 dorosłe kocice ,4 półroczne podrostki.Od razu zabrałam 4 bo więcej nie miałam gdzie jedna klatka, w garażu pod domem to był dla nich hotel pięciogwiazdkowy, miały ciepło czysto , jedzenie i woda ..dotychczas żyły w zimnej obórce z krówką. Dzięki pomocy serdecznych koleżanek z Warszawy i Lublina udało się zabrać wszystkie maluchy, obydwie dorosłe kotki znalazły domy, dwa kocurki podrostki zostały wykastrowane i zostały w gospodarstwie, bo dla 85 letniego człowieka, to była wystarczająca ilość do wykarmienia. Takich akcji było wiele, swój czas i pieniądze które mogłabym przeznaczyć np. na tak popularne paznokcie czy rzęsy wydawałam np. na paliwo aby dojechać do pobliskich wiosek, jak to mąż mawiał "znowu pojechałaś za kotami " ...potrzebujące kotki i koty są nadal z bólem serca patrzę na ogłoszenie olx o małych słodkich kuleczkach do oddania,kocięta owszem są śliczne bo ja kocham je wszystkie, ale już nie cieszy mnie tak ich widok jak kilka lat temu, przez ponad rok zabierałam, przywoziłam na sterylki i kastracje kocice, kocury szukałam najlepszych domów kociętom, nieraz byłam zmęczona, płakałam bałam się ,że nie podołam, nie będę miała czym nakarmić kotów, które naznosiłam do gabinetu, nie uda mi się znaleźć tym reklamowanym na olx " słodkim kuleczkom" domów. Teraz mam znowu sygnały o nowych miejscach, potrzebujących kocicach bo to worek bez dna, robota na kilkanaście lat,która przyniesie jakiś postrzegalny efekt kiedy świadomość ludzi będzie większa.Wtedy może za kilka lat powiemy,że warto było bo " gra warta świeczki " .


Klaudia Terczyńska: Potwierdzam i trzymam kciuki, jesteście WIELCY!


Teresa Eichhorn: Potwierdzam - koty we wsi Borowina.. kocham Was za wszystko co robicie


Paulina Strzelczyk: PS pomogła mi i moim znajomym (nie tylko na Lubelszczyźnie) :)
łącznie kilkanaście kotów wysterylizowanych/ kastrowanych z pomocą PS . Dziękujemy :)


Agnieszka Poźniak: Dzięki PS kilka kotek z mojej wsi zostało wysterylizowanych, co oznacza mniej niechcianych kociąt. A w niektórych przypadkach dzięki sterylizacj z ps kotki znalazły wspaniałe, nowe domy. Od ponad roku mam ustawioną PS na FaniMani, i zawsze pamiętam żeby zakupy internetowe robić poprzez tę platformę. PS to najlepsza rzecz, jaka mogła przydarzyć się tym wszystkim biednym kotom. Nie możecie zrezygnować, bo jakiś prymitywny głupol coś tam sobie z nudów nasmarował. PS już teraz jest odpowiedzialna za te wszystkie koty, których jeszcze nie udało się wysterylizować. I to jest ważniejsze! Bo kto inny im pomoże?


Alina Fert: W Zamościu i Izbicy dzięki PS zostało wysterylizowanych kilkaset kocic i kocurów (łącznie z tymi od Krystyny Pomarańskiej). Były to koty bezdomne i posiadające właścicieli, przywożone z różnych miejscowości powiatu zamojskiego i Zamościa. Ludzie nadal do mnie dzwonią z prośbą o sterylizację, a ja jestem bezradna... Mam nadzieję, że Fundacja wkrótce wznowi swoją działalność, że znowu będzie mogła pomagać kotom i nam - osobom pomagającym zwierzętom. Nie wyobrażam sobie działania na rzecz zwierząt bez Jej pomocy.


leksandra Sobkowicz: Powszechna Sterylizacja-niezbędna, niezastąpiona; pozwala spokojniej żyć kotkom i kociarom.Chroni ich serca przed ciągłym stresem i bezsilnością.Czekamy...............

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw cze 22, 2017 8:33 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym




mamy
WINO domowe,
staniki jak nowe,
kostium nowy do kąpieli
i co byście jeszcze chcieli!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw cze 22, 2017 12:03 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw cze 22, 2017 18:29 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

czarno-czarni pisze:



mamy
WINO domowe,
staniki jak nowe,
kostium nowy do kąpieli
i co byście jeszcze chcieli!


ametyst55 pisze:Zapraszam viewtopic.php?f=20&t=180587 :ok:



Dzięki dziewczyny. Cały czas odmawiam i odmawiam. Piszą i piszą cały czas weci, wolontariusze.

Jakoś nikt się nie pali, żeby przejąć ten potencjał i odpowiedzialność... :roll:




Jak sytuacja u Pani? Mam kilka kotów w tzw. kolejce.... nie wiem co robić? czy umówić je na zabiegi, są to kotki wiejskie, już raz kociły się w tym sezonie. A z drugiej strony nie chcę naciskać pani, bo wiem że łatwo nie jest. proszę o jakąs odpowiedź.


Witam
Chciałam zapytać czy planujcie wznowić na Opolszczyźnie sterylizacje chociażby kocic ciężarnych?


Witam. Czy jest możliwość pomocy w sterylizacji? We wsi pod Bielskiem Podlaskim mieszka staruszka ponad 80-letnia i ma stado kotów, było ich dużo więcej, ale jak mówi same powymierały Jak tam byłam, to widziałam 5 kotów w tym jedną kotkę, trzeba chociaż ją wysterylizować.


I mam pytanie czy to już koniec sterylek ?


ja dziękuję
za wssystko co mogłam zrobić dzięki PS
mam nadzieję ,że jeszcze bedziemy mogły znowu kiedyś razem pomagać
bo inaczej zwarjuję tyle tego nadal
gdybym mogła sama bym płaciła za zabiegi
w tej chwili mam w domu 11 kotów




A z Zamościa wetka wysłała fakturę na 500 zł, bo ostatni zabieg odbył się dopiero teraz, wcześniej kotka karmiła maluchy:

Obrazek

I zdążyła je wykarmić szybciej niż PS zebrać na długi...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt cze 23, 2017 10:03 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5111 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara, poszło z bazarku 38 zł :ok:

Nieustannie zapraszam do kupna książek :D
viewtopic.php?f=20&t=180221
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 189 gości