Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 09, 2017 19:54 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Sytuacja w okolicach Kołobrzegu jest przykładem na to, jak potrzebną robotę wykonujecie i jak są potrzebne osoby, które współpracują z PS. Orka na ugorze. Jestem pełna uznania, bo polska prowincja jest przerażająca. I tu akurat nie chodzi o wsie zabite dechami gdzieś na wschodzie Polski, tylko o miejscowości kojarzące się z fajnym urlopem ...

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw sie 10, 2017 9:18 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Dziś, mimo moich protestów, dostałam nagrodę (okup właściwie :roll: ) za odnalezionego kota. Wpłaciłam na konto PS.
Rudy vel Smalec pozdrawia :1luvu:
Obrazek

Rustie

 
Posty: 2395
Od: Wto paź 21, 2003 6:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 10, 2017 13:55 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Rustie pisze:Dziś, mimo moich protestów, dostałam nagrodę (okup właściwie :roll: ) za odnalezionego kota. Wpłaciłam na konto PS.
Rudy vel Smalec pozdrawia :1luvu:
Obrazek



Dzięki wielkie, kasa już dotarła. Pomogłaś nie tylko Rudemu, ale i trzem kocicom, które nie będą dzięki Tobie już rodzić. :love:

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 10, 2017 14:27 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Arcana pisze:Sytuacja w okolicach Kołobrzegu jest przykładem na to, jak potrzebną robotę wykonujecie i jak są potrzebne osoby, które współpracują z PS. Orka na ugorze. Jestem pełna uznania, bo polska prowincja jest przerażająca. I tu akurat nie chodzi o wsie zabite dechami gdzieś na wschodzie Polski, tylko o miejscowości kojarzące się z fajnym urlopem ...


Myślę, że w dziedzinie sterylizacji jest dużo gorzej niż większości z nas się wydaje.

Głównie z powodu organizacyjnej niewydolności, bo zarówno środki jak i możliwości do poprowadzenia sterylizacji w całym kraju są. Ne potrafimy nawet wykorzystać rąk chętnych do pracy za darmo, to szokujące.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 11, 2017 14:49 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

No niestety, te miasteczka turystyczne są zagłębiem bezdomności... np... taki Krasnobród kojarzony z kajakami, wodą, wypadami...

Dzisiaj znalazłam taki post i oczywiście zadałam sobie pytanie, czemu gmina nie wykastruje?
"W Krasnobrodzie ( powiat zamojski, woj.lubelskie) na działkach położonych w lesie nad zalewem przy ul.Sikorskiego wegetuje stadko kotów, w tym co najmniej trzy zaciążone kocice i kilkanaścioro kociąt-szkieletów. Właściciele działek wystawiają kotom jedzenie i picie, ale nie jest to rozwiązanie problemu. Gmina odmawia pomocy!!!! Za chwilę stado powiększy się o kolejne kocięta; za chwilę będzie zima, turyści wyjadą stamtąd, a koty czeka śmierć z powodu chorób i głodu. Może są tam jacyś normalni ludzie, którzy zechcą pomóc w łapaniu kotów, szukaniu im domów tymczasowych ?? Tel. 694529231
Tel. do urzędu gminy: 84 660-76-91, 92 w.34"
https://www.facebook.com/AdopcjeZwierza ... 9201785358

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Pt sie 11, 2017 16:28 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Ile PS zrobiła w Bielsku Podlaskim i okolicach przez ostatnie trzy lata wszyscy wiecie. Z ogromną radością przyjęłam więc info, że miasto przeznaczyło na kastrację kotów i psów bezdomnych i właścicielskich prawie 40 000 zł. Ale kasa leży, a zwierzęta nie są kierowane na zabiegi. 26 lipca wysłałam emaila:

"Dzień dobry,

moja fundacja od trzech lat finansuje kastrację kotów z Bielska Podlaskiego i okolicznych wsi w ramach ogólnopolskiej akcji Powszechna Sterylizacja, a potrzeby na tym terenie są ogromne.

Z Uchwały Rady Miasta Nr XXIX/231/17 z dnia 28 marca 2017 roku w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Bielsk Podlaski w 2017 roku wynika, że miasto przekazało prawie 40 000 zł na kastrowanie i znakowanie zwierząt bezdomnych oraz właścicielskich.

Jaka dokładnie jest procedura i gdzie mamy wysyłać chętnych na skorzystanie z pomocy w tym zakresie ?"



NIE ODPISALI. :201480

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_ ... df#zoom=90

http://www.umbielskpodlaski.pl/

Referat Gospodarki Komunalnej Handlu i Rolnictwa, kierownik Bogdan Sokołowski, urzędnik podlegający pod Sokołowskiego to Marcin Kuptel, pok 108. tel. (85) 731 81 49

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 11, 2017 17:00 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Chiara pisze:Ile PS zrobiła w Bielsku Podlaskim i okolicach przez ostatnie trzy lata wszyscy wiecie. Z ogromną radością przyjęłam więc info, że miasto przeznaczyło na kastrację kotów i psów bezdomnych i właścicielskich prawie 40 000 zł. Ale kasa leży, a zwierzęta nie są kierowane na zabiegi. 26 lipca wysłałam emaila:

"Dzień dobry,

moja fundacja od trzech lat finansuje kastrację kotów z Bielska Podlaskiego i okolicznych wsi w ramach ogólnopolskiej akcji Powszechna Sterylizacja, a potrzeby na tym terenie są ogromne.

Z Uchwały Rady Miasta Nr XXIX/231/17 z dnia 28 marca 2017 roku w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Bielsk Podlaski w 2017 roku wynika, że miasto przekazało prawie 40 000 zł na kastrowanie i znakowanie zwierząt bezdomnych oraz właścicielskich.

Jaka dokładnie jest procedura i gdzie mamy wysyłać chętnych na skorzystanie z pomocy w tym zakresie ?"



NIE ODPISALI. :201480

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_ ... df#zoom=90

http://www.umbielskpodlaski.pl/

Referat Gospodarki Komunalnej Handlu i Rolnictwa, kierownik Bogdan Sokołowski, urzędnik podlegający pod Sokołowskiego to Marcin Kuptel, pok 108. tel. (85) 731 81 49

N cóż, może właśnie dlatego nie opisali, że jakaś fundacja, której pieniądze spadają z nieba :roll:, z własnej woli finansuje te zabiegi, to po co gmina miałaby angażować własne środki. Lepiej siedzieć cicho, blokować dostęp do informacji. A pieniądze, po które przecież nikt się nie zgłosił, będzie można wydać na inny cel :roll:
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pt sie 11, 2017 17:11 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Sęk w tym, że od lat się zgłaszają. I pewnie dlatego ta kasa została w końcu na kastrację oficjalnie przeznaczona.

Ale na łaskę szatana skoro już została przyznana to czemu leży, gdy w tym czasie zwierzęta rodzą bezdomność ?

Nie ogarniam tego.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 11, 2017 17:36 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Miałam na myśli, że oni są w porządku, bo zrobili co do nich należało (tzn. zareagowali na zapotrzebowanie i przeznaczyli kasę na ten cel). Ale z drugiej strony w ich interesie jest, by jak najmniej osób się dowiedziało o możliwości sfinansowania zabiegów :roll:
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Pt sie 11, 2017 17:45 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

magdalena99 pisze:Miałam na myśli, że oni są w porządku, bo zrobili co do nich należało (tzn. zareagowali na zapotrzebowanie i przeznaczyli kasę na ten cel). Ale z drugiej strony w ich interesie jest, by jak najmniej osób się dowiedziało o możliwości sfinansowania zabiegów :roll:


Urząd w Rybniku sam dzwoni do karmicieli, gdy jakiś talon się ostanie niewykorzystany... A płacą za zabieg z przechowaniem dwa, trzy razy tyle co PS...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 11, 2017 23:19 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Wysłałam właśnie następną wiadomość, tym razem także do burmistrza i zastępcy.

Burmistrz Miasta, Jarosław Borowski, telefon 85 7318101

Zastępca Burmistrza Miasta, Bożena Teresa Zwolińska, telefon 85 7318101

Jak znów zignorują wyślemy pismo poleconym. :evil:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob sie 12, 2017 21:11 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

A teraz dobre wieści. :lol:

10 talonów - 900 zł - dla Sławkowa, gdzie pani Mariola ma ciągle pełne ręce roboty. :piwa:

10 talonów - 800 zł - dla Zamościa, gdzie koty wiejskie dowozi pani Krystyna. :piwa:

Zachęcam do wpłat, potrzeby są duże, bo pilnuję, żeby nikomu kto ma cenę 70, 80 zł nie zabrakło nawet na chwilę, a i tym z ceną 100 zł też od czasu do czasu trzeba dopomóc. :ok:


Obrazek

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Nie sie 13, 2017 19:34 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5159 kotów, tniemy. :)

W Przemyślu zabiegi znów idą pełną parą, a po ciężarną kotkę ktoś ostatnio nawet wspinał się na drzewo. :201496

Podobno bezdomność kocia radykalnie się tam zmniejsza dzięki wsparciu PS, czyli dzięki Wam. :201476

5 talonów - 400 zł - otrzymuje Przemyśl!


Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon sie 14, 2017 11:35 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Sterylizacja musi wcześniej czy później dać efekty.Pod hutą u mnie było ok.30 kotów.Teraz są dwie kotki, trzecia pojawia się dość nieregularnie.Oczywiście, większość tych kotów nie odeszła z przyczyn naturalnych, nad czym bardzo ubolewam, ale tak jest z bezdomniakami i na to wpływu nie mam, ale od wielu lat nie ma już tam kociaków.W innym miejscu wystarczyło trochę wysiłku i pieniędzy, żeby ciachnąć dwie ciężarne kocice i zabrać dwa kociaki ( już w domach) i zamiast karmić potężne stado wystarczy dwie kotki, zdrowe i zadbane już teraz.
Z mojego doświadczenia wynika jednak, że problemem największym są koty domowe, skazane na bezdomność, bo wyjazd, bo się dzieciom znudziły, bo kotka zaszła w ciążę...itd.Mieszkam w drugim co do wielkości mieście na Podkarpaciu, jest u nas kilka lecznic, jakiejś straszliwej biedy nie ma, ale wciąż ludziom szkoda wydać trochę pieniędzy na sterylkę, w końcu jednorazowy wydatek.I tak wciąż mam tymczasy.Dzikich kotów jest stosunkowo mało, w większości ludzie podkarmiają właśnie domowe koty, które kiedyś miały dom.Tak jest naprawdę.
Cieszę się bardzo, że PS nie odmawia pomocy kotom właścicielskim, bo często ich życie jest gorsze od wolno żyjących.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sie 14, 2017 16:37 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

To, że urzędnicy nie odpisują, już mnie przestało dziwić, w tym roku w różnych sprawach odbiłam się od wielu adresów, że tak powiem. Nie wiem - nie czytają, jestem jakaś parszywa, nie chce im się, mają w d...?
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 201 gości