Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 04, 2017 15:10 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:
Chiara pisze:Na zdjęciu kotka z Kunowa. Oswojona, chuda, obrzucana kamieniami rodzi bezdomne kociaki. I takich są tam ponoć dziesiątki...

Obrazek

Obrazek

Pora tam wpaść i robić porządek, wet dał już bardzo dobrą cenę.

Aby ruszyć w Kunowie muszę zebrać 800 zł na pierwszych 10 talonów, a aktualnie nie mam już nic, wszystko rozdałam...

:placz:



Zebraliśmy już 400 zł na 5 talonów, więc ruszamy w Kunowie.
O Powszechnej Sterylizacji wiedzą już w piekarni i u fryzjera, a dzieci będą rozwieszać plakaty zachęcające do zabiegów po okolicznych wsiach. :lol:



Na zdjęciu wolno żyjąca kotka ze wsi Nietulisko Duże.

W tym roku już urodziła i odchowała kociaki. Karmicielka przywiozła ją do Kunowa reagując na wezwanie Powszechnej Sterylizacji, która tam właśnie ruszyła. Tym samym uratowała jej życie, bo to małe biedactwo miało już ropomacicze.

Obrazek

W Kunowie i okolicach czeka nas naprawdę ostra jazda. :201479

Joanna wstrzymała na razie zapisy, bo chętnych jest mnóstwo. Z prawie każdej okolicznej wsi ktoś się zgłosił. W kolejce jest już podobno aż 88 kocic. Weterynarz robi dwie, trzy kotki dziennie, a przy cenie 75 zł za zabieg jestem absolutnie zdesperowana, aby wytrzymać to tempo i zorganizować im tyle talonów ile zdołają wykorzystać.

Niech Moc będzie z nami!

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto wrz 05, 2017 18:09 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5215 kotów, VIII - 168 talo

O 4 talony, 400 zł, prosi Łask.

To tam w worku, który widzicie na zdjęciu została znaleziona kocia rodzina. Matka i jej dwa mioty w różnym wieku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro wrz 06, 2017 22:22 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5180 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:Na zdjęciach kocia rodzina z Bolesławca, dla którego zbieram teraz 500 zł na 5 talonów. Wątła kotka, która żyje prawdopodobnie dlatego, że strażnik dokarmiał ją suchym chlebem i która dostanie jeden z pięciu talonów oraz jej bezdomne, kolorowe, nikomu niepotrzebne kocięta... :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie tylko bezdomne kocice żywią się suchym chlebem. Wiele teoretycznie właścicielskich, wiejskich kocic też tak jada rodząc przy tym dwa razy w roku kociaki, które potem są im odbierane i topione.

Sterylizujmy gdzie się da i ile się da! :201460


Już odłowieni i odkarmieni, a mama po zabiegu w ramach PS.

Teraz jeszcze domów, dobrych domów im trzeba! :ok:

Czekają w Bolesławcu pod telefonem 608 771 077.

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt wrz 08, 2017 14:08 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5219 kotów, VIII - 168 talo

Na zdjęciu Marysia. Sierotka. Jej poprzedni właściciel przyniósł ją do sklepu zoo w reklamówce i powiedział, że jak jej nie wezmą to wywali przed sklepem na ulicę i zostawi.

Obrazek

Dostała jeden z czterech talonów, 400 zł, dla Łasku.

Poza tym mała inwestycja na Lubelszczyźnie, czyli 5 talonów, 400 zł, dla Izbicy i okolic oraz 5 talonów, 400 zł, dla Chełma i okolic. :piwa:

A o chętnej na ostatni talon ciężarówce napisała mi dziś Żaneta, więc teraz zbieramy 500 zł na 5 kolejnych talonów dla Koronowa. :ok: :ok:

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob wrz 09, 2017 19:25 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5233 koty i tniemy dalej. :

A takie niespodzianki znaleźli panowie śmieciarze w Kunowie i przywieźli Joasi...

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że wkrótce podobnych niespodzianek będzie mniej, bo zabiegi kocic z Kunowa i okolic w ramach PS idą pełną parą, a za suczki płaci urząd.

Dziesięć talonów już wykorzystali, ale już wczoraj wieczorem odbyły się kolejne zabiegi. Prawie co wieczór dostaję fotki ciętych po godzinach i po kosztach kocic. <3

Musimy szybko zebrać na dwadzieścia kolejnych talonów, 1500 zł, aby utrzymać to tempo. :ok: :ok: :ok:

Zmieniajmy nasz kraj tak, aby te śliczne, słodkie istoty nie były już traktowane jak śmieci. :cry:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon wrz 11, 2017 1:04 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Na zdjęciu kotka ze wsi Janik, którą ktoś podrzucił karmicielce i która została ciachnięta w Kunowie w pierwszej opłaconej już dziesiątce kocic. :)

Obrazek

Pomoc otrzymały także kotki z Kunowa, ze wsi Wymysłów, ze wsi Miłkowska Karczma, ze wsi Nietulisko Duże i ze wsi Chocimów, ale w kolejce czeka ich jeszcze 78. :ok:

Dlatego musimy pilnie zebrać 1500 zł na 20 kolejnych talonów dla Kunowa.

Joanna Bartnik: "Ostatnio miałam kotka, którego przywiózł wet. Ten sam wet, który robi kocicom sterylki. Znalazł kota na drodze w SZKANYM ŻYRANDOLU! Kot chciał się wydostać i turlał się w kloszu po całej drodze. Dodam że kociak malutki a w tym czasie było u nas ponad 30 stopni w cieniu..."

Zachęcam do wpłat. Im więcej zabiegów, tym mniej porzuceń.

Udostępnij: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon wrz 11, 2017 11:30 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Jak zlapac dzika kotke na sterylke? Kotka juz w ciazy

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon wrz 11, 2017 13:01 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Alice83 pisze:Jak zlapac dzika kotke na sterylke? Kotka juz w ciazy


Musisz pożyczyć klatkę-łapkę i ją złapać. W jakiej miejscowości jest kotka ?

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon wrz 11, 2017 15:31 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Kukow woj suskie,znajoma bedzie lapac z sasiadka w srode wieczorem. O 10 w czwartek zabieg,i tu pytanie. Jak zlapia kota to od 19do10 bedzie siedzial w klatce transporterze nic mu sie nie stanie bez picia i jedzenia i sikania?

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon wrz 11, 2017 15:40 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Alice83 pisze:Kukow woj suskie,znajoma bedzie lapac z sasiadka w srode wieczorem. O 10 w czwartek zabieg,i tu pytanie. Jak zlapia kota to od 19do10 bedzie siedzial w klatce transporterze nic mu sie nie stanie bez picia i jedzenia i sikania?


Przed zabiegiem (a właściwie operacją) zwierzę nie może jeść ani pić przez ok. 12 godzin. Nie martw się, jeśli kot zsika się (a zrobi to, jeśli nie będzie wyjścia) do transporterka/klatki albo będzie próbował wyjść - to są rzeczy zupełnie normalne w takim przypadku i wet to zrozumie. W moim przypadku było tak, że kotka przez całą noc walczyła z prętami w transporterze i rano miała ranki na nosie i na pyszczku, rozwaliła też paczkę z mąką. Tego typu skaleczenia się ładnie zagoją, a kiedy przejdzie szok, kotka raczej zapomni o traumie związanej z przetrzymywaniem w transporterze/klatce :)

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Pon wrz 11, 2017 15:47 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Ok dzieki za radw,wedlug mnie to sterylizacja powinna byc darmowa wszedzie. A texty ze kotki nie beda sterylizowac bo ona lubi sie ruch. .mnie rozwalaja,albo ze kot po zabiegu jest gruby i nie lapie myszy. Wedlug mnie nie powinno byc zgody na nie sterylizowanie ale na wsiach to taki ciemnogrod i zabobon. Kot 5 lat juz jest stary i trzeba na mloda kotke zamienic,.... Mam ochote jak slysze takie rzeczy zabijac :evil:

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon wrz 11, 2017 15:56 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Alice83 pisze:Ok dzieki za radw,wedlug mnie to sterylizacja powinna byc darmowa wszedzie. A texty ze kotki nie beda sterylizowac bo ona lubi sie ruch. .mnie rozwalaja,albo ze kot po zabiegu jest gruby i nie lapie myszy. Wedlug mnie nie powinno byc zgody na nie sterylizowanie ale na wsiach to taki ciemnogrod i zabobon. Kot 5 lat juz jest stary i trzeba na mloda kotke zamienic,.... Mam ochote jak slysze takie rzeczy zabijac :evil:


Na szczęście osobiście nie miałam do czynienia z takimi mądrymi stwierdzeniami, ale wiem od znajomych mieszkających na wsi, że wiele ludzi ma jeszcze takie poglądy na sterylizację zwierząt domowych. Na szczęście powstają takie akcje jak Powszechna Sterylizacja, dzięki którym można wykonać zabiegi wielu kotów w niższej cenie, a tym samym ograniczyć ich cierpienie i przedłużyć ich życie. Nie uważam jednak, że ten zabieg będzie kiedykolwiek darmowy, ale myślę, z czasem stanie się tańszy, ze względu na coraz nowsze, wydajniejsze metody, coraz mniej ryzykowne zresztą. Myślę, że jeśli masz jakieś pytania, najlepiej będzie, gdy założysz nowy wątek dotyczący tej kotki - w razie jakiś wątpliwości będzie można załatwiać wszystko na bieżąco :)

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Wto wrz 12, 2017 12:47 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5187 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:Do wolontariuszek z Częstochowy zgłosiła się karmicielka 30 płodnych kotów z Myszkowa. :strach: Część kocic w ciąży. :strach: Podobno od stycznia ktoś ją zwodził, że pomoże, ale nic z tego nie wyszło. Dziewczyny zbierają na karmę, zapłaciły za dwa zabiegi, które odbyły się już dziś. Próbują też wycisnąć coś z lokalsów.

Ale większość zabiegów jak zawsze będzie na koszt PS. :strach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wszystkie kocice ze stada z Myszkowa zawiozła na zabiegi pani Irena, która załatwiła im także talony na koszt urzędu miasta. :201465 :201465 :201465

Niestety urząd nie pomoże kocurom. Aby zaprowadzić w stadzie porządek do końca 250 zł na 5 talonów dla kocurków wyłożyć musi Powszechna Sterylizacja. Są to grosze w porównaniu z tym ile myślałam, że trzeba będzie tam wpakować. :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto wrz 12, 2017 13:15 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Alice83, to kciuki za łapanie. :ok: :ok: :ok: Dzięki, że pomożecie kotce! :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro wrz 13, 2017 15:01 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5238 kotów i tniemy dalej.

Tak się rodzą, tak żyją i tak umierają miliony kociąt w Polsce.

Obrazek

I tak będzie nadal, jeśli się w końcu nie weźmiemy na serio za sterylizację.

Te kociaki są w Częstochowie w zimnej i mokrej piwnicy, bo nie ma dla nich DT. Jeśli ktoś chce zabrać je z mamą do siebie proszę dzwonić: 500 429 011, 783 977 049. https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Obrazek

Obrazek

Żaden DT, żadna fundacja, żaden schron nie przyjmie wszystkich potrzebujących.

Każda fundacja, każdy schron i każda grupa wolontariacka może poprowadzić akcję szeroko zakrojonej sterylizacji kotów wolno żyjących, bezdomnych i właścicielskich, jeśli będzie dostatecznie zdeterminowana.

To takie proste!

A tymczasem w Bielsku Podlaskim 40.000 zł leży na koncie i kwiczy: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ametyst55, Blue, Silverblue, Zeeni i 187 gości