Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 14, 2017 22:52 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

ewar pisze:Sterylizacja musi wcześniej czy później dać efekty.Pod hutą u mnie było ok.30 kotów.Teraz są dwie kotki, trzecia pojawia się dość nieregularnie.Oczywiście, większość tych kotów nie odeszła z przyczyn naturalnych, nad czym bardzo ubolewam, ale tak jest z bezdomniakami i na to wpływu nie mam, ale od wielu lat nie ma już tam kociaków.W innym miejscu wystarczyło trochę wysiłku i pieniędzy, żeby ciachnąć dwie ciężarne kocice i zabrać dwa kociaki ( już w domach) i zamiast karmić potężne stado wystarczy dwie kotki, zdrowe i zadbane już teraz.
Z mojego doświadczenia wynika jednak, że problemem największym są koty domowe, skazane na bezdomność, bo wyjazd, bo się dzieciom znudziły, bo kotka zaszła w ciążę...itd.Mieszkam w drugim co do wielkości mieście na Podkarpaciu, jest u nas kilka lecznic, jakiejś straszliwej biedy nie ma, ale wciąż ludziom szkoda wydać trochę pieniędzy na sterylkę, w końcu jednorazowy wydatek.I tak wciąż mam tymczasy.Dzikich kotów jest stosunkowo mało, w większości ludzie podkarmiają właśnie domowe koty, które kiedyś miały dom.Tak jest naprawdę.
Cieszę się bardzo, że PS nie odmawia pomocy kotom właścicielskim, bo często ich życie jest gorsze od wolno żyjących.


Bezdomność rodzi się z kotów domowych. :cry:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon sie 14, 2017 22:56 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Axa76 pisze:To, że urzędnicy nie odpisują, już mnie przestało dziwić, w tym roku w różnych sprawach odbiłam się od wielu adresów, że tak powiem. Nie wiem - nie czytają, jestem jakaś parszywa, nie chce im się, mają w d...?


Temu urzędowi łatwo nie odpuszczę. :201429 :201433 :201423 :201424 :201434 :201466


:201468

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon sie 14, 2017 23:00 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Na zdjęciu kotka z Kunowa. Oswojona, chuda, obrzucana kamieniami rodzi bezdomne kociaki. I takich są tam ponoć dziesiątki...

Obrazek

Obrazek

Pora tam wpaść i robić porządek, wet dał już bardzo dobrą cenę.

Aby ruszyć w Kunowie muszę zebrać 800 zł na pierwszych 10 talonów, a aktualnie nie mam już nic, wszystko rozdałam...

:placz:

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto sie 15, 2017 9:40 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:aktualnie nie mam już nic, wszystko rozdałam...

:placz: Pozostaje mieć nadzieję, że coś się ruszy :ok:

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sie 15, 2017 12:09 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

ewar pisze:
Chiara pisze:aktualnie nie mam już nic, wszystko rozdałam...

:placz: Pozostaje mieć nadzieję, że coś się ruszy :ok:


Nie no, tak źle nie jest. 44 talony już rozdałam. :lol: Wszyscy trochę tną, bo jeszcze 1% zabezpieczył te najaktywniejsze miejsca.

Tylko cały czas przychodzą nowe osoby. A często, choć już na szczęście nie zawsze, gminy i lokalne fundacje nie chcą im pomóc, bo najpierw to weryfikuję.

No i ten Kunów jest nowy, mają dobrego weta, dobrą cenę i rokują. Trzeba tam ruszyć jak najszybciej. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro sie 16, 2017 16:52 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5154 koty, tniemy. :)

Chiara pisze:
Arcana pisze:Tabo była u weta chyba w Trzebiatowie po leki dla kociaków, ale z wetem rozmowa, że szkoda słów. Spytał, skąd przyjechała, pewnie dawno takiej dziwnej nie widział.


No jest ten problem z wakacjami, że trafia się gdzieś, ani weta poleconego, ani wynegocjowanych stawek, ani klatek łapek, lokalne fundacje odmawiają. Czasem się uda mimo wszystko i z kilkoma osobami piszę właśnie, załatwiamy jakieś zabiegi, ale łatwo nie jest. :|

Jakby co to w takich sytuacjach płacę więcej za zabieg, wczoraj na przykład się zgodziłam na wakacyjną sterylkę za 120 zł, a letnicy i tak dopłacają. Nie ma zmiłuj. :placz: Ale druga szansa dla kotki może już nigdy nie nadejść. :roll:


A kotka ze wsi Sławoszyna już po zabiegu. :D

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro sie 16, 2017 19:07 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

świetne sandały r.38
viewtopic.php?f=20&t=181338
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro sie 16, 2017 23:53 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:Na zdjęciu kotka z Kunowa. Oswojona, chuda, obrzucana kamieniami rodzi bezdomne kociaki. I takich są tam ponoć dziesiątki...

Obrazek

Obrazek

Pora tam wpaść i robić porządek, wet dał już bardzo dobrą cenę.

Aby ruszyć w Kunowie muszę zebrać 800 zł na pierwszych 10 talonów, a aktualnie nie mam już nic, wszystko rozdałam...

:placz:



Zebraliśmy już 400 zł na 5 talonów, więc ruszamy w Kunowie.

O Powszechnej Sterylizacji wiedzą już w piekarni i u fryzjera, a dzieci będą rozwieszać plakaty zachęcające do zabiegów po okolicznych wsiach. :lol:

Tych 5 talonów raczej nie wystarczy na długo, zachęcam do dalszych wpłat. https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 17, 2017 22:20 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5180 kotów, tniemy. :)

Mamy już 400 zł na pięć kolejnych talonów dla Kunowa. :piwa:

240 zł, cztery talony, dostają dziczki z działek we Włocławku: dwie kotki i dwa kocury. :piwa:

A na zdjęciu stado z Tych, które także prosi nas o pomoc.

Obrazek

Stado liczy pięć kocic i dwa kocury, które to radośnie mnożą się bez żadnych zakłóceń. Karmicielki starały się na próżno o talony w urzędzie, szukają domów maluchom. Jedna kotka urodziła ostatnio na parkingu... Sytuacja robi się trudna.

Ale zanim zrobi się naprawdę tragiczna wystarczy 600 zł na siedem talonów, bo wet dał nam już małą zniżkę. :ok:
https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 17, 2017 22:57 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:
Chiara pisze:Zebraliśmy już 400 zł na 5 talonów, więc ruszamy w Kunowie.

O Powszechnej Sterylizacji wiedzą już w piekarni i u fryzjera, a dzieci będą rozwieszać plakaty zachęcające do zabiegów po okolicznych wsiach. :lol:

Tych 5 talonów raczej nie wystarczy na długo, zachęcam do dalszych wpłat. https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

To brzmi niemal, jak jakaś propaganda :mrgreen: ale dobrze,że sie dzieje :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sie 17, 2017 23:29 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Atta pisze:
Chiara pisze:
Chiara pisze:Zebraliśmy już 400 zł na 5 talonów, więc ruszamy w Kunowie.

O Powszechnej Sterylizacji wiedzą już w piekarni i u fryzjera, a dzieci będą rozwieszać plakaty zachęcające do zabiegów po okolicznych wsiach. :lol:

Tych 5 talonów raczej nie wystarczy na długo, zachęcam do dalszych wpłat. https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

To brzmi niemal, jak jakaś propaganda :mrgreen: ale dobrze,że sie dzieje :ok:


Inżynieria społeczna. :wink: :lol:

Nie czarujmy się, ludziom, którzy topią kocięta zwykle nie przeszkadza ten "zwyczaj", to nam on przeszkadza. I to my chcemy wpłynąć na ich zachowanie. :idea:

Wiem o miejscowościach, gdzie nie wykonano pracy nad zmianą nastawienia, nie wykreowano mody na zabiegi i gdzie są już talony, ale nie ma na nie żadnych chętnych. :|

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw sie 17, 2017 23:48 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5165 kotów, tniemy. :)

Chiara pisze:
Atta pisze:
Chiara pisze:
Chiara pisze:Zebraliśmy już 400 zł na 5 talonów, więc ruszamy w Kunowie.

O Powszechnej Sterylizacji wiedzą już w piekarni i u fryzjera, a dzieci będą rozwieszać plakaty zachęcające do zabiegów po okolicznych wsiach. :lol:

Tych 5 talonów raczej nie wystarczy na długo, zachęcam do dalszych wpłat. https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

To brzmi niemal, jak jakaś propaganda :mrgreen: ale dobrze,że sie dzieje :ok:


Inżynieria społeczna. :wink: :lol:

Nie czarujmy się, ludziom, którzy topią kocięta zwykle nie przeszkadza ten "zwyczaj", to nam on przeszkadza. I to my chcemy wpłynąć na ich zachowanie. :idea:

Wiem o miejscowościach, gdzie nie wykonano pracy nad zmianą nastawienia, nie wykreowano mody na zabiegi i gdzie są już talony, ale nie ma na nie żadnych chętnych. :|



UM w Bielsku Podlaskim jest mistrzem w kiszeniu kasy i nie wydaniu ani złotówki na sterylki, urzędnik kolejny miesiąc nie ruszył sprawy z dofinansowaniem sterylek kotów i psów włascicielskich a zapis w programie opieki nad zwierzętami mają od marca tego roku, nie mówiąc o tym, że ani jedna kotka wolnożyjąca nie została ciachnięta na koszt miasta
ObrazekObrazekObrazek

sylwia1982

 
Posty: 2101
Od: Pt wrz 03, 2010 22:15
Lokalizacja: Warszawa/Bielsk Podlaski

Post » Pt sie 18, 2017 19:34 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5180 kotów, tniemy. :)

Generalnie mamy urzędników, którzy nie chcą dać kasy na zabiegi ludziom, którzy wcale nie chcą sterylizować swoich kotów i psów. Sytuacja jest beznadziejna. :lol:

Ale musimy kombinować, bo samo się to nie zmieni.

:201429

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt sie 18, 2017 23:08 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5180 kotów, tniemy. :)

:201429 Kropla drąży skałę
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob sie 19, 2017 22:19 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5180 kotów, tniemy. :)

O pomoc dla pięciu kocic z Bolesławca poprosiła Sylwia.

Zwykle udaje jej się jakoś sobie poradzić, załatwić talony w urzędach czy uzyskać pomoc lokalnych organizacji, tym razem skazana jest na ostatnią deskę ratunku - Powszechną Sterylizację.

Na pięć zabiegów dla kocic z Bolesławca potrzebujemy 500 zł.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7717
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Wojtek i 182 gości