Powszechna Sterylizacja N°4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 24, 2017 19:19 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4858 kotów, zabiegi wstrzym

Myślę, że spokojnie, powoli uda mi się wykazać, że PS jest czysta jak łza i utrzymać wsparcie dla niej.

Ale ja to raczej rozpatruję szerzej strategicznie. Do tej pory pozwalałam sobie na ogromną brawurę, a akcja była młoda i przy całej swojej popularności była w środowisku pieszczotliwie nazywanym polskim piekiełkiem mało znana. To się mogło zmienić. Przyszło to co w fejmie jest najgorsze i czego udawało mi się zręcznie unikać przez trzy lata.

Dlatego trzeba dostosować zasady do nowych warunków, dlatego druga runda będzie już inna.

I pośpiech na chwilę obecną nie jest wskazany.

A z pracą się nie wyrobiłam w tym miesiącu, bo zastanawiałam się jak to rozegrać i czy mi się jeszcze w ogóle chce. :wink: Czy mi się chce coś organizować w tym chaotycznym kraju skłóconych ludzi, z którego wyjechałam dekadę temu i który jest mi chyba coraz bardziej obcy.

Ale chce mi się, bo jednak potencjał PS jest tak wartościowy i tyle wnosi dla kotów, że po prostu trzeba spróbować go jakoś inteligentnie wykorzystać. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro maja 24, 2017 19:32 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4858 kotów, zabiegi wstrzym

"Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary" - serial MASH

ale i tak warto :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw maja 25, 2017 0:14 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4891 kotów, zabiegi wstrzym

Ku pamięci miauowej Kasy Kastracyjnej, ku chwale Powszechnej Sterylizacji
viewtopic.php?f=20&t=180258
FORZA!
ITALIA

bianco nero

 
Posty: 1894
Od: Czw gru 11, 2008 2:12

Post » Czw maja 25, 2017 9:51 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4858 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze: jednak potencjał PS jest tak wartościowy i tyle wnosi dla kotów, że po prostu trzeba spróbować go jakoś inteligentnie wykorzystać. :ok:
:ok: :ok: :ok:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 25, 2017 12:56 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 4858 kotów, zabiegi wstrzym

pisiokot pisze:
Chiara pisze: jednak potencjał PS jest tak wartościowy i tyle wnosi dla kotów, że po prostu trzeba spróbować go jakoś inteligentnie wykorzystać. :ok:
:ok: :ok: :ok:

dokładnie
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 26, 2017 18:21 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów, zabiegi wstrzym

Dokładnie trzy lata temu, 26 maja 2014 roku, ruszyła Powszechna Sterylizacja.

W tym czasie wspólnymi siłami wolontariuszy, lekarzy i darczyńców wykastrowaliśmy 5034 koty i 2 suczki. Ten cud ciężką pracą i dobrą energią sprawili Ludzie, którym się chce. <3

Na promocję, grafikę i stronę www wydaliśmy zero złotych. Albo coś dostaję w prezencie albo tego nie mam. Jakoś mi nie zależy, żeby ładnie wyglądać, gdy kocice rodzą pod płotami...

Pozostałe koszty administracyjne nie były finansowane z wpłat darczyńców na rzecz akcji.

100% wpłat na Powszechną Sterylizację finansowało zabiegi, z których większość była robiona za półdarmo.

Dziś zabiegi są zawieszone, na spłatę długów potrzebujemy jeszcze grubo ponad 10 000 zł.

Gdy wszystkie długi zostaną spłacone rozpoczniemy zbiórkę na kolejne zabiegi i będziemy dalej sterylizować polskie wsie i miasteczka. W międzyczasie uczę się odmawiać...

Niech Moc będzie z nami!!! :)

Bo jak nie my to kto ? ;)

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater



Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt maja 26, 2017 19:14 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:Gdy wszystkie długi zostaną spłacone rozpoczniemy zbiórkę na kolejne zabiegi i będziemy dalej sterylizować polskie wsie i miasteczka. W międzyczasie uczę się odmawiać...

Niech Moc będzie z nami!!! :)

I niech tak będzie ! Logistyka i zabezpieczenie tyłów to też bardzo ważna rzecz :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10833
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt maja 26, 2017 20:48 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:Dokładnie trzy lata temu, 26 maja 2014 roku, ruszyła Powszechna Sterylizacja.

W tym czasie wspólnymi siłami wolontariuszy, lekarzy i darczyńców wykastrowaliśmy 5034 koty i 2 suczki. Ten cud ciężką pracą i dobrą energią sprawili Ludzie, którym się chce. <3

Na promocję, grafikę i stronę www wydaliśmy zero złotych. Albo coś dostaję w prezencie albo tego nie mam. Jakoś mi nie zależy, żeby ładnie wyglądać, gdy kocice rodzą pod płotami...

Pozostałe koszty administracyjne nie były finansowane z wpłat darczyńców na rzecz akcji.

100% wpłat na Powszechną Sterylizację finansowało zabiegi, z których większość była robiona za półdarmo.

Dziś zabiegi są zawieszone, na spłatę długów potrzebujemy jeszcze grubo ponad 10 000 zł.

Gdy wszystkie długi zostaną spłacone rozpoczniemy zbiórkę na kolejne zabiegi i będziemy dalej sterylizować polskie wsie i miasteczka. W międzyczasie uczę się odmawiać...

Niech Moc będzie z nami!!! :)

Bo jak nie my to kto ? ;)

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater



Obrazek

O kurcze, nawet nie zauważyłam, że TO się zaczęło w Dzień Matki - Matki Kotki :ok:
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt maja 26, 2017 20:53 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów, zabiegi wstrzym

Chiara pisze:Bo jak nie my to kto ? ;)



no :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie maja 28, 2017 13:26 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów w trzy lata! :)

może zbiórka na https://pomagam.pl/
fajny i przejrzysty portal
łatwo i przejrzyście przeprowadza przez wszystkie etapy zakładania zbiórki
polecam!
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 29, 2017 19:19 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów w trzy lata! :)

Coś bardzo pozytywnego, składamy życzenia ślubne:

https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

:201440 :201440 :201440

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon maja 29, 2017 20:01 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów w trzy lata! :)

:piwa:
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon maja 29, 2017 20:18 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów w trzy lata! :)

Jak miło :lol: Życzę tym młodym ludziom wszystkiego najlepszego :201461

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola


Post » Pon maja 29, 2017 21:33 Re: Powszechna Sterylizacja N°4, 5036 kotów w trzy lata! :)

Odkąd wstrzymałam zabiegi nie było chyba ani jednego dnia, żeby ktoś mnie nie prosił o pomoc... A wiem, że wiele osób by chciało poprosić, ale znają sytuację i milczą.

Koszmar. :cry:



Od pani Marioli ze Sławkowa, która przysłała kolejną fakturę za 20 kotów:

Pani Magdaleno ja dopiero teraz przeczytałam ,poprostu trudno w to uwierzyć jest mi bardzo przykro .Co ja teraz zrobię bez Pani Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
.Pozdrawiam serdecznie.


I z dziś:

Pani Magdaleno bardzo dziękuję że dzięki Pani mogłam pomóc tak dużej ilości kotków .Jeszcze raz bardzo ale to bardzo dziękuję i składam wyrazy szacunku dla Pani .
Jeszcze zapytam czy będę mogła gdy zajdzie potrzeba zabierać kotki na zabiegi ?




Od Żanety, która przysłała fakturę za 19 kocic:

wraz z faktura dostalam takie zapytanie...

Myślała Pani może o tych kotkach z JuraParku, w sprawie których pisałam w poprzednim mailu? [poniżej załączam ten fragment]

"Mam jeszcze pytanie: czy istnieje możliwość uzyskania od Powszechnej Sterylizacji talonów na sterylizację kotek z JuraParku? Nasza klientka zgłosiła, że w tym roku też mają sporo kotek. Co roku maluchy z JuraParku umierają z powodu panleukopenii. Od 2 tygodni nasza klientka odchowuje maluchy - porzucone przez matkę w 2/3 dobie życia. Kotka okociła się pod jakąś plandeką, a z powodu tłumu ludzi nie wracała do maluchów




Lekarz z miejscowości pod Częstochową, nazwy nie podam ze strachu, przysłał fakturę za 51 kocic, kocurów ciętych na PS nie dopisał choć go prosiłam dwa razy. Powiedział, ze to prezent. I że póki się nie pozbieram będą pilne przypadki ciąć za darmo.



Jak strasznie ta akcja jest potrzebna, ile dobrego robiła z jakąś paradoksalną wręcz łatwością...

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 379 gości