Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Zaczepy transporter str. 47

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 21, 2018 21:09 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Tydzień temu jeden kocur ciachnięty, dziś następny. Ale żeby nie było za prosto, zepsuł mi się bojler. Niedawno skończyłam wycierać podłogę. Z kranu leci wyłącznie lodowata woda. Hydraulik ma być jutro.
W beczce miodu łyżka dziegciu :twisted:

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

Post » Nie gru 23, 2018 18:01 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Inny hydraulik naprawił dziś, bo tamten okazał się niepoważny...
Ale mam wreszcie ciepłą wodę!

Stomachari

Post » Pt gru 28, 2018 18:04 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Sprzedający zapowiedział, że wyjeżdża z kraju na dłużej i w związku z tym nie poda mi adresu do zwrotu aparatu, ta opcja przepadła, teraz mogę mieć tylko rabat w wysokości 10%. A nadal coś sprzedaje. Krętacz jeden :evil:
Z allegro napisali, że jeśli zgłoszę sprawę do prokuratury, to oni mają związane ręce, nie będą mogli nic więcej zrobić.
Pan z allegro był miły i rzeczowy, podał nawet link do strony, na której inny oszukany na allegro opisał swoje zmagania: http://www.pozew-cywilny.pl/
Niestety nie zmienia to faktu, że "Program Ochrony Kupujących" to czyste dno.
O sprzedającym się nie wypowiem, bo za bardzo mnie złości jego postawa.
Napisałam mu komentarz. Allegro uznało wyraz: "oszuka" za niedozwolony. Kpina :evil:

Cholera, czemu nie może być prosto :evil:

Stomachari

Post » Sob gru 29, 2018 21:35 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Sprzedający odpowiedział na mojego negatywa. O dziwo nie obrzucił mnie obelgami, jedynie nie zgodził się z każdym moim słowem i każdą gwiazdką :twisted:
Poprosił też o unieważnienie komentarza. Wolne żarty.

A teraz czy ktoś ma pomysł, jak mam przydybać jedną kotkę? Pojawia się u mnie średnio raz na pół roku, zjada (jeśli coś jeszcze jest w miskach) i znika na kolejne kilka miesięcy. Nie wraca codziennie, czego bym oczekiwała.
Jest jakiś "magiczny" sposób na nakłonienie jej, żeby spróbowała bywać częściej? Bo inaczej jej nie złapię :?

Stomachari

Post » Nie gru 30, 2018 20:09 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Kotka wolno żyjąca s. 4

No to chyba już po sprawie z aparatem :/ Nie byłoby tego całego bajzlu gdyby to było kupione w firmie. No, ale już trudno. Na pewno nie cofaj negatywa, a słowo "oszuka" można napisać w różny sposób tak, że allegro tego nie wyłapie. np ze spacjami między literami lub innymi znakami.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Od: Czw cze 05, 2014 21:02

Post » Nie gru 30, 2018 20:24 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Kotka wolno żyjąca s. 4

Mam nadzieję, że jeszcze nie jest po sprawie. W każdym razie ja nie odpuszczam.
Firmy też potrafią nagle zniknąć tudzież mieć kilka adresów ;) Rozumiem argumentację, ale myślę, że źle trafić można zawsze.

Napisać w różny sposób można, wiem :mrgreen:
Pytanie tylko, czy to nie podziała na moją niekorzyść.
Negatyw napisałam tak, że nawet bez zakazanych wyrazów jasno ilustruje moje "przeboje" ze sprzedającym. Gdyby było jeszcze trochę miejsca, dopisałabym więcej :twisted: Może kogoś dzięki temu uchronię przed pomyłką miesiąca.

Stomachari

Post » Czw sty 10, 2019 1:50 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Żwirek tofu str. 47

Blisko dwa lata temu natknęłam się na żwirek tofu: viewtopic.php?f=1&t=175279&p=11694101#p11694101
W tamtym czasie sporo go było na aliexpress.
Potem kompletnie zniknął i był dostępny wyłącznie na alibabie, z innym opisem i do kupienia w minimalnych ilościach rzędu tony czy pięciu ton: viewtopic.php?f=8&t=175589&p=11976670#p11976670
Jakiś tydzień temu widziałam w polskich sklepach (może pojawił się wcześniej, nie wiem). Jeden był w Tesco nieznanej mi firmy, w zadrukowanym opakowaniu a na zdjęciu/rysunku były dziwnie szare wałeczki, nieco może nawet marmurkowe. Drugi był w Leclerc'u firmy Hilton, w opakowaniu z "okienkiem", przez które było widać ładne, jasne, drobne wałeczki. Na żadnym nie znalazłam informacji, gdzie był produkowany, ale można się domyślać, że w Chinach.
Cena obu żwirków taka sama (tylko nagle mi uciekła z pamięci). Żwirek wychodził za kilogram drożej niż Nature's Calling z preparowanych łupin orzecha włoskiego, czyli sporo jak na zapewne (a przynajmniej takie są moje przypuszczenia) nieprzebadaną chińską soję.

Stomachari

Post » Czw sty 10, 2019 8:39 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Żwirek tofu str. 47

Na Aliexpress jest żwirek tofu, cena szokuje https://pl.aliexpress.com/item/1kg-cat- ... Title=true
Za to jest w różnych kolorach...
Nasz wątek:Czarno Widzę, a tu nas zobaczysz haaszek w Garnku

Obrazek

haaszek

Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw sty 10, 2019 14:33 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Żwirek tofu str. 47

Przyznaję bez bicia, że teraz nie sprawdzałam jego dostępności na aliexpress :) Był moment, kiedy całkowicie zniknął.
Ale cena jest niesłychana 8O Blisko 120 zł za kilogram?!

Stomachari

Post » Wto sty 15, 2019 0:32 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Zaczepy transporter str

Wie ktoś może, czy i gdzie można dostać zaczep i "zamykacz drzwiczek" do tego transportera?:
https://www.olx.pl/oferta/transporter-d ... a5a1d65bf2

Stomachari

[poprzednia]