Która klatka opadająca lepsza? - str. 65

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 22, 2019 13:39 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

:strach: :strach: :strach:
Stomachari
tak jak już pisałaś trzeba mieć oczy dookoła głowy 8O


u mnie dzieci brak, więc na zabawki jakoś szczególnie nie zwracam uwagi, ale kiedyś w lidlu do zakupów dostałam takie malutkie woreczki, a w środku były figurki (mniejsze niż w kinder niespodziankach)...całkiem o ty zapomniałam- jak wypakowałam zakupy rzuciłam gdzieś je na blat :oops: :oops: :oops: ... pół godziny później połową zajmował się Korek a drugą pies :strach:
Na szczęście narobili przy tym hałasu, więc w porę interweniowałam...ale też mogło się źle skończyć :(

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Wto sty 22, 2019 21:37 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

O tak, zakupy to jest to. Albo odkładam na bok z myślą: "uwaga na koty, trzeba schować" a potem zapominam i koty mi przypominają, albo wychodzę z założenia, że: "tym to się nie zainteresują, nic nie może się stać", a potem zbieram bułkę tartą z podłogi, bo się łobuzowi spodobała (to bezpieczny dla kota wariant).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 22, 2019 22:23 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

Korek tez uwielbia bułkę tarta, mąkę i cukier :roll:

Jak przyjrzałam się tej zabawce , o której napisałaś to na prawdę wyglada to niebezpiecznie - rodzice, którzy maja tez kota w rodzinie musza bardzo uważać :strach: oznaczenia na zabawkach tez by się przydały - ja jak kupuje na prezent to zawsze szukam czy ta zabawka jest bezpieczna , ale mało która ma rzetelne napisy... kiedyś spotkałam się z fajna marka , gdzie były opisy ze pluszaki można wkładać do buzi i są bezpieczne dla zwierząt , bo oczy są wyszyte a nie przyklejone i farbowane naturalnymi barwnikami :1luvu: zachwycona kupiłam dla dziecka od koleżanki ,dla Korka i psa , ale żadne z nich się nie ucieszyło i nie zainteresowało :placz:

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Wto sty 22, 2019 22:33 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

A pies lubi aportować? Bo w ten sposób można próbować zainteresować pluszakiem :)
Te pluszaki z atestami są dostępne w sieci? Bo ciekawa jestem takich bezpiecznych :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 23, 2019 0:16 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

Ta zabawka wyglada tak (Korek ma takiego małego konika)
Obrazek

Jest przyjemna w dotyku i naprawdę wytrzymała - zapakowana była w taki ładny materiałowy woreczek a w środku była karta z atestami , itd - kupiłam ja w Galerii Katowickiej na takim straganie (nie sklep) - były piękne klocki i zabawki z prawdziwego drewna , te maskotki i,ubrania z fajnych materiałów i jakieś eko kosmetyki :)
Niestety dziecko nie doceniło (kupiłam klasycznego misia) a moje zwierzątka tez - i próbowałam nawet aportowania , ale ja rzucałam tym a pies przynosił piłkę :(

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Śro sty 23, 2019 1:05 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

kaarolina1 pisze:próbowałam nawet aportowania , ale ja rzucałam tym a pies przynosił piłkę :(

Przepraszam, ale po przeczytaniu zaczęłam chichotać :lol:

Korek na tym zdjęciu uroczy :)
A on reaguje na krople walerianowe? Może gdyby go jakoś zachęcić to potem by się już bawił?
Może trochę kombinuję, ale znam uczucie żalu, kiedy specjalnie wyszukana zabawka jest kompletnie ignorowana.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 30, 2019 0:50 Re: Amiś i Bąbelek. / Zabawka dziecięca jak włosy aniels str

Piesa ma reakcję alergiczną. Zgaduję, że na nowy smak karmy, ale podałam go jakieś dwa dni temu, więc coś późno... Od rana na brzuchu i pod pachami miała czerwone placki. Wieczorem pojawiły się też na skroniach, doszły gdzieniegdzie ranki ale nie od drapania. Jeszcze wtedy jej nie swędziało. Tak naskórek pęka sam z siebie. Nie podobał jej się dziś dotyk i wcale nie jestem zdziwiona :( Poza tym doszła opuchlizna na pysku :( No i na noc zaczęła się drapać.
Podałam zgodnie z zaleceniami wet wapno. Opuchlizna jakby zmalała albo nawet zeszła. Ale piesa drapie się coraz więcej :(
Już raz miała taki epizod. Wtedy natychmiast po jednej karmie i było prosto. Ale teraz nie jestem pewna, czy o ten nowy smak chodzi.
Znacie jakieś patenty na łagodzenie świądu? Jakaś maść chłodząca/kojąca? Kąpiel? Żel? Cokolwiek? :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 30, 2019 2:28 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

My po prostu stosujemy steryd. W niczym nie kąpiemy i świąd przechodzi. Czasem jeszcze podawałam hydroksyzynę. Ale każdy alergik jest inny.
Najlepiej po prostu skonsultować to z wetem.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 31, 2019 1:02 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

Wet mnie uprzedzała, że jeśli objawy się utrzymają, to trzeba będzie zastosować steryd. Na szczęście drapanie nie było bardzo intensywne i stopniowo przechodzi, więc nie pakowałam w psa tak silnych leków.
Na hydroksyzynę piesa zareagowała silną biegunką poprzednim razem, więc niestety u nas odpada. Nie próbowałam jeszcze Zyrteca, chociaż ponoć działa słabiej niż wapno. Mam nadzieję, że takie epizody nie będą się powtarzać i nie będę musiała poszerzać swojej wiedzy... :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 31, 2019 4:23 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

A cos ze sterydem do posmarowania?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw sty 31, 2019 9:34 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

Jeśli wystepuje opuchlizna pyska a Ty bardzo nie chcesz podawać sterydow to powinnaś poprosić weta o strzykawke z dawką uderzeniową sterydy do podania natychmiast gdyby pojawiła się obturacja dróg oddechowych lub objawy skórne zaostrzyly. Przy tak silnej reakcji uczuleniowej wystarczy cokolwiek by gwałtownie zaostrzyc objawy. Większy wysiłek, stres, rzut swiadu i rozdrapanie podraznionej skóry, więcej histaminy podanej w jedzeniu np. w surowym mięsie. Po podaniu zastrzyku i tak trzeba pędzić do weta.

Ja jednak przy takich nagłych reakcjach alergicznych jestem za podaniem sterydu. Jeśli nie są bardzo nasilone wystarczą tabletki których dawki latwo modyfikować.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 31, 2019 13:55 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

mziel52 - mam do smarowania steryd w domu, ale musiałabym pokryć tym prawie cały brzuch... To chyba spora powierzchnia...

Blue - po zobaczeniu opuchlizny na pysku zapytałam wet od razu o drogi oddechowe. Gdyby stan się pogarszał, miałam dzwonić w nocy.
Myślę sobie, że dawka uderzeniowa w zastrzyku to dobry pomysł. Zapytam wet, czy mi da na takie okazje. Wcześniej pytałam o adrenalinę, ale ta ponoć u zwierząt słabo działa.
Zastanawiałam się nad tabletkami już po wpisie milva b, ale nie wiem, czy nie wolę zastrzyku.
Pogadam z wet, coś ustalimy.


Dziękuję wszystkim za pomoc!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 31, 2019 16:07 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

Ja osobiście wolę tabletki. Łatwo zmieniać dawkę w zależności od potrzeb czy sam lek. Nie ma też ryzyka paskudnych reakcji miejscowych jak przy iniekcji bywa. Steryd w tabletce działa z opóźnieniem w porównaniu do tego w iniekcji ale o ile pies nie ma biegunek czy wymiotow to jego jedyna wada. Szczegolnie boję się sterydow dlugodziałajacych bo jeśli rozwiną się jakieś powikłania typu cukrzyca posterydowa, infekcja czy zła reakcja wątroby to nie da się ich odstawić. Będą działały ile fabryka dała.
Krotkodzialajace są w tym temacie bezpieczniejsze ale z kolei większe dają ryzyko powikłań w miejscach wkluć.

Psiak dostaje olej z łososia?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 31, 2019 16:10 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

Kiedyś dawałam olej z łososia, ale w związku ze zmianami na pyszczku Bąbelka, które pojawiły się najpewniej po oleju a zaczęły bardzo stopniowo znikać po wycofaniu go, przestałam.
Czyli od chyba pół roku a więc i obecnie: nie, piesa nie dostaje oleju z łososia.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 31, 2019 16:20 Re: Amiś i Bąbelek. / Coś na alergiczny świąd - str. 48

To szkoda ze źle na niego reaguje bo świetnie robi przy stanach zapalnych skóry i alergiach :( Cudów nie zdziała ale bywa bardzo pomocne w terapii. Może poszukaj bezpiecznego dla psiny zastępstwa? Jakiś dobry tran? Albo oleje roslinne? Trzeba by poczytać bo nie wiem co u psów jest polecane jako zamiennik...

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka, Wojtek i 182 gości