Która klatka opadająca lepsza? - str. 65

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 12, 2018 23:49 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Nie miała, dziękuję za podpowiedź :)
Wpisałam w wyszukiwarkę i trafiłam na taką stronę: http://e-bernenczyki.pl/index.php?page=odkleszczowe
"Test 4Dx: Test ten wykrywa anaplazmozę, boreliozę i inną chorobę pochodzące od kleszcza o nazwie Ehrlichia canis – jak również dirofilariozę."
Czyli za jednym testem sprawdziłabym dwie podejrzane choroby.

W tak zwanym między czasie zerknęłam na kilka innych stron. Biopsję węzła chłonnego chciałam robić pod katem chłoniaka. Ale istnieje też kostaniako-mięsak, którego objawem jest kulawizna. W ostatnim stadium dochodzą duszności gdy są przerzuty do płuc. I zrobiło mi się gorzej. Piesa szybko się męczy. Nie dusi ale męczy. Do tej pory wszystko wskazywało na to, iż jest to objaw chorej tarczycy. Leczonej lecz niewydolnej. Owszem, nie podobało mi się to i już wcześniej rozmawiałam z wet, jak możemy diagnozować tę męczliwość, ale... chłoniak w płucach?...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 13, 2018 0:28 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Ja miałam psa z Cushingiem, gdy przyplątała nam się jeszcze anaplazmoza, bardzo szybko zaczęło się przemęczenie, potem guzki na zewnątrz i wewnątrz psa. Ponad 3 lata walki od diagnozy i przegraliśmy. Ale te trzy lata były całkiem dobre, do ostatniego dnia Bromba była na chodzie.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 13, 2018 11:30 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

A jak stwierdzono anaplazmozę? Bo szukam teraz dokładniejszych informacji i test 4Dx jest opatentowany przez IDEXX, ale może dawać wyniki fałszywe. Z artykułu wet wynika, że dokładniejsze byłoby badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, mazi stawowej, wycinków organów w tym wątroby.
Jak znam IDEXX to ich test kosztuje fortunę, a skoro może dawać fałszywe wyniki, to nie wiem, czy jest sens go robić. Ale na razie nie znalazłam, aby którekolwiek inne laboratorium oferowało cokolwiek do diagnostyki boreliozy i anaplazmozy, więc nie wiem, jak za temat się zabrać. Bo w artykule może być pełno informacji, lecz jeśli nikt nie wykonuje takich badań, to nie ruszę dalej.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 13, 2018 11:32 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Ja robiłam testy dwukrotnie w Idexxie. Objawy suczka miała typowe dla anaplazmozy a oba wyniki były pozytywne.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 13, 2018 11:41 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

To był właśnie test 4Dx czy wtedy jakiś inny?
Pamiętasz może cenę?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 13, 2018 11:42 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Nie pamiętam nazwy ani ceny, ale zapytam wetki.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 13, 2018 11:44 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Jeśli to nie kłopot, to poproszę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 13, 2018 15:12 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Moja wet ma test płytkowy na 3 czy 4 choroby, nazywa się chyba Cani Test, nie należy do żadnego laboratorium. Ten z IDEXX o nazwie 4Dx to test typu SNAP, wykrywa 6 zarazków powodujących 4 rodzaje chorób.
Oba rodzaje testów mogą dawać wyniki fałszywe (zresztą zgodnie z artykułem wet diagnostyka tego typu chorób może przysparzać wielu problemów, mało jest metod w pełni skutecznych, sporo opiera się na eliminacji innych chorób), więc zdecyduję się na ten Cani Test. Pobieranie krwi zaplanowane na czwartek.
Kolejny krok to prześwietlenie całego psa. Pewnie połączymy to z biopsją węzła chłonnego.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 17, 2018 0:25 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Test nazywa się "CaniV-4" firmy VetExpert. Wyszedł ujemny na wszystkie cztery choroby. Nie było nawet cienia kreseczki dodatniej.
Krew poszła na morfologię i biochemię poszerzoną plus rozmaz manualny. Poszedł też mocz.

Mam wrażenie, że piesa jest zasapana na spacerach. Coraz bardziej zasapana.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 17, 2018 6:20 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

a nie może to mieć też związku z pogodą? chociaż częściowo?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27075
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 17, 2018 12:50 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Kciuki za szybką diagnozę i szybkie wyzdrowienie :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt sie 17, 2018 22:51 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Piesa ostatnio w chłodny dzień była zasapana. Zdrowy pies nie powinien być tak szybko w tak chłodny dzień zasapany. Coś jej dolega. Bardzo bym chciała, żeby to była tylko słaba kondycja lub coś równie drobnego.

Dziękuję Baltimoore :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 17, 2018 23:10 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Nie dotyczytałam nigdzie wcześniej: a echo serca było? może warto zabrać ją do Niziołka lub Kraszewskiej? Do Uli Bartoszuk?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 17, 2018 23:24 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

Echo serca miała robione bodajże w tamtym roku. Wyniki bardzo dobre.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 17, 2018 23:26 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Piesa mi kuleje - str.

W razie gdyby nic w innych badaniach i testach nie wyszło, rozważyłabym powtórzenie tego echa.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 99 gości