Która klatka opadająca lepsza? - str. 65

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 16, 2018 16:55 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Patmol pisze:Dobrze wiedzieć z allegro. Czytałam regulamin, ale dawno i chyba niedokładnie. Muszę to doczytać

O rzecz nie musi byc popsuta zeby skorzystać z prawa zwrotu w 14 dni. Po prostu nie spelnia naszych oczekiwan i tyle :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 17:12 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Na każdej aukcji na dole mamy takie zakładki na allegro:
Obrazek

I tutaj jest to:
Obrazek

Facet se może opowiadać o burzach śnieżnych na Alasce, które zepsuły przycisk menu jak mu takie pisanie bajek odpowiada, ale to nie Twój problem. Oddaj aparat i pozbądź się tego problemu. Jak coś toAllegro zwróci Ci kasę, a reszta to już nie Twój problem :) A następnym razem jak chcesz to mogę Ci pomóc kupić inny aparat :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 18:48 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Patmol pisze:
Stomachari pisze:*A propos przepisów: czy prokuratura powinna mnie poinformować jakimś pismem po otrzymaniu ode mnie zawiadomienia o oszuście z olx z lipca tego roku? Nic nie dostałam i nie wiem, czy przekazałam niepełne informacje i nie mogą wszcząć postępowania, czy po prostu akta leżą na biurku. Mam dzwonić, dowiem się czegoś?

teoretycznie tak, ale nie wiem jakiego typu było to zawiadomienie - zadzwoń i zapytaj oczywiscie

Czyli ta cisza w temacie jednak jest niepokojąca... Dzięki, będę dzwonić :)

klaudiafj pisze:Przybiegłam na wątek, bo kwestia aparatu nie daje mi spokoju.
Jeżeli aparat gubi datę i godzinę to najpewniej jest w obudowie aparatu dodatkowa bateria mała zegarkowa, która obsługuje funkcje zapamiętywania. Nie wiem jaki to aparat, więc nie mogę pogrzebać w instrukcji, ale miałam taką samą sytuację. Po wymianie baterii wszystko już jest ok.

Dziękuję za zainteresowanie :)
Tak, z bateryjką wiem, nawet wspomniałam o tym wyżej w poście :)

klaudiafj pisze:A jeżeli chodzi o zakupy przez allegro, to nie ma problemu. Mamy 14 dni niestety kalendarzowych na odesłanie uszkodzonego sprzętu.

Czytałam regulamin, ale nie pamiętam takiego punktu. Jest łatwy do znalezienia?
EDIT: Bo opcja ze zwrotem w ciągu 14 dni bez podania przyczyny według ustawy dotyczy wyłącznie zakupów w sklepach, nie od osób prywatnych.

klaudiafj pisze:No i już facet zgrywa głupiego cwaniaczka, podając bzdurny i od czapy teorie.

Coś takiego miało miejsce w aparatach analogowych i w dawnej elektronice. Rzeczywiście trzymanie aparatu na zimnie i zaniesienie go do pomieszczenia powodowało skraplanie się pary, która mogła osiadać na kliszy, zaś w starszych i mniej szczelnych sprzętach skroplona para mogła powodować zwarcia i ogólne zwariowanie elektroniki.
Ale teoretycznie nowsze sprzęty powinny być wolne od takich "zjawisk".

Na pw widziałam, odpiszę, dziękuję :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lis 16, 2018 18:52 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

klaudiafj pisze:A jeżeli chodzi o zakupy przez allegro, to nie ma problemu. Mamy 14 dni niestety kalendarzowych na odesłanie uszkodzonego sprzętu.

Czytałam regulamin, ale nie pamiętam takiego punktu. Jest łatwy do znalezienia?

klaudiafj pisze:No i już facet zgrywa głupiego cwaniaczka, podając bzdurny i od czapy teorie.

Coś takiego miało miejsce w aparatach analogowych i w dawnej elektronice. Rzeczywiście trzymanie aparatu na zimnie i zaniesienie go do pomieszczenia powodowało skraplanie się pary, która mogła osiadać na kliszy, zaś w starszych i mniej szczelnych sprzętach skroplona para mogła powodować zwarcia i ogólne zwariowanie elektroniki.
Ale teoretycznie nowsze sprzęty powinny być wolne od takich "zjawisk".

Na pw widziałam, odpiszę, dziękuję :)[/quote]
___________________________________
Trochę mi się popsuł cytat ;)

Co do pierwszego cytatu to podałam w kolejnym poście print screeny tego zapisu o 14 dniowej możliwości zwrotu.

A co do drugiego cytatu to oczywiście jest tak, że elektroniki po przyniesieniu do domu nie powinno się uruchamiać, ale to dotyczy dużych różnic temperatur, a u nas w Polsce teraz takich nie ma. I na pewno od tego nie zepsuje się guzik menu :) Facet po prostu ściemnia.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 18:55 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Doczytałam co napisałaś, że opcja 14 dni dotyczy zakupu w sklepie a nie od osoby prywatnej. Nie wiedziałam, że kupiłaś od osoby prywatnej. Jednak allegro chroni wszystkie zakupy. Sprawdzę to jeszcze.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 19:06 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Sprawdziłam i faktycznie nie ma tego 14 dniowego czasu na zwrot, kiedy kupuje się od osoby prywatnej https://serwisy.gazetaprawna.pl/poradni ... owaru.html

Jednak: "Osoba prywatna sprzedająca na portalach aukcyjnych nie ma więc obowiązku przyjmowania zwrotu towaru, jeśli kupujący nie poda przyczyny swojej decyzji. Niemniej jednak czytelniczka powinna pamiętać, że oprócz szczególnych uregulowań ochrony konsumenckiej istnieją jeszcze ogólne zasady odpowiedzialności cywilnej stron umowy sprzedaży. I tak sprzedający jest odpowiedzialny względem kupującego, jeśli rzecz będąca przedmiotem transakcji jest wadliwa. Wysłanie kupującemu wybrakowanej książki będzie skutkowało tym, że ten ostatni będzie mógł odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy. "

A tutaj są pytania i odpowiedzi Allegro https://allegro.pl/pomoc/faq/zwrot-prze ... uszkodzony
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 19:39 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Dzięki za link.
Sprzedający odpisał mi, że mogę aparat odesłać na swój koszt, czyli chyba już jest nie w porządku. Ale przyszedł mi do głowy całkiem marny scenariusz. Jeśli odeślę aparat, który według sprzedającego działał a u mnie przestał, to... no jaki jest koniec?

Dobija mnie, że nic nie może być proste. Nie może być, że znajdę coś, kupię i jest. Nie, zawsze ukryte wady, trudne do udowodnienia usterki, albo umawianie się ze specami od napraw, kurierami, wszystkimi wkoło. "Będę za 30 minut", przyjeżdża po godzinie. I jeszcze mam się cieszyć, że przyjechał. Mógł nie przyjeżdżać, prawda?
Cholera :evil:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lis 16, 2018 19:54 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Nie martw się. Facet odda kase. Sam w koncu zaproponował oddanie. Tak jest że na swoj koszt musisz odeslac. To normalne. Malo kto zwraca ten koszt. Wyslij pocztą. Jak Cie oszuka to wystawisz mu negatywny komentarz. Lepiej odzyskac kasę niż trzymać bubel.

Najlepiej aparat kupować nie od prywaciarza. Tam gdzie masz dodatkowe gwarancje.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 20:01 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Mam nadzieję. Chociaż wolałabym jakoś się "ubezpieczyć" i zagwarantować, że nie zwali usterki na mnie.

Firmom sprzedający aparaty ufam jeszcze mniej ;) Ale może niesłusznie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lis 16, 2018 20:04 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Niesłusznie. Często dają jeszcze dodatkową gwarancje na rozruch ;) i w imieniu firmy jak cos to allegro oddaje kasę.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lis 16, 2018 21:32 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Racja z tymi firmami. Ja wolę kupic od firmy.Ja rzadko kupuje na allegro, ale zawsze sibie sprawdzam najpierw czy sprzedawca ma działalność gospodarczą. Czy podaje taki sam adres jak ma w cedg, jaką ma działalność i jak długo, jakie opinie w necie ma. Zajmuje mi ti chwilę, a upewniam sie ze w eazie probleu jest namierzalny. Na olx kupilam parę drobiazgów w ciemno i wszystko było ok, ale to zawsze byly drobiazgi najdroższa ksiazka do sxkoly dla mlodej byla za 30 zl. Ale na olx teraz strasznie kantuja,szkida bo to fajny portal ogloszeniowy.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lis 19, 2018 10:16 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Stomachari zobacz
https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpie ... orzystania
i tutaj https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9

allegro ma Program Ochrony Kupujących

jeśli zapłacisz za przedmiot, ale go nie otrzymasz, możesz odzyskać 100% jego wartości - nawet do 10 000 zł.

Jeśli przedmiot znacząco odbiega od opisu, również możesz otrzymać do 100% zapłaconej kwoty.

Dodatkowo zwrócimy Ci koszty przesyłki (do 100 zł), jeśli płatność została zrealizowana za pośrednictwem Allegro Finanse.

Wniosek o rekompensatę możesz złożyć między 14 a 180 dniem od daty zakupu.

Wystarczą tylko 3 proste kroki:

Wypełnij formularz on-line

Masz aż pół roku na wypełnienie wniosku. Uzupełnij formularz i dołącz wymagane załączniki.

Rozpatrzymy Twój wniosek

Decyzję dotyczącą wniosku przekażemy Ci jak najszybciej, jak to możliwe (w ciągu kilku dni). Jeżeli coś będzie wymagało doprecyzowania - skontaktujemy się z Tobą.

Wypłacimy Ci rekompensatę

Rekompensatę wypłacimy na wskazany przez Ciebie rachunek w ciągu 7 dni roboczych od chwili, gdy pozytywnie zweryfikujemy komplet przesłanych przez Ciebie dokumentów.

Staramy się jak najszybciej przekazać Ci rekompensatę. W większości przypadków zwrot następuje w ciągu tygodnia od wypełnienia formularza.

Masz pytania? Napisz do nas. Nie zostawimy Cię z problemem.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 21, 2018 21:20 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Program Ochrony Kupujących na allegro niestety wiąże się ze zgłoszeniem na policji. A niestety dlatego, że ta sprawa jest skomplikowana i nieoczywista.

Napisałam do Canona z prośbą o weryfikację jednej informacji. Jeśli uzyskam satysfakcjonującą odpowiedź, to spróbuję tym wygrać ze sprzedającym. Ale - jak większość producentów i serwisów - pierwszego maila dostałam z ogólnikami pisanymi niemal przez automat, które nie mogą tu być pomocne.

Są wyniki biopsji piesy. Nie widziałam tylko słuchałam przez telefon. Nie znaleziono nieprawidłowości. Ufff, to nie nowotwór! :201432 :201453 Dopóki węzeł się nie powiększa i nie przeszkadza, nie warto go ruszać.

Kupiłam jakiś czas temu budę dla kocura. Drewniana, ocieplona 2 cm styropianu - standard. W tym wypadku dla dużego psa wielkości labradora, bo była tania i łatwa w transporcie. Wsadziłam do środka styropian 10-12 cm (to niezdrowe dla wewnętrznego drewna, ale sprawdzam czy w ogóle jakiś kot tam zamieszka). Przestrzeń się bardzo zmniejszyła, nie wiem, czy nie usunę któregoś z ociepleń, bo jest dość ciasno.
Wsadziłam kocyk polarowy, na który nakropiłam kropli walerianowych i nasypałam suszonej kocimiętki.
Z zainteresowaniem wszedł kocur, którego planuję wykastrować (jak się umówię z wet, ale na razie "okienek" jest mało), chwilę tam posiedział a potem wyszedł. Kilka dni później jakiś kot wyciągnął z głębi budy kocyk i zostawił go blisko wejścia. Oprócz tego niestety buda nie cieszy się zainteresowaniem :( Żaden kot tam nie mieszka.

Rachunek u wet wciąż wisi, muszę coś pokombinować...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lis 22, 2018 13:31 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Stomachari pisze:Są wyniki biopsji piesy. Nie widziałam tylko słuchałam przez telefon. Nie znaleziono nieprawidłowości. Ufff, to nie nowotwór! :201432 :201453 Dopóki węzeł się nie powiększa i nie przeszkadza, nie warto go ruszać.

super


nie wypowiedziałaś facetowi umowy?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 22, 2018 14:53 Re: Amiś i Bąbelek czekają na dom. / Jak nie urok to... s. 4

Ale Ty już masz wygraną ze sprzedającym. Mówił, że możesz zwrócić aparat :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Blue, Google [Bot], Mojo97, polalala i 200 gości