Która klatka opadająca lepsza? - str. 65

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 24, 2018 1:00 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Podałam kilka razy pastę Orozyme na zęby i coś się stało kotom. Mam nadzieję, że nie zapalenie trzustki.
Koty oddają częściej stolec i ma on kolor jasno-brązowy. W dodatku moja kotka jak podam posiłek podchodzi z zainteresowaniem do miski, ale potem ignoruje jedzenie przez jakiś czas. W końcu zjada, ale ten czas od podania do zjedzenia stale się wydłuża. Coś jest na rzeczy. Mam nadzieję, że nie trzustka...
Przeraża mnie to. I wściekła jestem. Zawsze z rezerwą podchodziłam do takich wynalazków, tym razem uległam bo dziąsła kotów (a zwłaszcza kotki) były zaczerwienione. Spytałam wet, zajrzałam na forum. Albo pochwały, albo po prostu brak zaobserwowanego działania. Nikt nie pisał o skutkach ubocznych. No to się skusiłam. Bardzo niemądrze :evil:

Ktoś miał podobne doświadczenia? Mam już trzustkę w badaniach krwi diagnozować? A może jest jakaś bądź co bądź tańsza metoda?...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 24, 2018 10:16 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Wszystkie naraz tak mają? I ile czasu to już trwa?
Przewód pokarmowy się parę tygodni regeneruje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw maja 24, 2018 10:39 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Tak, wszystkie na raz. Jedyna różnica, że Amiś i Bąbelek jedzą swoje posiłki od razu, w przeciwieństwie do kotki.
Najbardziej boję się problemów z trzustką. Jeśli to nie ona oberwała, to na żołądek i jelita mogę od czasu do czasu podawać gluta z siemienia lnianego i napar z prawoślazu, żeby złagodzić podrażnienia.
Orozyme podawałam od 12.05.2018 r. do ok. 17.05.2018 r. Zmiany w stolcu pojawiły się jakoś chyba 14.05.2018 r. Kotka zaczęła tracić apetyt chyba 20.05.2018 r. Najgorzej jak dotąd było 23.05.2018 r.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 24, 2018 11:08 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Sądząc po składzie tej pasty, to nic tam nie ma niepokojącego, ale dla pewności można kolejno wygooglać poszczególne składniki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw maja 24, 2018 13:10 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

A co podajesz oprócz pasty? Bo połączenie dwu rzeczy mogło dać taki efekt.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pt maja 25, 2018 22:15 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Dzięki za obie sugestie. Spróbuję poszukać jakichś informacji.

Do jedzenia trzy smaki mokrej Feringi, raz dziennie sproszkowane algi morskie, raz dziennie olej z łososia. Oprócz tego preparaty w stylu Dolvit Allergy, ale nie każdy kot dostaje to samo, więc winowajcy szukam wśród produktów, które jadły wszystkie koty.
Orozyme im się nie podobało, więc przez 3-4 dni podawałam z pastą na kłaki, zdaje się że w tamtym czasie z Dolfos Lintoff Paste. Skład niemal identyczny z Bezo-Petem:
Skład: słód, melasa z trzciny cukrowej, olej sojowy, dekstroza jednowodna, olej z ryb.
Składniki analityczne: Białko surowe 0,6%, Oleje i tłuszcze surowe 26%, Popiół surowy 2%, Włókno surowe 0%
Może to ta kombinacja okazała się rujnująca. A może samo Orozyme.

Moja kotka ma coraz słabszy apetyt. Szykuję się na wizytę u wet.

Chyba najbardziej wściekła jestem dlatego, że nie posłuchałam się własnych wątpliwości.
A oprócz tego chce mi się wyć...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 25, 2018 22:19 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

A kotka na pewno nie jest zakłaczona?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 25, 2018 22:25 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Rozważałam to, ale są zdania, że przy podrażnionym przewodzie pokarmowym podanie pasty odkłaczającej może pogorszyć stan. Dlatego boję się spróbować, bo w sumie nie mam pewności, co jej dolega.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 25, 2018 22:50 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

To daj jej RC Fibre, może ją przepcha.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 25, 2018 23:12 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Ok, przemyślę czy pasta, czy karma. Przy paście mniej zmian, bo nie wprowadzam niczego nowego do diety, to działa na plus dla pasty.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 25, 2018 23:58 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Stomachari - jednego nie mogę zrozumieć - walczysz jak lew o zdrowe żywienie kotów, a dajesz taki badziew ? 8O :strach:
Stomachari pisze:Orozyme im się nie podobało, więc przez 3-4 dni podawałam z pastą na kłaki, zdaje się że w tamtym czasie z Dolfos Lintoff Paste. Skład niemal identyczny z Bezo-Petem:
Skład: słód, melasa z trzciny cukrowej, olej sojowy, dekstroza jednowodna, olej z ryb.


koty mają tendencję do zakłaczania czy dajesz profilaktycznie ? litości - po co kotom słod czy melasa ? o ile jeszcze dobrze pamiętam, to dekstroza to coś skrobiowego...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob maja 26, 2018 11:49 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Badziew czyli Orozyme czy pasta na kłaki? Bo jeśli chodzi o to drugie, to tak, moje zwierzaki mają tendencję do zakłaczania się.
Bezo-Pet - uważany za najlepszy: Skład: olej sojowy, słód, dekstroza, melasa z trzciny cukrowej, olej z ryb, glikol propylenowy.
GimCat - stawiany przez niektórych na drugim miejscu: Skład: ekstrakt słodowy 43%, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne, TGOS 1% - błonnik rozpuszczalny z pełnowartościowego mleka.
Smilla - popularna na forum: Skład: produkty uboczne pochodzenia roślinnego (43 % ekstrakt słodowy), oleje i tłuszcze, drożdże.

izka53 pisze:po co kotom słod czy melasa ? o ile jeszcze dobrze pamiętam, to dekstroza to coś skrobiowego...

Jak widać na powyższych przykładach słód jest zazwyczaj (albo zawsze?) podstawą past odkłaczających. Melasa z kolei w latach 30. była podawana bydłu w celach leczniczych bodajże przy problemach z układem pokarmowym (ludziom chyba też. Oprócz tego w internecie można przeczytać, iż niektórzy stosują również w dzisiejszych czasach i sobie chwalą). Wiem, że kot ma inny układ pokarmowy od krowy, ale być może melasa działa na niego tak samo. W końcu po coś ją dodano. I raczej nie dla smaku, bo zapewne w tym celu jest nieszczęsna dekstroza. Do niej bym się przyczepiła. Popularna wśród osób uprawiających sporty a kotu raczej zbędna.
Nie mam alternatywy dla pasty na kłaki. A jest potrzebna (jak pokazały wydarzenia). Trawka niestety nie pomoże (co również pokazały wydarzenia).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 26, 2018 18:09 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Melasa to odpad z produkcji cukru i zawiera go bardzo dużo (chyba z 50%). Owszem zawiera mikroelementy i witaminy z grupy B, ale chyba nie one mają działanie odkłaczające.

A czemu, zamiast chemikaliów, nie dajesz kotom po prostu oleju parafinowego albo lactulosum?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob maja 26, 2018 21:25 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Melasa ma nie tylko miroelementy i witaminy. A w każdym razie zależnie od źródła można znaleźć informacje o innych pożytecznych właściwościach. O indeksie glikemicznym również różne rzeczy są napisane.
Parafina upośledza wchłanianie i bardzo często omija kule włosowe. Laktuloza działa przeczyszczająco a wcale nie z tym moje zwierzaki mają problem. W dodatku regularne stosowanie laktulozy mogłoby rozleniwić jelita (jak wszelkie, nawet ziołowe, preparaty przeczyszczające).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 26, 2018 21:52 Re: Czy Orozyme mogło spowodować chorobę trzustki? - s. 35

Przecież nie podajesz tych płynów stale, tylko w razie potrzeby.
Jeżeli natomiast koty zatykają się kulami włosowymi zbyt często, szukałabym przyczyny w diecie i, może, braku wyczesywania?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, pimpuś..wampirek, PioByr19 i 225 gości