15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 11, 2019 17:23 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Dziękujemy za odpowiedź. Ponieważ już kupiłem Lacrimal to teraz te krople, Szylkretka dobrze je toleruje, ale duża ich część po zakropleniu ucieka. Następnie żel.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Pon mar 18, 2019 18:33 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

No i stało się to co nieuniknione. Myszka dostała rujkę. To kotka, którą Ola przywiozła na koniec lipca w największym upale zjadaną żywcem przez kilkadziesiąt pcheł. Była tak niedożywiona, baliśmy się czy będzie chciała jeść. Nie chciała, ale kupowałem paszteciki Winston dla Juniora, rozdrobnione i podgrzewane zaczęła jeść. Niedawno była promocja i kupiliśmy ponad 50, już zjedzone. Kotka jest drobna i szczupła, ma teraz ok. 8,5 miesiąca. Od 3 dni i 2 nocy mamy jej koncerty i nie tylko. Trochę odczekamy, ale wstępnie umówiłem sterylizację na czwartek rano. Będzie wydatek, ale nie może się kotka męczyć.
Pozdrawiamy Was i Waszych podopiecznych serdecznie,
Paweł i Ola :201461

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Wto mar 19, 2019 16:57 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Współczuję.
W tej nieciekawej sytuacji plus taki, że kocurki pokastrowane i przynajmniej nie musicie się martwić o ciążę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro kwi 03, 2019 12:43 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Dzień dobry Wszystkim,
Napiszę trochę o tym co się wydarzyło od ostatniego wpisu.
20 marca pojechałem do lecznicy, ponieważ Myszka nadal miała silną ruję. Miała być zaraz sterylka, ale odwołałem, bo w takim stanie nie powinna być wykonywana. Poza tym zauważyłem człon tasiemca. Kupiłem Aniprazol i 3 tabl Provery. Podawałem Aniprazol rano przez 3 dni, czwarta dawka po 2 tyg., Proverę po pół tabl. po południu przez 6 dni. Po czwartej dawce ruja zaczęła się wyciszać.
Dokupiłem żwirku, ponieważ zapasy zimowe bardzo stopniały, Fypryst Combo na pchły największe opakowanie - 32 zł, ale to tylko na część stada, u nas potrzebne są takie 2 duże opakowania. Dobrałem u veta Proverę.
W ten poniedziałek obciąłem pazurki: Myszce, Plamce, Szylkretce, Frankowi. Następnie podałem na pchły: Myszce, Plamce, Szylkretce, Frankowi, Szarusiowi, Juniorowi i Duszkowi. Preparatu wystarczyło na 7 kotów, jeszcze jest potrzebny co najmniej dla: Bengala, Batmana, Lalusia i Przecinka.
Wczoraj rano podałem Myszce całą tabl. Provery i umówiłem sterylkę na ten czwartek.
Jutro sterylizacja - trzymajcie kciuki. Czy może ktoś mógłby dołożyć parę złotych na sterylkę Myszki ?
Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie,
Paweł i Ola :201461

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Czw kwi 04, 2019 6:54 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Ogromne kciuki za zabieg. Kurcze teraz nie dam rady pomoc :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw kwi 04, 2019 12:05 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 05, 2019 12:34 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Myszka już po sterylizacji
Obrazek

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 05, 2019 12:35 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Myszka śpi :)
Obrazek


Myszka nie lubi tego ubranka :(
Obrazek

Czuje się dobrze, ale rano ją trochę bolało i dostała lek ze strzykawki
Ostatnio edytowano Pt kwi 05, 2019 15:31 przez mir.ka, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 05, 2019 12:36 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Obrazek

Myszka z Franusiem.....bardzo się lubią
Ostatnio edytowano Pt kwi 05, 2019 15:30 przez mir.ka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 05, 2019 12:37 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

przysypiający Franuś :)
Obrazek

Obrazek
Franuś czyta książkę przed snem....oczywiście o kotach :wink:
Ostatnio edytowano Pt kwi 05, 2019 15:33 przez mir.ka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt kwi 05, 2019 13:04 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

ojej...jaki z niej drobiażdzek jest!!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt kwi 05, 2019 13:49 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Za szybką rekonwalescencję!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob kwi 06, 2019 12:49 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

W czwartek rano zawiozłem Myszkę o 8:30 do veta na sterylizację. Myszka przeszła już wcześniej silną rujkę, wiek 9 mcy, w dniu zabiegu ważyła 2,5 kg.
Odebrałem ją o 14:00. Jak przywiozłem do domu zaczęła zaraz dobierać się do szwu. Mieliśmy po Plamce ubranko ochronne (wyprane), więc jej założyliśmy. Nie spodobało się jej, ale już się do niego przyzwyczaiła. Wczoraj ok. 10:50 podałem lek przeciwbólowy w zawiesinie do pyszczka. Po nim poczuła się lepiej.
Dzisiaj rano byłem znów w lecznicy ok. 8:45 i byłem drugi, ale i tak prawie godzinę. Zaraz po mnie zrobiło się czarno w poczekalni. Myszka dostała dziś dwa zastrzyki: antybiotyk i chyba przeciwzapalny-przeciwbólowy, za tydzień mamy przyjechać na zdjęcie szwów. Mała czuje się dobrze, odpukać, leży teraz w swoim ubranku ochronnym pod oknem balkonowym na słońcu. Trochę jadła, niedużo, ale zawsze była niejadkiem, połyka wątróbkę, a najbardziej lubi paszteciki z Rossmanna, na których ją odchowałem, ale ile bym ich nie kupił, niedawno ponad 50 w promocji, znikają u nas błyskawicznie.
Zaraz jeszcze podam jej 4 dawkę Aniprazolu, nie ma przeciwskazań.
Bardzo dziękujemy Mirce za wstawienie zdjęć i za każde wsparcie z Waszej strony.
Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie,
Paweł i Ola :201461

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Śro kwi 10, 2019 9:49 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Przedwczoraj pomimo założonego ubranka ochronnego chyba trochę lizała ranę. Wczoraj rano miejsce szycia wyglądało podejrzanie, trochę się sączyło i naokoło zgrubiało. Od razu pojechałem do weta. Dr Witek, który operował, spsikał ranę dwoma preparatami i podał jeszcze dwa zastrzyki, chyba większe dawki antybiotyku i przeciwzapalnego. Powiedział, że pojawił się odczyn, ale po tych zastrzykach powinno się poprawić. Mam być z Myszką u niego znów w sobotę. Trzymajcie kciuki, żeby już się lepiej goiło.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Śro kwi 10, 2019 10:09 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

olaipawel pisze:Przedwczoraj pomimo założonego ubranka ochronnego chyba trochę lizała ranę. Wczoraj rano miejsce szycia wyglądało podejrzanie, trochę się sączyło i naokoło zgrubiało. Od razu pojechałem do weta. Dr Witek, który operował, spsikał ranę dwoma preparatami i podał jeszcze dwa zastrzyki, chyba większe dawki antybiotyku i przeciwzapalnego. Powiedział, że pojawił się odczyn, ale po tych zastrzykach powinno się poprawić. Mam być z Myszką u niego znów w sobotę. Trzymajcie kciuki, żeby już się lepiej goiło.

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, kicalka, Marmotka, skaz i 240 gości