15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 01, 2019 0:28 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25464
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 01, 2019 22:01 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

olaipawel pisze:Mamy teraz epidemię świerzbowca. U dr Witka kupiłem preparaty na pchły, płyn do mycia uszu, 8 strzykawek po 3 ml Oridermylu. Od czwartku myję, czyszczę uszy i podaję maść. Najpierw Bengal, potem Duszek, teraz Przecinek, Junior, Bengal. Robota do 3 godz. / dzień. Znów, żebym się nie nudził.

Leczenie Oridermylem potrafi się ciągnąć. Rozważyłabym albo zakroplenie karków Strongholdem, albo do uszu iwermektyny (ta druga opcja powinna być tańsza). Leczenie świerzba kończy się na jednym podaniu kropli na kark albo dwóch - maks. trzech podaniach iwermektyny do uszu (podaje się raz na 7 dni).

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku oraz zdrowia dla kotów!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 02, 2019 13:49 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Poprosiłam moderatorkę NITKA/KARINKA i zmieniła autora wątku. olaipawel, możecie teraz zmieniać tytuł :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 02, 2019 13:51 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Stomachari pisze:Poprosiłam moderatorkę NITKA/KARINKA i zmieniła autora wątku. olaipawel, możecie teraz zmieniać tytuł :)



bardzo dobrze zrobiłaś, jak nie beda wiedzieć jak to im wytłumaczę
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 03, 2019 17:10 Re: 15 kotów na utrzymaniu - potrzebna pomoc finansowa

Witam Kochani,
Dziś dobrałem u weta jeszcze 9 ml Oridermylu. U Juniora dziś widać pierwszy raz poprawę w uszach, jest szansa.
Od poprzedniego tygodnia wydatki u weta urosły do ponad 200 zł: płyn do mycia uszu + 33 ml Oridermylu + środki na pchły, tylko to co niezbędne.
Bylibyśmy wdzięczni za jakąkolwiek drobną pomoc, wet zapłacony tylko trochę. Jesteśmy pod mailem: pawelmj1970@gmail.com
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie,
Paweł i Ola :201461
Ostatnio edytowano Pon sty 07, 2019 9:03 przez olaipawel, łącznie edytowano 1 raz

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43


Post » Pon sty 07, 2019 9:52 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Epidemię świerzbowca chyba udało mi się opanować, jeśli chodzi o najgorsze stadia choroby. Najgorzej było z Juniorem, następnie Bengal dwa razy, Duszek, Przecinek. Do wczoraj Oridermyl podawałem codziennie przez ok. 1,5 tygodnia, w tym tygodniu co 2 dzień, w przyszłym tygodniu co 3 dzień. Z doświadczenia wiem, że jeśli się wydawało, że uszy czyste, to po pewnym czasie świerzbowiec wracał, bo zawsze jakieś mikroskopijne jego ilości zostawały na dnie uszu. Podawanie maści jeszcze przez pewien czas powinno go załatwić. U weta jeszcze do zapłaty 150 zł.
Jak widzieliście żwirek kupiłem - ponad 550 kg.
Koty pod naszą opieką spożywają miesięcznie: 40-50 kg podrobów (wątróbka i serca), 30-50 sztuk zawartości puszek po 400 g, ok. 25 kg suchej karmy. Jeśli więcej podrobów to trochę mniej puszek i odwrotnie. Duży worek karmy nie starcza na mc, starcza na ok. 3 tygodnie. Gdyby ktoś z Was miał możliwość zamówienia suchej karmy dla naszych kotów, mogłaby być najtańsza za kg Josicat z wołowiną lub drobiem. Już koniec worka, choć zamówiłem w połowie grudnia. Wszystkie koty są dorosłe, tylko 1 Myszka ma 6 mcy, wolnożyjące Kropek i u Oli w pracy muszą mieć więcej jedzenia. Mokrą karmę kupujemy codziennie, sucha karma od Was to zawsze spora pomoc, zawsze te środki mogę przeznaczyć na leczenie.
Trzymajcie się, jeszcze tylko 2 i pół miesiąca do wiosny,
Paweł i Ola.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Nie sty 13, 2019 15:00 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Witamy,
Świerzbowca w stadzie chyba opanowałem, dziś jeszcze podawałem maść, jeszcze podam w przyszłym tygodniu min. 2 razy.
Trochę wyżej na zdjęciu jest biało-rudy kot Franuś. Ola karmi go od zawsze przy budynku swojej pracy. Ma teraz ok. 13 lat. Od środy jest z nami w domu.
Weteran życia na zewnątrz. Gdy był młody i męski robił długie wypady na dziewczyny. Kiedyś nie było go 2 tygodnie, gdy wrócił słaniał się z wyczerpania. Wtedy mieliśmy mniejszą wiedzę co i jak, ale zapadła szybka decyzja o kastracji - miał wtedy ok. 5 lat. Po zabiegu odżył, uspokoił się, nabrał ciała, trzymał się już bardziej miejsca karmienia. Ostatnio Ola zauważyła, że pomimo takiego samego karmienia, schudł. Wiek. Szybka decyzja i przed najgorszymi mrozami przywiozła go w środę. Nie raz widywałem się z nim przy pracy Oli - zawsze chciał głaskania, bardzo przyjacielski. Chciał już do domu i w domu jest - dziś 4 dzień. Wydawało mi się, że w nie najgorszej kondycji, ale po dokładnej obserwacji i konsultacji z wetem podaję 2xdz. od piątku wieczór Unidox. Korzysta z kuwety, sika. Pierwszy raz załatwił się w sobotę wieczór, pomimo tego, że dostawał mokrą karmę 2xdz., organizm miał za mało energii, żyjąc na zewnątrz. Koty mają tam zrobione budki ze styropianu, ale on w tym roku nie chciał do niej wchodzić. Był mocno przechłodzony i była duża obawa, żeby poważnie nie zachorował. Jak go przeleczę, co jest teraz najpilniejsze, przyjdzie czas na całą resztę - badania krwi, odrobaczanie (nie widać życia wewnętrznego), szczepienie. W oczach było trochę ropy, w nosku czarno, lek powinien to poprawić. Najpierw miał słabszy apetyt, wczoraj zaczął już ładnie i dużo jeść. Bardzo pilnuje fotela, podczas głaskania głośno mruczy, wczoraj wieczorem pierwszy raz krótko się umył. W pełni zasłużył na to, aby następnej zimy nie spędzać na dworzu. Będę się odzywał co z naszym aktualnym seniorem.
Paweł i Ola.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Nie sty 13, 2019 18:04 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Za Franusia i jego zdrowie :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 13, 2019 19:23 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

a oto i Franek
Obrazek

Obrazek

Obrazek



a tu Franek jeszcze w pracy jesienią
Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sty 13, 2019 20:57 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Jaki biedny kocurek...
Już w cieple :1luvu:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sty 14, 2019 9:30 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Obrazek

Murzynek i Łatek, przychodzą od niedawna, karmi je kto moze
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 14, 2019 9:33 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Obrazek

Obrazek

Plamka, zdjęcia z czerwca, po operacji brzuszka
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 14, 2019 9:36 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Obrazek

Juniorek... uwielbia spać na szalikach w szafie

Obrazek
a tu Juniorek w kocim wikliniaku
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 14, 2019 9:40 Re: 15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Obrazek

Przecinek, brat Lalusia :)
Ostatnio edytowano Pon sty 14, 2019 15:16 przez mir.ka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72482
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości