15 KOTÓW - potrzebna karma i na leki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 28, 2018 16:04 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Bardzo dziękujemy za pamięć, to wiele znaczy dla naszego stada i dla nas. :201494 :1luvu: :201461

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Sob wrz 01, 2018 17:02 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

kilka nowych fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie wrz 02, 2018 8:41 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Powyższe fotki - nasze Plamka i Myszka - poranne czułości.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Nie wrz 02, 2018 11:24 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

olaipawel pisze:Powyższe fotki - nasze Plamka i Myszka - poranne czułości.



fajnie takie coś ogladac na żywo :D
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw wrz 20, 2018 8:37 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Kochani Kociarze,
Przedwczoraj po południu zobaczyłem u Bengala bardzo silne drapanie wewnętrznej strony ucha i potrząsanie głową. Było to podczas popołudniowego karmienia wszystkich naszych 10 kotów. Gdzie on to złapał, bo wszystkie zdrowe. Stres i nerwy, bo mógłby spowodować u nas epidemię. Odseparowaliśmy, wczoraj w południe do weta (od rana operacje). Silny świerzbowiec. Dr. Witek zastosował płyn do mycia uszu, czyszczenie i Oridermyl, poprosiłem też o dokładne spryskanie na pchły, preparaty na kark działają na niego 3 dni. Do domu płyn do mycia uszu i Oridermyl i kasa i leczenie przeze mnie Bengusia przez ok. 2 tyg. Wczoraj waga pokazała 6,0-6,1 kg. Zawsze coś, "nie muszę się nudzić", choć nie ma nadmiaru wolnego czasu. Od soboty silne ochłodzenie, więc odpukać znów będą wizyty u weta i zakup leków, zakup żwirku na zimę ok. 600 kg, worki suchej karmy - przydałoby się chociaż 100 kg. Nasze teraz chętnie jedzą 18-kg Josicat z drobiem lub wołowiną, choć przydałyby się czasem 15-kg Purina Cat Chow Sterilised, żeby wzmocnić układ moczowy. Ja jeszcze kupuję puszki a Ola codziennie serca, wątróbkę i skrzydełka.
Myszka dobrze się rozwija, Plamka wskakuje pod sufit, mała jest bardziej kotkiem naziemnym, a biega jak pershing.
Może Ktoś z Was będzie mógł coś przysłać lub zamówić, bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Trzymajcie się, pozdrawiamy Was wszystkich bardzo ciepło, bo za 2 dni pogoda niestety …
Paweł i Ola.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Sob wrz 29, 2018 15:30 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Tak jak już Państwu napisałam, jesteście super ludźmi <3

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Czw paź 25, 2018 12:10 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Dzień dobry Kochani,
W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy karmę suchą i mokrą, za którą ogromnie dziękujemy. Ze względu na ilość naszych kotków mokra karma skończyła się jakiś czas temu, choć i tak codziennie Ola kupuje podroby i puszki. Suchej zostało mniej niż połowę. Może teraz jadły więcej przed zimą, ale szybko jej ubyło.
Wczoraj wykorzystałem bardzo wietrzny, ale słoneczny dzień bez deszczu i kupiłem w Carrefourze 2 wózki żwirku - razem 60 worków po 5 kg = 300 kg za ok. 240 zł. To połowa zapasu żwirku na zimę, muszę jeszcze dokupić drugie 300 kg, razem 600 kg, wtedy nam wystarcza do wiosny. Mamy kilka kilometrów do Carrefoura, więc nie doniosę na bieżąco żwirku w zimę, mieliśmy już sytuacje, że zabrakło, wtedy jeszcze nie było tego żwirku w Carreforze, i w mrozie i śniegu jeszcze dalej po żwirek do Lidla, chociaż tego chcę uniknąć, szczególnie, że mam stare auto z zepsutym ABS, jeździłem już nim po świeżej gołoledzi, z górki, nie można zahamować, wyjeżdżałem z podporządkowanej na główną ulicę, dobrze, że akurat nic nie jechało, auto tańczy na lodzie i nie chce hamować.
Czy może ktoś mógłby dla naszego stada przysłać parę złotych na drugą porcję żwirku ? Jeśli ktoś mógłby pomóc przyślę nasze dane.
Wczoraj niestety zauważyłem w pokoju 2 pchły, a więc jutro trzeba kupić Fiprex - ok. 40 zł jedno opakowanie, a powinny być minimum 2 duże opakowania, może utarguję na ok. 70 zł. Jak szybko nie zadziałamy znów będziemy mieli epidemię pcheł. Myszka już kilka dni się drapie, Szylkretka, Szaruś, ale muszę odpchlić wszystkie.
Myszka rośnie, na razie nie tak szybko, futerko jej się zrobiło całe czarne, tylko z białym krawacikiem, takie jak ma Batman. Zaraz będzie miała 4 mce. Duuużo śpi, wieczorem biega za kulkami z papierków i sznurkami, jest kotkiem naziemnym, pięknie bawi się z Plamką, która jest kotką prawie latającą, wskoczyć dla niej na szafki pod sufit to pestka, ma dłuugie nogi stworzone do skakania, przeszła wiele, operacje i długie leczenie, na szczęście odpukać nie ma po tym śladu.
Kochani, przepraszam, że proszę, parę złotych na żwirek i leki, albo o suchą karmę, która jest u nas podstawą, może być najtańsza Josicat z drobiem lub wołowiną worek 18 kg, do wiosny potrzebujemy jeszcze ok. 5 dużych worków karmy, przepraszam, że podałem taką wagę, ale ta karma jest najtańsza - za kg poniżej 6 zł, ale dobrej jakości. Zapewniamy naszym kotom wszystko, zawsze są doskonale odżywione, zadbane, na czas leczone. Można nas sprawdzić odwiedzając nas. Jesień i zima to u nas trudniejszy czas, niestety trzeba bywać u weta ( oby jak najrzadziej ), płacić za leki, zapasy karmy i pół palety żwirku, reakcje kasjerek i różnych ludzi, gdy kupuję pełne koszyki żwirku są mocne, np. bierze Pan fakturę ?, to ile wy macie tych kotów ? itp. itd. Niech sobie gadają.
Będziemy bardzo wdzięczni za najmniejszą pomoc, a jeśli mógłby ktoś zamówić suchą karmę - nasze koty nie zmarnują żadnej kuleczki. Jesteśmy pod mailem: pawelmj1970@gmail.com - podamy dokładne nasze dane do ewentualnej przesyłki.
Proszę, ale wczoraj wydałem bardzo dużo na żwirek, a to dopiero połowa, muszę kupić preparaty do odpchlenia i znów niedługo skończy się sucha karma. Inni też mają trudno lub gorzej, jednak prosimy dla naszych kotów o jakiekolwiek, także najmniejsze wsparcie.
Życzymy wszystkim Zakoconym, aby ich pociechy zawsze były zdrowe i miały pełne brzuszki.
W tym brzydkim, deszczowym i wietrznym dniu pozdrawiamy Wszystkich gorąco i serdecznie,
Paweł i Ola.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Nie paź 28, 2018 15:15 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Wstawię trochę fotek otrzymanych od Pawła i Oli

Obrazek

Obrazek

"To jest Myszka Czarnuszka nasza najmłodsza
...juz trochę urosła. ...ma około 4 miesięcy. ...to kot który uciekł z worka ( jak się domyślamy) ....odwaznie zawalczyla o swoje życie bo wyszła na asfaltowa drogę i zaczepiala ludzi aż trafiła na moją koleżankę z pracy....a teraz bezpieczni rośnie u nas...jest cicha, spokojna dużo śpi i bawi się z Plamką"
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 28, 2018 15:25 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

"A to jest Plamka ta która rozerwala sobie brzuszek i miala dwie operacje...to ona odchowala Myszkę. .jest bardzo troskliwa i czuła ( mimo wczesnej sterylizacji)... traktuje ją trochę jak córkę a trochę jak koleżankę dzięki niej Myszka ma swoją kocia mamę. ..."
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 28, 2018 15:26 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

A to Plamka na szafie...uprawia loty kocie....
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 28, 2018 15:27 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

A to seniorka Trzykrotka(szylkretka)...ma okolo10 lat...bardzo dużo spi...nie przepada za innymi kotami..mamy wrażenie że. wcale nie uwaza siebie za kota...nazywamy ją również Furia albo Burczydlo....bo burczy na inne koty...
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 28, 2018 15:32 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie paź 28, 2018 16:47 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Dziękujemy Mirce za wstawienie zdjęć.
Korekta do komentarza Oli - Szylkretka po prostu ceni swoją pozycję w stadzie - jest najstarsza i najukochańsza na świecie, uwielbia leżeć nam na kolanach, przytulać się i mruczeć, a że trochę burczy na inne koty - wie, że jest wyjątkowa, futro ma jak mały miś, jeśli czasem kocury burczą na siebie natychmiast je rozdzieli, nie toleruje żadnych kłótni.
Pisałem, że kupiłem żwirek i 1 Fypryst Combo na pchły - na zdjęciu paragony. Do piwnicy wniosłem paletę, na niej ciasno układam worki ze żwirkiem, bo po przywiezieniu i wniesieniu przeze mnie zajęły całą piwnicę. Na razie ok. 60 szt. x 5 kg, na zimę potrzebne jest jeszcze drugie tyle, no i karma...jak co roku...
Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie,
Paweł i Ola.

olaipawel

 
Posty: 143
Od: Sob kwi 30, 2016 13:43

Post » Pon lis 26, 2018 15:57 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

Obrazek

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lis 26, 2018 15:57 Re: Mruczek - potrzebna pomoc finansowa

kociaste wstawię później
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 246 gości