Koci seniorzy z budki strażniczej-Warbudek i Warbudka za TM

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 25, 2016 15:31 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

tabo10 pisze:Kocia seniorka właśnie znieczulona do sanacji.Biedulka zrobiła kupę po drodze ze strachu:-( Bardzo się i nią martwię, bo to staruszka. Zresztą zawsze umieram ze strachu,jak podawana jest narkoza.


:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon kwi 25, 2016 16:03 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Mocne :ok:

Tabo 10, proszę o nr rachunku; coś też dorzucę...

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 26, 2016 9:48 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Jak dzisiaj kicia się czuje ? :201461

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 26, 2016 9:58 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Też od rana wyglądam wieści o babuszce. Mam słabośc do burych babuszek.
Fajnie, że biedaki mają pomoc w leczeniu :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Śro kwi 27, 2016 6:51 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Kochane Ciocie :1luvu: Już wracam do życia i zdaję relację.
Po zabiegu było źle :( Tzn.chirurg była zadowolona,ale dla mnie to zawsze ciężkie przeżycie.Widok połprzytomnego kota ,zakrwawiony pysio,języczek na wierzchu,błędny wzrok,zataczanie się na łapach.Wychodzenie z narkozy zawsze jest ciężkie,szczególnie u starszych kotów. A moja wetka nie daje na wybudzenie.Woli jak kot łagodnie dochodzi do siebie,zresztą dla kota też chyba lepiej jak jeszcze podsypia. Mam wrażenie,że może mniej cierpi,albo przynajmniej jest mniej świadomy bólu. W każdym razie wg niej to mniejszy szok dla organizmu niż zastosowanie wybudzaczy.Nie jestem lekarzem,tak to rozumiem. Nie mniej jednak nienawidzę tego stanu u zwierzaka.Zawsze bardzo się denerwuję,bo i widok jest przykry.
Tak więc nie spuszczałam kocicy z oczu. Odizolowałam od innych zwierząt (prócz jej Warbudka,choć go też obfuczała jak ciut doszła do siebie). Kicię wciąż gdzieś niosło.A to chciała wskakiwać na krzesło,blat.Raz nie zdążyłam złapać i spadła na pysia :( A to szła do kuwety,by się w niej położyć. A to chciała myć pupę (ubrudzoną kupą przed zabiegiem).Nie było rady.Musiałam ją podmyć.Wody też się bała,a raczej była rozdrażniona wszystkim,a tu jeszcze męczenie z myciem :( Ale nie było rady,nie mogła zlizywać kupy mając takie rany w pysiu. Potem była zła,bo mokra. Odsączałam ręcznikami,suszarki nawet nie próbowałam,by nie stresować. Usadowiłam się z nią w kuchni,przyniosłam kołdrę i siedziałam,a potem leżałam przy niej. Spodobało się kotuni i przyszła chwiejnie do mnie na kołdrę i tak już została do rana. Nie miałam sumienia zabierać jej tej miękkiej kołdry.Okryłam ją dodatkowo kocykiem i zasnęła.Tej nocy spałam pod samym szlafrokiem :twisted:
Rano byuło dużo lepiej.Przede wszystkim zjadła! Dziś rano zjadła mniej.Widzę,że boli,bo rusza niespokojnie ogonem jak je,przekłada w buzi.Cóż ma usunięte trzonowe i przedtrzonowe.To sporo.Nie wiadomo też,czy reszta zostawionych nie będzie dokuczać. Podaję Enroxil,Tolfinę w iniekcji do pt. Dostała też,niestety, dawkę sterydu w pon. Zobaczymy co dalej.
Jest bardzo kochana,domaga się głaskania. Tylko kupa mnie martwi.Za luźna.Dziś zaczęłam zbierać do badania. Powinno się to sprawdzić.Z jej okolicy był też zabrany Amur,który miał kokcydia.

Kochanym,Dobrym Aniołom amcia i waanka :1luvu: bardzo dziękuję za wsparcie koteczki,
za zainteresowanie seniorkami,za obecność na wątku!

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro kwi 27, 2016 9:00 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Biedna babuszka. Oby było coraz lepiej :ok:
U moich staruszek po rwaniu zębów zawsze była duża poprawa, kot wracał do życia, chętnie jadł, ale i tak kończyło się wyrwaniem wszystkich zębów oprócz kłów, które same wypadły.
Biegunka nie musi wynikać z pierwotniaków, bo u dorosłych kotów pierwotniaki często nie dają objawów, ale warto zbadać kupale babuszkowe razem z krowimi i przeleczyć, zanim połączysz z pozostałymi kotami.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Śro kwi 27, 2016 11:48 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Dzięki za wieści :ok:
Bardzo kibicuję Warbudce, niech kitusia dochodzi do siebie... :201461
Ma bardzo dobrą opiekę :D - no i razem damy radę :piwa:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 27, 2016 16:44 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

No to dobrze, że już po zabiegu. Teraz już będzie tylko lepiej... :)
Głaski dla warbudkowych seniorów... i reszty stada. :) I kciuki za apetyt.

amcia

 
Posty: 244
Od: Czw lis 01, 2007 19:23
Lokalizacja: Warszawa - Anin

Post » Czw kwi 28, 2016 12:48 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Dziś koteczka ma kryzys.Nie chciała jeść rano.Ja zamiast w pracy,wzięłam urlop na żądanie i pobiegłam do lecznicy.Temp.nie ma.Dostała kroplówkę,zmianę przeciwbólowego na Metacam.Po powrocie troszkę ruszyła. Ma 7misek,już nie mam pojęcia co dawać,by nie urażało dziąseł:-(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2016 14:12 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Może mleczko lub śmietankę?
Przy zapaleniu pyska moja pierwsza staruszka preferowała wątróbkę drobiową.
Kciuki za babuszkę :201461

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Czw kwi 28, 2016 15:03 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Po usuwaniu ząbków dawałam przeważnie suche ,
ładnie łykają i resztki nie wpadają w dziury po zębach .
Za koteńkę :ok: :ok: :ok:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

Post » Czw kwi 28, 2016 15:52 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Tutaj rachunki ,za sanację z lekami zapłaciłam promocjnie 120zł,dziś leki +kroplówka 20zł
Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2016 16:10 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

A tu pięknie zregenerowany warbudkowy nosek.

Obrazek

Niestety chłopak nie lubi się fotografować. Z aparatem prz oku jestem jakaś dziwna,groźna, woli odejść i się skryć np.pod krzesłem :wink: Nigdy nie wiadomo co takiej wpadnie do głowy,lepiej nie ryzykować i mieć się na dystans :twisted:
Obrazek

Obrazek

Jestem pełna podziwu jak zaniedbany zakleszczony,zapchlony ,z futrem w betonowym kurzu kot może wypięknieć w domu :love:
Obrazek

Aparat tego nie łapie,ale on był naprawdę mega brudny.Wyczesuję z niego tony futra.Ma podszerstek jak niedźwiedź syberyjski :mrgreen: Jeszcze nie jest śnieżno-biały,ale to już nie ten sam kot 8O .
Obrazek

Dziś integrował się ze Stefciem.
Obrazek

O dziwo okazuje się,że Warbudek jest nakanapowcem i miziakiem! Kot,który całe życie spędził na dworzu! Jeden ze strażników mówił nawet,że może i by go wziął ,ale jak go raz zamknęli w budce strażniczej,kot dotał szału,latał po wszystkim i chciał się wydostać. To mnie długo powstrzymywało przed zabraniem go stamtąd. Miałam już typy spidermanów chodzące po ścianach :strach: Ale w przypadku Warbudka nic takiego nie miało miejsca.Pomiałczał trochę na początku,że chce na dwór i mu przeszło.Dziś leżał ze mną na kanapie ,nadstawiał do głaskania,mruczał i w końcu zasnął.
Obrazek
Ostatnio edytowano Czw kwi 28, 2016 16:25 przez tabo10, łącznie edytowano 1 raz

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2016 16:16 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

A Warbudka miała w miseczkach:
1. mieloną wołowinkę (świeża,rano kupiona w dobrym sklepie,mielona na życzenie- nie jakiś odrzut z supermarketu)
2.serduszka drobiowe surowe pokrojone drobniutko
3.wędlinę -kurczak gotowany Tarczyński- b.pachnie i to wcześniej b.lubiła
4.śmietankę 30%
5.jogurt
6.Purizon suchy
7.RC Gastro Intestinal suchy
8.puszka Winston drób+ryż-kiedyś to lubiła
NIC NIE PODCHODZIŁO :(
Chyba bardzo boli i tyle.Kroplówka z Catosalem i Metacam ciut pomogły-tknęła troszkę pozycję 2 i 3. Nadal się denerwuję. Dziękuję za Wasze wsparcie.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 28, 2016 19:46 Re: KOCI SENIORZY SPOD BUDKI STRAŻNICZEJ- prośba o wsparcie!

Nosek po regeneracji -piękny!!! Cała reszta dołączona do noska również :)
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 169 gości