Bezsenność u kota!?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 14, 2016 23:53 Bezsenność u kota!?

Dobry, od kilku miesięcy zmagam się z chorym pęcherzem u kota ale o tym mam osobny temat. Tutaj chce prosić o pomoc z bezsennością kota...Od dwóch dni nie śpi, tylko leży tak żałośnie, oczy ma otwarte patrzy się gdzieś przed siebie.
Wczoraj wieczorem dostał pierwszą dawkę antydepresantu i miałem nadzieję że pomoże mu to zasnąć, niestety puki co dalej "czuwa". Apetyt ma, piję. Ale nie załatwia się i nie śpi :| naprawdę nie wiem już jak mogę mu pomóc.

Usan

 
Posty: 33
Od: Pon paź 26, 2015 20:35

Post » Pt kwi 15, 2016 1:32 Re: Bezsenność u kota!?

Antydepresant zacznie dzialac po kilku tygodniach.
Mam nadzieje, ze wypowiedza sie tutaj bardziej doswiadczone osoby ale u mojej Mysi problem bezsennosci zwiazany byl z padaczka.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Pt kwi 15, 2016 14:03 Re: Bezsenność u kota!?

Jedno jest pewne - jest chory.
Jeśli zauważasz jakiekolwiek zmiany u swojego kota, to znaczy że jest na coś chory i powinieneś się z tym udać do weterynarza.
Każdy zna najlepiej swojego kota, jeden z bólu zaśnie, drugi z bólu nie będzie mógł spać i załatwiać się, bo np. może to być związane z jelitami. Może depresja, czy kot ostatnio przeszedł jakieś zmiany, przeprowadzka, odejście innego kota bądź domownika a może po prostu samotność?
Mrusia

Zorka

Avatar użytkownika
 
Posty: 153
Od: Pon lis 30, 2015 17:35

Post » Pt kwi 15, 2016 19:45 Re: Bezsenność u kota!?

Pytanie - czy kot faktycznie nie śpi - czy leży z otwartymi oczami.
Jeśli nie spi - to w jakiej pozycji leży - rozluźnionej, czy raczej spiętej, czujnej, z podniesioną głową?
Długo leży?
czy jest też nadaktywny, stale chodzi, jest pobudzony?
Ma jakieś inne objawy?
Co to znaczy - nie załatwia sie?

Nie sika??

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt kwi 15, 2016 21:26 Re: Bezsenność u kota!?

tu jest główny wątek kota viewtopic.php?f=1&t=173879

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 31, 2023 23:53 Re: Bezsenność u kota!?

Usan pisze:Dobry, od kilku miesięcy zmagam się z chorym pęcherzem u kota ale o tym mam osobny temat. Tutaj chce prosić o pomoc z bezsennością kota...Od dwóch dni nie śpi, tylko leży tak żałośnie, oczy ma otwarte patrzy się gdzieś przed siebie.
Wczoraj wieczorem dostał pierwszą dawkę antydepresantu i miałem nadzieję że pomoże mu to zasnąć, niestety puki co dalej "czuwa". Apetyt ma, piję. Ale nie załatwia się i nie śpi :| naprawdę nie wiem już jak mogę mu pomóc.

Stary wątek ale co z kotem było?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, imatotachi, Zeeni i 518 gości