Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Koniec.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 14, 2017 10:18 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Bruna pisze:"W nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt ze stycznia 2012 r. podniesiono wymiar kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami do lat 3, a kary finansowej do kwoty 100 tys. złotych. Od tego czasu kotów wyłapywanie, płoszenie, wprowadzanie zakazu karmienia jest kwalifikowane jako właśnie to przestępstwo".
Znalazłam kilka ciekawych historii z kotami w roli głównej i to w Szczecinie. Każda historia kończy się korzystnie dla kotów i ich karmicieli. Opisane sprawy głównie związane są z ogródkami działkowymi.

Regulamin nie może być sprzeczny z ustawą. jesli taki zapis powstał, na podstawie widzimi się zarzadu czy ew uchwały można zaskarżyc ja do zwiazku działkowców. Nie pamietam jak sie to to nazywa ale ma centralę i zarząd główny gdzie wsio zatwierdzaja. Napisałabym skarkę od razu wyżej na prezesa, jego gadanie , elektryka z mądrosciami a przede wszystkim na pkt regulaminu i bez prawne rozporządzenia. Nawet jeśli podpisy były zebrane to jeszcze nie maja mocy twórczej. Nic dosłownie NIC nie może działac wbrew ustawie. I to jest świetosć. dziwie sie, ze widząc co kotom robią, będąc świadkiem nikt nie wezwał policji.
U mnie na działkach też afera była ale wsio rozwiało się. Jak Centrala przeciągnęła zarząd , policja zapraszała na wieczne rozmowy bo skarżący nie odpuszczał to przycichło.
Temat co i raz wraca ale z mniejszym nasileniem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55365
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt kwi 14, 2017 10:25 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Dziwisz się a ja się nie dziwie wcale.Ludzie tacy są.Potrafią dzisiaj człowieka zatłuc na ulicy i nie zareagują.
Zarząd dobrze wiedział że takich osób jak ja jest niewiele wiec łatwo je zastraszyć a inni nie będa sie wychylać.

Nie mam świadków czy ktoś to widział na oczy.Nawet jeśli widział to jak juz pisałam siedział cicho.Gadałam z ludżmi ze wszystkich alejek po kolei kiedy szukałam kotów.Wszyscy potwierdzali tylko ze koty poznikały.

Jeśli zrobili to bezprawnie a zrobili bo nawet sam hycel wiedział że za to jest Prokurator to znaczy że czuli się wystarczająco pewnie w tym co robią.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt kwi 14, 2017 10:35 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Asia.Nie będę na razie pisać skarg.Nie mozna wszystkiego od razu nie wiedzac o co im wogóle chodzi.Bo ja nie wiem.Pójde i go zapytam w czym ma problem.Jak mi zacznie pieprzyc ze trzymam koty na działkach to go zaprosze i pokaże że mam jedna stara kotkę.Jak zacznie chrzanić o innych kotach co karmię, to mu walnę legitymacją opiekuna społecznego Urzędu Miasta i pismem z Tozu.Mam dostac opinie radcy prawnego w tej sprawie.Od razu go wtedy uprzedze o odpowiedzialnosci jaka grozi za wyłapywanie i wywożenie kotów wolnożyjących.Oraz za zakazy ich dokarmiania.Jak sie będzie rzucał dalej to i ja pójde z tym dalej.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt kwi 14, 2017 10:45 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Oni myśleli w ub.roku że załatwią sprawę po cichu.Nie spodziewali się że trafi kosa na kamień i zrobi sie taki szum.Teraz wiedza czym to grozi, wiec jak juz pisałam staraja sie załatwic sprawę w białych rękawiczkach.Czyli opierajac sie o przepisy.

Prezes mi w tamtym roku powiedział że nie wolno trzymać.Zapytałam go czy wysłał mi pismo w tej sprawie, bo ja nic nie dostałam, a koty poznikały.Odpowiedział że nie wysłał ,bo by musiał powysyłać do wszystkich.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob kwi 15, 2017 20:07 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Spokojnych świąt :201461

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob kwi 15, 2017 21:54 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Spokojnych, mimo wszystko!
Obrazek

Afatima

 
Posty: 5735
Od: Nie mar 02, 2008 12:33
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Post » Nie kwi 16, 2017 11:52 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Spokojnych świąt, dużo zdrowia i wytrwałości. I wielu weselszych informacji na wątku.
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Nie kwi 16, 2017 11:55 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Zdrowych Spokojnych Świąt Kochani.Dziękuję że jesteście.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto kwi 18, 2017 14:08 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Co słychać u kotków po świętach? Coś tu sie pusto ostatnio zrobiło.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro kwi 19, 2017 1:12 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Bruna pisze:Co słychać u kotków po świętach? Coś tu sie pusto ostatnio zrobiło.


3 lub 4 koty zniknęły z działek.Nie mam jeszcze stuprocentowej pewności.Maciusia też nie ma.Niedawno wróciłam.Nie mam siły nawet pisać.Przepraszam.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro kwi 19, 2017 7:16 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Izo, jeśli potrzebna Ci jakaś pomoc, daj znać. Martwię się o Ciebie no i o koty.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro kwi 19, 2017 22:57 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

iza71koty pisze:
Bruna pisze:Co słychać u kotków po świętach? Coś tu sie pusto ostatnio zrobiło.


3 lub 4 koty zniknęły z działek.Nie mam jeszcze stuprocentowej pewności.Maciusia też nie ma.Niedawno wróciłam.Nie mam siły nawet pisać.Przepraszam.

:(

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10838
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 20, 2017 0:50 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Bruna pisze:Izo, jeśli potrzebna Ci jakaś pomoc, daj znać. Martwię się o Ciebie no i o koty.


Tak potrzebna pomoc...Bomba którą ktoś spuści na cholerny zarząd i jego sprzymierzeńców.Nie jesteś w stanie mi pomóc.Ja też nie jestem w stanie pomóc więcej.Robiłam ile mogłam ale to do końca nie uchroniło i nie uchroni kolejnych kotów.Tak mi się wydaje.Poczekam jeszcze.Może któryś się odnajdzie.
CI LUDZIE SĄ PRZEKONANI O SŁUSZNOŚCI SPRAWY.Żadne argumenty, przepisy ich nie przekonają.Będą po cichu dalej robić swoje.Wcześniej czy póżniej będzie tak jak powiedzieli.Na tych działkach nie zostanie żaden kot i nikt temu nie jest w stanie przeciwdziałać.
Nie ma ludzi.Nie ma współpracy.Nawet instytucje są bezradne.Siedż,śledż złap za rękę a potem.....może coś zrobimy w sprawie.
Przerabiałam to wszystko w tamtym roku.Teraz już nie mam na to sił.Ani możliwości.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw kwi 20, 2017 7:27 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Aż nie chce się wierzyć, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku i tak dużym mieście jakim jest Szczecin. Co to się z ludźmi porobiło? Koniec świata.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto kwi 25, 2017 0:30 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Szczecin

Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kotcsg i 304 gości