Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Koniec.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 15, 2017 19:24 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Biedny Maksiu [*] :cry:
To straszne :cry:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto sie 15, 2017 19:35 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Maksiu [*] :(
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19552
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto sie 15, 2017 21:55 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

(*) :(

Tundra

 
Posty: 3289
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Czw sie 17, 2017 7:44 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Dziękuję Dziewczyny.

Martwię się bo od dłuższego czasu nie widzę Misia.Bardzo też osłabła ostatnio nasza wiekowa Mama Bakusia[*] i Bakusia[*].......Ale tutaj to już lata robią swoje.

Maksiu mógł sobie jeszcze dużo pożyć.To był silny, energiczny kociak..... :roll: :(
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw sie 17, 2017 8:00 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Dopiero doczytałam o Maksiu [*]
Przytulam.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 17, 2017 19:38 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Dziewczyny , wiem że to niezwiązane z wątkiem . Ale czy lek MELAVEM 5mg ( dla kota) , działa też przeciwbólowo ? są w ogóle stricte przeciwbólowe leki dla kotów ? Mam kota po ekstrakcji zębów. Jutro idę w moim mieście do weta , aby podali srodek przeciwbólowy .Mam jakieś opcje w ogóle ?

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw sie 17, 2017 20:15 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

WSKAZANIA LECZNICZE
Psy:
Zmniejszenie stanu zapalnego i bólu w ostrych i przewlekłych schorzeniach układu kostnomięśniowego u psów. Zmniejszenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego po chirurgicznych zabiegach ortopedycznych i na tkankach miękkich.
Koty:
Zmniejszenie bólu pooperacyjnego po zabiegu owariohysterektomii i po mniejszych zabiegach chirurgicznych na tkankach miękkich.

Tyle znalazłam w necie. Pozdrawiam.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw sie 17, 2017 20:15 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Oczywiście opis dotyczy leku MELAVEM.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pt sie 18, 2017 7:25 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Bruna pisze:Oczywiście opis dotyczy leku MELAVEM.


Znalazłam w sieci informacje o leku METACAM , ponoć stricte przeciwbólowy . Tylko nie wiem czy moi weci go w ogóle mają. I czy podadzą :|

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pt sie 18, 2017 9:33 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

metacam w ostatecznosci. Silnie szkodliwy dla kota, szczególnie na nerki
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 20, 2017 8:40 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Madie pisze:metacam w ostatecznosci. Silnie szkodliwy dla kota, szczególnie na nerki


Dostaje MELAVEM , to chyba ten sam skład co METACAM ? Zresztą niezbyt efektywny, widzę że kota nadal boli .Jak zadzwoniłam do kliniki w której miał zabieg, powiedziano mi że MALAVEM , może być za słaby i dlatego kot tak się zachowuje ( czyli , leżenie , zmiana pozycji z jednego boku na drugi , spanie , leżenie znowu ,zero mrukania , smutek w oczach i brak apetytu) sugerowano podanie mocniejszego środka , ale jakiego to nie chciano mi powiedzieć. Dziś jesteśmy w trzeciej dobie od zabiegu usunięcia 14 zębów( pozostały tylko siekacze i kły) a ja załamuje się, patrząc na jego ból :( który widzę że jest wciąż. Nie powiedziano mi ile może to trwać , nim ból ustanie . Dodam że ma założone szwy , które także mu przeszkadzają. Na szczęście wczoraj po połówce leku peridol, zjadł to co mu dałam, a daje tylko to co mu odpowiada na ten moment. Czy ktoś tutaj , miał lub ma kota, któremu także usunięto tyle zębów i może się podzielić ze mną , jak to wyglądało . Czy za tydzień powinno już być dobrze i bez bólu ? :( Jak długo kot dostawał antybiotyk i środek przeciwbólowy . Nie ma się kogo poradzić a weci są bardzo oszczędni w przekazywaniu podobnych informacji. Jutro rano będę chciała badanie krwi , aby sprawdzić nerki itd.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Nie sie 20, 2017 12:15 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

kicikici3 pisze:
Madie pisze:metacam w ostatecznosci. Silnie szkodliwy dla kota, szczególnie na nerki


Dostaje MELAVEM , to chyba ten sam skład co METACAM ? Zresztą niezbyt efektywny, widzę że kota nadal boli .Jak zadzwoniłam do kliniki w której miał zabieg, powiedziano mi że MALAVEM , może być za słaby i dlatego kot tak się zachowuje ( czyli , leżenie , zmiana pozycji z jednego boku na drugi , spanie , leżenie znowu ,zero mrukania , smutek w oczach i brak apetytu) sugerowano podanie mocniejszego środka , ale jakiego to nie chciano mi powiedzieć. Dziś jesteśmy w trzeciej dobie od zabiegu usunięcia 14 zębów( pozostały tylko siekacze i kły) a ja załamuje się, patrząc na jego ból :( który widzę że jest wciąż. Nie powiedziano mi ile może to trwać , nim ból ustanie . Dodam że ma założone szwy , które także mu przeszkadzają. Na szczęście wczoraj po połówce leku peridol, zjadł to co mu dałam, a daje tylko to co mu odpowiada na ten moment. Czy ktoś tutaj , miał lub ma kota, któremu także usunięto tyle zębów i może się podzielić ze mną , jak to wyglądało . Czy za tydzień powinno już być dobrze i bez bólu ? :( Jak długo kot dostawał antybiotyk i środek przeciwbólowy . Nie ma się kogo poradzić a weci są bardzo oszczędni w przekazywaniu podobnych informacji. Jutro rano będę chciała badanie krwi , aby sprawdzić nerki itd.

A co dostałaś od weta w piątek, ten melovem? Sama podajesz? W jakiej dawce?
Meloksykam to lek I rzutu jako p-bólowy, p-zapalny, stosowany w wielu przypadkach. Szkodliwy jest, gdy są do niego p-wskazania jak zapalenie trzustki czy niewydolność nerek.
Poproś o lek typowo p-bólowy, opioid, buprenorfinę najlepiej, ale nie wiem czy Twój wet będzie miał, pewnie nie(melovem jest zarejestrowany dla gospodarskich, więc domyślam się, że wet raczej w tym kierunku ma działalność). Jeśli nie, to może wizyta z kotem w innym gabinecie albo tam gdzie miał zabieg? Jeśli po p-bólowych nie przejdzie, to trzeba będzie poszukać innej przyczyny takiego samopoczucia.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie sie 20, 2017 15:48 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

Yocia - Mój kot dostał MELOVEM w dniu zabiegu, na karcie wypisu widnieje . Melovem dostał także w piątek i sobotę u weterynarza w mieście gdzie mieszkam ( dodam że nie sa to weterynarze od zwierząt gospodarskich , tylko psów , kotów, świnek morskich, królików , chomików itp) Sama nie podaje Melovemu. Na dzień dzisiejszy do podania miałam przeciwbólowy ONSIOR , który dali mi ( 2 tab tylko) w klinice gdzie był operowany . Nie wiem czy mają w gabinecie tutaj na miejscu, silniejsze leki, ani czy ewentualnie by je podali , zwłaszcza że w sobote wspominali że już niekoniecznie trzeba podawać zastrzyk przeciwbólowy,jednak podali go. Na pewno nie pojade teraz do kliniki 60 km dalej ,ponieważ mąż już wyjechał do pracy a ja nie mam prawa jazdy, dopiero je robię. Zresztą dzwoniłam do tej kliniki, i chciałam wiedzieć o jaki lek przeciwbólowy silniejszy od Melovem, mam zapytać u mnie w mieście, ale nie udzielono mi odpowiedzi . A ja skąd mam wiedzieć? wiem że są silne środki dla kotów cierpiących z powodu nowotworów np, jednakże czy takie nie byłyby nazbyt mocne w przypadku mojego kota ? :? Pierwsze co jutro zrobię, to badanie krwi , aby wykluczyć uszkodzenie wątroby czy nerek i dokładniejsze oględziny kota .

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Nie sie 20, 2017 16:21 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

kicikici3 pisze: Pierwsze co jutro zrobię, to badanie krwi , aby wykluczyć uszkodzenie wątroby czy nerek i dokładniejsze oględziny kota .

Super :)
Kot po takim zabiegu, wyrywaniu prawie wszystkich zębów z zębodołów, zszywaniu dziąseł, ma prawo być obolały. Niektóre koty po takich przejściach mogą mieć chwilową depresję. Ale zawsze trzeba wykluczyć, czy nie rozwinął się po zabiegu problem chorobowy.
Klinika może nie chcieć udzielać właścicielowi informacji co podać kotu, jeśli kota na ten moment nie widzi, a kot ten ma swojego lekarza prowadzącego.
Buprenorfina byłaby najlepsza, bo możesz ją podawać do pyszczka i działa najdłużej, bo 8-10 do 12h. Ale nie wiem czy Twój wet będzie miał.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sie 21, 2017 8:46 Re: Kocie sekrety -drogi i rozdroża- Bardzo potrzebujemy pom

ZACHŁYSTOWE ZAPALENIE PŁUC - to własnie stwierdzono u mojego kota, a podejrzewałam juz wczesniej, ponieważ po operacji miał problemy z oddychaniem ( swist , charkot itp) Niech mi ktoś podpowie jak tu założyć nowy wątek , bo szukam i nie widzę takiej opcji . A potrzebuje aby się odezwały osoby, które wyciągnęły z tego swojego kota i mogą mi poradzić dobrego lekarza w małopolsce , który jest skuteczny w leczeniu tej choroby :(

EDIT - wątek założony viewtopic.php?f=1&t=181401

Kochani, czy na forum udziela się jakiś weterynarz , który mógłby mi coś doradzić ? I czy ktoś wie , gdzie kupić maskę tlenową dla kota itp ?

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 262 gości