Kot a rośliny na balkonie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 16, 2016 16:42 Kot a rośliny na balkonie

Podobno nie ma głupich pytań...
Już czas siewu w balkonowych skrzynkach czas zacząć.
Jakie rośliny, kwiatki można sadzić w balkonowych skrzynkach aby kot się nie nabawił dolegliwości jeżeli coś przyjdzie mu do głowy skubnąć, jakie nasiona trawy czy jaki gatunek jest najbardziej odpowiedni aby kot w czasie letnim mógł konsumować trawę prosto z balkonowej skrzynki?, w sezonie zimowym ma trawkę ze sklepu zoologicznego w doniczce.
Poprzednio były różne rośliny sadzone bez zastanowienia i jak pojawiły się owady, które mają żądła (pszczoły, bąki) i zobaczyłem jak futerko je gania to spanikowałem i zasuszyłem kwiatki w obawie przed użądleniem kotki podczas jej mikro polowania, nawet nie wiem czy jest to możliwe aby kot padł ofiarą użądlenia ale wolałem nie ryzykować.
Obrazek
Obrazek

Trevor

 
Posty: 262
Od: Wto sie 26, 2014 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 16, 2016 17:06 Re: Kot a rośliny na balkonie

Dla kota polecam pszenicę lub owies. Będzie skubał, to może innych kwiatów nie ruszy. Ja od lat sadzę pelargonie i sieję kotom właśnie pszenicę. Pelargonii nie obgryzają.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Czw mar 17, 2016 17:02 Re: Kot a rośliny na balkonie

Rośliny trujące dla kota : http://www.zielonyogrodek.pl/rosliny-tr ... h-gatunkow

Reszty nie będzie skubał :kotek:

Ps. Zauważyłam, że masz siatkę na balkonie, a ja właśnie niedługo miałam zabezpieczać balkon i chciałam od razu zapytać, czy masz tą siatkę do samej góry? A kot nie próbuje się po niej wspiąć?
Mrusia

Zorka

Avatar użytkownika
 
Posty: 153
Od: Pon lis 30, 2015 17:35

Post » Śro mar 13, 2024 13:38 Re: Kot a rośliny na balkonie

A jakieś porady jakie rośliny sprawdzą się na bardzo nasłonecznionym balkonie?

noora

 
Posty: 40
Od: Pon lut 09, 2015 20:48

Post » Śro mar 13, 2024 14:51 Re: Kot a rośliny na balkonie

Ja mam słonko od wschodu do zachodu i u mnie się sprawdzają surfunie takie pnące w dół oraz pelarginie także pnące. Oczywiście potrzebują dużo widy. Podlewam rano wcześnie i o zachodzie. Trzeba usowac przekwitły kwiatostan to rosną jaj szalone. Oraz podlewam 1x w tygodniu preparatem do kwitnących roślin. A 1x w miesiącu di storczyków. Kupuje jak najmniejsze wtedy wiem, że się ukirzenia i odlewam do zielonych, aby miały dużo listków. Wtedy wiem, że roślinka ukorzeniona może przetrwać upał.
https://www.szczyptadesignu.pl/jak-zaar ... ly-balkon/

Na tej stronie jest swoją drogą sporo ciekawych pomysłów na aranżacje balkonu.

nadina

 
Posty: 34
Od: Pon lut 04, 2013 16:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Necz i 502 gości